Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 617 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Minelab CTX 3030
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab CTX3030
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: neděle 06. květen, 2012 10:51    Předmět: Citovat

jeffbond napsal:

http://www.hobbydetektory.cz/minelab/339-minelab-ctx-3030-novinka.html
Tak pardon, dole mezi řádky - cena není stanovena, chytil jsem se... Sad


Podle obchodního zákoníku musí prodejce dodržet cenu kterou má u daného zboží při objednávce Laughing
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: neděle 06. květen, 2012 11:10    Předmět: Citovat

Tak já si ho za 30 asi objednám Laughing
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2012 6:37    Předmět: Citovat

Vypadá to, že největší hmotnost bude opravdu ta baterie. Ale jak píše Grimmi, je umístěná až za loktem, čímž nejenže celý detektor výborně vyvažuje, ale prakticky se tato váha při hledání nepohybuje.

Stačí porovnat například lehkého Deuse s velkou cívkou / i se základní / a třeba vzpomínanou Spectru, která má 1,8 kg. Spectra je vyvážená tak, že člověk o ní neví ani po celodenním hledání a Deus po dvou, třech hodinách už ohýbá ruku / hlavně tedy s velkou cívkou /.

Do obliby se dostávají větší cívky / SEF, Ultimate, NEL / a výrobce detektorů na to musí reagovat / a také většinou reaguje / umístěním baterií a největší hmotnosti pod loket.

Tady si musím trochu rýpnout třeba i do bulharských výrobců / GM4 i EDS /, kteří jdou opačným směrem a přestože mají jinak velice dobré cívky, váhu baterií i elektroniky nechávají zcela na předloktí, takže detektory jsou velice nevyvážené. V praxi to sice až tak nevadí, protože jsou to hloubkáče, které člověk stále odkládá, neboť stále něco kope / téměž na každém kroku Very Happy / . Já si u EDS předělal jednotku i s bateriemi až za loketní opěrku a je to úplně jiný detektor Shocked . Nechápu, proč tak nečiní už výrobce Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2012 9:04    Předmět: Citovat

Habáni napsal:
Škoda , že cena bude dvojnásobná Rolling Eyes Takovéto blbnutí lidí je dost neseriózní....


Dane ta cena je v poradku. Ty totiz nevis, ze je v tom zamontovane male pneu.kladivo. To kdyz se hledac dostane na skalu, proto ta velka baterka. Civka stejna, par ptakovin navic snad bude rychlejsi. A ta vaha... treba pro ne dela nejakej Rus.
Ja jsem par linejch digi Minelabu mel. Dostal jsem se az po SE. Po te co me to na poli v rychlosti a reakci na mrnavou dratovou sponku natrela obyc. F75, slo i to SE do sveta. Uz jim neverim at si to nechaj. Posledni dobrej Minelab je snad opravdu Advantage.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2012 9:59    Předmět: Citovat

fanu napsal:

Tady si musím trochu rýpnout třeba i do bulharských výrobců / GM4 i EDS /, kteří jdou opačným směrem a přestože mají jinak velice dobré cívky, váhu baterií i elektroniky nechávají zcela na předloktí, takže detektory jsou velice nevyvážené.

Ahoj Fanu, tak GM4 má bateriový blok 10x AA za loketní opěrkou a vyvážení to dost prospívá (celkově mírně lépe vyváženo než Tejon se SEF) a na rozdíl od EDS není celodenní hledání žádný problém. K dalšímu zlepšení vyvážení už nepomůže zvedat váhu/protiváhu na loketce, ale změna celé konstrukce detektoru, buď na rovnou tyč nebo lépe na S tyč typu Whites nebo X-terra.
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2012 13:14    Předmět: Citovat

Akokoľvek dobre vyvážený detektor nad 1,8 kg je spoľahlivý prostriedok k zdravotným problémom.

Hmotnosť v každom prípade ruka pocíti.
Ramenný pletenec, chrbtica, zotrvačnosť, fyziku fakt neodignoruješ...

Možno sa ťažký detík neprejaví hneď, ale po čase...
Ono také "zmrznuté rameno", tiež nie je bohviečo, kto vie o čom hovorím, tomu to zvlášť vysvetľovať netreba.
Uvedomte si, koľko krát za deň tým detektorom mávnete...

Nie na darmo sa hovorí - tisíc krát nič, umorilo slona... Very Happy

CTX môže mať neviem aké vymoženosti, ak váži viac ako Explorer, u mňa nemá šancu...
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: pondělí 07. květen, 2012 21:52    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
...Ahoj Fanu, tak GM4 má bateriový blok 10x AA za loketní opěrkou a vyvážení to dost prospívá (celkově mírně lépe vyváženo než Tejon se SEF) a na rozdíl od EDS není celodenní hledání žádný problém. K dalšímu zlepšení vyvážení už nepomůže zvedat váhu/protiváhu na loketce, ale změna celé konstrukce detektoru, buď na rovnou tyč nebo lépe na S tyč typu Whites nebo X-terra.


Ahoj Grimmi,

omlouvám se za ty baterky v GM4. Nezkoumal jsem,kde jsou umístěné. Detektor jsem měl v ruce jen chvíli a připadal mi dost nevyvážený. S EDS jsem hledal bez úprav jen jednou a pak už jsem umístil jednotku i baterie až za loketní opěrku a je to úplně jiný detektor.

Jinak já neměl na mysli zvyšování váhy detektoru tím, že přidám protiváhu za loketní opěrku, ale přemístění části váhy detektoru za loketní opěrku a to je dost rozdíl.

Váha detektoru je daná, ale na únavu má dle mě více vliv hybnost . Z toho plyne, že při zachování délky tyče detektoru - zbývá už jen přesunutí hmotnosti tak, aby bylo rameno síly co nejmenší. Protiváha sice vyvažuje detektor staticky, ale dynamicky nikoliv. Jeho hybnost se zhorší / pohyb do stran při hledání /. Jinak řečeno - detektor se sice může zdát v ruce vyvážený, ale je třeba vynaložit větší sílu pro jeho uvedení do podybu do strany, pak zastavení v krajní poloze a znova uvedení do pohybu v opačném směru. Pak opět brzda a tak se to při máchání neustále opakuje.
Domnívám se, že zakřivení tyče detektoru má možná nějaký vliv na statické vyvážení / ikdyž netuším přesně jak /, ale rozhodně nemá vliv na jeho hybnost / pohyb do stran /.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: úterý 08. květen, 2012 19:50    Předmět: Citovat

Podľa najnovších neoverených správ, s veľkou pravdepodobnosťou nepôjde na CTX použiť cievky na predchádzajúce verzie Explorera alebo E-tracu. Sad

Dôvodom má byť iný – vodotesný konektor použitý na CTX.
Konektory na naše terajšie cievky nie sú vodotesné...

Takže treba počkať, kedy a či Minelab, alebo iný výrobca uvoľní aj inú než základnú cievku...
A potom samozrejme, do ďalšej cievky alebo cievok, znovu investovať... Sad
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 08. květen, 2012 19:53    Předmět: Citovat

Třeba půjde, já nepotřebuji vodotěsný detík Laughing Laughing
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: úterý 08. květen, 2012 20:16    Předmět: Citovat

krokodill napsal:
Třeba půjde, já nepotřebuji vodotěsný detík Laughing Laughing


Ty možno vodotesný detektor nepotrebuješ, v Minelabe si ale myslia že sa bez vodotesnosti nezaobídeme, a preto na CTX dajú konektor, ktorý na tvoju cievku (cievky) pasovať nebude.

Možno by sa to dalo obísť nejakou redukciou, každá redukcia však zvyšuje náchylnosť k falošným signálom a poruchám...

To nehovorím o prípade, ak by naozaj šlo o kombináciu FBS a PI, tam by zrejme musela byť konštrukčne inak riešená a teda ťažko zameniteľná cievka už z princípu...
_________________
Lepšie je zažať svetlo než nádávať na tmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. květen, 2012 12:18    Předmět: Citovat

Ale jo, je to vidět i na fotkách: Sice jsou pohledově totožné, ale je na nich napsáno CTXII. Já jen, že třeba konektor bude stejný a cívky budou pasovat. Třeba ale také ne (a to je víc pravděpodobné...) Jinak jsem viděl i trochu jinou cenu a to, že by se měl prodávat v emerice za 2650$, což je v přepočtu nějakých dvaapadesát hadrů. To je o pár klacků míň, než co to má stát tady v eurech, ale poštovné, clo... Crying or Very sad Jedině si to nechat načerno dovézt Laughing A zítra už budeme vědět o balšoj ťéchňyce více Mr. Green Mr. Green
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: pátek 11. květen, 2012 7:28    Předmět: Citovat

Jak tak čítam tú špecifikáciu,tak nechápem.... Shocked
Nevidím jediný dôvod,prečo by som si ho mal kúpiť...
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan Hrase



Registrace: 23.2. 2011
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pátek 11. květen, 2012 8:21    Předmět: Citovat

jj, zadna revoluce jak slibovali se zrejme nekona Sad
mirna evoluce, proste takovej lepsi E-Trac
stale jsem doufal ze ten patent (jehoz zneni se priznam nechapu) znamena, ze se jim podarilo zkombinovat pulsni a vlf/fbs detekci
jeste jsem zvedav na prvni nezavisle testy
_________________
Minelab CTX 3030, Minelab Equinox 800, XP Deus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pátek 11. květen, 2012 10:02    Předmět: Citovat

Můj dohad, proč Minelab vydává postupně informace před uvolněním ceny je, že jakmile by lidé věděli, jak vysoká je cena, značná část z potenciálního trhu by "odepsala" detektor jako předražený, aniž by si udělali čas číst, jaké to má funkce. Tímto způsobem Minelab získá většinu potenciálního trhu počátečním zkoumání funkcí a získává nadšence dřív, než vypustí "Cenovou bombu". A ta váha je fakt brutální - 2,36kg...
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
yetti
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 2688
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: pátek 11. květen, 2012 11:35    Předmět: Citovat

Nemůže bejt tak těžkej. Podívejte jaká roštěnka s ním chodí Very Happy

_________________
deus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pátek 11. květen, 2012 11:53    Předmět: Citovat

Ono s ním může chodit, bude dobře vyváženej. Ale - takže nebude trpět až tak loket, anýbrž rameno. Když kejvneš do strany, přestože je vyváženej, tak zastavení toho pohybu budou odnášet fakt šlachy a vazy v rameni... Tudíš roštěnka s ním může chodit hodinku, kvůli foto, a pak si bude ledovat rameno muhehe muhehe muhehe Chci tě vidět s tímto detíkem po třídenním hledání... Wink
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
yetti
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 2688
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: pátek 11. květen, 2012 12:54    Předmět: Citovat

Já vím, dyť sem si dělal prdel Laughing A tři dny hledání mě stejně nikdy nevyjdou, to je sci-fi. Ale moc informací opravdu nepustili.
_________________
deus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: pátek 11. květen, 2012 21:52    Předmět: Citovat

yetti napsal:
Nemůže bejt tak těžkej. Podívejte jaká roštěnka s ním chodí Very Happy


Roštěnka chodí jen s půlkou detektoru - bez spodní tyče a cívky. To se pak máchá mnohem lehčeji. Proč myslíš, že hledá v tak vysoké trávě? Shocked Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: pátek 11. květen, 2012 23:31    Předmět: Citovat

To GPS môže byť zradná záležitosť.
_________________
Neexistujú bezcenné mince.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 21:14    Předmět: Citovat

Letáček v pdf.
http://ctx3030.com/en/?page_id=313
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab CTX3030 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
Strana 2 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO