DetektoRING

L'Adonis - francouzský kulhající kanec
Publikováno: Sunday, 02.09. 2007 - 18:49:39
Téma: Detektory a hledání


Ahoj kolegové, protože jsem se stal obětí podvodu ze strany francouzského výrobce Titanium system, tak se rád podělím o celou kauzu s Vámi, aby se podobná věc nikomu z Vás už nemusela přihodit.


Celé se to začalo tím, že mi byl doručen mail od A. Tartar, ředitel Titanium System, v němž bylo uvedeno, že jejich produkt Adonis je možné koupit v jejich internetovém obchodě. Samozřejmě jsem se zajímal o tento produkt již delší dobu, viděl jsem i prezentaci ve Francouzské TV a nebylo možné přehlédnout fotky Adonise na titulních stranách časopisu Le Fouilleur a samozřejmě video, dosahy a zmíněná diskriminace, uvedené na stránkách výrobce mě přesvědčily o tom, že detektor je plně funkční.
Proto jsem se rozhodl detektor objednat. Po zaplacení částky 1649 EUR, mě byl po týdnu detektor doručen. Takže jsem dobil baterie a hurá do terénu. Byl jsem nadržený jako lev v říji, ale velice rychle mě Adonis vyvedl z tohoto endorfinového opojení a mě začala rychle přepadat skepse a veliké zklamání. Hned po zapnutí mě detektor nemile překvapil tím, že se kousl software a neexistovala sebemenší možnost ho vypnout, takže jediné řešení bylo vytáhnout baterie. Poté jsme baterie zpět nainstalovali a stroj zapli. Teď vše vypadalo, že bude fungovat jak má, ale chyba lávky. Detektor odmítal detekovat menší kovy a velmi velké kusy železa detekoval do 15 cm. Tak jsme se rozhodli nastavit větší citlivost, ale nic se nestalo, žádná změna, tak jsme se ji rozhodli snížit a opět vůbec nic. Takže jsme vše vrátili do firemního nastavení a znovu jsme chtěli začít hledat, ale co se nestalo detektor se sám od sebe vypnul, tak to už jsme byli s kolegou opravdu na pokraji šílenství, ale řekli jsme si, že to se může přihodit a už se to opakovat nebude, tak jse Adonise zapli a začali hledat s tím, že kolega půjde po mě stejnou trasu s VLF detektorem a zkontrolujem si výsledky. Já s Adonisem jsem nedetekoval vůbec nic a navíc mě ten šmejd neustále vydával nějaké chrchlavé zvuky což bylo už do nebe volající. Kolega pak prošel stejnou trasu s mým VLFkem a detekoval správně několik kovů, které jsem bez známky registrace s Adonisem přešel. Tak jsme vytáhli 1 Kčs a zkusili jednoduchý test, výsledek je tristní. Adonis korunu detekoval do 5 cm a pak už mlčel, jen pořád vydával chrchlavé zvuky a vypisoval čísla na LCD, úplně mimo zakopanou korunu, kde nebyl žádný kov. A navíc se nám několikrát sám od sebe vypnul. Tak jsme chtěli nastavit jiné parametry, ale nešlo to, pořád se na displeji objevoval nápis invalid a nešlo cokoliv jiného, kromě nefungující citlivosti nastavit. To už bylo na naše nervy dost a rozhodli jsme se vrátit domů. Já si řekl, že problém může být v nastavení tak jsem se rozhodl opět prostudovat návod, ale tam se nebylo možné vůbec nic dočíst, jen, že vše obstará automatika a nastavování uživatelem se nedoporučuje. Druhý den jsme se rozhodli opět vyrazit do terénu s tím super detektorem všech dob a výsledek: nebylo možné cokoliv nastavit, nedetekoval kovy, neustále chrchlal a vypisoval na LCD čísla, kde nebyl žádný kov a pořád se vypínal.
Takže jsem napsal výrobci, že vadný výrobek posílám zpět a chci vrátit peníze, načež mě výrobce poslal mail i s novým programem. Po nahrátí programu do detektoru se všechny chyby opět opakovaly. Takže jsem vše uvedl do původního nastavení tak, jak mi byl detektor doručen, vše zabalil a poslal výrobci i s dopisem o vrácení peněz a uvedením mého účtu. Podle poštovní doručenky si výrobce převzal poštovní balík dne 22.8.2007. Od té doby se výrobce neozývá na maily, které mu prokazatelně došly a nekomunikuje se mnou ani písemně, navíc peníze dodnes nevrátil a podle naprostého nezájmu vrátit ani nehodlá. Včera jsem poslal mail výrobci, že pokud mi peníze nevrátí, budu nucen vše oznámit na polici a jsem nucen podat žalobu. Bohužel zase žádná reakce. Včera jsem se obrátil na Evropské centrum spotřebitele s žádostí o pomoc.
Jelikož se nechci smířit s tím, že někdo v EU je schopný tak podvodně získávat peníze od detektorářů, chci využít jakékoliv možnosti aby jsem dosáhl svých práv a vrácení peněz, proto Vám budu vděčný za pomoc a za radu jak můžu dosáhnout nápravy.
Předem Všem děkuju a pozor na tyto prodejce.Tento článek si můžete přečíst na webu DetektoRING
http://detektory.hantec.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://detektory.hantec.cz/clanky/l-adonis-francouzsky-kulhajici-kanec-112.html
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO