Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Doporučte nás
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 236 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"

Nový XP Goldmaxx Power field test

Přijal: mcmlxxx - Friday, 17.11. 2006 - 21:59:36
Téma: Testování

Český překlad field testu detektoru XP Goldmaxx Power od Norfolk Wolf. Originál byl publikován v magazínu Treasure Hunting, April 2006...XP Goldmaxx Power - celkový pohledKdyž jsem byl požádán, abych otestoval nový Goldmaxx Power od firmy XP, nečekal jsem nic převratného. V minulosti sa stávalo, že vývojáři přidali „zvonek“ semhle a „píšťalku“ támhle na existující model, přidali nový nátěr a mnohoslibný název a hle – byla tu nová vábnička na zákazníky. Ubírala se firma XP tou samou cestou?

Nakonec, jak mohli udělat tolik vylepšení na stávajícím Goldmaxxu a tím si zajistit, že jej hledači vymění za nový model.

Byl jsem vybrán jako posel a – přiznejme si to upřímně – pár jich v minulosti odtřelili.

Balíček dorazil den před Štědrým dnem, takže jsem věděl, že budu mít pod stromkem alespoň jeden dárek. Ale co, otevřel jsem ho hned. Kdo to zjistí? :)

Nový model má jiné vlastnosti a ovládací prvky než předchozí Goldmaxx. Chtěl bych začít ovládáním a control boxem. Největší rozdíl je v diskriminaci. Minulý systém využíval dikriminace odděleně od tónové idetifikace, nyní je diskriminace spojená s tónovou identifikací a nazývá se „Iron treshold“. Má stupnici od 1 do 20. Když otočíte knoflík tresholdu proti směru hodinových ručiček, nastavíte jej do pozice AUTO. Tohle je jedna z předností, kterou by mohli současní i noví uživatelé Goldmaxxu ocenit.
XP Goldmaxx Power - ovládací panelAuto Iron Treshold


V tomto nastavení bude detektor ignorovat kulaté a velké kusy železa ( velikost více než 6 palců), ale přitom zaznamená zlomený čtvrťák. Detektor signál neodfilturje – jen ho nebudete slyšet. Vím o několika lidech, včetně mě, kteří chtějí vědět o všem, co leží pod sondou. Tady se dostává ke slovu Iron Volume. Zapněte si tuto funkci a plechovky nebo kusy železa budou vydávat nezaměnitelný bzukot, který je spojený jen s tímto ovládacím prvkem. Všechny ostatní chtěné předměty budou ohlášeny příjemným vysokým tónem. Vystupte z režimu Auto a Iron treshold a postupně zahrňte do diskriminace železo od malých kousků po větší kusy. Tato funkce se dá použít ve spojení s Iron Volume k ohlášení dikriminovaných předmětů, ale i k diskriminaci větších, hlouběji uložených, které dokážou zmást téměř každý detektor. Už nikdy se nemusíte trápit s prokletím všech hledačů – rezavými podložkami pod matice. Tahle mašinka si je dá k snídani. Iron treshold s vyloučením Auto režimu dělá přesně to , co má. Diskriminuje pouze železo, ne plechovky , fólie nebo věci s vyšší vodivostí.

Jasně, takže jaké jsou výhody téhle dvoustupňové diskriminace?

Předpokládejme, že vaše oblíbené pole je plné plechovek nebo velkých kusů železa nebo obojího – potom nastavte diskriminaci do režimu Auto. Ale, jestliže je oblast, ve které se pohybujete víceméně bez plechovek, zvládnete odfiltrovat většinu menších předmětů zbývající částí Iron treshold. U téhle nové mašinky bych se během několika prvních hledání přimlouval za použití Iron Volume - snadněji téhle nové funkci porozumíte.


Citlivost


Má větší rozsah, tím se z Goldmaxxu stává velmi citlivý přístroj, který jde do velké hloubky, pokud mu to okolní podmínky dovolí. Ve skutečnosti mám pocit, že je tak moc citlivý, že vyžaduje přenastavení knoflíku ze 3 hodin do pozice za 5 minut 12 – nejlépe ihned po koupi.


Silencer - Zklidňovač


Když pracujete v režimu Iron Treshold ( ne Auto) a používáte jej spolu s funkcí Silencer, rozdíl v rychlosti hledání je ohromující – detektor se prostě stane superrychlý. Bohužel za všechno se platí. Uslyšíte každou plechovku a ani diskriminace v Iron tresholdu není dostatečně vysoká, aby tenhle jev dokázala potlačit běžnými prostředky. Tak jako u předchozího modelu, silencer v pozici na „0“ zvyšuje rychlost hledání, ale má jen malý vliv na diskriminaci. Pozice „1“ rychlost trochu zpomalí, ale také zvýší diskriminaci a stupeň „2“ dokáže detektor výrazně zpomalit a ještě o něco zvedne diskriminaci. Kvalita tónu se zvyšuje s použitým stupněm.

Dalším využitím Silenceru je změna tónů. Tovární nastavení je 3 tónové. Ke změně na 2 tónové je třeba přecvaknout switch silenceru z pozice 1 do pozice 2 2x během 2 sekund. Pokud se budete chtít vrátit ke 3 tónům, vypněte a znovu zapněte detektor.

Malé upozornění pro práci ve dvoutónovém režimu – pokud nebudete pracovat v automatickém režimu Iron Tresholdu bude detektor vydávat pouze jeden střední tón u všech předmětů bez diskriminace. Práve proto víc propaguji používání Iron Volume u tohoto modelu – železo pak bude vydávat hluboké bzučení.


Přepínač frekvencí sluchátek


Další novou funkcí Goldmaxx je přepínač frekvencí pro bezdrátová sluchátka. Dá se použít i pro běžné jednokanálové typy. Tato funkce umožňuje pracovat sluchátkům na jiné frekvenci v těsné blízkosti jiného hledače.

Originální sluchátka dodávaná s detektorem nejsou bezdrátová.


Iron Volume


Pokud použijete tuto funkci, uslyšíte nad diskriminovanými předměty hluboký bzukot. Neovlivňuje hloubkové schopnosti detektoru a pro začátek bych jej doporučoval použít na vyšší stupeň než na předchozím modelu.


Odmítnutí země


Nastavte ovladač funkce na značku ( tj. 12 hodin) – tím by se měl odstranit vliv mineralizace půdy (terracota) a vyvřelin. Na méně mineralizované půdě otočte knoflík doleva ( zhruba na 11 hodin), aby se zvýšil dosah detektoru do hloubky. Vyvřeliny budou vydávat nezaměnitelné dvojité vysoké pípnutí.


Rychlost obnovy (Recovery time)


Další vylepšení Goldmaxxu je rychlost obnovy. Původní model měl nejvyšší míru obnovovací rychlosti ze všech detektorů, které jsem kdy testoval. Goldmaxx se dostal daleko za tuto hranici, je dokonce asi o 30% rychlejší. Na papíře to vypadá dobře, ale všechno je relativní. Pokud by starší model byl při obnově výkonu pomalejší, rozeznat rozdíl by bylo jednodušší.


Cívky


všechny nové cívky jsou vyrobené z odlišných materiálů a jsou mnohem lehčí než předtím a mají zesílené kryty, což pomůže těm, kteří je často sundávají.


Životnost baterií


Díky extra výkonu spadla ze 70 na 50 hodin.


Obal na control box


Konečně je k dostání obal na control box, který má snadnou údržbu. Dá se použít při umístění control boxu na shaftu i na opasku.

Takže tenhle nový detektor není jen „zvonek, píšťalka a barva“. Ale jaký má výkon? Už jsem zmínil kvality při práci s Auto Iron Tresholdem při hledání v domě, ale budete velmi překvapeni, když najdete zlomenou minci v 9 palcové hloubce. U minulého modelu jste ztratili jen 1 palec z hloubky při hledání mincí po otočení citlivosti z pozice přednastaveno na stupeň zapnuto. Tehto detektor ztrácí 4 palce, ale při poloviční citlivosti ztrácí jen 2 palce. Zdá se Vám to hodně? No dokonce ihned po zapnutí má o něco menší hloubku na přednastaveném stupni než minulý model. Citlivost byla zvýšena a myslím si, že bude zajímavé sledovat, jak se bude Goldmaxx chovat na poli.


Test na poli


První test se odehrál na poli, které bylo nahrubo zorané, se strništěm, zaoraným kousek pod povrchem – tohle nebyly ani trochu dobré podmínky. Zklamu všechny, kteří teď čekají na dlouhý výčet nálezů, které potvrdily, jak výkonný nový detektor je. Nebyl jsem na tom PRAVÉM poli a nejsem ten SPRÁVNÝ druh hledače.

S ovládacími prvky nastavenými na preset a Iron tresholdem v režimu Auto bylo za chvíli zřejmé, že detektor je na této půdě ( střední až silná mineralizace) nestabilní. Upravovat odladění země nemělo cenu, problém byl v citlivosti – mašina byla prostě moc citlivá. Když jsem otočil knoflík ze stupně Preset ( tj 3 hodiny) zpět na 12 hodin, detektor se stal stabilním. Při zapnutí Auto Iron tresholdu jsem neslyšel diskriminované železo ani falešné signály. Zjistil jsem, že když nastavím Iron Volume na 12 hodin, uslyším nad takovými předměty hluboký bzukot. Samozřejmě to ovlivnilo rychlost, jakou jsem detektorem pohyboval. Když jsem využíval přednastavené 3 tóny, bylo zřejmé, že je mezi nimi jasný rozdíl a rozdíly že jsou mnohem lépe rozeznatelné. Na určitých částech pole jsem mohl mírně zvýšit citlivost a otočit odladění země trochu doleva. Na jiných jsem se musel vrátit k původnímu nastavení. Doporučuji raději upevňovat control box na opasek než na shaft - můžete rychleji přizpůsobovat nastavení detektoru druhu půdy, po které se pohybujete. I když většinu nálezů tvořily knoflíky, zlomené přezky, náboje a podivné gregoriánské měďáky, časem se ukázalo, že nový detektor výrazně předčí předchozí model. Každy, kdo přesedlá za staré verze na novou, bude nadšený.

Na příští vycházku jsem vyrazil na divoce zarostlý plácek přínáležející Newcastleskému klubu. Členové přicházeli a ptali se mě: „ Co ten nový Goldmaxx? Jaký je, jak se liší od mého detektoru?“ Odpovídal jsem : „ Zatím neřeknu ani slovo , hodnotím jen pro sebe. Všechno je nastavené, takže si ho na čtvrt hodinky půjčte a řekněte mi, co si myslíte Vy.! Jednohlasná odpověď zněla : „ Kdy se bude prodávat? Chci ho!“ Prostě, detektor si sám udělal příznivou reklamu, nemusel jsem říct ani slovo. Jen jsem si přál, abych měl tolik obezřetnosti a koupil si nějaké akcie společnosti.

Další hledání se uskutečnilo v Norfolku na silně mineralizované a železité půdě. Chtěl jsem zjistit, jak bude detektor za těchto podmínek fungovat, no a zároveň tu byla jistá šance, že najdu něco neobvyklého. Když vypnete režim Auto, je hledání velmi podobné staršímu modelu, prakticky všechno je slyšet ( včetně plechovek), Iron Treshold má stupnici od „0“ do „20“, ale já považuji za jednodušší použít hodiny (2 hodiny atd).

I když přihlížející skákali nadšením a prohlašovali, že našli předměty ve větší hloubce než předtím, já považuji takové zvýšení výkonu za dvousečnou zbraň. Na mineralizované půdě a půdě zamořené odpadem, přijdete o spoustu „dobrých“ nálezů, pokud nastavíte příliš vysokou citlivost. Stává se to hlavně v režimu Auto Iron Treshold. Řekněme si to upřímně, je to jen jiný název pro diskriminaci a při citlivosti nastavené příliš vysoko vůči podmínkám půdy, první, co utrpí, bude diskriminace a kvalita signálu.

Nový model zajistí stejnou míru nálezů jako starší verze, vzhledem k informacím obsaženým ve funkci Iron Volume. Pokud se budete pohybovat na více mineralizované půdě, může se stát, že detektor při přejíždění cívkou nad „ dobrým“ cílem vydá jemné zabzučení a potom jasný signál nebo - když přejedete předmět cívkou v opačném směru – ozve se jemné bzučení a potom jasný signál . Pokud se bude jednat o hřebík a minci, ozve se bzučení nejřív jen v jednom směru, při změně směru se nejdříve ozve mince a pak bude následovat bzučení, ohlašující hřebík.

Zjistil jsem, že se detekor dokáže vypořádat s velkým množstvím železného odpadu při nastavení Iron Tresholdu mezi 11 a 13 hodinou. Platí to samé, co u předchozího modelu – čím menší diskriminace, tím větší rychlost obnovy, účinnost zvyšuje nastavení silenceru na stupeň „0“. Sice by mohl projít velký nepravidelný kus železa, ale Iron Volume se i o tohle dokáže většinou postarat.

Čas od času bylo nezbytné snížit citlivost na 9 hodin, přesto jsem si byl jistý, že tímhle manévrem, za běžných podmínek, nepřijdu o hloubku.Schopnost vyhýbat se hřebíkům a vytahovat zvláštnosti tady a támhle by se zlepšila, pokud bych použil elipsovitou cívku na nejvíc zamořených místech.

Goldmaxx i nadále potvrzoval slova výrobce o zrychlené obnově. Byl jsem stále víc nadšený, když jsem vytahoval stále víc předmětů z míst zamořených hřebíky, za pomalého pohybu detektorem a při použití nejnižší možné diskriminace.

Dalším zlepšením, které umožnila zrychlená obnova, je, že můžete o něco zrychlit mávání bez ztráty cílů, pokud se pohybujete na málo zamořené půdě. Tím neříkám, že se rozběhnete přes pole a počet vašich nálezů bude konstantní. Výsledky nebudou stejné a při množství přijatých signálů vás to brzy přejde.

Během testování tohoto přístroje jsem měl tolik štěstí, že jsem dostal pozvání , abych hledal v různých koutech země. To mi umožnilo vyzkoušet detektor na odlišných druzích půd, než na jaké jsem zvyklý ze své vlasti. Například, při hledání kolem Arundelu a Yaptonu jsem si všiml změny v chování koncentrické cívky. Nikdy jsem s ní neměl stejné výsledky jako doma, ale na tomhle typu půdy se výsledky rapidně zlepšily. Tam, kde bych za normálních okolností v mezní hloubce s 9 palcovou cívkou začal pomalu ztrácet signál , s 11 palcovou DD cívkou se tón vyčistí a hlásí „ vykopej mě“. Dalším bonusem je mírné zvětšení pokryté plochy.


Pláže


Pokud nechcete hledat jen na suchém písku, zapomeňte na použití téhle mašinky na plážích. Na trhu jsou mnohem lepší detektory pro takový druh hledání. Prostě a jednoduše - tohle je stroj pro hledání v zemi, takže neztrácejte čas. Radši jděte na procházku se psem.
XP Goldmaxx Power - první část nálezů

XP Goldmaxx Power - druhá část nálezůZávěr


Testování nového Goldmaxxu Power jsem si opravdu užil a nejen kvůli své náklonnosti k francouzským detektorům. Pokud by se ukázalo, že nový model je špatný, napasal bych to.

Detektory XP jsou na trhu v Británii jen chvíli, ale i během tohoto krátkého období si našly svoje příznivce. Výrobce neusnul na vavřínech a v případě Goldmaxxu se řídí doporučeními hledačů, která byla zapracována do nového modelu. Britská verze má speciální vlastnost – dokáže diskriminovat plechovky.

Čestně mohu prohlásit, že nový Goldmax Power je citlivější stroj, který hledá hluboko a má vyšší rychlost obnovy. Pokud máte málo zkušeností je tahle vlastnost spíš na překážku.

Významnou vlastností už minulého modelu ( Goldmaxx) byla jeho vysoká obnovovací rychlost , díky které se zvýšil počet nálezů. Tohle se může změnit pokud budete zvyšovat citlivost v domnění, že dosáhnete větší hloubky tam, kde to není možné. Z plnokrevníka je absolutní vítěz závodu, ale jen za předpokladu, že na něm sedí ten správný žokej.Daz Gittens při hledání s Goldmaxx PowerVšiml jsem si, že někteří vzali má slova o předchozím Goldmaxxu jako měřítko pro zvyšování laťky. Takže přátelé, musím říct, že pan Monsieur Loubet právě odešel a udělal to znovu.

Anglický originál článku byl publikován v magazínu Treasure Hunting April 2006. Překlad z angličtiny do češtiny provedla ZmijiceJohn Lynn (Norforlk Wolf) - Advanced Detecting 
Anketa ke článku
Myslíte si že Goldmaxx Power je opravdu lepší než předchozí Goldmaxx?

Ano
Ne
Nemohu posoudit


[ Výsledky | Ankety ]

Účastníků: 27
Komentářů 0
Přihlásit se
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Vytvořit účet.
Související odkazy
· Více o tématu Testování
· Další články které přijal mcmlxxx


Nejčtenější článek na téma Testování:
Garrett Treasure ACE 250

Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 5
Účastníků: 3

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

Související témata

Detektory a hledání

"Nový XP Goldmaxx Power field test" | Přihlásit/Registrovat | 11 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: Cubas (cubasin@centrum.cz) - Monday, 20.11. 2006 - 11:21:01
V úvodním odstavci je chyba, místo "Když otočíte knoflík tresholdu po směru hodinových ručiček, nastavíte jej do pozice AUTO." má být "Když otočíte knoflík tresholdu proti směru hodinových ručiček, nastavíte jej do pozice AUTO." V originále anticlockwise


Edit mcmlxxx : díky za upozornění - opraveno

Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: fettgesicht (fettgesicht@seznam.cz) - Monday, 20.11. 2006 - 23:11:39
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tyhle zahraniční field testy připomínají reklamu.

Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: Baba (rafina@rafina.cz) - Wednesday, 22.11. 2006 - 07:41:37
Samozřejmě, že je to vždycky kus reklamy ale tady se člověk aspoň dozví některé užitečné info k nastavení nebo k hledání v obtížných půdách. Oceňuji zejména vyřazení mokrých slaných pláží ze seznamu lokalit vhodných pro tenhle detektor. Jsou tu i vyložené nesmysly ale jinak vcelku přínosný článek.
Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: Tito (tt_ptr@yahoo.com) - Sunday, 26.11. 2006 - 23:55:36
 
Neviem či sú tam nezmysly (nemám Goldmaxx), ale určite je tam cítiť reklamný štýl.
Inak Norfol Wolf (John Lynn) napísal vynikajúcu knihu Advanced detecting, ten kto zvláda angličtinu tak by si ju mal kúpiť aj keď cena je na naše pomery vysoká. Odporúčam zvlášť majiteľom XP.
Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: mcmlxxx (detektory@hantec.cz) - Monday, 27.11. 2006 - 07:55:30
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://detektory.hantec.cz
 
přidal jsem obálku od Tebou zmiňované knihy na konec článku.
Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: Tito (tt_ptr@yahoo.com) - Monday, 27.11. 2006 - 20:45:36
 
To je ona. Keď budem mať trochu času tak sem napíšem krátku recenziu aj s nejakými ukážkami z knihy.
Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: Paul (division@email.cz) - Saturday, 16.12. 2006 - 00:41:23
 
Je to hezké čtení, ale všechny ty Field Tests (všech značek a ve všech časopisech) jsou tak nějak trochu ... o hovnu. Omlouvám se za sprostý výraz ale výstižnější přirovnání mě nenapadá. Ze začátku jsem ty testy překládal a dával na web, ale přestal jsem právě z důvodu uvedeného v první větě.
Dovolím si nyní krátké vysvětlení jak takovéto testy vznikají. Jejich zadavatelem jsou výrobci a jejich pachateli pak lidé s danou firmou buď přímo spjati, nebo za tímto účelem najati a zaplaceni. Každý test pak vypadá hodně podobně: V první části je vykresleno jak detektor vypadá, jaké má funkce, co umí a jak to dělá. Je to vlastně takový Manuál v kostce opsaný z oficiálního návodu. No a ve druhé části se stimulují různé testy a typy hledání. K tomu se přidají obrázky co se vše přitom našlo, jak to bylo hluboko, atd. Závěrem se pak přístroj doporučí, uvede se jeho cena a adresa výrobce.
Máme tu tedy hlavní problém. Všechny testy vycházejí víceméně kladně, nikdy nikde jsem ještě nevyčetl že ten a ten model stojí za starou bačkoru (ve srovnání s jiným, který může být třeba i o polovinu levnější) a to z toho a toho důvodu. Proč? No protože největšími inzerenty všech těchto časopisů jsou právě výrobci a magazín si nemůže dovolit svým testem je naštvat. Kdyby se tak stalo, potrefení výrobci přestanou inzerovat (a platit!) a může se zavřít krám.
Ale jelikož "Show Must Go On", i nadále tak budeme všude číst pěkné, třebaže nic neříkající testíky - krásné jako štěstí.

PS: Přesto přeze všechno ale tyto testy za přečtení stojí.
Člověk se dozví jaké funkce ten který detektor má, kolik váží, ... . Jak jsem napsal, jedná se vlastně o jakési zjednodušené manuály a tak by to také mělo být bráno.

Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: fettgesicht (fettgesicht@seznam.cz) - Friday, 24.11. 2006 - 11:01:03
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Proč mají všichni tu tyč nastavenou tak hrozně nadlouho? Není to únavný? Já to nosím tak, že mám cívku 15-20 cm před botama, čet jsem to v nějakým manuálu, tak to snad není technicky špatně...? Pravda je, že mám těžkou cívku.
Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: mcmlxxx (detektory@hantec.cz) - Friday, 24.11. 2006 - 18:43:46
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://detektory.hantec.cz
 
Já tu tyč taky používám takhle "nadlouho". Mám přes 190cm výšky a boty s kovovejma šněrovacíma háčkama, takže nemám ani moc navybranou :)
Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: JuraZbiura (seiran@seznam.cz) - Sunday, 22.04. 2007 - 01:37:30
 
Já ji používám na max,hlavně kvůli většímu poloměru pokrytí a taky jde krásně nacpat do kdejakého křaku,ostružiní či zarostlého bordelu-a tam jsou většinou ty nejlibovější nálezy,XPéčka jsou lehoučké jako pírko a vybalancované jedna radost
S malou základní cívkou je to pak naprostá libovka,hlavně ta váha a suprově vyřešené uchycení jednotky na opasek apod.(hlavně se to týká šňůry od sluchátek,kterou lze krásně schovat pod tričko a nevadí)-z toho by si měli vzít ostatní výrobci příklad,váha některých detektorů jako je třeba Expl. je hrůzoúděsná,taky uchycení cívky jakoby ve středu je naprosto skvělá věc,lze ji pružně podle potřeby a členitosti terénu vychylovat pouhým přitlačením k zemi a nemusí se přišlapávat a ohýbat nohou apod.
XP je sice svým zpracováním nicmoc a na nevhodných místech použité nevhodné materiály taky stojí za starou belu(přítažné matice,nýtové spoje,šrouby k cívce) ale je to velice nebezpečně výkonná a hlavně rychlá mašinka se skvěle vyřešenou ergonomií
Re: Nový XP Goldmaxx Power field test (Hodnocení: 1)
Od: sm (simca293@gmail.com) - Sunday, 05.08. 2007 - 15:25:40
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
 
diskriminacia železa može byt aj nežiaduca ide totiž o to že staré kované veci boli robené z relativne čisteho železa a pokial si ja vydiskriminujem železo tak o ne prídem a to nechcem .Na druhej strane novodobé železo obsahuje aj iné primiešané kovy a aj pri diskriminacii mi budu detektorom hlasené.Moj nazor je kopat vsetko síce sa narobím ale už mám aj riadne staré veci najdené medzi železným šrotom. Moja štatistika hovorý jasne 200 hlupostí a jeden super nalez a znovu 200 hlupostí a znovu.Uznávam chce to vytrvalost a hlavne čas.Samozrejme ked si niekto vyjde z detektorom na prechadzku hladat mincičky a vypne železo je to ok.
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO