Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 667 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

JOKR 009 + upgrade
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> JOKR
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: pátek 25. únor, 2011 9:45    Předmět: JOKR 009 + upgrade Citovat

Bych do toho i šel, ale chce to více informaci a nějaký ten test, ale zatím je tu mrtvo i o 009. Cool Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: pátek 25. únor, 2011 14:16    Předmět: Citovat

Já mám 009ku se sondou 27cm. Jsem spokojenej hlavně samozřejmě se separací , kde tento detík docela vévodí a je na špičce. Dosah je také velice slušný - kačku přes 30 odělá.Ale já si ho pořizoval kvůli separaci do místa kovošrotového tipu a na hledání po skalách kvůli váze. 009ka oproti 007ce neubírá na senzitivitě při přepnutí do čedičového režimu.
Zajímavé použití při nedávných sněhových přívalech a stracených prstýnkách byl foil režim. Prstýnky a klíče většinou stracené u auta u chodníku jsou těžkým cílem protože tam také bejvá dost pozlátek a takového podobného bordelu.Při použití foil režimu jsem většinu z nich našel do 5 minut.
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pátek 25. únor, 2011 14:55    Předmět: Citovat

Já mám 007 krátce, vlastně asi tak dlouho, co Habán 009 Laughing
Slyšel jsem už i o 007, která když se porouchala, také fungovala v čedičovém režimu lépe a bez ztráty dosahu jako 009 Very Happy Wink
Když jsem chytil 007 do ruky, sklopil jsem klobouk a snad poprvé jsem si uvědomil, že tady se budu muset opravdu dlouhodobě učit. Odpověď je zcela unikátní, separace příkladná, možnosti ladění obrovské a jak psal Dan, diskriminace je velice zajímavě řešena a hodně funkční. Celé ovládání je tak trochu obráceně než jsem očekával a pořádně mi zamotávalo hlavu a je dobře, že Jokr nic neodpustí, takže nutí člověka naučit se a neodbývat nastavení. Hlavní ale je, že ta mrcha vybere v zemi neskutečný věci takže můžu být spokojený. A ano, je nestabilní - alespoň v tom směru, že si s ním na stole v kanceláři ani neškrtneš. Jokr je detektor na ven. Wink
Jokr má ještě jednu výhodu, když s ním hledám, tak jsem hrdý na to, že je to práce šikovných českých ručiček a nesvítí na mne z elektroniky nápis Garrett (sranda). muhehe Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 10:02    Předmět: Citovat

Možno blbá otázka,ale som zvyknutý chodiť v allmetale a aj s Jokrom tak chodím,ale zaujíma ma,či pri hladaní v bordeli používate filter alebo miernu diskrimináciu Fe. Videl som pár ludí,čo uprednostňujú miernu diskrimináciu a tvrdia,že takto lepšie nájdu napr. malé Ag. Neskúšal som to,lebo mám pocit,že môžem niečo prejsť,alebo že sa mi zníži dosah. Jednoducho nevidím v tom žiadnu výhodu.
Uvítal by som aj ja,keby pribudli nejaké postrehy o Jokroch. Ja len nastavím zem,citlivosť a idem. Občas prepínam medzi digitál a analóg zvukom pre kontrolu. Pre mňa by už nič viac nemusel mať. Možno sa o niečo pripravujem.
S tým učením to je pravda,toto je moj prvý analóg a priznám sa,že niekedy strácam motiváciu. Nedokážem napr. spoznať hlboko uložené železá (napr. kušovka) v 30cm v bordeli (klince a kúsky Fe)čo sú relatívne malých hĺbkach. Dúfam,že to časom napočúvam.
Momentálne riešim nejaký malý prenosný reproduktor,čo by som zapojil na výstup sluchátiek,aby som mimo civilizácie mohol dobre počuť odpoveď,lebo sluchátka sa mi zachytávajú do porastu.
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 11:47    Předmět: Citovat

Já psal Jokrovi /p.Krčilovi / ohledně upgrade z 007 na 009. Ale spíše / a to tvrdím od dob, co Jokra mám a dosáhnul jsem s ním na 1cm Ag minci v testech na tarsových deskách na nějakém setkání prakticky nejlepšího výsledku / - by Jokrovi slušela větší cívka.
Cena za cívku i upgrade 6 tis. kč. Takže pokud samostatná cívka přijde na 5500 kč - upgrade vyjde cca na 500kč. / Možná ale jen při současném objednání i té větší cívky /.

Jelikož ale na čediči prakticky nehledám - raději bych jen tu cívku. Nebo zvažuji 007 prodat a koupit 009 s větší cívkou. Jenže jak tak koukám po inzerátech, asi mělo a má stejný nápad více lidí....Byl bych samozřejmě raději, kdyby se ta velká cívka dala pořídit levněji - je prý ale dost pracká a dělá se ručně na koleně - tak nejspíš ta cena odpovídá.
Se současnou cívkou / menšíma brejlema/ tráví bihužel můj 007 většinu času ve skříni. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 12:19    Předmět: Citovat

Není to rozhodně blbá otázka a pokusím se vysvětlit.Diskriminační obvod(u mě filtr)při nastavení potlačování železa zároveň zvyšuje citlivost na barvu,čím víc potlačujete železo tím víc zvýhodníte barvu.Platí to pro oba režimy jak FOL tak FER.Má to jeden háček,když chodíte v místech kde je hodně železa v různých hloubkách a mezi tím nějaká barva,pak razantní filtr FOL umlčí detektor a než se stačí zregenerovat(nejvíc vadí železo těsně pod povrchem),můžete přejít blízkou barvu,nebo při nepoměru velikostí se barva v železe ztratí.U filtru FER je potlačování jemnější a k zahlcení detektoru nedojde tak snadno,slouží k potlačení zkorodovaných malých kousků želízek,horkých kamenů(čedič a jiné z obsahem železa).Výsledek je ten,že se sníží počet cílů které musíte poslouchat a spíš si všimnete zvuku barvy když zazní jednotlivě ,ež ve změti zvuků způsobených mnoha drobnými želízky.Navíc při použití filtru je digi režim rychlejší a pracuje přesněji,rychleji se regeneruje nad jednotlivými předměty.Je třeba si ale uvědomit,že i zem je svou reakcí blízká železu a není-li povrch rovný(oranice),nebo cívkou se nepohybuje rovnoběžně se zemí,pak je funkce diskriminátorů horší a může dojít k potlačení nebo milné identifikaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 12:27    Předmět: Citovat

Hmmm,

tak to pak vysvětluje i fakt, proč je na nastavení FOIL a FER jeden potenciometr. Původně jsem se domníval, že by bylo lepší obě nastavení oddělit a použít dva samostatné potenciometry...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 16:38    Předmět: Citovat

Já chodím ve FER s potíkem asi 1mm jihovýchodně a přepínám jen analog a digitál.
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 19:25    Předmět: Citovat

To znamená,že jemne diskriminuješ železo. Ak tomu správne rozumiem...
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 19:31    Předmět: Citovat

Tak to já mívám potenciometr ještě více k FOIL - téměž uprostřed dráhy. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 19:35    Předmět: Citovat

kojot napsal:
To znamená,že jemne diskriminuješ železo. Ak tomu správne rozumiem...


jen ten jemnej prach Wink
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 20:07    Předmět: Citovat

Filtr přeplý na FER a potenciometr cca 3mm z dolní úvratě směrem na FOILmax.. Ale dle místní situace dávám i cca 2mm směrem na FERmax. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 20:30    Předmět: Citovat

Sakrble chlapci, proč tak málo? Pouze 2-3 mm? Já chodím téměř v polovině nebo třetině k FER a nestěžuji si.... Shocked . Že bych dělal něco blbě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 20:35    Předmět: Citovat

Já myslím , že neděláš nic blbě Wink Já to mívám nastavené přesně na půlce a jen když si vzdechnu tak to pošoupnu směrem k FER Cool
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 20:52    Předmět: Citovat

To chodíte v diskriminácii z dôvodu aby ste nepočuli malé železo,alebo preto aby ste lepšie počuli farbu? A chodíte v analógu,alebo v digitáli? Ja chodím les v analógu a pomaly začínam rozlišovať farbu od Fe (nemám hudobný sluch-som hluchý jak poleno), v digitáli chodím len na naozaj husto zabordelovaných miestach.
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 20:55    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Filtr přeplý na FER a potenciometr cca 3mm z dolní úvratě směrem na FOILmax.. Ale dle místní situace dávám i cca 2mm směrem na FERmax. Wink


Grimmi,môžeš mi to prosím osvetliť bližšie? Aké situácie máš na mysli?
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor, 2011 20:58    Předmět: Citovat

Velice zkušeným hledačem na Jokra je Baba, zkus ho upozornit na tohle vlákno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pondělí 28. únor, 2011 10:10    Předmět: Citovat

kojot napsal:
grimmi napsal:
Filtr přeplý na FER a potenciometr cca 3mm z dolní úvratě směrem na FOILmax.. Ale dle místní situace dávám i cca 2mm směrem na FERmax. Wink


Grimmi,môžeš mi to prosím osvetliť bližšie? Aké situácie máš na mysli?

Kvůli lepšímu soustředění na barvu a zklidnění v čediči. Ale mě bys měl brát s rezervou. Teprve se s Jokrem seznamuji a ačkoliv ho mám od podzimu, moc příležitostí nebylo. Raději si přečtu vaše zkušenosti s nastavením. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: pondělí 28. únor, 2011 18:09    Předmět: Citovat

Asi nám ostáva len Bába...
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: úterý 01. březen, 2011 11:55    Předmět: Citovat

Já tedy nevím...CHodím defakto v nastavení doporučeném od Jokra a nemám potřeby něco koumat.Důležitá je dobře nastavená zem a nepřetáhnout citlivost - to pak dělá neplechu. Wink
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> JOKR Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO