Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 667 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou cívku k Exploreru II Detech 13" nebo Minelab 11&q
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: středa 04. duben, 2012 20:59    Předmět: Citovat

pan 33:

Cievka: 4,5 x 7“ umožňuje na väčšine lokalít ísť so SE- čkom takmer na plnú citlivosť, 29 -31.
Iron Mask: 29 - 30.
Recovery: Ak je viac železného bordelu tak Fast, Deep moc nepoužívam, možno je to len pocit, zdá sa ako keby spomaľoval detektor...(?)
Noise : ak to ide tak 1 alebo 2.
Gain: 8.
Čo sa týka zvuku, variability na 10, v niektorých lokalitách je s malou cievkou lepšie použiť nastavenie Response na Long.
Sounds mám prepnuté na Ferrous.
A samozrejme, chce to slúchadlá.

Nehovorím že to je najlepšie možné nastavenie na drobotinu, skúsenejší kolegovia ma možno opravia alebo doplnia... Very Happy
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: čtvrtek 05. duben, 2012 20:52    Předmět: Citovat

xanopus napsal:
pan 33:

Cievka: 4,5 x 7“ umožňuje na väčšine lokalít ísť so SE- čkom takmer na plnú citlivosť, 29 -31.
Iron Mask: 29 - 30.
Recovery: Ak je viac železného bordelu tak Fast, Deep moc nepoužívam, možno je to len pocit, zdá sa ako keby spomaľoval detektor...(?)
Noise : ak to ide tak 1 alebo 2.
Gain: 8.
Čo sa týka zvuku, variability na 10, v niektorých lokalitách je s malou cievkou lepšie použiť nastavenie Response na Long.
Sounds mám prepnuté na Ferrous.
A samozrejme, chce to slúchadlá.

Nehovorím že to je najlepšie možné nastavenie na drobotinu, skúsenejší kolegovia ma možno opravia alebo doplnia... Very Happy


Každopádně dík za odpověď.
Ten Iron Mask29-30, není to moc???
Ale u SE to může být jinak jak u EX II. Já chodím na -11.
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: pátek 06. duben, 2012 13:28    Předmět: Citovat

pan 33 napsal:

Každopádně dík za odpověď.
Ten Iron Mask29-30, není to moc???
Ale u SE to může být jinak jak u EX II. Já chodím na -11.


Legendárny Exp. II. má iné hodnoty Iron Masku.
U SE-čka je rozsah 0-31, potom už nasleduje AM.
Čím vyššie číslo, tým menej SE železo „maskuje“.

Na AM moc nechodím, nemusím vedieť o každom úlomku hrdze.
Ako tu už správne poznamenal kolega Cuch, u našich strojov, na rozdiel od iných predražených šmejdov čo si neoprávnene tiež hovoria „detektor“, nastavenie diskriminácie prakticky nemá vplyv na dosah alebo citlivosť.

S rozumnou hodnotou Iron Masku je Explorer schopný identifikovať zlatú obrúčku aj keď ju držíte v železných kombinačkách, ako je to doložené na videu u nemenovaného predajcu.
Kombinačky samotné zostávajú oddiskriminované.
Neveril som, vyskúšal som, a – ono je to naozaj tak! Very Happy

Pravda, v teréne veľa zlata držaného v železných kliešťach nenájdete, reálne železo v zemi je na rozdiel od tých kombinačiek na videu, väčšinou ako sa patrí hrdzavé, takže zase je to o niečom inom, ale ako demonštrácia možností detektora celkom dobré... Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: pondělí 09. duben, 2012 17:07    Předmět: Citovat

pan 33 napsal:
Jak to za tu dobu tady čtu, stejně vždy vyjdou zase nejlépe origo základní sondy.
Počkám až někdo vyzkouší ty NEL cívky s DW.

Tak už mám k EX II tu novou cívku co je na ETrackách. Je o hodně lepší než původní základní 10,5" . Příklad. sockačka zahrabaná v 30cm. Původní základní cívka ji brala jako železo a občas si škrkla do barvy, nová cívka jí bere bez zaváhání jako barvu. Dokonce s jen málo odlišnou identifikací jako při airtestu. Je taky daleko citlivější na miniaturní předměty. Prostě se jim ta nová cívka povedla a doporučuji jí jako záměnu za původní základní.
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: pondělí 09. duben, 2012 20:11    Předmět: Citovat

cuch napsal:
pan 33 napsal:
Jak to za tu dobu tady čtu, stejně vždy vyjdou zase nejlépe origo základní sondy.
Počkám až někdo vyzkouší ty NEL cívky s DW.

Tak už mám k EX II tu novou cívku co je na ETrackách. Je o hodně lepší než původní základní 10,5" . Příklad. sockačka zahrabaná v 30cm. Původní základní cívka ji brala jako železo a občas si škrkla do barvy, nová cívka jí bere bez zaváhání jako barvu. Dokonce s jen málo odlišnou identifikací jako při airtestu. Je taky daleko citlivější na miniaturní předměty. Prostě se jim ta nová cívka povedla a doporučuji jí jako záměnu za původní základní.


Čau CUCHU, a co separace malá stříbrná mincička, třeba 10-ti krejcar FJI vedle rezavého hřebíku???
Vyzkoušej prosím a písni.
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: pondělí 09. duben, 2012 20:54    Předmět: Citovat

Tak jsem to vyzkoušel. 10 krejcar 1868 a vedle rezavý hřebík délka cca 5cm. Mám tu několi strojů, zkusil jsem všechny s různými cívkami.
Uvedené číslo je vzdálenost mince od hřebíku, kdy to detektor vyhodnotil jako barvu s potlačeným železem.
CSCOPE R1 s 25cm koncentrikou 7cm
CSCOPE R1 s 15cm DD cívkou 4 cm
Cortes se základní koncentrikou 4 cm
Explorer II se základní DD 10,5" 5cm
Explorer II s DD 8" 4 cm
Explorer II s tou novou etrackovou úplně vedle sebe. Zkoušel jsem i na minci položit hřebík, ale to už nebralo. Hřebík byl oproti minci docela velký. Když byla mince nahoře na hřebíku, tak to už bralo.

Takže i v separaci je mnohem lepší z Etracka než základní.
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: pondělí 09. duben, 2012 22:22    Předmět: Citovat

Ešte poznámka k Ultimate:

Ušká k cievke sú robené z 2.5 mm tenkého plastu, cievka je síce ľahká, ale ktovie, ako to bude reagovať, ak bude teplota pod nulou, asi bude treba mávať opatrne... Very Happy

Neviem či je to len u mňa, ale všimol som si, že najstabilnejší kanál s Ultimate je 10 alebo 11... Question

Má niekto rovnakú skúsenosť alebo ide len o zhodu okolností?

Detech cievka s rozmerom 30 x 38 cm sa s uvedením Ultimnate stala na trhu ťažko predajnou, osobne nevidím dôvod prečo ju používať, o 5 cm lepšie pokrytie, (pri cca. rovnakom dosahu), asi nevyváži jej hmotnosť a neohrabanosť pri pohybe v teréne...
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: úterý 10. duben, 2012 22:16    Předmět: Citovat

cuch napsal:
Tak jsem to vyzkoušel. 10 krejcar 1868 a vedle rezavý hřebík délka cca 5cm. Mám tu několi strojů, zkusil jsem všechny s různými cívkami.
Uvedené číslo je vzdálenost mince od hřebíku, kdy to detektor vyhodnotil jako barvu s potlačeným železem.
CSCOPE R1 s 25cm koncentrikou 7cm
CSCOPE R1 s 15cm DD cívkou 4 cm
Cortes se základní koncentrikou 4 cm
Explorer II se základní DD 10,5" 5cm
Explorer II s DD 8" 4 cm
Explorer II s tou novou etrackovou úplně vedle sebe. Zkoušel jsem i na minci položit hřebík, ale to už nebralo. Hřebík byl oproti minci docela velký. Když byla mince nahoře na hřebíku, tak to už bralo.

Takže i v separaci je mnohem lepší z Etracka než základní.


Chlape, bezva práce. Díky
_________________
EX II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Boban
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.2. 2010
Příspěvky: 138
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: středa 11. duben, 2012 7:50    Předmět: Citovat

xanopus napsal:
Ešte poznámka k Ultimate:

Ušká k cievke sú robené z 2.5 mm tenkého plastu, cievka je síce ľahká, ale ktovie, ako to bude reagovať, ak bude teplota pod nulou, asi bude treba mávať opatrne... Very Happy

Neviem či je to len u mňa, ale všimol som si, že najstabilnejší kanál s Ultimate je 10 alebo 11... Question

Má niekto rovnakú skúsenosť alebo ide len o zhodu okolností?

Detech cievka s rozmerom 30 x 38 cm sa s uvedením Ultimnate stala na trhu ťažko predajnou, osobne nevidím dôvod prečo ju používať, o 5 cm lepšie pokrytie, (pri cca. rovnakom dosahu), asi nevyváži jej hmotnosť a neohrabanosť pri pohybe v teréne...


Já jsem Seefku 30x38 koupil na podzim když ještě ty nový nebyli mám ji na E-Tracu a dosah je znát mám v lese kačku ve 30 cm a bere ji líp než základní dokonce můžu i přidzvednout cívku a stále se hlásí.Mám na mysli základ/seef.
Na každým cm záleží

Laughing
_________________
Minelab E-Trac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Boban
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.2. 2010
Příspěvky: 138
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: pondělí 14. leden, 2013 13:14    Předmět: S.E.F. 30X38 nebo 13" Ultimate Citovat

Zdravím jeden kolega co sem nemá přístup se rozmejšlí mezi S.E.F. 30X38 nebo 13" Ultimate na E-Trac. Prodejce doporučuje Ultimate provnával někdo zvás tyhle dvě cívky na E-Trac ?
_________________
Minelab E-Trac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO