Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 479 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

IDX Tunig Jak na to.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> White's IDX Tuning
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pátek 11. prosinec, 2009 22:42    Předmět: Citovat

nomi napsal:
Jenže i přitom pečení se to rozhodí...

Zkoušel jsem snad vše a nikdy to nebylo ono.
Elektronika není problém ale ta cívka Sad


Pak jsou to borci, ale co kdyz tudy cesta nevede a doladujou to jinak ?? Nekde jsem videl za utemujou hlavni vynuti a doladujou vyvodama civek ktere pak zalejou. Podle me na to maj nejakou fintu. Na te destice ktera se tam dava na ukonceni vyvodu civek a pro kapacity jsem v nejakem zapojeni videl i trimr dokonce nekde davaj dve kompenzacni vynuti a termistory kvuli teplotnimu rozhozeni. Neni prece mozne to v praxi dohonit jen zavitama. Mrkni tam je tam toho vic ja tam pasu jen po upravach na Whitese tohlo by jsem nedelal jen sem to sem dal pro zajimavost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pátek 11. prosinec, 2009 23:04    Předmět: Citovat

Jo jo, ale pise to tam jeden kdyz ji udelal mela nadhernejch 6mV a na drugyj den uz 100 - 200mV, tak honem na slnko. Nojo potreba tam udelat diry a sroubovat jadyrka a pak zamaskovat. Nekdy by jsem to rad videl jak to nekdo ladi, ale to si asi nechavaj pro sebe co ?????????? To takovej Jokr - jen ho nekde zmacknout ... hi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pátek 11. prosinec, 2009 23:36    Předmět: Citovat

Maj tam toho pozehnane, v tomhle jsou mistri. Kolikrat uz mi to pomohlo. Prdnes tam treba Krasnodar.ru a nekam se uz prokousas. Je mi jedno ze to ukradli to je vec jinejch. Tech manualu a schemat, ale jeste to musej dohnat to co hledam jsem nenasel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: sobota 12. prosinec, 2009 12:05    Předmět: Citovat

Žádný mačkání nebude mám bodygárdy Laughing .
Záleží na typu cívky,jestli jde o DD nebo koncentriku.Pro obě platí zásady:žádné volné závity-nejlíp impregnovat,teplotně stabilní podložka,dolaďovat až po uzrání epoxidů a testovat na teplotní změny než cívku definitivně uzavřu,lednice-sluníčko-lednice-sluníčko dokud není stabilní.Většina zapojení počítá s určitým ofsetem fáze,protože na vztahu amplitudy a fáze je založeno potlačení země a funkce diskriminačních obvodů a potažmo číselná klasifikace.Z toho vyplývá,že i změnou zesílení může dojít k posunu vyhodnocení.Pokud jde ještě vyladit zem a potlačit fer,u jednodužších detektorů,pak je to OK.Pokud jde o náhradu originálních cívek, je potřeba dodržet aspoň hodně přibližně tvar cívek u DD(vliv na teplotní stabilitu),počet závitů-sílu drátu,má to vliv na hodnotu indukčnosti-jakost cívky a pokud jsou cívky laděny i na rezonanční kmitočet,který silně ovlivní fázi a zesílení.Lze to doladit dodatečně kondíky ale musí se vědět kde a co sledovat. Jde to možná i odzkoušet na chování detektoru,to je ale obtížná a nejistá cesta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: sobota 12. prosinec, 2009 13:43    Předmět: Citovat

Jééé ty ses tady??? Ahoj ahoj. No ja jsem jen obycejnej dratenik a mackat nikoho nebudu jen jsem cekal jestli zaberes hi. Potreboval by jsem nekam na doskoleni uz nic nevim a osciloskop mam pouze jednokanal ze starejch casu. Ale civku by jsem nedelal, leda tak rozkuchal to jooo. Jen mi je divny ze ty rusaci to napred upecou zabalej a pak doladujou.
Zameril jsem se na Whitse radu - classic,ID,IDX. Ty jsou na hrani idealni - hodne mista, zadny smd. dostupne soucastky za par kacek a hodne rad a navodu, hlavne na RU.

Pises ze: Z toho vyplývá,že i změnou zesílení může dojít k posunu vyhodnocení. Pokud jde ještě vyladit zem a potlačit fer,u jednodužších detektorů,pak je to OK.

Tak presne tohle delam, u teto rady to jede celkem dost dobre a je to sakra znat (a jak sem tak koukal do vnitrku a mapoval - delaj to i jinde, ale nechaj si to IDX tun. moooooc dobre zaplatit ) Tu zem mam u svojeho taky uz skoro na doraz, ale maj to i jiny tng. Tady uz dal nemuzu, jinak by jsem to zelezo opravdu nepoznal. Zameril jsem se na to od zadu z druhe strany tam co uz to kvika. Ta 555 jako invertující budič s velkou vstupní impedancí - co ty na to mohlo by to pomoc slabsim signalum ?? Mam to od jednoho reckyho hledace, ale mozna to taky nekde opsal. Poslu ti schemata na porovnani jestli mi pisnes na - vrn@atlas.cz
Ja mam porad dojem ze tam je slabsi mistecko a dost slabejch signalku se tam asi zarazi - neprojde. Hodne znatelny to je u Tesora tam jak nepustis TRESH tak o hodne prijdes. No nic jestli mas chut a cas napis. Zdar VRC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: sobota 12. prosinec, 2009 14:29    Předmět: Citovat

Zdar,
jestli to pomůže asi takhle z vody nejsem schopen říct,ale jestli to ve zvuku toho tresholdu je,a potřebuje to jen zvýraznit,tak pak snad jo.Jinak starší konstrukce detektorů používají i starší IO,a ty jdou občas nahradit ve stejné kofiguraci vývodů lepšímí(třeba šumově)obvody,což se pak dá dál využít k lepším výkonům.Pošli mi na mail detektoryjokr@seznam.cz schema a budu snad schopen odhadnout co by se dalo vylepšit.JK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pondělí 14. prosinec, 2009 10:18    Předmět: Citovat

Zdar páni, vidím, že se nenudíte Very Happy
To vrc: Já jsem pracoval s tou optikou a VCO taky, ale nebyl jsem spokojen. Pošli mě prosím jen to samostatné schéma. Mrknu na to a třeba mě osvítí nebeská jasnozřivá LED Very Happy

Tak zatím.

Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: úterý 28. prosinec, 2010 12:26    Předmět: Citovat

TUNENEJ ZAZRAK - VCETNE SUPER TURBA OD SPESL NEMECKE FI.
Vdecna masinka na tunig, take si nekdo pekne namastil kapsu ze. Ten multak - vlastne oscilator TURBO dava 20V - to mi tlaci bezne Advantage. Jinak zmenou jedineho odporu se da zakl oscilator na desce vysponovat na 16V.

http://psycho69.rajce.idnes.cz/Whites_IDX_tunig_od_zazracne_tunigarske_fi._v_DE./
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> White's IDX Tuning Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO