Zkoušel jsem snad vše a nikdy to nebylo ono.
Elektronika není problém ale ta cívka
Pak jsou to borci, ale co kdyz tudy cesta nevede a doladujou to jinak ?? Nekde jsem videl za utemujou hlavni vynuti a doladujou vyvodama civek ktere pak zalejou. Podle me na to maj nejakou fintu. Na te destice ktera se tam dava na ukonceni vyvodu civek a pro kapacity jsem v nejakem zapojeni videl i trimr dokonce nekde davaj dve kompenzacni vynuti a termistory kvuli teplotnimu rozhozeni. Neni prece mozne to v praxi dohonit jen zavitama. Mrkni tam je tam toho vic ja tam pasu jen po upravach na Whitese tohlo by jsem nedelal jen sem to sem dal pro zajimavost.
Jo jo, ale pise to tam jeden kdyz ji udelal mela nadhernejch 6mV a na drugyj den uz 100 - 200mV, tak honem na slnko. Nojo potreba tam udelat diry a sroubovat jadyrka a pak zamaskovat. Nekdy by jsem to rad videl jak to nekdo ladi, ale to si asi nechavaj pro sebe co ?????????? To takovej Jokr - jen ho nekde zmacknout ... hi
Maj tam toho pozehnane, v tomhle jsou mistri. Kolikrat uz mi to pomohlo. Prdnes tam treba Krasnodar.ru a nekam se uz prokousas. Je mi jedno ze to ukradli to je vec jinejch. Tech manualu a schemat, ale jeste to musej dohnat to co hledam jsem nenasel.
Žádný mačkání nebude mám bodygárdy .
Záleží na typu cívky,jestli jde o DD nebo koncentriku.Pro obě platí zásady:žádné volné závity-nejlíp impregnovat,teplotně stabilní podložka,dolaďovat až po uzrání epoxidů a testovat na teplotní změny než cívku definitivně uzavřu,lednice-sluníčko-lednice-sluníčko dokud není stabilní.Většina zapojení počítá s určitým ofsetem fáze,protože na vztahu amplitudy a fáze je založeno potlačení země a funkce diskriminačních obvodů a potažmo číselná klasifikace.Z toho vyplývá,že i změnou zesílení může dojít k posunu vyhodnocení.Pokud jde ještě vyladit zem a potlačit fer,u jednodužších detektorů,pak je to OK.Pokud jde o náhradu originálních cívek, je potřeba dodržet aspoň hodně přibližně tvar cívek u DD(vliv na teplotní stabilitu),počet závitů-sílu drátu,má to vliv na hodnotu indukčnosti-jakost cívky a pokud jsou cívky laděny i na rezonanční kmitočet,který silně ovlivní fázi a zesílení.Lze to doladit dodatečně kondíky ale musí se vědět kde a co sledovat. Jde to možná i odzkoušet na chování detektoru,to je ale obtížná a nejistá cesta.
Jééé ty ses tady??? Ahoj ahoj. No ja jsem jen obycejnej dratenik a mackat nikoho nebudu jen jsem cekal jestli zaberes hi. Potreboval by jsem nekam na doskoleni uz nic nevim a osciloskop mam pouze jednokanal ze starejch casu. Ale civku by jsem nedelal, leda tak rozkuchal to jooo. Jen mi je divny ze ty rusaci to napred upecou zabalej a pak doladujou.
Zameril jsem se na Whitse radu - classic,ID,IDX. Ty jsou na hrani idealni - hodne mista, zadny smd. dostupne soucastky za par kacek a hodne rad a navodu, hlavne na RU.
Pises ze: Z toho vyplývá,že i změnou zesílení může dojít k posunu vyhodnocení. Pokud jde ještě vyladit zem a potlačit fer,u jednodužších detektorů,pak je to OK.
Tak presne tohle delam, u teto rady to jede celkem dost dobre a je to sakra znat (a jak sem tak koukal do vnitrku a mapoval - delaj to i jinde, ale nechaj si to IDX tun. moooooc dobre zaplatit ) Tu zem mam u svojeho taky uz skoro na doraz, ale maj to i jiny tng. Tady uz dal nemuzu, jinak by jsem to zelezo opravdu nepoznal. Zameril jsem se na to od zadu z druhe strany tam co uz to kvika. Ta 555 jako invertující budič s velkou vstupní impedancí - co ty na to mohlo by to pomoc slabsim signalum ?? Mam to od jednoho reckyho hledace, ale mozna to taky nekde opsal. Poslu ti schemata na porovnani jestli mi pisnes na - vrn@atlas.cz
Ja mam porad dojem ze tam je slabsi mistecko a dost slabejch signalku se tam asi zarazi - neprojde. Hodne znatelny to je u Tesora tam jak nepustis TRESH tak o hodne prijdes. No nic jestli mas chut a cas napis. Zdar VRC.
Zdar,
jestli to pomůže asi takhle z vody nejsem schopen říct,ale jestli to ve zvuku toho tresholdu je,a potřebuje to jen zvýraznit,tak pak snad jo.Jinak starší konstrukce detektorů používají i starší IO,a ty jdou občas nahradit ve stejné kofiguraci vývodů lepšímí(třeba šumově)obvody,což se pak dá dál využít k lepším výkonům.Pošli mi na mail detektoryjokr@seznam.cz schema a budu snad schopen odhadnout co by se dalo vylepšit.JK.
Registrace: 19.2. 2007 Příspěvky: 2371 Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula
Zaslal: pondělí 14. prosinec, 2009 10:18 Předmět:
Zdar páni, vidím, že se nenudíte
To vrc: Já jsem pracoval s tou optikou a VCO taky, ale nebyl jsem spokojen. Pošli mě prosím jen to samostatné schéma. Mrknu na to a třeba mě osvítí nebeská jasnozřivá LED
Tak zatím.
Feri _________________ Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
TUNENEJ ZAZRAK - VCETNE SUPER TURBA OD SPESL NEMECKE FI.
Vdecna masinka na tunig, take si nekdo pekne namastil kapsu ze. Ten multak - vlastne oscilator TURBO dava 20V - to mi tlaci bezne Advantage. Jinak zmenou jedineho odporu se da zakl oscilator na desce vysponovat na 16V.
Časy uváděny v GMT + 1 hodina Přejít na stránku Předchozí1, 2
Strana 2 z 2
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra. Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru. Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru. Nemůžete hlasovat v tomto fóru.