Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 666 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

porucha XP GMP

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP Gold MAXX POWER
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pacicka



Registrace: 4.11. 2009
Příspěvky: 27
Bydliště: Tišnovsko

PříspěvekZaslal: úterý 17. leden, 2012 16:47    Předmět: porucha XP GMP Citovat

Ahoj všem, chci se zeptat, jestli jste se z něčím podobným někdo nesetkal. Už jsem si zvykl na to, že pokud se dotknu kabelu u řídící jednotky a cívka je zdvižena do vzduchu, dělá to ve sluchátkách různé prozvuky. Ovšem nedávno se mi při hledání stalo, že jsem předmět dohledal propointerem, mavnul s nim před cívkou a bylo ticho, např. měděná mince se vůbec nehlásila, tak jsem vzal detektor, trochu s ním zatřepal, ozval se velmi hlasitý zvuk a mince se už začala hlásit. Kabel od cívky vypadá neporušeně, stejně tak cívka, kabel v řídící jednotce je správně nasazen, jinak to ani nejde a dobře utažen. Tak jsem si začal hrát s nastavením a zjistil jsem, že ikdyž mám cívku zvednutou vysoko nad zem a začnu kroutit potenciometrem diskriminace, při každém jen nepatrném pootočení mi ve sluchátkách hlásí signály, takové různé prozvuky, jdoucí rychle za sebou.Tak jsem vyměnil cívku za jinou, ale i tak při každém pootočení diskriminace hromada signálů. Kdyby někdo tušil co s tím , budu moc rád. Jinak přeji všem do nového roku spoustu krásných zážitků, v lesích, loukách, na polích...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pacicka



Registrace: 4.11. 2009
Příspěvky: 27
Bydliště: Tišnovsko

PříspěvekZaslal: úterý 17. leden, 2012 18:09    Předmět: Citovat

Nový poznatek: ted jsem vratil zakladní cívku, zapnul a vydávalo mě to nepřerušovaný ton. Tak jsem třikrát zapnul a vypnul a po čtvrté to začlo hlásit prázdné baterie, ale jsou tam právě dány nabité. U druhé cívky ticho. To by vypadalo na cívku, ale pořád to neřeší problém s diskriminací, která při otáčení neustále řve. Díky za jakykoliv nápad. Zdenda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kukan
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 1956
Bydliště: VČ r.v.1965

PříspěvekZaslal: úterý 17. leden, 2012 18:37    Předmět: Citovat

pacicka napsal:
To by vypadalo na cívku, ale pořád to neřeší problém s diskriminací, která při otáčení neustále řve. Díky za jakykoliv nápad. Zdenda...


Vypadá to na závadu nebo nečistoty v potenciometru.Mě to zase začal dělat potenciometr u odladění země.Když s ním nekroutím tak je stabilní,ale stačí pootáčet a a detík se může uřvat.A když nastavím zem a přestanu s ním pootáčet tak je zase klid.Osobně si myslím,že se mě tam dostala špinavá voda. Crying or Very sad
_________________
Zlato je žluté,ale duše od něho černá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pacicka



Registrace: 4.11. 2009
Příspěvky: 27
Bydliště: Tišnovsko

PříspěvekZaslal: úterý 17. leden, 2012 18:42    Předmět: Citovat

No ja mam na jednotce od začátku obal proti vodě, ale je to možný, zkoušel jsi se pídit co by stála výměna toho potíku? No to ale stejně neřeší problém proč malá cívka řve, že jsou vybitý baterky. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kukan
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 1956
Bydliště: VČ r.v.1965

PříspěvekZaslal: úterý 17. leden, 2012 18:55    Předmět: Citovat

pacicka napsal:
No ja mam na jednotce od začátku obal proti vodě, ale je to možný, zkoušel jsi se pídit co by stála výměna toho potíku? No to ale stejně neřeší problém proč malá cívka řve, že jsou vybitý baterky. Sad

Obal tam mám také,ale kolikrát je detík zablácen až po uši.Po výměně jsem nepídil,protože to na funkci nemá vliv. Smile
Jestli není malá cívka vadná,tak to bude na servis Crying or Very sad
_________________
Zlato je žluté,ale duše od něho černá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Marfy
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.7. 2009
Příspěvky: 3358
Bydliště: MB, LP 1971

PříspěvekZaslal: úterý 17. leden, 2012 22:43    Předmět: Citovat

pacicka napsal:
No ja mam na jednotce od začátku obal proti vodě ...


Dost možný počátek všech problémů. Když chodíš ve vlhku tak je jednotka relativně krytá. Pak přijdeš dom a dáš detík do tepla. Vše pod krytem se vesele zapaří a orosí. A pak už je to jen otázka času. Chce to nechat vždy pořádně vyschnout. To samé i občas sundat kryt cívky a pořádně omýt a osušit.
Je to jak s autem. Bez pravidelného servisu se hold nejzdí. Wink
_________________
Veritas liberabit vos
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: středa 18. leden, 2012 11:50    Předmět: Citovat

kukan napsal:
pacicka napsal:
To by vypadalo na cívku, ale pořád to neřeší problém s diskriminací, která při otáčení neustále řve. Díky za jakykoliv nápad. Zdenda...


Vypadá to na závadu nebo nečistoty v potenciometru.Mě to zase začal dělat potenciometr u odladění země.Když s ním nekroutím tak je stabilní,ale stačí pootáčet a a detík se může uřvat.A když nastavím zem a přestanu s ním pootáčet tak je zase klid.Osobně si myslím,že se mě tam dostala špinavá voda. Crying or Very sad


Mám to samé. Při ladění GB to chrčí, pak to stíchne a je klid. Vodu tam určitě nemám. O detíky se starám jak o vlastní Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: středa 18. leden, 2012 15:24    Předmět: Citovat

Nemaje XP netuším, jak se dostat k poťákům. Ale v jiných případech, za předpokladu dosažitelnosti poťáku, většinou pomáhá nastříknout do poťáku inj. stříkačkou s jehlou něco málo technického benzinu (bacha ale na agresivnější ředidla jako je toulen, mohly by naleptat umělohmotné části) a poťákem několikrát protočit. Měla by se tak narušit zoxydovaná vrstva na sběrači poťáku a závada by měla být odstraněna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 18. leden, 2012 18:02    Předmět: Citovat

zdar, pokud nejsi v záruce a nemáš gramlavý ruky, udělej prohlídku. Viz. http://detektory.hantec.cz/clanky/pohled-do-nitra-xp-g-maxx-19.html
Demontáž je jednoduchá, optická kontrola prozradí oxidaci, poťáky můžeš prostříknout kontoxem a uvidíš.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP Gold MAXX POWER Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO