Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 671 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tesoro Cortes v.s. Tesoro ES 2
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cortés
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 18:40    Předmět: Citovat

Fakt mě baví srovnání analogu střední třídy s nejlevnějším digitálem BH - tedy pardon Fisher Rolling Eyes
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 19:40    Předmět: Citovat

ES2 je ES s jinou verzí FW, nic víc, nic míň. Těch verzí FW bude nejspíše více, když za poplatek je možné si nechat vyměnit CPU s nahranou verzí FW jak v ES, tak ES2.

F2=F4=D3300, alespoň co se desky elektroniky týče, neb je ve všech těchto případech označena jako F4 a toliko CPU je označen štítkem s příslušným modelem. Cívky jsou samozřejmě plně záměnné.

Multitón je prostě vícetón, libo zda 3, 4, ..., 10 tón. U řady F se s vodivostí cíle zvyšuje tón, ES hlásí (v přepínačem zvoleném módu) hlubším tónem železo. To žbrblání mezi vysokým a nízkým tónem při specifických cílech může být užitečné, ale vyžaduje dlouhodobou praxi a naposlouchání.

Nezmiňoval jsem se, že by byl F2 ve srovnání s ES favoritem, jen ten rozdíl bych neviděl tak velký. Samozřejmě, oba mají mouchy (spíše masařky), zejména v napájení 9V bateriemi a F2 má navíc slabinu v klávesnici. Oba jsou, pokud to někdo ještě neví, analogy, tj. to podstatné, co spolupracuje s cívkou, je na analogové bázi, teprve identifikace cílů je (opět v obou případech) prováděna s pomocí CPU. Vizuální info u F2 je užitečná, v rozsahu daného tónu dále zpřesňuje, o co by mohlo jít. Např. když ukazuje na foil, tak to určitě foil je, ač vždy doufám, že tentokrát to bude Au.

Oba strojky vlastním (koneckonců o úpravě napájení na Li-ion a náhradě klávesnice F2 se můžete dočíst na vláknech tohoto webu věnovaných uvedeným detektorům) a zkušenost mám takovou, že co jsem lokalitu s vynikajícími výsledky prošel s F2, s ES (ač jsem doufal v pokračování sklizně) jsem už nic nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 20:22    Předmět: Citovat

a jsme zase u toh, jak teorie muze byt vzdalena realite. Me je uplne fuk jestli je rozdil mezi ES a ES II v jednom svabu nebo zda je v F2 deska z e-tracu. Ani jedna z uvedenych skutecnosti mi neni neznamou. Me zajima jen a jen, jak je ktery detektor pouzitelny v praxi a es 2 je zkratka pouzitelnejsi nez es a to o poradny kus. Vykon sel hodne nahoru, princip zustal zachovan. Vyborny detektor na zelezo! F2 je prumerny detektor pro naproste zacatecniky. F2 vubec neseparuje a dosahove bojuje s kazdou korunou mezi 10 a 15cm. Spolehlivost identifikace velice nizka, ve ctyrtonu ani v displeji nelze hledat oporu. je mi ukradeny, ze pozlatko z cigaret vzdy oznaci jako alobal. jednou je to barva a musi tak jako tak ven, v alobalech se treba neplete, ale ag muze byt jednou alobalem, jednou zinkem a jednou cimkoliv ostatnim. diskriminaci f2 vubec nepotrebuje. jeji pouziti znamena prijit nejen o velky kus uz tak maleho dosahu, ale hlavne zavira po celych velkych blocich a to uz na prvni stupen vcetne kovu nejdrazsiho v mnoha typech vyhotoveni. v mineralizovane pude nebo na cedici je f2 uplne slepy. nevidi leckdy ani rozsypane mince na povrchu, kdezto es2 je, byt velmi omezene, pouzitelny. f2 je idealni detektor pro zacatecnika, vic nelze cekat, prizpusobitelnost podminkam = nula.

franny, neni dobry, kdyz lidi mystifikujes tvrzenim, ze mas oba, kdyz mas f2 a stary es, nikoliv es2. jak rikam, obhajoba tim, ze jde v podstate jen o zmenu firmware, je naprosto licha. e-trac, secko a quattro take odlisuje treba jen upraveny firmware a pritom je mezi nimi celkem podstatny rozdil v dovednostech. ale tvrdit, ze kdyz mam quattro, tak mam vlastne e-trac, to bych si nikdy nedovolil. a uz dost, vubec se nedrzim tematu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
benik



Registrace: 17.7. 2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní čechy29let

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 21:37    Předmět: Citovat

A taky já osobně nehledám sockoruny, takže bych zkusil jako cíl úplně něco jiného,drobné stříbro nebo zeleň. Chce to testovat i jinou polohu mince než pěkně na placku aby člověk viděl rozdíl ve vyhodnocení.Jsem rád ,že mě muj detik žádnejma prognozama nemate. Cool
_________________
"Zahálka může mladého člověka doslova zničit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
benik



Registrace: 17.7. 2010
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní čechy29let

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 21:44    Předmět: Citovat

sorry to bylo ještě k tomu cortesovi Shocked
_________________
"Zahálka může mladého člověka doslova zničit"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 07. leden, 2012 16:58    Předmět: Citovat

Měl jsem možnost porovnat svůj ES s velkou koncentrikou s kolegovým ES2 s S.E.F. DD cívkou na poli tím, že jsme posuzovali odezvu na hraniční cíle a v podstatě jsme v hloubkovém dosahu i jiném chování neshledali rozdíl. Samozřejmě, z jednoho porovnání se těžko dělá závěr, ale nevyhýbám se dalšímu poměření s kýmkoliv, bude-li vhodná příležitost.

U levnějších detektorů (jako je F2), zejména jsou - li napájeny 9V bateriemi, je výkon limitován právě těmito primárními napájecími zdroji. Výrobce sice uvádí jejich výdrž na cca 20 hod., ale to už je na hraně jejich použitelnosti. Ve skutečnosti již po cca 1/3 této doby dochází k poklesu výkonu a vytýkaným vlastnostem detektoru. Pravděpodobně se negativně uplatňuje rostoucí vnitřní odpor napájecího zdroje. Za použití Li-ion baterií jsem žádnou ze jmenovaných vlastností F2 nepozoroval, stejně tak, jako nepozoruji nějaký postřehnutelný rozdíl výkonu mezi F2 a D3300. Samozřejmě, starý mazák bude vždy hledat v All Metal a s diskriminací si hlavu lámat nebude.

Již dříve jsem dospěl k jednoznačnému závěru, že vlastnosti a výkon detektorů nelze hodnotit na základě jejich prodejní ceny, neb ta je převážně určována marketingovou politikou konkrétního výrobce. Jednotlivé modely pak zpravidla vychází z jedné konkrétní desky elektroniky, na které je tu něco přidáno, jindy zase ubráno, případně vč. ovládacích prvků. Daleko častěji (a pohodlněji) je měněn FW. Tyto změny jsou z hlediska výkonu modelu většinou marginální, z hlediska ceny ale markantní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pondělí 09. leden, 2012 17:08    Předmět: Citovat

Ty 9V baterie bych tedy rozhodně neodsuzoval. Sám jsem na ně přešel u Tejona a musím konstatovat, že s dobrými výsledky. Ovšem nejsou "devítivoltovky" jako "devítivoltovky" Wink. Už mě nebavilo věčně se starat o dvě série po 8 skusech dobíjecích tužkovek, kterým chybí voltáž už od prvopočátku...
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. leden, 2012 15:27    Předmět: Citovat

[quote="franny"]
U levnějších detektorů (jako je F2), zejména jsou - li napájeny 9V bateriemi, je výkon limitován právě těmito primárními napájecími zdroji. Výrobce sice uvádí jejich výdrž na cca 20 hod., ale to už je na hraně jejich použitelnosti. Ve skutečnosti již po cca 1/3 této doby dochází k poklesu výkonu a vytýkaným vlastnostem detektoru. Pravděpodobně se negativně uplatňuje rostoucí vnitřní odpor napájecího zdroje. Za použití Li-ion baterií jsem žádnou ze jmenovaných vlastností F2 nepozoroval, stejně tak, jako nepozoruji nějaký postřehnutelný rozdíl výkonu mezi F2 a D3300. Samozřejmě, starý mazák bude vždy hledat v All Metal a s diskriminací si hlavu lámat nebude.
quote]

Dobře, takže s dobíjecími 9V bateriemi jsou tyto přístroje nepoužitelné?
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. leden, 2012 21:06    Předmět: Citovat

Fox napsal:
Ty 9V baterie bych tedy rozhodně neodsuzoval. Sám jsem na ně přešel u Tejona a musím konstatovat, že s dobrými výsledky. Ovšem nejsou "devítivoltovky" jako "devítivoltovky" Wink. Už mě nebavilo věčně se starat o dvě série po 8 skusech dobíjecích tužkovek, kterým chybí voltáž už od prvopočátku...


V elektronike som laik,preto by som uvítal,keby si to bližšie rozviedol. Osem tužkových je 12V (pri nenabíjacích). Ako sa dajú nahradiť 9V-ými baterkami?
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 10:15    Předmět: Citovat

Tak záleží na tom, o jakých 9V nabíjecích bateriích je řeč. Jedná-li se o Ni-Mh, ty mi nesmí přes práh. Jak velké odběrové špičky a po jak dlouhou dobu může krýt baterie s kapacitou 180 či 220 mAh? Nechť si odpoví každý sám.

Pokud chce někdo používat "parní" baterku o vyšším napětí, než je nominální napájecí napětí detektoru, musí napětí baterky snížit, nejlépe pomocí nějakého upraveného automobilového nabíjecího adapteru pro mobily. Možný postup: adapter rozebrat, k IO, který obsahuje, si najít na webu datasheet (bývají v něm doporučená zapojení), zjistit, na které špičce IO se nastavuje výstupní napětí a to za použití předpokládané baterie patřičně nastavit. Výhody: přiměřený dosažitelný výstupní proud a účinnost + výdrž "parní" baterie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 10:25    Předmět: Citovat

franny napsal:
Tak záleží na tom, o jakých 9V nabíjecích bateriích je řeč. Jedná-li se o Ni-Mh, ty mi nesmí přes práh. Jak velké odběrové špičky a po jak dlouhou dobu může krýt baterie s kapacitou 180 či 220 mAh? Nechť si odpoví každý sám.

Pokud chce někdo používat "parní" baterku o vyšším napětí, než je nominální napájecí napětí detektoru, musí napětí baterky snížit, nejlépe pomocí nějakého upraveného automobilového nabíjecího adapteru pro mobily. Možný postup: adapter rozebrat, k IO, který obsahuje, si najít na webu datasheet (bývají v něm doporučená zapojení), zjistit, na které špičce IO se nastavuje výstupní napětí a to za použití předpokládané baterie patřičně nastavit. Výhody: přiměřený dosažitelný výstupní proud a účinnost + výdrž "parní" baterie.


franny, používáš sluchátka, nebo chodíš bez nich?
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 11:46    Předmět: Citovat

franny napsal:
Tak záleží na tom, o jakých 9V nabíjecích bateriích je řeč. Jedná-li se o Ni-Mh, ty mi nesmí přes práh. Jak velké odběrové špičky a po jak dlouhou dobu může krýt baterie s kapacitou 180 či 220 mAh? Nechť si odpoví každý sám.

Pokud chce někdo používat "parní" baterku o vyšším napětí, než je nominální napájecí napětí detektoru, musí napětí baterky snížit, nejlépe pomocí nějakého upraveného automobilového nabíjecího adapteru pro mobily. Možný postup: adapter rozebrat, k IO, který obsahuje, si najít na webu datasheet (bývají v něm doporučená zapojení), zjistit, na které špičce IO se nastavuje výstupní napětí a to za použití předpokládané baterie patřičně nastavit. Výhody: přiměřený dosažitelný výstupní proud a účinnost + výdrž "parní" baterie.


Pěkně tu spamujeme...
Myslím, že už doba pokročila... 9V spíš označuje formát baterie než skutečnou voltáž. Už dávno se vyrábějí 9V baterie s mnohem vyšší kapacitou a nejen NiMH... V kombinaci s kvalitní nabíječkou dosahují slušných kapacit a životnosti.
Odhaduji, že mi ve strojku vydrží cca 12hodin. Není to nic oslnivého, ale mě to stačí. A taky není od věci, že detík ubral na váze. Po celodenním nošení je znát každý deko. Nakonec se baterie i snáze vyměńují. Wink
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 12:38    Předmět: Citovat

to Feri:
Nevím kam přesně míříš svoují otázkou. Jestli máš namysli zvýšený odběr kvůli vestavenému repráku...

Každopádně já mám poznatek, který se váže ke sluchátkům. Přišel jsem na to, že odezva detíku je lepší s použitím devítivoltovek oproti dobíjecím tužkovkám. Je to poznat s použitím kvalitních sluchátek... Nechci spekulovat jestli se zlepší výkon - dosah, ale na zvukovém projevu to poznat je.
Nechci to ani paušalizovat, mám to vyzkoušené pouze a jen na Tejónovi.Wink Mírně zvýšené napětí mu jde k duhu. Myslím, že už z výroby tam něco na kompenzaci napětí bude, protože se musí počítat, že některé alkalické baterie o lithiových ani nemluvím, mívají na svém startu o trochu více než je 1,5V.

Rozhodně nedoporučuji, aby se někdo inspiroval, zničte si svého miláška třeba tím, že si ho položíte za auto...
Laughing
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pátek 20. leden, 2012 13:04    Předmět: Citovat

Fox napsal:
to Feri:
Nevím kam přesně míříš svoují otázkou. Jestli máš namysli zvýšený odběr kvůli vestavenému repráku...

Rozhodně nedoporučuji, aby se někdo inspiroval, zničte si svého miláška třeba tím, že si ho položíte za auto...
Laughing


Ano, jde mi o výdrž se sluchátky a o identifikaci hraničních signálů se sluchátky.
Myslím si, že výdrž 9V baterie s použitými sluchátky je odpovídající.
Pokud použiji jen reproduktor, výrazně zkrátím životnost baterie a po čase je detektor náchylný i na podpětí způsobená detekcí signálu, a tím pádem se u něho projeví i nestabilita.

Pro franny:
Myslím, že by Tě uspokojila autobaterie + 12V s měničem step Down na 9V. Mě ale ne. To radši včas vyměním 9V baterii Very Happy
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: neděle 22. leden, 2012 14:58    Předmět: Citovat

Používám sluchátka, nerad dělám v přírodě rámus.

Někde by se tu na specializovaných vláknech měly najít hodnoty mého měření odběru Tesoro Eldorado a Tesoro ES, pokud si vzpomínám, odběr detektoru při detekci cíle byl cca 30 - 40 mA se sluchátky a cca dvojnásobek na repro.

Pokud jde o baterky, zůstávám věrný Li-ion, nedá se jim nic vytknout. Průběh vybíjecí charakteristiky, daný poklesem nominálního napětí v rozsahu 4.2 - 3.7V na článek, dovoluje poměrně přesně odhadnout, kde se jeden momentálně nachází a i při poklesu napětí na úroveň vybitého článku dává baterie pro účely detektoru stále dostatečný proud, aby se nemuselo hned utíkat domů. Za výhodu považuji hlavně to, že si baterek nemusím po dlouhou dobu vůbec všímat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cortés Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO