DetektoRING

Tachovští hledači na Zlaté cestě
Publikováno: Friday, 03.06. 2011 - 10:55:57
Téma: Detektory a hledání


Spolky Terra Tachovia z Tachova a Via Carolina z německého Bärnau, se zabývají historií. Budují nově středověkou vesnici v Bärnau. Také se snaží vyčistit zbytky úvozů staré „Zlaté cesty“ Praha – Norimberk, v úseku Bärnau – Tachov – Trnová.

Členové „Klubu hledačů HP Tachov“ nabídli těmto spolkům pomoc. Byla přijata a tak se dne 14. května 2011 hledači vrhli na vyčištění části úvozu v Trnové.

Tentokrát „staříkům hledačům“ při úklidu odpadků a náletových dřevin, pomohli už dva mladíci.Všichni makali s chutí a po pěti hodinách byli všichni náležitě unaveni.Po tradiční svačině s pivem se vrhli s detektory na vyčištěnou část úvozu.Po chvilce jeden po druhém detektory vypnuli. Nedalo se tam hledat. Úvoz sloužil donedávna vesničanům jako smetiště.

„Milník času“, který byl věnován Karlu IV , stojí v místech, kde vedl bývalý úvoz. Na závěr pracovní brigády si zde hledači udělali společnou fotku.
„Zlatá stezka“ na Prachaticku, po které se dovážela do Čech sůl, je poměrně známá. Stará „Zlatá cesta Praha – Norimberk“ už tak známá není. Co po ní zbylo, jak vznikla, kudy vedla a o co usilují výše zmíněné spolky se dočtete v prezentaci která je k dispozici ke stažení na http://detektory.hantec.cz/user_images/2011/na-zlate-ceste.pdf

Tento článek si můžete přečíst na webu DetektoRING
http://detektory.hantec.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://detektory.hantec.cz/clanky/tachovsti-hledaci-na-zlate-ceste-266.html
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO