Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 562 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Cívky - zkušenosti, rozdíly, nastavení atd.
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP Gold MAXX POWER
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: úterý 02. březen, 2010 20:10    Předmět: Cívky - zkušenosti, rozdíly, nastavení atd. Citovat

Pořídil jsem si ke Goldmaxxu větší cívku - 2D 27cm. Když teď dovolilo konečně počasí, tak jsem ji měl 2x v terénu. A to na již dříve prohledávaných lokalitách se základní cívkou 22,5cm. Pole i les: na obou lokalitách jsou dobré půdní podmínky, takže odladění země bylo nastaveno na "12h" (červené šipečka). Když jsem přišel s 27cm cívkou, tak jsem měl neustále falešné signály, tak že jsem musel ground nastavit na 3 až 4h. Máte někdo podobnou zkušenost?
Mj. jelikož jsem si tuhle cívku pořídil kvůli většímu hloubkovému dosahu, tak na políčku jsem si neškrtl Confused (nic víc jsem nekopl po důkladném prochození s 22,5). V lese, kde chodím, tak jo, ale tady se jedná o větší prohledávanou plochu, kde vždy něco je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: středa 03. březen, 2010 22:01    Předmět: Re: Cívky - zkušenosti, rozdíly, nastavení atd. Citovat

Kolecko napsal:
Pořídil jsem si ke Goldmaxxu větší cívku - 2D 27cm. Když teď dovolilo konečně počasí, tak jsem ji měl 2x v terénu. A to na již dříve prohledávaných lokalitách se základní cívkou 22,5cm. Pole i les: na obou lokalitách jsou dobré půdní podmínky, takže odladění země bylo nastaveno na "12h" (červené šipečka). Když jsem přišel s 27cm cívkou, tak jsem měl neustále falešné signály, tak že jsem musel ground nastavit na 3 až 4h. Máte někdo podobnou zkušenost?
Mj. jelikož jsem si tuhle cívku pořídil kvůli většímu hloubkovému dosahu, tak na políčku jsem si neškrtl Confused (nic víc jsem nekopl po důkladném prochození s 22,5). V lese, kde chodím, tak jo, ale tady se jedná o větší prohledávanou plochu, kde vždy něco je.


Ahoj, to je divný, musel bych to slyšet... se zemí na 15-16 hod. toho určitě moc nenajdeš, to už jde dosah do kopru, s tím jsem chodil na slaných plážích. Já tady u nás nejdu se zemí přes 10-11 hod., červená šipečka ani náhodou.
Jo, 27 je citlivější na prozvuky při nárazech i trochu víc chytá rušení VN apod.
Kde máš sensitivitu? Jestli jsi zvyklý chodit na plnou, tak to nepůjde, zkus spíš stáhnout výkon, než takhle přešponovat zem.
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. březen, 2010 19:44    Předmět: Citovat

Detík vytáčím na plný obrátky - sensitivita až za červenou. Zkusím stáhnout. Všiml jsem si i vyšší citlivosti na nárazy, i sebemenší klepnutí = signál. Ale jak píši, tyhle prozvuky jsem měl a to jsem se hlídal, abych cívkou "neťukal" a co mávnutí, to signál. Tak jsem stáhl zem na těch 15h a byl klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. březen, 2010 20:15    Předmět: Citovat

Kolecko napsal:
Detík vytáčím na plný obrátky - sensitivita až za červenou. Zkusím stáhnout. Všiml jsem si i vyšší citlivosti na nárazy, i sebemenší klepnutí = signál. Ale jak píši, tyhle prozvuky jsem měl a to jsem se hlídal, abych cívkou "neťukal" a co mávnutí, to signál. Tak jsem stáhl zem na těch 15h a byl klid.

Ten falešný signál to fakt udělá i při rychlejším máchnutí. Když jsem v lesíku kde roste ten nízký nálet tak je to sám pípanec, musm ubrat sensitivu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. březen, 2010 20:45    Předmět: Citovat

Doufám, že to bude tím, já mám jinak citlivost furt vytočenou naplno. Vyzkouším. Kam až jste tu citlivost stáhli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: sobota 13. březen, 2010 20:47    Předmět: Citovat

Asi jsem na to přišel: špatný kontakt na konektoru cívky. Zkusil jsem s kabelem u konektoru pohýbat a hned se ozvaly falešné signály. Bohužel jsem koupil cívku z druhé tuky a bez záruky. Napájet si nový konektor na kabel dokážu, ale kde takový konektor 6 pin sehnat? Popsán jen "XP".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: sobota 13. březen, 2010 21:43    Předmět: Citovat

Kolecko napsal:
Asi jsem na to přišel: špatný kontakt na konektoru cívky. Zkusil jsem s kabelem u konektoru pohýbat a hned se ozvaly falešné signály. Bohužel jsem koupil cívku z druhé tuky a bez záruky. Napájet si nový konektor na kabel dokážu, ale kde takový konektor 6 pin sehnat? Popsán jen "XP".


Pošli mi foto jak vypadá
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: neděle 14. březen, 2010 11:13    Předmět: Citovat

Kolecko napsal:
Asi jsem na to přišel: špatný kontakt na konektoru cívky. Zkusil jsem s kabelem u konektoru pohýbat a hned se ozvaly falešné signály. Bohužel jsem koupil cívku z druhé tuky a bez záruky. Napájet si nový konektor na kabel dokážu, ale kde takový konektor 6 pin sehnat? Popsán jen "XP".


Já s 27 jdu přesně na rozhraní červená/bílá, cca 15 hod., +/- 2mm oběma směry podle podmínek.
Ten kontakt to může být, ale i když byla cívka nová a konektor utažený, stejně při vysoké sensitivitě při doteku prozvukoval. Pomohlo mi podložit jednotku v uchycení molitanem do takového pružného uchycení, aby "nekloktala" a prozvuky se snížily. Kabel mám omotaný a pevně uchycený páskami. Oboje dost pomůže prozvuky snížit, ale citlivost na max. opravdu nejde.
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: neděle 14. březen, 2010 13:12    Předmět: Citovat

....by nebylo špatný, kdyby tu moji cívku někdo otestoval na druhým detíku, než jí ufiknu konektor Smile Ale o nikom v mém okolí nevím, kdo má Goldmaxxe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
RAJDA



Registrace: 17.8. 2009
Příspěvky: 5
Bydliště: Uh. Hradiště

PříspěvekZaslal: úterý 30. březen, 2010 19:48    Předmět: Citovat

Kolecko napsal:
....by nebylo špatný, kdyby tu moji cívku někdo otestoval na druhým detíku, než jí ufiknu konektor Smile Ale o nikom v mém okolí nevím, kdo má Goldmaxxe.


Ahoj napiš Arklebovi ten má golda.
Nebo Pecovi IIww on ti to domluví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: středa 31. březen, 2010 1:00    Předmět: Citovat

Jestli ses v Praze, skoc si pod Karlak do GES, mozna konektor sezenes. Nebo mrkni do jejich katalogu na netu. Dej bacha, nektery konektory u civek jsou zataveny, takze si napred prozvon draty TX, RX a zem. A ten test kroucenim si jeste udelej tesne u civky - nechci strasit, ale pro jistotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: středa 31. březen, 2010 20:25    Předmět: Citovat

RAJDA napsal:
Kolecko napsal:
....by nebylo špatný, kdyby tu moji cívku někdo otestoval na druhým detíku, než jí ufiknu konektor Smile Ale o nikom v mém okolí nevím, kdo má Goldmaxxe.


Ahoj napiš Arklebovi ten má golda.
Nebo Pecovi IIww on ti to domluví.


Dík, vím o tom. V případě ještě má v kraji Goldmaxxe i Skáles.

vrcinak napsal:
Jestli ses v Praze, skoc si pod Karlak do GES, mozna konektor sezenes. Nebo mrkni do jejich katalogu na netu. Dej bacha, nektery konektory u civek jsou zataveny, takze si napred prozvon draty TX, RX a zem. A ten test kroucenim si jeste udelej tesne u civky - nechci strasit, ale pro jistotu.


O záludnostech výměny konektoru jsem obeznámen. Jinak marně jsem v těchto obchodech sháněl tento typ. Nakonec jsem ho sehnal přímo u prodejce XP - Detektorweb. Mazanost výrobce detektoru je přímo úměrná ceně unikátního konektoru Rolling Eyes (320Kč)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: středa 07. duben, 2010 10:37    Předmět: Citovat

Po včerejším hledání jsem si oddechl - závada byla v původním konektoru a výměna se zdařila.

Ale výrobce to má vykoumaný dobře, abych nemohl nějak využít něco ke svému prospěchu a vždy musel koupit originální, drahý náhradní díl:

Originální nový konektor, jak jsem psal, mě stál 320Kč. A nebyl osazen piny 3 a 6 používané k dobíjení baterií. Starý - původní konektor cívky těmito piny osazen je. Ale když jsem jej odsřihl, tak v kabelu jsou použity jenom 2 dráty + 2 stínění (piny 1,2 a 4,5). Z pinů 3 a 6 nejsou dráty vytaženy. A byl tak dokonale zalitý v plastu, že na přeletování pinů jsem se nedostal. Takže konektor jsem vyměnil a cívka funguje. Starý konektor jsem původně chtěl použít k nabíjení baterií, sehnal jsem si i adaptér na 12V, ale starý konektor k tomu použitelný nebyl. Jediná možnost je, koupit ještě jeden nový konektor, přehodit v něm piny na pozici 3 a 6 a a naletovat na adaptér.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: středa 19. květen, 2010 13:30    Předmět: Citovat

Zkoušeli jste někdo koncetrickou cívku 21x25? Vyplatí se ji pořídit, jak je avízováno prodejci, do železem zamořeného prostředí? Bude v tomto případě lepší než 2D cívky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: pátek 10. květen, 2013 10:12    Předmět: Citovat

Malý, rychlý, neobjektivní, tedy na hov.no testík aerodosahů:

cíl------------------------GMP zákl.--------------------GMP + Ultimate 33

pětník 1924 ---------------25 cm ----------------------- 22 cm

2heller ---------------------25 --------------------------- 27

krejcar1800 --------------- 26 -------------------------- 29

tříkrejcar1800 ------------- 29 ------------------------- 32

30tikrejcar1807 ----------- 32 ------------------------- 32

tolar (41 mm) -------------- 33 ------------------------ 35

měděný popelník ---------- 48 ------------------------ 52
-plech 0,5 - 114mm
náboj "23" Šturmovik ------ 41 ----------------------- 48
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pátek 10. květen, 2013 17:02    Předmět: Citovat

Kaprále,ten pětník 1924 našels? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: sobota 11. květen, 2013 10:49    Předmět: Citovat

kokerss napsal:
Kaprále,ten pětník 1924 našels? Laughing

Né, ten jsem si vysnil, ale stále hledám, stále hledám...
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: neděle 19. květen, 2013 18:53    Předmět: Citovat

Grešle Leoš 1696 ---- Ultimate 33 --- 26cm (podobný průměr jako ten pětník), v zamořený půdě. Cool
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Marfy
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.7. 2009
Příspěvky: 3358
Bydliště: MB, LP 1971

PříspěvekZaslal: neděle 19. květen, 2013 22:25    Předmět: Citovat

Kaprálku a jak se ti s ní chodí ? Taky jsem ji objednal. Aby mi ale po pár hodinách chození neupadla ruka. Wink Co prozvuky ? Díky
_________________
Veritas liberabit vos
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: pondělí 20. květen, 2013 14:42    Předmět: Citovat

Marfy napsal:
Kaprálku a jak se ti s ní chodí ? Taky jsem ji objednal. Aby mi ale po pár hodinách chození neupadla ruka. Wink Co prozvuky ? Díky

Pane kolego, chodí se s ní báječně, vypadá báječně (překrásnej matovej černej disajn) a v podvlákně "Cívky DeTech" mrkni v odkazu na tu hmotnost!
Tudíž, přičemž a jelikoš Ti ruka v žádném případě neupadne. Prozvuků méně (v tom, co vám cívka "přinese" opravdu nekecaj, na rozdíl od jinejch Andrzénů - viz odkaz). Radovanec a spokojenost přenáramná... Cool
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP Gold MAXX POWER Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO