Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 596 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

SPEKTRA versus DFX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> White's Spectra V3 ( Vision )
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bimbo



Registrace: 3.7. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: středa 24. únor, 2010 1:06    Předmět: SPEKTRA versus DFX Citovat

AHOJ,má někdo zkušenosti se spektrou a před ní měl DFX. Zajímalo by mě, je-li spektra lepší a v čem. Mám DFX asi 7 let. V létě u mě byl jeden se spektrou a DFX vyšlo lépe, jak na drobnůstky, tak s železem. Jak jsem psal Koofovi do cívek, možná to bylo rukama, možná přístrojem. Osobně s DFX sbírám i kachní broky, což je někdy až otrava. Po téměř roce už by jí mohl někdo mít trochu namakanou. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: středa 24. únor, 2010 23:21    Předmět: Citovat

Ahoj.Spectra má širší možnosti nastavení snad ve všech položkách a některé další věci co DFX schází.Například TX Boost,víc Ground filtru,široké nastavení Hot Rock,15 odstupnení Gainu,odladění země,tři frekvence... a spoustu dalších podstatných i nepodstatných věcí,které tady vypisovat ani nebudu ,protože bych psal dlouho. Z tohohle hlediska je to jako srovnávat desetiletou Oktávku s uplně novou.Ale jde hodně o praxi, to určitě víš když chodíš dlouho s DFX.. Spectra je podle mě lepší asi ve všem oproti DFx, tyhle detektory bych chtěl někdy vidět se stejnýma sondama a hlavně v nějakém podobném nastavení jak by si potom vedli vedle sebe Wink
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bimbo



Registrace: 3.7. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pátek 24. září, 2010 2:43    Předmět: Citovat

AHOJ,tak zase počase dotaz.Jak je to u spektry s číslama.Mě u DFX se mění řadově i v desítkách Sad. Kámoš s T2 nahlásí číslo a ať je to v zemi nebo venku,přád stejné,maximálně se mu změní tak o 1 až 2.
No a co ty dvě nižší fregvence a všechny tři dohromady? O tom se tu nepsalo.Podělte se prosím o zkušenosti.Už by jste to mohli mít trochu v paži né??? dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: sobota 25. září, 2010 11:11    Předmět: Citovat

V desítkách,to jako když to je pořád v zemi,nebo myslíš ten rozdíl v zemi a na vzduchu?Na hraně dosahu,v bordelu to je běžný,rez udělá taky svý,to určitě víš.Jinak si skus ještě pohrát s nastavením ale slabší baterky nebo konektor od cívky by taky mohli dělat paseku.
Tři frekvence dohromady moc nepoužívám,nepřijde mi to ideální protože 22,5kHz v tomhle režimu strácí citlivost.Možná to bude pořešený ve verzi "I".Radši chodím na jednu frekvenci a vybírám si jí podle toho co hledám.Tři najednou zapínám občas na místě,kde nevím co na mě vyskočí Very Happy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: sobota 25. září, 2010 20:11    Předmět: Citovat

Jinak ohledně multifrekvenčních detíku,moc jich není,ale jsou fajn i když mouchy jsou a budou dokud se neudělá opravdu multi a nestratí výkon v programu nastaveným na víc frekvencí.U Whites to funguje asi nejlíp kvuli možnostem v menu,ale multifrkvence jede v nějakém "nouzovém" režimu kterýho si fajnšmekr jako já Smile časem všimne.
Až bude jednou možnost si u multifrekvenčního detektoru nastavit u každý frekvence citlivost,ground filtry,hot rock....a další podstatné, a pak je spustit v tom režimu najednou...tak se bude pod cívkou odehrávat opravdu proces.Ale i tak je Spectra velmi dobrá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: neděle 26. září, 2010 15:17    Předmět: Citovat

K tým multifrekvenciám - je rozdiel či to šlape na viacerých frekvenciách, a či to vôbec vyhodnotí každú frekvenciu zvlásť. Ex aj W3 vyhodnotia iba jednu frekvenciu. Bol som v šoku, keď som videl video maďarského Magnumu - tá potvora vyhodnotí všetky tri detektory naraz a dá 3 rôzne odpovede na jeden predmet v zemi - nezávisle, a zvukovo to vyzerá ako by boli v zemi tri rôzne predmety, ale sú to 3 odpovede na 1 predmet!!! Samozrejme ak je zapnutý len jeden detektor z troch, tak odpoveď je jednotón. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: neděle 26. září, 2010 17:59    Předmět: Citovat

Spectra každou frekvenci vyhodnotí,to umělo i DFX.Jestli máš toho "madara" doma tak mu nalož tenkou stříbrnou minci do nějakého želízka aby jsi poznal kdy už je téměř na hraně s určením a potom zapni multifrekvenci a zopakuj...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bimbo



Registrace: 3.7. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pondělí 27. září, 2010 13:06    Předmět: Citovat

kofa napsal:
V desítkách,to jako když to je pořád v zemi,nebo myslíš ten rozdíl v zemi a na vzduchu?Na hraně dosahu,v bordelu to je běžný,rez udělá taky svý,to určitě víš.Jinak si skus ještě pohrát s nastavením ale slabší baterky nebo konektor od cívky by taky mohli dělat paseku.
Tři frekvence dohromady moc nepoužívám,nepřijde mi to ideální protože 22,5kHz v tomhle režimu strácí citlivost.Možná to bude pořešený ve verzi "I".Radši chodím na jednu frekvenci a vybírám si jí podle toho co hledám.Tři najednou zapínám občas na místě,kde nevím co na mě vyskočí Very Happy Wink

Dík.To mě zajímalo, jak je na tom spektra, jestli je v tom lepší než DFX. Mě, když je to hlouběji a nebo v bordelu, tak si čísla dělají co chtějí, když je to mělko,tak čísla sedí, ale kámošovi s Tdvojkou sedi ve všech podmínkách.
K těm fregvencím-taky radši chodim na jednu a zkušenosti mám podobný,jako ty.Někdy je ale detík nestabilní a kdyz dám 2fregvence(best data),tak se to zlepší.V těžších půdních podmínkach se mi osvědčili i 3kh. Já spíš hledám mouchy na mým detíku a rád bych je vychytal Very Happy
Ty čísla mě zjímaly jen proto, jestli je na tom spektra v tomto smyslu konstrukčně lépe.Co jde kolem barvy,kopem stejně všechno SmilePřesná identifikace cíle má pro mě význam jedině u moře,když s klukama zázodíme na éčka a ty mi jdou stejně nejlíp goldmaxem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bimbo



Registrace: 3.7. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: úterý 28. září, 2010 13:18    Předmět: Citovat

kofa napsal:
Spectra každou frekvenci vyhodnotí,to umělo i DFX.Jestli máš toho "madara" doma tak mu nalož tenkou stříbrnou minci do nějakého želízka aby jsi poznal kdy už je téměř na hraně s určením a potom zapni multifrekvenci a zopakuj...

AHOJ,píšeš-to umělo i DFX.To nechápu.Když hledám na 2fr.,tak nevím Sad ,jak bych podle spektráku poznal vyhodnocení na3kh a na 15kh.Vysvětli mi to prosím.Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: středa 29. září, 2010 22:33    Předmět: DFX Citovat

Bimbo jentak mimochodem pokud hledaš na dvou frekvencích jake DFX maš EU nebo USA ? To je totiž dost zásadní faktor?
gabriel:7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bimbo



Registrace: 3.7. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. září, 2010 1:07    Předmět: Re: DFX Citovat

gabriel.7 napsal:
Bimbo jentak mimochodem pokud hledaš na dvou frekvencích jake DFX maš EU nebo USA ? To je totiž dost zásadní faktor?
gabriel:7

AHOJ,mám EU.Kolem roku 2002 jsem ho kupoval u p.Chládka.Jaký je rozdíl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. září, 2010 9:00    Předmět: Citovat

Bimbo napsal:

AHOJ,píšeš-to umělo i DFX.To nechápu.Když hledám na 2fr.,tak nevím Sad ,jak bych podle spektráku poznal vyhodnocení na3kh a na 15kh.Vysvětli mi to prosím.Dík

Mě už se to začíná plést se Spectrou,tak se omlouvám.Musel jsem si prečíst zase po dlouhý době manuál k DFX Idea abych si to oživil a zjistil,že jsem napsal blábol Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ferino
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.11. 2008
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: neděle 03. říjen, 2010 15:34    Předmět: Citovat

pls zmazať

Naposledy upravil ferino dne neděle 03. říjen, 2010 15:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ferino
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.11. 2008
Příspěvky: 238

PříspěvekZaslal: neděle 03. říjen, 2010 15:35    Předmět: Citovat

ferino napsal:
U DFX pri best data ide najmä o 2 "balance points" - čiže odladenie zeme a soli (malo by to byť vyvinuté priamo na morské pláže).
U correlate je predmet detekovaný tiež oboma frekvenciami súčasne, ale vo výstupe sa prejaví iba ich zhoda. Preto sa používa najmä do železného bordelu, kde ho porovnanie odoziev z oboch frekvencií lepšie rozozná. Nevýhodou je, že tento mód stráca na hĺbke či už oproti 3 alebo aj 15Khz.

Ak kecám, opravte ma Wink PS - aj tak hľadám iba na single 15Khz, vtedy alobal pípa najkrajšie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bimbo



Registrace: 3.7. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pátek 22. říjen, 2010 16:06    Předmět: Citovat

AHOJ, no a co ten TX Boost nikde jsem o tom nečetl? Jak to maká v praxi?? Taky by mě zajímalo, jak je na tom spektra v železe. Jestli umí přiznat barvu lépe než DFX? A jak je na tom v magnetických horninách-tam ma DFX problém. Prosím někoho, kdo má zkušenosti z praxe. O vyčtěné teorie nestojím. Dík a lovu zdar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: sobota 06. listopad, 2010 21:35    Předmět: Citovat

Bimbo napsal:
AHOJ, no a co ten TX Boost nikde jsem o tom nečetl? Jak to maká v praxi?? Taky by mě zajímalo, jak je na tom spektra v železe. Jestli umí přiznat barvu lépe než DFX? A jak je na tom v magnetických horninách-tam ma DFX problém. Prosím někoho, kdo má zkušenosti z praxe. O vyčtěné teorie nestojím. Dík a lovu zdar.


Tx Boost nepoužívám,nemužu najít nějakou podstatnou výhodu,žere to taky baterky.Ale nemám tu novější verzi softu takže mluvím za sebe a starou Spectru.Na zbytek ti neodpovím,ale mohli by jsme si udělat nějakej testík se stejnýma cívkama,jednu DD na dfx bych tady měl Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bimbo



Registrace: 3.7. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čtvrtek 11. listopad, 2010 1:14    Předmět: Citovat

kofa napsal:
Bimbo napsal:
AHOJ, no a co ten TX Boost nikde jsem o tom nečetl? Jak to maká v praxi?? Taky by mě zajímalo, jak je na tom spektra v železe. Jestli umí přiznat barvu lépe než DFX? A jak je na tom v magnetických horninách-tam ma DFX problém. Prosím někoho, kdo má zkušenosti z praxe. O vyčtěné teorie nestojím. Dík a lovu zdar.


Tx Boost nepoužívám,nemužu najít nějakou podstatnou výhodu,žere to taky baterky.Ale nemám tu novější verzi softu takže mluvím za sebe a starou Spectru.Na zbytek ti neodpovím,ale mohli by jsme si udělat nějakej testík se stejnýma cívkama,jednu DD na dfx bych tady měl Wink


AHOJ, tak to vypadá, že ten bost je jen reklamní tah.Testík bych udělal s chutí,ale jak,když Tvůj revír je na konci světa,když beru příbramsko,jako střed?? Smile.Mám dotaz prosím - audio je stejné,jako u dfx? Naposlouchání je jedna s nejdůležitějších věcí! Cauky Bimbo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: čtvrtek 11. listopad, 2010 14:01    Předmět: Citovat

Reklamní tah,to možná je,možná není.Když Boost zapnu,musím snižovat Gain ze 6 třeba až na 3 aby se dalo hledat.A hloubka mě přijde potom přibližně stejná.Ale při testech na vzduchu po zapnutí Boostu dosah hodně naskakuje,takže jinak to papírově funguje a mohlo by to být dobrý v lepších pudách než mám já.A nebo dělám něco blbě,což je taky možný Wink
Jak audio mělo přesně DFX už si nevzpomenu,je to ale hodně podobné.Poslední dobou si audio u Spectry přestavuju a netušil jsem ani ve snu jak to ovlivní výsledek.Je tady přiřazování z 255 tonu pro Fixed Treshold,VCO Treshold,Target Tone,Overload Tone,potom Tone ID mode kde si mužeš vybrat ze Standart,Shifted (dvouton) a Custom (pro každé číslo si navolíš).A dál hledací mody audia Diskriminace,All Metal a Mixed Mode,kde si ještě zapínáš Tone ID,VCO a Modulation,která má 5 stupnu a hodnota Recovery je nastavitelná od 0-200.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bimbo



Registrace: 3.7. 2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pátek 22. červenec, 2011 22:35    Předmět: Citovat

Kofa napsal do vlákna F75:"Dvacky,pajdy,desetikačky ty jo(myslím ty současný mince).Na to je majstr dfx,přečte z mince jak železo tak i barvu a pěkně to ukáže na grafu obojí."
Mě by zajímalo,jak si stoji spektra,co se týče našich Fe mincí a jestli je umí rozeznat od piívních zátek.Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: sobota 23. červenec, 2011 19:32    Předmět: Citovat

Bimbo napsal:
Kofa napsal do vlákna F75:"Dvacky,pajdy,desetikačky ty jo(myslím ty současný mince).Na to je majstr dfx,přečte z mince jak železo tak i barvu a pěkně to ukáže na grafu obojí."
Mě by zajímalo,jak si stoji spektra,co se týče našich Fe mincí a jestli je umí rozeznat od piívních zátek.Dík

Bimbo,DFX a Spectra je na tom hodně podobně,nemám oba detíky abych to mohl porovnat a napsat co je lepší.Ale oba ukážou sloupečky s Fe a barvou,je to spíš o tom kopnout a podesátý kopnout znovu,nebo si to rozmyslet a přijít o něco ... jak to chodí Wink DFX je starší bráška co se nemá za co stydět.Až pojedeš do Vč napiš a porovnáme,sám bych to rád viděl,hlavně v drobotině kde by měla mít Spectra náskok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> White's Spectra V3 ( Vision ) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO