Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 557 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dotaz na zkušenosti uživatelů Garrett Pro-pointer
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Pinpointery
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Šolim



Registrace: 15.7. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: středa 23. listopad, 2011 12:43    Předmět: Dotaz na zkušenosti uživatelů Garrett Pro-pointer Citovat

Zdravím všechny co mi mohou říci o svých zkušenostech s používáním G.Pro-pointeru. Dotaz zní následovně: Používáte při dohledávání s tímto přístrojem klasický režim zapnutí a následného vypnutí pomocí tlačítka on-off ( tedy tak, jak je popsán v návodu ) a nebo někdy používáte při kratším dohledání pouze "namáčknutí" a následného držení tlačítka ( tedy něco jako má dohledávačka Whites - ale, u té to jinak nejde) ? A pokud ano, neničí se tím samotný vypínač přístroje ?
Díky předem za všechny odpovědi.
Šolim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: středa 23. listopad, 2011 18:21    Předmět: Citovat

Ahoj,

Pro-pointeru tu bylo věnováno už celkem dost řádků a názorů. Co se týče Tvého dotazu - mohu jen říci, že můj Pro-pointer už od začátku funguje jen jako tlačítko. Nejde "zamáčknout" natrvalo. Mně to ale nevadí. Feri mi nabízel opravu, ale já odmítám, přestože je ještě v záruce. Opravdu mi více vyhovuje tlačítko než spínač. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. listopad, 2011 11:13    Předmět: Citovat

Spínač u PP je někdy pro zapnutí nutno stlačit vícekrát, zejména když se PP používá v rukavicích, je to nejspíš způsobeno vlastnostmi krycího gumového špuntu. Jinak se jedná o klasický spínač s aretací, podobný bez aretace se používá k ON/OFF u stolních PC. Aretační drátek je poměrně jednoduché vyjmout, spínač se velmi jednoduše rozebírá i skládá, jen je třeba dávat pozor, aby nějaká část neodskočila na koberec. Náhrada v případě poruchy či zničení není problém, nalezením typu v katalogu výrobce by se dala zjistit i předpokládaná živtnost, odhaduji, že by mohla být kolem 10.000 cyklů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Šolim



Registrace: 15.7. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. listopad, 2011 12:32    Předmět: Citovat

[quote="franny"]Spínač u PP je někdy pro zapnutí nutno stlačit vícekrát, zejména když se PP používá v rukavicích, je to nejspíš způsobeno vlastnostmi krycího gumového špuntu. Jinak se jedná o klasický spínač s aretací, podobný bez aretace se používá k ON/OFF u stolních PC. Aretační drátek je poměrně jednoduché vyjmout, spínač se velmi jednoduše rozebírá i skládá, jen je třeba dávat pozor, aby nějaká část neodskočila na koberec. Náhrada v případě poruchy či zničení není problém, nalezením typu v katalogu výrobce by se dala zjistit i předpokládaná živtnost, odhaduji, že by mohla být kolem 10.000 cyklů.[/quote]

Ahoj, díky za info. Takže pokud tomu dobře rozumím, tak z hlediska funkce a životnosti spínače by mělo být vcelku jedno jak se používá - tedy jestli při troše šikovnosti jako spínač ( pouze namáčknout a držet )a nebo jako vypínač ( tedy zapnout / vypnout ). Záleží tedy pouze na vkusu uživatele a předpokládané délce hledání.
Šolim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 12:07    Předmět: Citovat

Přesunuji to sem... Wink
Feri napsal:
Miro, v tubusu je zalit ferit a vinutí. Je to vymezeno. Pokud dojde k vyššímu tlaku, dojde k deformaci vnitřní části, kdy vymezení začne tlačit na vinutí. Pak při jakékoli zátěži přístroj vyhlásí.
Elektronika je až dole v těle a je fixována na pouzdro baterie, takže tu deformace nemůže ohrozit.
Samozřejmě, existuje tepelná roztažnost, ale tu právě eliminuje to vymezení a ještě elektronika....
No právě, ono to může třeba dělat špatně zalité vinutí, naprasklý ferit (víš, jak si s ní házel na srazu ve Slavkově muhehe) nebo prostě něco....

Feri napsal:
....K tomu servisu....
Nic, končím tuto rozmluvu.
A neurážej se, konstruktivně řešíme Wink
Máš stoprocentní jistotu, že to je tím plastem? Proč to nedělá ostatním? Píšeš, že potom při zátěži to vyhlásí. Ale mě, když se už zblbne, tak píská hned po zapnutí, aniž by tam byl cíl... A není v žádném tlaku, jen volně na vzduchu...
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 14:20    Předmět: Citovat

Jo a ještě jedna poznámka pod čarou muhehe muhehe muhehe muhehe
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Feri, ale já nikde neříkám, že je propointer od pánů Garrettů špatnej, naopak, všude ho chválím a doporučuji, jen jsem chtěl vyřešit můj problém... Rolling Eyes
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 17:18    Předmět: Citovat

Já měl bohužel taky smůlu na kus. Dnes zvažuju co koupit za pinpointer,protože Garrett Pro-pointer mě trošku zklamal,ale do doby než mě 2x vypekl to byla super mašinka.
Fakt nevím co koupit. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 17:51    Předmět: Citovat

Já nemohu říct proti Pro-pointeru, narozdíl od jiných Garrettských oblud Very Happy ani popel.
Funguje od chvíle co ho mám (přibližně červen 2009 ??) skvěle. Neměl jsem problém ani s tlačítkem - často stěžovaná věc, jen jednou začal blbnout, že zvonil jak pominutej a to bylo poprvé vybitou baterií, což jsem do té chvíle neznal. Odnesl mi ho potok, kde se koupal pár minut, než jsem ho vylovil a šlapal furt. Hrabu s ním brutálně, hlíny, šutry, co snese a snese dost. Materiál mi naopak v porovnání s jinými pinpointery přijde hodně silný a robusní. Furt je to ale jen plast a ve styku s kamením a pískem bude podléhat nadměrnému opotřebení. A je pravda, že reaguje na tlak. Když byl novej, tak subjektivně vydržel tlak vyšší než nyní, ale stále je pro mne reakce na tlak upozorněním, že už ho namáhám příliš nad to, k čemu je určenej.
Jistě bych si mohl vymýšlet a požadovat za jeho nemalou cenu různé zlepšováky, jako je třeba rozlišení kovů, očko na šňůrku, barevný displej nebo pryžový nástavec ve tvaru pyje a jiné, ale popravdě nepotřebuju nutně ani jedno. Pro-pointer je prostě taký aký je, a ze současných pinpointerů na trhu asi nejlepší pomocník v poměru cena/výkon bo vše levnější jsou dloubátka do rypáku a dražší jsou dražší a to je jejich nevýhoda, pak už mě ani nezajímá co dovedou, když vlastnosti Pro-pointeru jsou dostačující.

Dohledávač Jokr vypadá úžasně zajímavě, jen se obávám právě odolnosti toho pouzdra. Ten plast těla na videu, byť jde o testovací obleček, tak ten na první pohled rejpání mezi šutry dlouho nevydrží a dioda na špičce je určena k likvidaci první den používání.
Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pajik
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2007
Příspěvky: 680
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben, 2012 19:00    Předmět: Citovat

Nebýt té drahoty, za kterou se prodává, určitě si jej už dávno pořídím, protože věřím, že je dobrej, ale čekám a doufám, že na trh přijde něco stejně kvalitního za rozumnou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: pátek 11. květen, 2012 22:13    Předmět: Citovat

http://www.md4u.ru/forum/viewtopic.php?f=19&t=5938
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 9:35    Předmět: Citovat

vrcinak napsal:
http://www.md4u.ru/forum/viewtopic.php?f=19&t=5938


Velmi zajímavé ... Ale vypadá to, že je využitelný spíš pouze pro bezpečnostní složky.
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 10:03    Předmět: Citovat

Mě zase zaujalo, jak pinpointer rozeberou, odpájí SMD součástky, rozkreslí si schema zapojení....už jen ho začít vyrábět někde v garáži.... Very Happy

Ale jinak se mi podobné diskuse líbí, není to jen kolikrát bezduché plácání o ničem... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 11:58    Předmět: Citovat

Koukám, že Garrett dělá více druhů propointerů Shocked . Já jsem totiž rozdělal svůj a nemám tento typ:
se dvěma tlačítky, feritem na stejném tišťáku a LEDkou na konci. Mám typ s jedním tlačítkem, ten ferit je zalitý v těle robertka, takže nejde vytáhnout a je napojený drátkama. Je to tento typ, kdy drátky vedou k tomu feritu a nejde to vytáhnout...:

Tady je ten svazek od tišťáku, jak vede dolů k zalité cívce...

_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 12:27    Předmět: Citovat

No Míro výborně Razz Exclamation
Tak teď už jen odfouknout součástky a rozkreslit tišťák Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 13:11    Předmět: Citovat

To asi nebude až tak jednoduché. Je tam vícevrstvej... Musely by se všechny součástky odfouknout a pak všechny spoje propípnout a zakreslit, ale je to zbytečná práce. Ta práce s tím by vyšla pomalu dráž, než novej Laughing Ale je fakt, že úplně stejným způsobem jsem si udělal pájecí stanici. Jen jsem tenkrát zavolal výrobci, že mi spadla ta jejich na zem a že bych je prosil o novou krabičku a trafo. Jelikož jsme v práci měly ty originály a brali jsme občas od nich náhradní díly, tak mi to poslali. A funguje mi dodnes... Laughing Laughing Laughing http://www.gme.cz/pajeci-stanice/pajeci-stanice-diametral-sbl530-1a-p730-158/
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 13:24    Předmět: Citovat

Mirdo, opravdu je tišťák vícevrstvý? Není tam jen dvoustranný? Možná jen uvnitř jedna vrstva jako stínění.

No hned bych být Tebou poslal tyhle fotky na to ruské fórum - jednak by tam velice dobře zapadly a jednak si myslím, že by to ti šamani do pár dnů rozkreslili i z obrázků Very Happy

Stejně jsou ale dobří, že je baví odfoukat všechny součástky a to schema rozkreslit. To, co je u strýčka Garretta v trezoru - koluje v Rusku na fóru. Mně by se do toho rozebrání asi nechtělo a jak říkáš - raději koupit nový...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrcinak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.4. 2006
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 13:31    Předmět: Citovat

Garrettackej dohledavac je tam taky nejake foto - http://radikal.ru/F/s42.radikal.ru/i097/1006/5a/92dbe585a191.jpg.html
A tady dalsi rozborka: http://www.geotech1.com/forums/showthread.php?t=18954
Asi by to jednoduche nebylo v origo pinpo. je ten prostredni broucek zrejme smd picko. takze by ho musel nekdo namackat.
Neco ale koumal IK5PWR nekde je tam odkaz na jeho video - aha tady: http://www.youtube.com/watch?v=SKnRRMh-dGE


Naposledy upravil vrcinak dne sobota 12. květen, 2012 14:22, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 14:03    Předmět: Citovat

fanu napsal:
...být Tebou poslal tyhle fotky na to ruské fórum - jednak by tam velice dobře zapadly...
Ty fotky jsou vzané odtamtud, jenom ta poslední je moje Wink
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 14:11    Předmět: Citovat

fanu napsal:
... a rozkreslit tišťák Very Happy Very Happy
Nejni problém, udělali to kucí na ruskejch stránkách muhehe

_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: sobota 12. květen, 2012 14:19    Předmět: Citovat

Tak to jo - já myslel, že je to schema toho Garretta THD...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Pinpointery Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO