Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 450 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

cibola

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cibola
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sulipupin
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.1. 2007
Příspěvky: 115
Bydliště: Hannersdorf

PříspěvekZaslal: úterý 13. únor, 2007 21:43    Předmět: cibola Citovat

Čus Cibolisti,napište sem něco o tomhle detíku zkušenosti,poznatky,finty,atd.Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: sobota 24. únor, 2007 21:03    Předmět: Citovat

Dnes som krátko "testol" Cibolku, môžem povedať, za relatívne dosť málo koruniek je to slušná mašinka. Threshold od nulovej polohy otoč o 180 stupňov- poprípade aj viac - nerobí problémy, Sensitivity daj medzi 10 a začiatok červeného políčka, Diskrimináciu do polovice medzi MIN a IRON - alebo podľa potreby - čo chceš alebo nechceš počuť, a ide sa na vec. Jediný "prúser" je vo zvuku - bez sluchátok ANI RANU! Keď zapneš Pinpoint v lese, tak to počuť široko-ďaleko, a má to podobný zvuk ako reťazová píla - aby vás z lesa nevyhnali pre čiernu ťažbu dreva! Proste - oplatí sa! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sulipupin
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.1. 2007
Příspěvky: 115
Bydliště: Hannersdorf

PříspěvekZaslal: středa 28. únor, 2007 9:58    Předmět: Citovat

tibko napsal:
Dnes som krátko "testol" Cibolku, môžem povedať, za relatívne dosť málo koruniek je to slušná mašinka. Threshold od nulovej polohy otoč o 180 stupňov- poprípade aj viac - nerobí problémy, Sensitivity daj medzi 10 a začiatok červeného políčka, Diskrimináciu do polovice medzi MIN a IRON - alebo podľa potreby - čo chceš alebo nechceš počuť, a ide sa na vec. Jediný "prúser" je vo zvuku - bez sluchátok ANI RANU! Keď zapneš Pinpoint v lese, tak to počuť široko-ďaleko, a má to podobný zvuk ako reťazová píla - aby vás z lesa nevyhnali pre čiernu ťažbu dreva! Proste - oplatí sa! Very Happy

Čus.No konečně někdo.Mě připadá ten zvuk stejnej,myslím signál.Měl jsem předtím digitál,tak asi to ještě nemám v uchu.Ty nějaký rozdíly co se týče druhu kovu poznáš?Nebo je to jinak?Jinak spokojenost a hlavně ta jedna 9V baterie.Měl jsem předtím Garetta na dvě 9V baterie a tam mi to připadalo,že je měním každou chvíli.No a bez sluchátek ani ránu.Jinak díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: středa 28. únor, 2007 19:15    Předmět: Tón Citovat

Ahoj!
Já obecně rozeznávám při hledání "ostrost", "natrženost", "bzučivost" a intenzitu tónu. Ostrost vnímám jako prudký hlasitý ostře ohraničený tón. Je typický pro větší předměty na povrchu jako jsou zbytky plechovek, smalt, velká železa, hliníkové dózy od piva atd. Bohužel někdy takto znějí i hliníkové přezky, ale tón už nebývá tak ostrý.
Natrženost vnímám jako tón z "prokoplýho repráku". Ozývá se u předmětů na pokraji diskriminace, kdy už začíná být předmět odmítán, ale ještě ne úplně.
Bzučivost zase bývá u větších předmětů ve střední hloubce, kdy sice předmět má dobrou vodivost, ale bývá např. zohýbaný(plech, velký alobal, rezavá podkova).
Intenzita je jasná, při zvětšující se hloubce nálezu klesá hlasitost tónu.
Dobré nálezy nebývají příliš silné a netrpí výše zmiňovanými jevy."O,N,B".
Také zjištění velikosti pinpointem napoví zda sedí signalizace tónem s velikostí při tichém(diskriminačním) hledání.
Je důležité zdůraznit, že ve skutečnosti se mnou popsené zvuky různě mísí a tím vyvolávají dojem v mé hlavě o co asi jde a zda kopat či ne. Nepopsal jsem tedy obecné chování detektoru, ale spíš diskriminační systém mého ucha! Je dost pravděpodobné, že někdo jiný tyto tóny vnímá úplně jinak ,nebo jich slyší víc atd......
Snad ti to pomůže! ČUS IRWING
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sulipupin
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.1. 2007
Příspěvky: 115
Bydliště: Hannersdorf

PříspěvekZaslal: neděle 04. březen, 2007 20:55    Předmět: Re: Tón Citovat

irwing napsal:
Ahoj!
Já obecně rozeznávám při hledání "ostrost", "natrženost", "bzučivost" a intenzitu tónu. Ostrost vnímám jako prudký hlasitý ostře ohraničený tón. Je typický pro větší předměty na povrchu jako jsou zbytky plechovek, smalt, velká železa, hliníkové dózy od piva atd. Bohužel někdy takto znějí i hliníkové přezky, ale tón už nebývá tak ostrý.
Natrženost vnímám jako tón z "prokoplýho repráku". Ozývá se u předmětů na pokraji diskriminace, kdy už začíná být předmět odmítán, ale ještě ne úplně.
Bzučivost zase bývá u větších předmětů ve střední hloubce, kdy sice předmět má dobrou vodivost, ale bývá např. zohýbaný(plech, velký alobal, rezavá podkova).
Intenzita je jasná, při zvětšující se hloubce nálezu klesá hlasitost tónu.
Dobré nálezy nebývají příliš silné a netrpí výše zmiňovanými jevy."O,N,B".
Také zjištění velikosti pinpointem napoví zda sedí signalizace tónem s velikostí při tichém(diskriminačním) hledání.
Je důležité zdůraznit, že ve skutečnosti se mnou popsené zvuky různě mísí a tím vyvolávají dojem v mé hlavě o co asi jde a zda kopat či ne. Nepopsal jsem tedy obecné chování detektoru, ale spíš diskriminační systém mého ucha! Je dost pravděpodobné, že někdo jiný tyto tóny vnímá úplně jinak ,nebo jich slyší víc atd......
Snad ti to pomůže! ČUS IRWING

Díky Irwing,nezklamals!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: středa 04. duben, 2007 21:00    Předmět: Citovat

Vymením funkčnú Tesoro Cibolu za funkčný Rutus. Najradšej Slovensko, v prípade núdze aj Česko. Very Happy emc2@atlas.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: neděle 15. duben, 2007 16:50    Předmět: Citovat

PREDÁM Tesoro Cibola, najradšej Slovensko, ale aj Česko. Cena: 10 000,- Sk. Info: emc2@atlas.sk[/u][/list]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: pátek 27. červenec, 2007 21:45    Předmět: Moje zkušenost Citovat

Jako všechny Tesora je i Cibola příjemný do ruky. Nachodil jsem s ním kolem 150 hodin, ale nikdy jsem se nezkamarádil s tóny, které vydával. Jinak oproti Silveru měl slušný dosah, ale diskriminace mi nějak nesedla. Docela dobře si poradil i s drobnými šperky jako přívěsky a naušnice. Co pořádně neuměl byl řetízek nebo prsteny, to byl pro něho tvrdý oříšek. Co dobře uměl rozeznat pozlátka a zátky. Ty jsem s nim kopal asi jen první dvě hodiny. Jinak za ty peníze to není špatná volba, ale už bych se k němu nevrátil. Překonalo ho ID Excel ve všem a Viking VK 30 asi taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: neděle 26. prosinec, 2010 18:08    Předmět: Citovat

Taká technická otázka: upravená Cibola - s potenciometrom GB na paneli, či sa vyrovná diskrimináciou a hĺbkou Vaquerovi? Frekvenčne sú rovnako - 14kHz. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: sobota 10. březen, 2012 20:09    Předmět: Citovat

Niečo na tej Cibole bude, keď sa Tesoru oplatí robiť jeho SE - special edition. Laughing

http://www.metalldetektorenshop.at/Metalldetektoren/Tesoro/Tesoro-Cibola-SE.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cibola Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO