DetektoRING

Úprava shaftu II
Publikováno: Tuesday, 04.07. 2006 - 21:49:24
Téma: Úpravy a opravy


V minulém článku jsem popsal úpravu která umožňuje, aby ruka tolik netrpěla jediným možným úchopem na "S" shaftu. Protože zima byla dlouhá, byl dostatek času na experimentování ...

Na následujícím obrázku vidíte standardní model detektoru XP GMAXX s menší úpravou která spočívá v nahrazení "S" části shaftu za rovný díl.

Celkový pohled na úpravu.
Celkový pohled na úpravuSmyslem této úpravy byla snaha vyzkoušet jak se s takto upraveným shaftem bude hledat - osvědčila se především v kombinaci s koncentrickou sondou a použitím k pečlivému prohledávání menších předem známých lokalit (prostě tam kde celý den nechodíte lesem křížem krážem ale prozkoumáváte např. plochu 20x20m).

Pohled na shaft.
Pohled na shaftJak na to? V podstatě jednoduše - základem je sehnat hliníkovou nebo duralovou trubku stejného průměru jako má Váš detektor a prozkoumat jak jsou jednotlivé díly pospojované. U XP je potřeba do hlavní trubky napasovat ještě jednu trubku menšího průměru a tyto dvě snýtovat hliníkovými nýty. Dále je potřeba udělat na konci vrtání pro loketní opěrku na hranu spoje obou trubek umístit gumový vymezovací O-kroužek.

Detail spoje
Detail spojeKdyž máte vše hotovo, je potřeba udělat nátěr aby trubka nešpinila. Trubku vezmeme a očistíme ji jemným smirkovým papírem pod tekoucí vodou - tekoucí voda zajišťuje odplavení nečistot. Až se trubka leskne vysušíte ji, zakryjete místa na kterých je barva nežádoucí a použijete malé balení akrylátového laku ve spreji (Motip) - odstín dle vašeho výběru. Nakonec necháme vše vyschnout ( minimálně týden aby se lak nestrhl a měl čas vytvrdnout ).

Pohled na rukojeť
Pohled na rukojeťJako rukojeť jsem použil zbývající "roh" na řidítka hoského kola s navlečenou pěnovou rukojetí. Rukojeť jde posunovat a tím i měnit vzdálenost a pohodlnost úchopu. Loketní opěrku a pružinu která zajišťuje zacvaknutí shaftu používám z původního shaftu - jen si je podle potřeby přehazuju.

Boční pohled
Boční pohledCelkový pohled
Celkový pohled na detektor

Tento článek si můžete přečíst na webu DetektoRING
http://detektory.hantec.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://detektory.hantec.cz/clanky/uprava-shaftu-ii-51.html
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO