Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 613 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Explorer - odezva v závislosti na čísle kanálu NOISE

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: středa 18. leden, 2012 8:45    Předmět: Explorer - odezva v závislosti na čísle kanálu NOISE Citovat

Našel jsem zajímavá videa na Youtubu. První ukazuje, že při NOISE 11 Explorer nechytne velmi malý předmět a při NOISE 1 ano.
http://www.youtube.com/watch?v=ysKeiEM_5Qo

Druhé video by to trochu vysvětlovalo.
http://www.youtube.com/watch?v=xcChyUlgPIs
Někdo tam měří frekvenci Exploreru nějakým testerem frekvencí detektorů. Explorer by měl mít jednu hlavní frekvenci a pak nějaké harmonické frekvence. Při kanále 11 je hlavní frekvence 12.5 kHz až do kanálu 1, kdy je hlavní frekvence 16.2 kHz. Tím pádem když na prvním videu dal kanál 1, který chytil malý předmět, tak detektor běžel na hlavní frekvenci 16.2 kHz. Vyšší frekvence má lepší citlivost na malé předměty. Já osobně zaznamenal u hraničních signálů lepší odezvu v závislosti na kanálu NOISE. Dalo by se říct, že pokud chci hledat ztracený řetízek, přepnu kanál 1, pokud hluboce uložené mince, přepnu na 11. Máte někdo podobné zkušenosti?
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: středa 18. leden, 2012 20:14    Předmět: Citovat

Už sa to niekde riešilo, na tých kanáloch niečo je... Smile

Moje obľúbené nastavenie na drobotinku je 2, ale nie vždy sa dá, vzhľadom na rôzne podmienky okolia, použiť.

Nejaký merateľný nárast dosahu na kanáloch 10 a 11 v teréne nemôžem potvrdiť...

Môžno tam teoreticky aj nejaký nárast dosahu je, ale viac asi zaváži zloženie a mineralizácia pôdy...
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: středa 18. leden, 2012 21:58    Předmět: Citovat

Čus čus chlapáci, koukal jsem na to jako puk, ale v terénu jsem to ještě takto dopodrobna nezkoušel. Až roztaje tak vyzkouším.Jedna věc je ale jistá, ne vždy bude ta 1 nebo 11 na lokalitě fungovat a jak psal kolega přede mnou bude aj záležet na mineralizaci.
Toto měření jsem teda viděl poprvé a do teď jsem si myslel že je to jedno.
Vždycky nechám detektor naladit než začnu hledat sám stisknutím NOISU, ale že jsou tam takové skoky ve frekvencích Shocked
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. leden, 2012 6:36    Předmět: Citovat

Našel jsem na internetu, že FBS technologie funguje tak, že ve skutečnosti 28 frekvencí nejde naráz, ale jde vždycky první dominantní frekvence s harmonickými, kterou detektor hned vyhodnotí, pak druhá a další a další až do 28 , všechno hrozně rychle za sebou. Výběr frekvencí si dělá detektor podle prostředí. Dělá vlastně takové rychlé pulsy pokaždé s jiným seskupení hlavní a harmonických frekvencí. Jakmile provede odeslání a vyhodnocení všech frekvencí,vypočítá materiál nějak podle času, jmenuje se to "TIME DOMAIN". Na rozdíl od jiných VLF detektorů , které zjišťují vodivost pouze podle fázového zpoždění, FBS prý nějak zjišťuje odezvu z každého frekvenčního zhluku pomocí výpočtem a porovnáním všech vyslaných frekvencí. Proto taky Exploreru někdy trvá, něž ukáže materiál a proto je dobré s Explorerem pohybovat pomaleji. Takže to co tam měří ten člověk v mém předchozím příspěvku, je pravděpodobně ta hlavní nosná frekvence, na které jsou jednotlivé frekvence s harmonickýma. Detektor si pravděpodobně při změně NOISE nejen změní tu nosnou hlavní frekvenci na které jsou ty ostatní, ale i výběr jednotlivých dalších frekvencí a jejich harmonických.

Tady je to forum, kde jsem to vyčetl.
http://www.dankowskidetectors.com/discussions/read.php?2,13712,13739
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. leden, 2012 20:24    Předmět: Citovat

cuch napsal:
Našel jsem na internetu, že FBS technologie funguje tak, že ve skutečnosti 28 frekvencí nejde naráz, ale jde vždycky první dominantní frekvence s harmonickými, kterou detektor hned vyhodnotí, pak druhá a další a další až do 28 , všechno hrozně rychle za sebou. Výběr frekvencí si dělá detektor podle prostředí. Dělá vlastně takové rychlé pulsy pokaždé s jiným seskupení hlavní a harmonických frekvencí. Jakmile provede odeslání a vyhodnocení všech frekvencí,vypočítá materiál nějak podle času, jmenuje se to "TIME DOMAIN". Na rozdíl od jiných VLF detektorů , které zjišťují vodivost pouze podle fázového zpoždění, FBS prý nějak zjišťuje odezvu z každého frekvenčního zhluku pomocí výpočtem a porovnáním všech vyslaných frekvencí. Proto taky Exploreru někdy trvá, něž ukáže materiál a proto je dobré s Explorerem pohybovat pomaleji. Takže to co tam měří ten člověk v mém předchozím příspěvku, je pravděpodobně ta hlavní nosná frekvence, na které jsou jednotlivé frekvence s harmonickýma. Detektor si pravděpodobně při změně NOISE nejen změní tu nosnou hlavní frekvenci na které jsou ty ostatní, ale i výběr jednotlivých dalších frekvencí a jejich harmonických.

Tady je to forum, kde jsem to vyčetl.
http://www.dankowskidetectors.com/discussions/read.php?2,13712,13739



To nepřečtu, ale vysvětlil jsi to hezky a srozumitelně.Já mám tenhle strojek už 8 let, ale tohle jsem nevěděl. Myslel jsem si že do země sype balík frekvencí od 1 až do 100, nebo jak to tam je a hotovo.
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 6:13    Předmět: Citovat

No důležité je, že na jednom nálezu se opravdu vystřídá 28 frekvencí a je asi jedno jestli to tam posílá naráz, nebo v rychlostech milisekund za sebou.
No já jsem to taky překládal raději Googlem. Výklad není moc přesný. Možná by nám to víc upřesnil nějaký zdatnější angličtinář. Very Happy
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 8:10    Předmět: Citovat

To ani nemusí vysvětlovat anglinář. Já anglinu znám jen z rychlíku a to ještě toho japonského, superextrarychlého muhehe Ale moje zkušenost je taková. Pokud mám vyšší číslo, tak když jdu bezmyšlenkovitě, můžu přejít malilinkaté frcky, protože při prvním celkem rychlém přejetí cívkou nad předmětem mi může z předchozího přeladěného signálu tento vyhodnotit jako neurčitý signál, takže člověk nepozorný ho snadno přejde. Kdežto při nižším čísle, tudíž vyšší frekvenci, je u malejch číbrňáčků větší pravděpodobnost, že na první máchnutí bude přesnější odezva. Proto se u těchto detíků opravdu doporučuje chodit pomalu a s nejasnými cíly si chvilku pohrát. A pak je jedno, na jakém zrovna jedeš kanálu... Wink
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 8:40    Předmět: Citovat

krokodill napsal:
To ani nemusí vysvětlovat anglinář. Já anglinu znám jen z rychlíku a to ještě toho japonského, superextrarychlého muhehe Ale moje zkušenost je taková. Pokud mám vyšší číslo, tak když jdu bezmyšlenkovitě, můžu přejít malilinkaté frcky, protože při prvním celkem rychlém přejetí cívkou nad předmětem mi může z předchozího přeladěného signálu tento vyhodnotit jako neurčitý signál, takže člověk nepozorný ho snadno přejde. Kdežto při nižším čísle, tudíž vyšší frekvenci, je u malejch číbrňáčků větší pravděpodobnost, že na první máchnutí bude přesnější odezva. Proto se u těchto detíků opravdu doporučuje chodit pomalu a s nejasnými cíly si chvilku pohrát. A pak je jedno, na jakém zrovna jedeš kanálu... Wink


Já to testoval ještě před tady těmi videi na hluboce zahrabané komančské koruně a opravdu na opakovanou odezvu měl docela význam i kanál, samozřejmě citlivost a taky dokonce treshold. Nejlepší výsledky jsem dosáhl při citlivosti na 27, kanálu 7 a treshold 14. Samozřejmě to je závislé na půdě. Ten treshold mě překvapil, myslel jsem si, že nejlepší je jak všude píšou na sotva slyšitelné úrovni. Na druhou stranu na dosah jako takový neměla vliv diskriminace. Ta jen dělala to, že když už to v moc velké hloubce ukazovalo tu korunu jako železo, že to neukázalo a schovalo se to za diskriminační vzor když byl nastavený na ukrytí železa. Pokud někdo ale chodí v diskriminaci s tečkou vlevo nahoře kvůli stabilitě jako já a hledá všechno, tak nemá ztrátu hloubky žádnou. Zapnutí diskriminace jako takové prostě nemá vliv na dosah. Samozřejmě čím větší hloubka, tím víc se může plést ID a skáče to do železa. Ale nesnižuje to dosah jako takový. Taky jsem zjistil, že IRON MASK a diskriminační vzor je to samé. IRON MASK je vlastně rychlé namalování diskriminace ve tvaru obdelníku, víc nic. Proto se docela divím, když někdy vidím v návodech na nastavení Exploreru jak diskriminační vzor a i IRON MASK jako by současně, přitom tyto dvě věci současně vůbec neběží a IRON MASK je vlastně rychlý diskriminační vzor.
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 9:02    Předmět: Citovat

S tím treshem máš pravdu. Někdy je lepší ho trošku víc ohulit, ale nepraktikovat to na místech, kde chci hledat nejdrobnější cíle. Pak se může stát, že v tom treshi ten slabounkej signál neuslyšíš. Naopak na větší předměty to opravdu na hloubce přidá. A ti, kteří nepoužívají sluchátka, tak ten slabý signál neuslyší, i když tresh budou mít stažený úplně Wink Jinak všechno ostatní skoro neřeším, laborování, testování a takové serepatičky nejsou pro mě. Chodím převážně all metal, noise většinou od jedné do čtyř a citlivost co nejvyšší, ale takovou, aby nebylo moc falešných signálů. Kde to jde, s klidem nastavím 30, kde to nelze, tak jsem párkrát šel i kolem 18ky... (mlaďoučké, pěkňoučké muhehe )
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 9:04    Předmět: Citovat

To CUCH : Dobře rozpitvané, srozumitelně vysvětlené. Dobrá práce. U Dankowského se snažím taky chytat rozumy

http://translate.google.cz/translate?js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=auto&tl=cs&u=http%3A%2F%2Fwww.dankowskidetectors.com%2Fdiscussions%2Flist.php%3F2&act=url
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO