Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 267 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tesoro Euro Sabre II vs. Tesoro Vaquero
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro EuroSabre II
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: neděle 12. prosinec, 2010 16:08    Předmět: Citovat

Práve tu je problém, že 9V sa robia max okolo 250mAh a to je sakra málo, kdežto pri tužkovkách je kapacita v priemere okolo 2000mAh, čo je dostatočné ako na čas hľadania, tak aj na pokles napätia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 12. prosinec, 2010 17:38    Předmět: Citovat

Dobře,ale já se spíše ptám Grimmiho proč do Tejóna nepoužívá nabíjecí tužkovky,je vtom nějaký podstatnější rozdíl oproti použití alkalických než jenom to že ti nabíjecí vydávají míň pípnutí při testu baterek takže se tím moc nemůžeš řídit....???? Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 12. prosinec, 2010 19:06    Předmět: Citovat

Ahoj, trochu se vymykáme vláknu (o baterkách je tu samostatné). Ale co už.
V podstatě jde u mě jen o přesvědčení. Rozdíl jsem nikdy vyloženě nezkoumal, ale narazil jsem na něj náhodně u Whitesu a pak už prostě musíš pochybovat vždy, zopakoval s Nexusem, viděl jsem co umí Tesoro (raději neřeknu které), když mu dáš místo 8 tužkovek 2 dobíjecí devítky (nezanedbatelný nárůst výkonu, ale nezkoušejte to, můžete detík odpálit). Většinou je ten rozdíl baterek znát spíš ve zvuku než v nějakém rozdílu ve výkonu, ale i kdyby mi to 9 z 10 elektromechaniků vymlouvalo, že je to blbost, neposlechnu je pro klid mé duše.
Podle mne nejde u baterek zdaleka jen o napětí, zda si dokáží udržet 9,6V, 11V nebo 12V po více hodin, ale o to jak se chovají při špičkovém zatížení, které asi u detektorů nebude konstantní, ale nárazové. A problém je, že kolikrát prakticky nevíš, v jakém stavu ty dobíjecí vlastně jsou. Víš jen, že jsi je nabil, a že s nima detík funguje. Třeba Na Voltcraftu, když do něj dáš skoro plně nabité baterie (třeba kolem 1.39V) a zatížíš ji nejvyšším vybíjecím proudem, jde sledovat, jak některé, které se tváří jakože jsou jinak OK, začínají prudce ztrácet kapacitu a za minutu jsou na 0.9V a přepínají na dobíjení. Když je ale v ten okamžik vyjmeš a zase vložíš zpět, budou zas ukazovat, že mají svých 1.39V. PRostě ve špičce napětí okamžitě ztratí. Mít jednu takovou mrchu ve sbírce, nebyl bych si jist, že v momentě signálu dostává detík to co má, i když signalizace nabití po zapnutí může říkat, že jsou OK.
Manželce třeba dobíjecí do Prizmu (2x9V) dávám, i když alespoň ve verzi ekv.Eneloop, s omezeným samovybíjením, ale já si raději po každých dvou prohledaných víkendech vyměním sadu alkalických. Dneska, kdy na prohledaných lokalitách i milimetr dosahu nebo větší jednoznačnost zvuku signálu znamená rozdíl, který se může vyplatit, a když už jsem ochotný utratit takové peníze za detektory, tak to nebudu zabíjet baterkama, i kdyby mělo jít jen o můj subjektivní pocit. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 12. prosinec, 2010 19:08    Předmět: Citovat

tibko napsal:
Práve tu je problém, že 9V sa robia max okolo 250mAh a to je sakra málo, kdežto pri tužkovkách je kapacita v priemere okolo 2000mAh, čo je dostatočné ako na čas hľadania, tak aj na pokles napätia.
Nevím jestli neplácám, ale ono bude asi něco jiného 250mAh u 9V a 2000mAh u 1.5V baterie. Na to jsou nějaké vzorečky néé? Takže na tom bych nestavěl. Wink Very Happy
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: neděle 12. prosinec, 2010 19:24    Předmět: Citovat

Keď Tebe to ani 9 z 10 elektrikárov nevysvetlí, tak prečo práve JA jedenásty v poradí? Laughing
Proste ide o toto: detektory napájané 9V batériami sú na tom horšie ako keď láduješ do detektora 6 - 8 alebo 10 ks tužkoviek, práve kvôli tej kapacite. Pri signále je trošku zvýšený prúdový odber, ktorý 9 voltovky neznášajú dobre a skôr odídu. Je pravda, že aj tužkovky nie sú všetky stavané na väčší odber prúdu - preto máš aj ma elektronických hračkách zobrazený typ batérie, ktorý je doporučený pre tú ktorú hračku, tak isto pri foťáku - nie je jedno, aké tužkovky - či už dobíjateľné alebo klasické použiješ. Je to o vybíjacej charakteristike článku, a podľa toho vyberať akumulátory do detektora. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: neděle 12. prosinec, 2010 19:28    Předmět: Citovat

PS: o stave dobíjacích akumulátorov Ti veľa povie dobrá nabíjačka - nie z Lidlu, ale oplatí sa investovať do mikroprocesorom riadenej nabíjačky, so samostatnými slotmi. Ja mám zo sady 8ks GP ešte 4 živé tužkovky, a to som ich kupoval pred 10 rokmi. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 12. prosinec, 2010 19:44    Předmět: Citovat

Tibko, mě nic vysvětlovat nemusíš. Wink
Mě je jedno jakej je rozdíl mezi napájením AA versus 9V. Já jen napsal, že nabíjecí baterky prostě nepoužívám, je jedno jaké. Ani to nikomu nevnucuju. Laughing A zároveň mě nikdo nepřesvědčí o tom, že je to fuk, že nějakej měnič nebo stabilizátor něco vyřeší, když vím a mám ozkoušené na některých typech, že když napálíš detíku víc voltů, tak výkon vzroste, tak logicky prostě není jedno, jestli tam dám nabíjecí nebo ne.
K nabíječce: psal jsem, že používám nabíjecí a diagnostickou stanici Voltcraft, a ty jsi mi vnutil, že mám něco z Lidlu Wink Laughing
Jinak samozřejmě nabíjecí baterie používám a to prakticky do všeho co běhá na baterky. Jen ne do detíku. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: pondělí 31. leden, 2011 12:47    Předmět: Citovat

Nedá mi to, abych si nerejpnul, i když se budu už po několikáté opakovat. K napájení detektorů jsou nejvhodnější Li-ion, jenže vzhledek ke kvantům vyrobených Ni-Mh AA je nikdo k detektorům nedodává a ani se nevyrábí ve velikostech, aby se daly do detektorů vložit. Veškerá soudobá spotřební elektronika, kde na něčem záleží na nich běží, viz mobily, PDA, laptopy, aj. K jejich výhodám patří minimální samovybíjení a malý vnitřní odpor i při značných proudových odběrech ve vybitém stavu. Jejich napětí se pohybuje v rozmezí 3.7V ve vybitém stavu po 4.2V v plně nabitém stavu na článek, kapacitu lze zvolit různou, vyhovuje např. 2.4 Ah. Napětí nesmí dlouhodobě klesnout pod minimální hodnotu 3.7V, jinak se článek zničí. Problém je trochu s nabíjením, když orig. vícečlánkové baterie mají vestavěnou vlastní elektroniku a i u domácích kombinací je vhodné nabíjet každý článek zvlášť, ale dají se i tak využít běžné Li-ion nabíječky pro baterie k mobilům. Časem někam pověsím fotky, jak jsem to, k plné spokojenosti, vyřešil pro svá Tesora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: čtvrtek 03. únor, 2011 10:53    Předmět: Citovat

franny napsal:
Nedá mi to, abych si nerejpnul, i když se budu už po několikáté opakovat. K napájení detektorů jsou nejvhodnější Li-ion, jenže vzhledek ke kvantům vyrobených Ni-Mh AA je nikdo k detektorům nedodává a ani se nevyrábí ve velikostech, aby se daly do detektorů vložit. Veškerá soudobá spotřební elektronika, kde na něčem záleží na nich běží, viz mobily, PDA, laptopy, aj. K jejich výhodám patří minimální samovybíjení a malý vnitřní odpor i při značných proudových odběrech ve vybitém stavu. Jejich napětí se pohybuje v rozmezí 3.7V ve vybitém stavu po 4.2V v plně nabitém stavu na článek, kapacitu lze zvolit různou, vyhovuje např. 2.4 Ah. Napětí nesmí dlouhodobě klesnout pod minimální hodnotu 3.7V, jinak se článek zničí. Problém je trochu s nabíjením, když orig. vícečlánkové baterie mají vestavěnou vlastní elektroniku a i u domácích kombinací je vhodné nabíjet každý článek zvlášť, ale dají se i tak využít běžné Li-ion nabíječky pro baterie k mobilům. Časem někam pověsím fotky, jak jsem to, k plné spokojenosti, vyřešil pro svá Tesora.


Ahoj, mohl by jsi být konkrétnější a podělit se o své řešení? Která Tesora máš na mysli? Rád bych se vydal podobným směrem. Případnou odpověď umísti prosím do sekce BATERIE, ať nenarušujem toto vlákno. Již jsem tam psal o řešení, které napadlo mě.
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: čtvrtek 03. únor, 2011 16:05    Předmět: Citovat

Na E-tracu už jsem to vyřešil. Cool Very Happy Wink

http://detektory.hantec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3988&postdays=0&postorder=asc&start=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: pátek 04. únor, 2011 12:22    Předmět: Citovat

Už to brzy nafotím a někam pověsím, teď trochu omáčky:
9V alkalickou baterii nahrazuji 2 v serii zapojenými články Li-ion, takže výsledné napětí je mezi 8.4V (2x 4.2V - nabito) a 7.4V (2x 3.7V - vybito). Při plném nabití detektor v testu pípne nejprve 7x a po několika hledáních už jen 6x, což ale vydrží docela dlouho. Pípne-li test jen 5x, znovu nabíjím, resp měním baterku. Li-ion nemají paměťový efekt a lze je kdykoliv přidobíjet aniž by jim to ublížilo.

Články jsou vykuchané z pokud možno ještě chodivých baterek do laptopů, přičemž nesmí mít ve vybitém stavu napětí menší, než asi 3.5V. Články s napětím menším nebo dokonce nulovým jsou k ničemu, nelze je plně nabít, rychle ztrácí kapacitu, apod.

Ke článkům je přiletovaný kablík s konektorem (v GES jej prodávají i s protikonektorem pod označením PS 25/3G s přímým, resp. PS 25/3W s úhlovým protikonektorem za cenu cca 18 Kč), kromě plus a mínus kombinace je vyveden i její střed.

Protikonektor je pak součástí z pokoveného laminátu (sletováním) vytvořené krabičky, nahrazující 9V baterii, na které jsou vytvořeny i kontakty. Ty jsou vodiči připojeny na plus a minus vývod protikonektoru, konkrétních řešení je spousta, použil jsem extra přepážku.

Baterka s kablíkem tak tvoří jeden celek, druhým je ona laminátová krabička.

Třetím celkem je nabíjecí bazmek, destička laminátu osazená protikonektorem a 4 vodiče (2x červený a 2x černý), na které jsou naletovány minikrokodilky stejné barvy. Na střední vývod baterie jsou pak přiletovány černý i červený kablík.

Nabíjení je prováděno pomocí 2 nabíječek propojením krokodilků na příslušné póly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro EuroSabre II Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO