Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 576 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab 11&q
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: pátek 16. březen, 2012 14:51    Předmět: Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab 11&q Citovat

Ahoj, nemáte náhodou někdo vyzkoušenou na Exploreru II cívku Detech SEF 13" Ultimate nebo tu novou Minelab 11" co je na Trakařovi? Jaká je to změna oproti klasické 10,5"? Pomůžu si s ní, nebo to nemá cenu měnit? Zajímalo by mě, jestli to líp identifikuje třeba sockačku ve 30cm jako barvu apod. Díky.
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: čtvrtek 29. březen, 2012 21:22    Předmět: Re: Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab Citovat

cuch napsal:
Ahoj, nemáte náhodou někdo vyzkoušenou na Exploreru II cívku Detech SEF 13" Ultimate nebo tu novou Minelab 11" co je na Trakařovi? Jaká je to změna oproti klasické 10,5"? Pomůžu si s ní, nebo to nemá cenu měnit? Zajímalo by mě, jestli to líp identifikuje třeba sockačku ve 30cm jako barvu apod. Díky.


Čau Cuchu, nedíval jses náhodou na Detektor web???
UC tam má v nabídce dost zajímavé cívky pod názvem NEL.
Údajně větší dosah oproti základní cívce, až o 30%, lepší separace což by se nám hodilo a taky i stabilita.
Cena je taky víc než dobrá.
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: pátek 30. březen, 2012 6:05    Předmět: Re: Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab Citovat

pan 33 napsal:

Čau Cuchu, nedíval jses náhodou na Detektor web???
UC tam má v nabídce dost zajímavé cívky pod názvem NEL.
Údajně větší dosah oproti základní cívce, až o 30%, lepší separace což by se nám hodilo a taky i stabilita.
Cena je taky víc než dobrá.


Ještě jsem se nedíval. Koupil jsem si teď CSCOPE R1, tak si hraji s ním a Explorer je zatím bokem. Chtělo by to vyzkoušet asi přímo na mašince. Ale jsem z Moravy, a do Prahy je cesta dlouhá Very Happy .
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: neděle 01. duben, 2012 21:22    Předmět: Re: Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab Citovat

cuch napsal:
pan 33 napsal:

Čau Cuchu, nedíval jses náhodou na Detektor web???
UC tam má v nabídce dost zajímavé cívky pod názvem NEL.
Údajně větší dosah oproti základní cívce, až o 30%, lepší separace což by se nám hodilo a taky i stabilita.
Cena je taky víc než dobrá.


Ještě jsem se nedíval. Koupil jsem si teď CSCOPE R1, tak si hraji s ním a Explorer je zatím bokem. Chtělo by to vyzkoušet asi přímo na mašince. Ale jsem z Moravy, a do Prahy je cesta dlouhá Very Happy .


Tak to je pecka. Už zavrhuješ EX II???
Já přemýšlím o DEUSOVI, ta váha těch Minelabů je děs. Už s tím mávám osmej rok a je to na mém loktu znát.
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: pondělí 02. duben, 2012 7:09    Předmět: Re: Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab Citovat

pan 33 napsal:

Tak to je pecka. Už zavrhuješ EX II???
Já přemýšlím o DEUSOVI, ta váha těch Minelabů je děs. Už s tím mávám osmej rok a je to na mém loktu znát.


Explorer II nezavrhuji. R1 je dobrý detektor, trochu víc se plete v železe než EX II, ale jinak pohodový detektor. V silně zabordeleném prostředí mé zahrady dokonce bere sockačku jako barvu o něco jistěji než Explorer. Tím nechci říkat, že je R1 lepší, ale Explorer je v zabordeleném prostředí hodně nejistý a plný prozvuků. Nic méně jsem zjistil, že ta R1 i když má simulaci ground radaru, pinpoint se zvukovou diskriminací a hlavně ruční ladění země, tak i tak mě nic nového nepřinese. Moje partnerka jí nechce, protože má váhově problém i s Cortesem, natož s R1. Takže jí prodávám. Pokukuji po Whites Spectra VX3, ale ještě si to musím řádně rozmyslet. Buď zůstanu u Explorera a koupím cívku Detech Ultimate 13", nebo koupím Spectru rovněž s Ultimate. Deus je nádherná mašinka, ale odrazují mě baterie v cívkách. Nejraději mám detektory, co mají běžné baterie. Osobně si myslím, že kdyby udělali kabelovou verzi Deuse, nejlépe na cívky normálních XPček, tak by byl víc prodejný.
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SIBI
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 255
Bydliště: Děčínsko, 32 let

PříspěvekZaslal: pondělí 02. duben, 2012 20:44    Předmět: Citovat

Budu taky potřebovat novou cívku na ExII, ta 8 let stará je už značně opotřebovaná Laughing Ale nějakou, co vydrží nelidské zacházení Laughing
Ta Ultimate se mi docela líbí Wink
_________________
Minelab Explorer II,ACE 150,Delta Pulse,XP Deus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: pondělí 02. duben, 2012 21:21    Předmět: Citovat

Takže prvé postrehy s ULTIMATE:

Bol som s ňou vonku len pár krát, na podrobné hodnotenie je ešte priskoro, ale čo viem, o to sa podelím:

1. Stabilita. Je rovnaká ako u základnej 11“ od Minelabu.
Na to, že by bola stabilnejšia než originál sa radšej nespoliehajte.
(Ak nemáte originálnu cievku alebo kábel k nej poškodený.)

2. Dosah: Áno, ide hlbšie, hlavne na väčšie predmety, zaplatíte za to ale o niečo horšou separáciou, teda v prostredí kde je v zemi veľa železného odpadu, si moc na svoje neprídete. Fyzikálne zákony sa ani Detechu zmeniť nepodarilo. Smile

3.Váha aj mechanická konštrukcia je v pohode, mal som predtým S.E.F 38x30 cm (dosahovo je s Ultimate porovnatelná, akurát SEF-ka má väčší záber, pretože je v jednom smere dlhšia), dal som ju však preč, pretože sa mi s ňou mávať dlhšie ako hodinu jednoducho nedalo.

Ak potrebujete ísť o niečo hlbšie s prijateľnou stabilitou a v teréne kde nie je v zemi veľa železného bordelu, je to vyhovujúca voľba.

Ako náhradu za základnú cievku by som ju, vzhľadom k separácii a o niečo ťažšom pohybe v zarastenom teréne moc nepreferoval.

Ešte detail, nepatrne mení reakciu na ciele, hlavne moje „obľúbené“ štuple od piva a limonád posúva trošku vyššie než som bol naučený u základnej, po pár hodinách sa na to dá zvyknúť. Smile
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: pondělí 02. duben, 2012 22:13    Předmět: Citovat

Jak to za tu dobu tady čtu, stejně vždy vyjdou zase nejlépe origo základní sondy.
Počkám až někdo vyzkouší ty NEL cívky s DW.
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: pondělí 02. duben, 2012 22:18    Předmět: Re: Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab Citovat

Deus je nádherná mašinka, ale odrazují mě baterie v cívkách. Nejraději mám detektory, co mají běžné baterie. Osobně si myslím, že kdyby udělali kabelovou verzi Deuse, nejlépe na cívky normálních XPček, tak by byl víc prodejný.[/quote]

Tak s tímhle naprosto souhlasím a taky proto ještě váhám.
Pevně věřím, že Minelab zbastlí nějakého E-Traka s váhou 1KG. Wink
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 6:01    Předmět: Citovat

to xanopus

Díky za informace. Konečně jsem se dozvěděl, jak funguje Ultimate na Exploreru a ještě s porovnáním s 11" od Minelabu, což je moje druhá možná volba.
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 9:59    Předmět: Re: Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab Citovat

pan 33 napsal:
...Pevně věřím, že Minelab zbastlí nějakého E-Traka s váhou 1KG. Wink
Já pevně věřím že to neudělá, protože pak si ho koupí každej muhehe muhehe muhehe Teď většinu potencionálních kupců naštěstí odrazuje velká váha Wink Laughing Laughing
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 10:30    Předmět: Citovat

V podstatě souhlasím se vším, co k cívkám Ultimate uvedl Xanopus.
Jen bych doplnil ještě jedno zjištění.

Cívky Ultimate a obecně i SEFky jsou opravdu hodně "směrové". Každý si může lehce udělat pár pokusů. Pokud např.. mince leží, ozývá se ze všech směrů celkem stejně. Ale situace se změní, pokud je šikmo nebo nedej bože svisle. Pak ji nezachytí z jednoho směru vůbec nebo je nesprávně vyhodnocena např. jako železo !
Cívka má v podélném směru horší separaci.
Naopak má o něco lepší dosah.

Udělal jsem si pokus, kdy jsem na poli vyznačil čtverec o straně 10 m a hledal v jednom směru. Pak hledal ve směru o 90 stupňů otočeném / křížové hledání /. Snažil jsem se hledat velmi pečlivě a nevynechat žádné místo.
Dost jsem se divil, kolik toho po hledání v jednom směru zůstalo. Samozřejmě nikdy se nedá vyzobat všechno, ale tohle bylo příliš a navíc i předměty a velikosti, u kterých bych to nečekal.

Ono úplně stačí, když se s touto cívkou dohledává / křižuje / nad předmětem. Z jednoho směru krásná barva a ze směru o 90 stupňů otočeného třeba vůbec žádná odezva nebo úplně jiné ID / např. železo /.

Osobně si myslím, že cívka Ultimate je přínosem, ale je třeba počítat i s výše uvedeným.
Jak Xanopus správně vystihnul - Bulharům se změnit fyzikální zákony opět nepodařilo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 10:48    Předmět: Citovat

Pan 33:

Origo cievky sú väčšinou najlepší kompromis, ale je to len kompromis.

Vždy sú cievky, ktoré sú vzhľadom k špecifickým podmienkam na tom ktorom mieste, a podľa toho čo sa hľadá, lepšou voľbou než základná.

Ak idem na dorobotinku do železom zamorenej lokality, budem mať väčšie šance s malou cievkou, napr. 7" x 4,5" DD, samozrejme musím tomu prispôsobiť aj nastavenie detektora, a hlavne SPOMALIŤ. Very Happy

V prípade, že hľadám v relatívne „čistom“ lese, a potrebujem ísť hlboko, na väčšie ciele, alebo chcem hľadať aj železo, vezmem Ultimate, alebo dokonca 16,5" Detech.

Univerzálna cievka na všetko a do každých podmienok asi nejestvuje.

NEL som v ruke nemal, pochybujem však, že by mala pri rovnakých rozmeroch lepšiu separáciu než Ultimate, alebo dokonca základná.

Tiež by som privítal nejakého „odľahčeného“ nástupcu Explorera, s možnosťou upgrade firmware cez USB, s displejom na úrovni doby, atd, atd...
Kolko je už E trac na trhu? Tri roky? Len aby neskončil ako GTI2500. (Nič proti garretom. Very Happy )


Cuch:

Ak hladáš výmenu pôvodnej cievky k EX II, možno by bolo rozumné uvažovať o novej 11“ od Minelabu, tá sa im na rozdiel od predchádzajúcej verzie, (tzv. „slime-line“) vcelku podarila.
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 10:56    Předmět: Citovat

Fanu:

100% súhlas... Very Happy
Ten pokus s hľadaním posunutým o 90 stupňov som si pred rokmi s 2D cievkou tiež vyskúšal.

Myslel som, že je to dané práve konštrukciou cievky, v jednom smere totiž dobré farebné ciele maskuje železo, čiže zase je to o separácii...
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 12:46    Předmět: Re: Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab Citovat

pan 33 napsal:
Pevně věřím, že Minelab zbastlí nějakého E-Traka s váhou 1KG. Wink

Též na to čekám, muže i 1,2 Kg a volba samostatné frekvence. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 20:43    Předmět: Citovat

xanopus napsal:
Pan 33:
Ak idem na dorobotinku do železom zamorenej lokality, budem mať väčšie šance s malou cievkou, napr. 7" x 4,5" DD, samozrejme musím tomu prispôsobiť aj nastavenie detektora, a hlavne SPOMALIŤ. Very Happy


Čau tu malou elipsu mám taky. Když sní hledáš, co na Exploreru vlastně přispůsobuješ, kromě toho že musíš chodit pomalu, abys vůbec něco pokryl a nedělal velké mezery.
Vypínáš DEEP a zapínáš Fast???
Ještě jsem sní nehledal, jen jsem ji tak zkoušel, tak mě to zajímá.


Dík P.
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 20:46    Předmět: Re: Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab Citovat

scorpion napsal:
pan 33 napsal:
Pevně věřím, že Minelab zbastlí nějakého E-Traka s váhou 1KG. Wink

Též na to čekám, muže i 1,2 Kg a volba samostatné frekvence. Cool


Minelab usnul na vavřínech,ale třeba se dočkáme.
Mám tuto značku celkem rád. Dávám jim čas do žní, pak šetřím na nový loket. Laughing
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 20:52    Předmět: Citovat

Minelab neusnul na vavřínech. Jen se před asi 3 roky nedohodnul s hlavním šéfkonstruktérem a zatím nemá plnohodnotnou náhradu.
Trochu za poslední 3 roky vylepšil X-Terrovou řadu / 705 atd. / a nějaké kosmetické úpravy v pulsácích s označením 4500 a 5000.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 20:57    Předmět: Citovat

Řekl bych, že to nebyly jen kosmetické úpravy, prý je tam lepší diskriminace, hloubka, nějaké novinky... Ale to už mohli jen dodělávat, co měli v plánu od posledního šéfkonstruktéra... Jinak se něco proslýchalo o odlehčené verzi E-Trakaře s bezdrátovými sluchátkami, ale je už delší dobu klid. A jak jsem psal, vůbec mi to neva, aspoň ho nebude mít každej muhehe muhehe Hledání muhehe muhehe
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: středa 04. duben, 2012 20:19    Předmět: Citovat

krokodill napsal:
Jinak se něco proslýchalo o odlehčené verzi E-Trakaře s bezdrátovými sluchátkami, ale je už delší dobu klid. A jak jsem psal, vůbec mi to neva, aspoň ho nebude mít každej muhehe muhehe Hledání muhehe muhehe



Tak to by bylo moje přání.
Krokodill, neboj on si ho každej nekoupí, záleží kolik ta sranda bude stát.
Doufám že seženou tu plnohodnotnou náhradu už brzo.
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO