DetektoRING

Zpráva o hledání pokladů
Publikováno: Monday, 16.05. 2011 - 08:09:12
Téma: Příběhy


1. Slavkovský poklad.
Původně jsem tuhle kapitolu chtěl nechat uzavřenou.

Ale vzhledem k tomu, že nějací lidé, za mediálního zájmu poklad hledají, sděluji následující:Nepatřím do žádné skupiny, i když jsem byl několikrát zván ke spolupráci.

Na podzim minulého roku jsme započali s hledáním. Po dvou hodinách práce jsem měl zdravotní indispozici. Zhruba po dvou měsících jsme pokračovali. Bylo to již nad ránem, když kolega zařval jak tygr, až se v nedaleké vesnici rozštěkali psi. Řídící jednotka ukázala hluboko uložené kovové předměty cca na dvou metrech čtverečných. Což by přibližně odpovídalo uloženým soudkům s mincemi.I mě v té zimě polil pot. Zem byla silně promrzlá, tak jsme si místo označili, s tím že se bude kopat, jakmile to půdní podmínky dovolí.
Příští den mně byl za záhadných okolností odcizen hledací set a dva přístroje pro noční vidění. Tenkrát jsem poprvé zauvažoval o deseti procentech nálezného.

Nedávno nastal očekávaný den. Za přítomnosti čtyř osob, včetně jedné úřední, se začalo bagrovat. V hloubce asi 160 cm narazila lžíce bagru na kov. Skočili jsme do díry s krompáčem a lopatou opatrně obnažit to, na co bagr narazil.

Srdce jsme měli v krku.....že by snad....postupně jsme vytáhli nějaké kovové části formanského vozu. Jámu jsme pro jistotu přebagrovali do 3 metrů hluboko i do stran. A nic. V každém případě to byl zajímavý pokus, kerý nastolil další otázky.

2. Zlato ze Sudet.

Pro ilustraci neprostupného terénu, přidávám fotografie místa pravděpodobného uložení.
Kelt mě kdysi přivedl na myšlenku s kyvadlem. Sám se tenkrát z rodinných důvodů omluvil, mohl si to zkusit.

Tak jsem za určitých podmínek, nabídl spolupráci jiným z oboru. Jeden byl opravdu renomovaný psychotronik. Sám jsem v tomto směru poměrně konzervativní. Ale vysoká procentuální shoda, jak co do místa tak i pravděpodobnosti nálezů, mě prekvapila.
A tak se snad jeden kostelík na Moravě zaleskne novotou a někde v nějakém muzeu se objeví spousta mincí.
Tento článek si můžete přečíst na webu DetektoRING
http://detektory.hantec.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://detektory.hantec.cz/clanky/zprava-o-hledani-pokladu-254.html
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO