DetektoRING

Špacír po Zlaté cestě
Publikováno: Wednesday, 11.04. 2012 - 06:59:51
Téma: Setkání a srazy


V neděli 29. dubna pořádá Terra Tachovia již čtvrtý špacír po původní trase Zlaté cesty Praha – Norimberg a to v úseku mezi Bärnau a Tachovem (17 km).

Vychází se v 10,00 hod. přímo z česko-německé hranice (z bývalé celnice Bärnau / Pavlův Studenec). Půjde se nádherným terénem, kterým vedla středověká „Zlatá cesta“ a místy jejími ještě dochovanými úvozy.
Z důvodu výkladu o historii Zlaté cesty a cestování ve středověku se jde po trase hromadně. To zároveň umožňuje volit volnější tempo pochodu.
V polovině cesty u hájovny Obora „u milníku času sv. Vojtěcha“ bude připraveno občerstvení. Dobrá obuv je do terénu nutná. Po dojití do Tachova k milníku času Jana Lucemburského je možné povečeřet v blízké restauraci River. Řidiči budou mít možnost se minibusem přepravit zpět pro svá vozidla. Akce je součástí projektu Na Zlaté cestě - historický park Bärnau - Tachov/Pernolec realizovaného partnery bavorským Via Carolina a českým Terra Tachovia a spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj Cíl 3.

Z důvodů plánování kapacit by bylo dobré oznámit svoji účast na Regionálním informačním centru, E – mail: voltr@mkstc.cz , tel. 374 630 000, nebo večer na tel. 374 723 475

Za spolek Terra Tachovia vás zve
ing. Roman Soukup.
Tento článek si můžete přečíst na webu DetektoRING
http://detektory.hantec.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://detektory.hantec.cz/clanky/spacir-po-zlate-ceste-323.html
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO