DetektoRING

Natáčíme...
Publikováno: Tuesday, 02.02. 2010 - 19:08:42
Téma: Setkání a srazy


V roce 1990 se začaly objevovat v rukou filmových amatérů videokamery a pomalu se přestávalo natáčet na filmový materiál. Tím tehdejší sláva tachovských filmových amatérů začala blednout.

Zpracovat tehdy natočené video a promítnout ho na plátno byl velký problém. Nastoupila jiná doba, tím i jiné zájmy a na natáčení filmů nebyla chuť. Nyní se ovšem zdá, že filmoví staříci – Sláva Kozák, Roman Soukup, Pepa Kadlec, Honza Prášek, Rudla Tomšů, Petr Karban a Franta Soukup pookřáli, zvládli taje zpracování natočeného videa a pustili se do natáčení nových filmů. Tak jako v dřívější době svá díla představovali tachovské veřejnosti pod názvem „Máme doma kameru“, tak nyní svá díla budou pravidelně představovat tachovské veřejnosti pod názvem „Natáčíme“.

Jako první se svými díly se představí ing. Roman Soukup a František Soukup, kteří připravili tuto kolekci filmů.

- „Už jednou zde pomník stál“ – tento film, dá se říci již historický dokument, byl natočen v roce 1990 videokamerou, ale tehdy jsme neměli možnost ho zpracovat. Premiéra filmu o odhalení pomníku americké armádě, kterého se zúčastnila tehdejší velvyslankyně USA, paní Shirley Templ bude právě nyní.

- „Předvolební mítink  Tachov 1990“ – akci připravilo Občanské fórum před volbami v roce 1990. Na tomto mítinku se představili kandidáti za OF včetně tehdejšího ministra zahraničí Jiřího Diensbiera. Pokud jste na mítinku byli, možná se na filmu poznáte. Rovněž to bude premiéra filmu natočeného před dvaceti roky.

- „Den Českého lesa“ – v roce 2008 podnik „Lesy ČR“ uspořádal ve Staré Knížecí Huti tzv. Den Českého lesa na které seznámil návštěvníky se svoji činností. Presentovali se tam také ochránci přírody, byla předvedena středověká tavba železa, stavba a výpal milíře.

- „Natáčeli u nás“ – německá televize ZDF , dělala dokumentární film o císaři Karlu IV. Vybrala si Tachov a jeho okolí k natočení několika potřebných záběrů do tohoto filmu. Tehdy natáčeli u kostela, u hradeb, ve tvrzi v Pernolci a záběry rytířů na koních v okolí Oldřichova. Jak tyto záběry s našimi herci natáčeli, zachytila naše videokamera.

- „Od pomníčku k pomníčku“ – Tachovští hledači v lesích za Zadními Milíři našli poničené dva zajímavé pomníčky, které opravili.

- „Pěkné, příjemné a užitečné“ – tak nazval Léčebné lázně Konstantinovy Lázně pacient, který tam měl za partnerku videokameru.

- „Milníky času Jan Lucemburský a Jan Hus“ – odhalení milníku času Jana Lucemburského za přítomnosti lucemburského velvyslance Jeana Faltze v Tachově a milníku času Jana Husa v Bärnau. „14. února roku ….“ – letos je tomu 65 let, kdy za druhé světové války byl bombardován Tachov. Proč se tak stalo, to zjistili tachovští hledači.

Po promítnutí filmů bude pro zájemce beseda k jednotlivým promítnutým dílům a k technice natáčení.

Tuto akci „Natáčíme“ jsme nestačili dát do kulturního zpravodaje. Pokud můžete, prosíme, přepošlete ji dál svým přátelům.

Děkujeme.

Za tachovské filmaře František Soukup.

Tento článek si můžete přečíst na webu DetektoRING
http://detektory.hantec.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://detektory.hantec.cz/clanky/natacime-214.html
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO