Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 489 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mikel detektory

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Mikel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. červen, 2007 10:27    Předmět: Mikel detektory Citovat

Jak jsem dnes slíbil, tak činím. Pokusím se napsat pár slov z mé praxe o detektorech Mikel. Jedná se o dva druhy analogových detektorů, které vyrábí pan Mikel z Hřivínova Újezda, tj. Zlínský kraj. Ten první pracuje na frekvenci 4Khz, jde o analogový detektor, který umožňuje používat jak pohybový mód(zapnutá diskriminace), nebo nepohybový mód(all), tělo detektoru je vyrobeno z tvrdého plastu a dá se rozložit na dvě 50 centrimetrové části, plast se nijak nekroutí ani nedeformuje, pokud na něj svou vahou nespadnete, je samozřejmě možné nastavit si odpovídajicí délku tyče. Cívka je vodotěsná, takže vlhko ji nedělá jakýkoliv problém, tak jak je to běžné u levnějších detektorů. Detektor má gelový akumulátor uložený pod loketní opěrkou, výhodou tohoto aku je bezpaměťový efekt. Samozřejmě k detektoru je standartně dodávaná i nabíječka do 220V sítě. Provoz na nabitý aku je odhadem 40 hodin. Nechybí ani akustická signalizace vybitého akumulátoru. Detektor se zapíná otočným knoflíkem s označením PWR/SENS, který je zároveň regulátorem citlivosti diskriminátoru a funkce tohoto knoflíku se využívá pouze v diskriminačním módu. V módu all slouží k nastavení citlivosti otočný knoflík THR (Tresshold- práh). Módy se mezi sebou přepínají pomocí přepínače. Po zapnutí detektoru se ozve akustický signál, který oznamuje zapnutí detektoru, je nutné manuálně odladit vliv půdního efektu, celá operace není nijak náročná. Stačí přepnout do módu all a nastavit práh ovladačem Thr tak aby detektor vydával jemný, slyšitelný tón(prahový tón) a při tzv. pumpování je nutné ovladačem GND otáček ve směru, nebo proti směru hodinových ručiček(podle lokality a její půdní mineralizace), tak aby se tón při přiblížení, či oddalování od země příliš nezesiloval, nebo nezeslaboval. Je to otázka několika sekund a toto odladění je samozřejmě velmi důležité pro dosažení maximálního dosahu detektoru a je nutné provést i když budeme pracovat v módu diskriminace. Samozřejmě manuální odladění má oproti automatice nevýhodu jen v čaosvém zpoždění těch několika sekund, jinak se často v odborných článcích uvádí, že manuální odladění půdy je účinnější než jakákoliv automatika, ale o tom nechci s nikým polemizovat. Na ovládacím boxu je umístěn jak reproduktor, tak zástrčka pro 3,5 Jack na sluchátka.
Nový typ detekoru pracuje na 8 Khz a navíc má nově přidanou funkci, která se označuje jako Beltine. Toto slovo značí funkci, kdy si můžete otočným kolíkem úplně potlačit zvuk železa, anebo si ho necháte rozlišit druhým velmi nízkým tónem, při čemž barevné kovy se ozývají vysokým tónem. Po naposlouchání detektoru, což vyžaduje určitý čas, jste schopni rozeznat hloubku uložení kovu a samozřejmě velikost předmětu pod cívkou. Co se týče dosahu tak hodnoty jsou velice slušné a v této cenové relaci za jakou si lze detektor pořídit nemá konkurenci.
Dosah na minci 1kčs ve vzduchu je 31 cm
Dosah na plechovku od nápoje 0,33l je 60cm v zemi + dalších 30 cm nad povrchem a stále je detekována jasným signálem.
Stránky výrobce jsou zde http://www.volny.cz/mikel-mmd
Návrat nahoru
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. červen, 2007 13:31    Předmět: Citovat

habros - ďakujeme pekne. Už dávnejšie som prezeral stránky p. Mikela, ale takto rozpísané som to nenašiel a možno je to chyba. Ak by p. Mikel to mal takto - a možno podrobnejšie rozpísané, mohol by mať aj lepší obrat. Ak sú tie dosahy reálne, tak je to ozaj veľmi slušné, 90cm na plechovku mi zatiaľ brala iba maďarská Cobra, iné detektory sa nechytali - ani DFX. Ten to "videl" okolo 60cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 16. září, 2007 21:40    Předmět: Citovat

2habros

Doporucil bys detektor pana Mikla i pro zacinajici hledace?Jak se ti jevi srovnami tohoto detiku s Ace 250-tkou?Predem dik za odpoved.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 16. září, 2007 22:09    Předmět: Citovat

Je jednoduchý na ovládání, takže klidně bych ho doporučil i začátečníkům. Ve srovnáním s ACE 250 je lepší dosahově, je stabilnější, má lepší diskriminaci, dobíjecí baterii. Ace je digitál a líp se prodává jako použitý. Ale je to na tobě, co si vybereš, je nejlepší si oba vyzkoušet a pak se rozhodneš. Opravdu je težké jednoznačně říct co ti bude vyhovovat jestli ace nebo mikel. Ahoj
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 16. září, 2007 22:14    Předmět: Citovat

Diky za odpoved,jeste mam nejakej ten patek cas nez nejaky detik koupim,ale informaci neni nikdy dost.
Návrat nahoru
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. leden, 2008 23:38    Předmět: Citovat

Koukám, že pan Mikel vyměnil tolik diskutované plastové trubky za kovové. I tak to je hodně dobrej analog Wink http://volny.cz/mikel-mmd/novinky.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
snedro
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 1089
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pátek 25. leden, 2008 19:03    Předmět: Citovat

quad napsal:
Koukám, že pan Mikel vyměnil tolik diskutované plastové trubky za kovové. I tak to je hodně dobrej analog Wink http://volny.cz/mikel-mmd/novinky.htm


No sláva! Už to vypadá jako detektor a né jako vysavač Laughing
_________________
Goldmax Power, Jokr 007,Draper a Fiskars Lite
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 07. září, 2008 12:37    Předmět: Citovat

mikelovi detektory jsou ted na strance http://www.zlin.cz/mikelmd/
uvažuji o koupi, chtel sem puvodně ace 250, ale vyše sepsaná recenze
me preorientovala Smile
Návrat nahoru
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: pondělí 15. říjen, 2012 18:32    Předmět: Citovat

Na stránkách výrobce nové detektory, zajímavé je nastavení frekvence z výroby dle přání zákazníka a rovněž přizpůsobení cívek známých výrobců, čímž se tyto detektory alespoň podle mě stávají konkurenceschopnými. Bohužel neznám nikoho, kdo by ho vlastnil ale docela by mě zajímalo jak fachají
http://www.zlin.cz/mikelmd/
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: pondělí 15. říjen, 2012 19:37    Předmět: Citovat

Na Aukru máš jeden na predaj, hoď dotyčnému otázku ako je spokojný a prečo ho predáva. Cool

http://aukro.cz/detektor-kovu-mmd-penetra-i2716687127.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pondělí 15. říjen, 2012 19:51    Předmět: Citovat

sallyk napsal:
Na stránkách výrobce nové detektory, zajímavé je nastavení frekvence z výroby dle přání zákazníka a rovněž přizpůsobení cívek známých výrobců, čímž se tyto detektory alespoň podle mě stávají konkurenceschopnými. Bohužel neznám nikoho, kdo by ho vlastnil ale docela by mě zajímalo jak fachají
http://www.zlin.cz/mikelmd/


mám doma Penetru tak měsíc. Nechal jsem si ho u Mikela odladit na cívku XP 27 cm, kterou jsem nechodil. Detík je precizní ruční práce. Jsou tam nějaké prkotinky jako motýlková matice atd. ale vše funguje jak má. detík má perfektní citlivost na droboť, výbornou diskriminaci, rychlost. Air test: koník 22 cm , stříbrný Ferdinad 3 krejcar 32 cm. Viděl jsem jak Pepa proměřuje každého švába v jakých je tolerancích, než ho dá na desku. V lese klidný, bez rušení s výborným dosahem na barvu, která se hlási až do konce. Bohužel na poli se s ním nedá moc chodit. Spousta prozvuků. P.Mikel teď zkouší nějaké nové varianty, páč na polu ho pořádně netestoval Smile Takže shrnu: detík super na les, na pole zatím není příliš vhodný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pondělí 29. říjen, 2012 17:05    Předmět: Citovat

Přátelé a kamarádi Very Happy pro některé dotazy co mi došly doplním : koník je stříbrná mince cca 8 mm , 3 krejcar je stříbrná mínce 20 mm a doplním AU 1/24 0.3 g air 15 cm ( mám cívku 27 cm XP). Detektor je výborný na les a málo zaneřáděné lokality, kde se dá využít citlivost na cca 8-9 bez prozvuků a dosáhnout výborných hloubek. Pro mne jako polaře,abych dosáhl klidný chod bez prozvuků musím stáhnout citl. na cca 5-6. Vlastním několik detektorů a volím detektor dle lokality. Když píšu pro mne není moc na pole, tak tím nemyslím, že se s ním na poli nedá hledat. Čerstvě udělaná dobrá lokalita se musí velmi rychle proletět, než naběhnou další hledači. Dal bych přednost XP, Fisher. V případě, že dojdu už na prolítané, tak bych vzal Penetru a musel bych víc zpomalit.Dostane se hlouběji. Tady je nějaké vídeo na dosah v zemi na 1 KČ. Zvuk je hodně zpomalený. Ve skutečnosti je Penetra odost rychlejší Smile http://www.zlin.cz/mikelmd/index.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jura



Registrace: 20.12. 2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Holešov

PříspěvekZaslal: pondělí 29. říjen, 2012 19:24    Předmět: Mikel detektory Citovat

Čaute
Detektor Penetra vlastním min.půl roku. Mám ho osazený cívkou XP 22,5 cm.Chodím s ním i pole a zkušenosti zatím pozitivní.S touto cívkou je rychlý a na diskriminaci je spoleh.Samozřejmě jsem zkoušel i separaci a detektor jasně a zřetelně hlásí to co má.Pro mě je dosah dostačující, v lese se dá vyšponovat a na políčku stejně stahuji a myslím, že je to lepší.Po zkouškách na dosah jsem zjistil, že detektor mnoho neztrácí, i když se stáhne trochu té citlivosti.Několik detektorů mám a myslím že Penetra za ty prachy klidně může konkurovat i těm dražším.Samozřejmě je to jen o zžití se z detektorem a mávnutím nad tím správným místem.
Jura
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Mikel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO