Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 652 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

hledám další s x-terrou
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yetti
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 2688
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: sobota 10. únor, 2007 11:57    Předmět: sluchátka Citovat

Bába:Já nemůžu chodit s uzavřenejma sluchátkama, jelikož já prostě potřebuju mít přehled co se děje kolem.Možná přeslechnu nějaký hraniční signály, ale jelikož hrabu na vysočině tak bych nerad přeslech třeba prase. Laughing

P.S.Mám za sebou již dva šplhy s detektorem na čas na předem nezmapovaný peň. Mr. Green

Dosti keců,krásně je dnes - odcházím v les.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Draco
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 12. únor, 2007 11:09    Předmět: to yetti Citovat

No ako sam spominas, mas 50ku a menis disky, to bohuzial u 30ky nie je mozne, skusali sme to s mincou zo 16.storocia, ja som ju ani len nezachytil, zatial co kolega s Zetex Omega ju tam spolahlivo mal, po vytihanuti sme skusali test na vzduchu, jeho Zetex ju hlasil do cca 30cm, moj Minelab x-terra 30, do 10 cm. Mozno nieco robim zle, rad si necham poradit pokial sa da dosiahnut od 30ky vacsi vykon, ale obavam sa, ze uz nie, proste 50ka je lepsia a moznost vymeny disku je asi u 30ky nenahraditelna. Kazdopadne vdaka, za akukolvek radu.
Návrat nahoru
yetti
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 2688
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: pondělí 12. únor, 2007 19:24    Předmět: Citovat

Na minci jenom 10 cm??Já teda 30ku neznám, ale to se mě zdá fakt hodně slabý Shocked .Zkoušel sis od někoho půjčit cívku - napadá mě jesli ji nemáš poškozenou Neutral (nebo kabel?)-já zatím v poho,a to lezu hledat na místa příšerný,ale likviduju pouze kryty a šrouby

A na kolik si nastavuješ při hledání citlivost???Zkoušels AM i 1čku filtr.Já prostě nevěřím,že by minelab takhle vojebával, a ty softy (30/50/70) byly tak rozdílný.Protože jestli jo tak mě okamžitě začíná vrtat palicí, jestli sem neměl přitlačit a koupit 70ku-a cívka 3khz by mě též zajímala Confused

X-terráři............co vy na to??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mirek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pondělí 12. únor, 2007 21:26    Předmět: Citovat

No yetti....máš pravdu...10 čísel na X30 mi přijde málo. Mám jí taky a zakopaná komanč 1 Kčs, v lese bez rušivých vlivů, citlivost max. - detektor stabilní bez zkreslujících falešných signálů i při úderech cívky o drobné větvičky a maliní, diskriminace vzor 1, dosah 25 cm. Půda značně kamenitá (velké množství úlomků proterozoické břidlice). Nééé hloubka mince. Měřeno od cívky. Tzn. cívka cca 3 - 5 cm nad zemí a hloubka mince v zemi 20 cm. Jinak na X30 toho není moc na štelování a to mi právě vyhovuje. Proto se tam toho nedá moc pokazit.
Návrat nahoru
Draco
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 13. únor, 2007 21:16    Předmět: x-terra 30 - problem Citovat

No skutocne sa nechcem nikoho dotknut, ale 1kcs minca a stredoveky strieborniak je sakra rozdiel, hovorim o minci v hrubke 0.3 mm a priemere 8- 9 mm, jedine pri tomto mam problem, ostatne vysledky, ako som uz povedal hodnotim nanajvys pozitivne, zaroven som si moc dobre vedomy, ze za tuto cenu viac cakat nemozem. Dnes som prepocitaval kolko by ma stal Explorer SE na dobierku z Kanady, rozdiel az 22 000Sk ma doslova zarazil, upozornujem, ze je v tom zapocitane aj postovne.
Návrat nahoru
Draco
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 15. únor, 2007 21:40    Předmět: Test X-terra 30 Citovat

Zdravim vsetkych, pretoze som uz dlhsi cas bol nespokojny s urcitymi problemami u X-terry 30, rozhodol som sa pre osobny hlbkovy test, ktory som uskutocnil vo svojej zahrade. Pre jeho uskutocnenie som pouzil nasledovne mince - Rakusky 3 grajciar z roku 1700 - priemer 20 az 22 mm,hrubka cca 0,33mm. Rakusky 10 grajciar z roku 1869, priemer 19 mm, hrubka cca 0,33mm, prazsky gros priemer cca 14 - 15mm, hrubka cca 0,3 mm, prelomeny toliar - ?poltoliar rakusko 17 storocie?, dlzka 16 mm, sirka - 8 mm,hrubka cca 0,20. Presnym urcenim minci som si nie celkom isty, nie som numizmatik. Detektor som skusal na sensitivite 10, na mince ako sa ukazalo je najlepsi, musel som prepnut na program 1, cize nezelezne farebne kovy, pretoze na ALLMETAL chyta rozne rusive signaly. Pre dokonale zachytenie vsetkych zvukovych signalov som pouzil velke polstrovane uzavrete sluchatka - nastavenie volume 10. Nuz a tu su moje vysledky:
1.Rakusky 3 grajciar z roku 1700 - priemer 20 az 22 mm,hrubka cca 0,33mm skusal som ho do hlbky 26 cm, hlbsie som uz nesiel, mal velmi jasny vysoky signal a lcd hlasilo 36 - zameranie Pitpointom absolutne presne.
2. Rakusky 10 grajciar z roku 1869, priemer 19 mm, hrubka cca 0,33mm - maximalny dosah 24 cm, velmi pekny vysoky ton, krasne zameranie - LCD 32 striedavo 36.
3. prazsky gros priemer cca 14 - 15mm, hrubka cca 0,3 mm - maximalny dosah 22 cm, pri 24 cm som obcas este chytil slaby signal, ktory sa nedal presne zamerat pitpointom, pri 20 - 22 cm krasny jasne vysoky signal, lcd ukazovalo 40, pitpoint krasne a presne zameral.
4. prelomeny toliar - ?poltoliar rakusko 17 storocie?, dlzka 16 mm, sirka - 8 mm,hrubka cca 0,20 - maximalny dosah 15 - 20 cm, slabsi vysoky signal, pitpoint presne zameral. Zistil som ze Pitpoint je pri sensitivite 10 omnoho presnejsi nez u ostatnych nastaveni, vobec celkovo detektor sa sprava inak. Moze to mat aj negativne ucinky, ako su rusive vplyvy a falosne tony, preto odporucam lokalitu prejst aj s inymi nastaveniami a najschopnejsie miesta prebehnut opat s nastavenim Sensitivi 10, tolko k mojim skusenostiam, spadol mi kamen zo srdca, X-terra je skutocne uspokojiva masina, lovu zdar!!!!
Návrat nahoru
Bobika



Registrace: 7.10. 2006
Příspěvky: 49
Bydliště: Praha, Min.Explorer, 37 let

PříspěvekZaslal: sobota 17. únor, 2007 19:51    Předmět: Citovat

"3. prazsky gros priemer cca 14 - 15mm, hrubka cca 0,3 mm" Chlape co to máš za minci??? Shocked Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Draco
Anonymní





PříspěvekZaslal: neděle 18. únor, 2007 10:03    Předmět: to Bobika Citovat

No, ako som spomenul numizmatik nie som a za urcenie som sa vopred ospravedlnil, koniec koncov som to v texte uviedol: "Presnym urcenim minci som si nie celkom isty" a preto som uvadzal aj rozmery, takze tuto otazku Bobika povazujem za zbytocnu, pokial sa chces bavit o militariach, to je nieco ine, ak neveris mozme vyskusat!
Návrat nahoru
Bobika



Registrace: 7.10. 2006
Příspěvky: 49
Bydliště: Praha, Min.Explorer, 37 let

PříspěvekZaslal: neděle 18. únor, 2007 16:12    Předmět: Citovat

Zdar Draco, tak se hned nečerti, musím si nasypat popel na hlavu, protože té věty jsem při čtení nevšiml a koukal jsem hlavně na ty dosahy. Wink
Jinak Pr. Groš má průměr cca 30 mm dle vydařenosti ražby. Wink
Zdar a ať se Ti daří.
B.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Draco
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 23. únor, 2007 9:50    Předmět: to Bobika Citovat

V pohode a napodobne, lovu zdar. Laughing
Návrat nahoru
feris
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 09. březen, 2007 21:28    Předmět: skusenosti Citovat

Zdravim x-terra mrcasnikov. Pred par dnami som si zaobstaral typ 30 a nejake nalezy uz boli. Som len zaciatocnik a prosil by som nejake rady ohladne hladania. Aku citlivost pouzivate? A trochu mam chaos v tych ciselnych urceniach - zelezo tenkeho tvaru hlasi 36. Zaujimave. Asi sa mam co ucit. Prosim o nejake rady.
Návrat nahoru
j.xx



Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 13. březen, 2007 10:54    Předmět: Citovat

Xterra 30
Tak jsem zkousel co jak se hlasi.
20kc /-4
50h 1986 /8
zlaty prsten /12
1kc 1946 /16
2kc 1948 /16
zlata 10kr FJ1 /16
50h 1927 /16
1 heller /16
Plomba /20
3kr MT/20
1kcs /20
10kr FJ1 /24
2 heller /24-28
kulka 1757 /32
1k 1942 /32
10h 1937 /32
5h 1967 /32
1kr 1860 /32
1k FJ1 /36
50h 1948 /36
5kc 1938 /36
1kr 1800 /40
100kc 1918-1948 /40
3kr 1800 /40
15 kr 1807 /40
3kr 1812 /40
4kr 1860 /44
2Rechs Mark /44
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bobika



Registrace: 7.10. 2006
Příspěvky: 49
Bydliště: Praha, Min.Explorer, 37 let

PříspěvekZaslal: středa 14. březen, 2007 19:13    Předmět: Citovat

A jaký číselný údaj to hlásí na větší železo - např. 15x15cmx0,3-1cm ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
feris
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 15. březen, 2007 20:44    Předmět: Citovat

Uz som si to vysvetlil. Zelezo hlasi ako farbu hlavne ked je znacne skorodovane. Na 90 % sa mi potvrdilo, ze hlinikovu foliu hlasi na 4.

J.xx dik za prehlad.

Vela zdaru
Návrat nahoru
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: čtvrtek 15. březen, 2007 21:21    Předmět: Citovat

admin edit: obsah prispevku odstranen na zadost autora prispevku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
veny



Registrace: 18.7. 2006
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: neděle 25. březen, 2007 22:27    Předmět: Citovat

for j.xx

Jak je možné, že na 20,-Kč to na displeji hází -4? To by mělo být železo, ne? A 20,-Kč není ze železa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lubos
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.3. 2006
Příspěvky: 248
Bydliště: Kolínsko - a už 50 ;-)

PříspěvekZaslal: středa 28. březen, 2007 15:01    Předmět: Citovat

bohužel je to omyl, 20 Kč je ocel plátovaná slitinou mědi a zinku...
odkaz : http://www.zlate-mince.cz/CRO_20.htm
nejlíp se to pozná magnetem, když se chytí je to železný Laughing
Zdraví Luboš od Kolína
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cubas
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 06. duben, 2007 13:02    Předmět: Citovat

veny napsal:
for j.xx

Jak je možné, že na 20,-Kč to na displeji hází -4? To by mělo být železo, ne? A 20,-Kč není ze železa.


Všechny současné oběžné mince jsou železné (přesněji ocelové), kromě padesátníku, který je z hliníku plus setina hořčíku.
1, 2 a 5 Kč je ocel galvanicky pokovená niklem, 10 Kč ocel plátovaná a galvanicky pokovená mědí, 20 Kč mosazí a 50 Kč mosazí a mědí.
Návrat nahoru
bobo



Registrace: 9.5. 2006
Příspěvky: 45
Bydliště: Pomalší

PříspěvekZaslal: pátek 06. duben, 2007 16:08    Předmět: Citovat

ono taky když najdete desetikorunu, která se někde rok dva válela, tak se hodí tak akorát do parkomatu nebo jako žeton do nákupních vozíků...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
j.xx



Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 21. květen, 2007 22:58    Předmět: X-terra 30 Citovat

Tak jsem zaznamenal s x- terrou prvni problem. Posledni dobou se mi terra zacla samovolne vypinat, vetsinou pri polozeni detektoru na zem.
Uz jsem se smiril s tim ze budu muset detektor reklamovat a nejako dobu ho neuvidim.Pri navsteve prodejce byl problem nastesti behem par minut vyresen. A to nasunutim takovych dvou plastovych pasku do prostoru baterii. Od urcite doby uz jsou tyto pasky montovany uz pri vyrobe.
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO