DetektoRING

Bílina 2006 očima Jeseně
Publikováno: Monday, 01.05. 2006 - 23:01:42
Téma: Setkání a srazy


Letošní osmá Bílina měla velkou smůlu na počasí. Přesto se sjelo tolik lidí, že pokud by se netvořily hloučky podle zájmů do společenské místnosti bychom je asi nedostali. Při tombole přijít ještě jeden člověk někdo by asi musel vypadnout z okna...Skupinové foto před lovem čtverečků Skupinové foto před lovem čtverečkůPátek byl ve znamení příjezdu na akci. Mezi prvními samozřejmě přijeli ti, co to mají nejdál - Němci a zvláště pak pan Meier z Detektorcentra z Hannoveru (800 km). Jelikož ohňostroj byl radnicí povolen do 22:00 odehrál se přesně v ten čas. Práce Doc.Ing.Dr. Jiřího Chládka.

Pyrotechnik v akci Pyrotechnik v akciSlovenští spisovatelé Jesenský a Matula nějak nejeli a nebrali telefon, usoudili jsme tedy, že nepřijedou. A to byla chyba. Ve chvíli kdy už na akci nebyl žádný použitelný řidič, včetně mě, ozvali se. Nádraží je v Bílině na opačném konci města a tak jsme nakonec vymysleli originální řešení. Přivezli jsme je za pomoci městské policie, pro policisty i spisovatele to byl zajímavý zážitek. Podávali si v policejním autě ruce jak malé děti, policisté spokojeně říkali, že žádného spisovatele ještě nevezli a spisovatelé vtipkovali jaká bude asi v cele strava.
Účastníci akce na nás kupodivu počkali s tombolou, kterou pak losoval Dr. Jesenský (nápad někoho od táboráku), krabici s losy přidržovala moje maličkost a ceny rozdával náš ohněstrůjce. V tombole jsou jako každý rok jak naprosté blbosti (obal na praporky) tak i hodnotné věci jako alkohol, věci k detektorům, vždycky je to ale velká legrace. Po skončení tomboly probíhaly diskuze v hloučcích a někteří vybraní jedinci jako každý rok to protáhli až do rána.

Půjde cena do německa? Půjde cena do německa?Tombola byla hustá Tombola byla hustáDruhý den v mírně upršeném a hodně studeném ránu jsme raději začali přednáškou Dr. Jesenského o německých tajných zbraních. Hovořil o továrnách na českém, polském a slovenském území. Pro mne bylo novinkou sdělení, že německá V3 se testovala prokazatelně rovněž v Tatrách. Mluvili jsme taktéž o přípravě speciálních německých jednotek určených pro Antarktidu v českých a polských Krkonoších. Dotkli jsme se továren a Hitlerových plánech s polskou lokalitou „Soví Hory“. Němci se tam chtěli bránit do roku 1948 a dokončit odstrašující jadernou zbraň ke které měli velmi blízko. Došla řeč také na naše opevnění a na kvalitu tehdejšího betonu.

Wunderland WunderlandDoc.Ing.Dr. Jiří Chládek do diskuze vstoupil s tím, že když se měl prostřílet z trezoru ČNB směrem ven přes beton, byla to procházka proti úkolům které měl na opevnění z první republiky. Taktéž uvedl, že ocel tehdy použitá do předpjatého betonu není dnešním normám známá (po rozboru).
Poté Mgr. Pavol Matula, PhD. přednesl svůj příspěvek o hledání templářů a jejich pokladů na Slovensku. Některé jimi objevené souvislosti stojí za to, zejména souvislosti umístění staveb v krajině a některé indicie.

Kolem 11:00 se ti ,co chtěli vydali na hledání čtverečků do lesa. Zaznamenal jsem, že se poprvé stalo, že na druhém místě skončili dva závodníci se 40 čtverečky /za 30 minut/, proto si dali krátký pětiminutový rozstřel.

Hrrrr na ně! (na čtverečky) Hledání čtverečků v lázeňském parkuMěli jsme zprávy o mediálním zájmu o nás, velká fraška na Řípu od nás ale odstínila televizi a rozhlas a tak jsme dali dohromady pouze reportáž s panem Viktorou z MF Dnes a pár fotek ze závodu. I oni pak spěchali na objímací frašku na horu praotce Čecha.

Matula, Jesenský, Jeseň, a Mladá fronta DNES Matula, Jesenský, Jeseň, a Mladá fronta DNESDále pak probíhal volný program.

Za pomoc při akci je třeba poděkovat – White´s pan Chládek starší – ohňostroj a rady ohledně pyrotechnických nálezů + zapojení se do přednášky. Panu Chládkovi mladšímu za sud piva a dárky do tomboly. Army shopu z Příbrami za dárky do tomboly a stan, který pak nakonec nebyl třeba. Panu Divišovi z Detektorcentra za příspěvek na ubytování. Panu Moltašovi za příspěvek na ubytování, dárky do tomboly a organizaci akce. Panu Widlákovi z ARIDEXu – Tesoro za úhradu všech náležitostí spojených s pobytem obou slovenských spisovatelů.

Přejme si do příštího roku lepší počasí a stále dobré podmínky pro hledání

Tento článek si můžete přečíst na webu DetektoRING
http://detektory.hantec.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://detektory.hantec.cz/clanky/bilina-2006-ocima-jesene-25.html
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO