Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 592 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tejón
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smikri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.2. 2008
Příspěvky: 128
Bydliště: Klatovsko

PříspěvekZaslal: neděle 23. prosinec, 2012 22:53    Předmět: Citovat

Hlásím se jako novopečený majitel Tejona. Koukam, že je tady mrtvo. No byl jsem na pár hodin, takže na nějaké závěry je brzo. Ale zvládl jsem odladit zemi, no a pak Disk1 na iron, Disk2 na foil no a nálezy byly. Líbí se mi, že dobře bere současné mince. No a železo jsem ani moc nekopal- pokud jsem nechtěl. Akorát se chci zeptat, jestli můžu používat dobíjecí baterie, nebo jsou lepší alkalické ?
_________________
GM Power, CS 1220 R
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: pondělí 24. prosinec, 2012 9:33    Předmět: Citovat

Ahoj,protože tam je 8 tužkovek a ze začátku sem používal různé super alkaliny aby to mělo výdrž a výkon,tak se to dost prodražovalo,tak sem nakonec sáhnul po nabíjecích ENELOOPECH,a myslím že taky fachčí v klidu,jen zatím řeším jakou si k tomu koupím nabíječku,mám 2 obyčejné a myslím že je nenabijou tak jak mají....

Takže bych se toho nebál.... Wink

Jinak ten 2. Disc máš dost vysoko,ono to docela láká to dát kvůli železu výš,ale časem budeš přicházet na to že některé věcičky můžeš přejít...
Počasí teď začíná být trochu lepší tak to snad ještě letos odzkoušíš a když tak se ptej a určitě ti tu k tomu něco napíšeme.... Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
smikri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.2. 2008
Příspěvky: 128
Bydliště: Klatovsko

PříspěvekZaslal: pondělí 24. prosinec, 2012 13:30    Předmět: Citovat

Tak díky za odpověď ,s tou diskriminací si samozřejmě pohraju, počasí nám přeje, tak šťastný a veselý přeje Aleš
_________________
GM Power, CS 1220 R
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: pondělí 24. prosinec, 2012 19:25    Předmět: Tejon Citovat

Doporucuju prvni dat skorem k allmetalu a druhou max na zelezo.Az se dostanes na drobne mincicky, zjistis ze i to zelezo je tak akorat. Cus Irwing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
smikri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.2. 2008
Příspěvky: 128
Bydliště: Klatovsko

PříspěvekZaslal: pondělí 24. prosinec, 2012 20:41    Předmět: Citovat

Dík za radu, vyzkouším to.
_________________
GM Power, CS 1220 R
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: úterý 29. leden, 2013 19:04    Předmět: Citovat

Tak sem narazil na Lovci pokladů na článek od Habána...překvapilo mě když uvádí že druhý disk si dává na Foil,a že i tak nepřechází malé stříbrňáky... Question
Ale když sme si tady v minulosti psali,tak vždycky sme došli k mnohem nižšímu nastavení...
Jaké teda máte zkušenosti vy? Já to mívám níž a taky to na poli podle toho vypadá...kámoš s Euro sabre2 se mi směje kolik se toho nakopu...hlavně šrotu.... Rolling Eyes
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kofa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 751
Bydliště: Podhůří Krkonoš (téměř Krakonošovo)

PříspěvekZaslal: úterý 29. leden, 2013 20:32    Předmět: Citovat

peto,co jsem se nakopal s Tejonem,to jako s jiným detíkem nikdy.Na poli byl kolega v předu snad o sto metru za pul hodiny.Kopal jsem ale z 90 procent drobnou barvu a ne šrot a mincí jsem měl snad dvojnásobek.S Tejonem je na některých místech chodit radost,ale není to pravidlo.
_________________
Nokta Fors Gold Dedektör + Mars Discovery 12\"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: úterý 29. leden, 2013 20:39    Předmět: Citovat

Dá se říct že mám podobnou zkušenost...vždy mi uteče...a ten šrot sem vzal trošku obšírně,samo že to je hodně drobné barvy...jen jestli ta druhá disk není na foil moc vysoko,ono to docela láká,ale aby se pak člověk nebil do hlavy co vše mohl přecházet... Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: pondělí 04. únor, 2013 17:15    Předmět: Citovat

Zdar Jezevci.
Co se týče článku na LP tak to nepsal Habán nýbrž Haba. Vím, je to trochu matoucí, ale nutno rozlišovat. Smile Kdyby to psal prvně zmiňovaný, tak by ten článek nejspíš vypadal jinak... Wink
Diskriminaci používám stejně jako již popisoval Irwing. Je vidět, že už ho musel párkrát držet v ruce Smile 1st disc těsně za all metal, respektive jen přecvaknout do diskriminace. 2nd disc dávám trošku před! iron, maximálně na iron, ale ani o chlup víc. Toto je nastavení, které používám v 90% případů. Vyšší diskriminace je zbytečná, cvičené ucho vetšinu želez pozná dle odezvy okamžitě, pro sichr či u nejasných tónů lze přepnout do druhé diskriminace. Jedna odbočka, na tyhle fajnovosti jsou zapotřebí sluchátka. Z toho chrchlání co směřuje k zemi moc poznat nejde. Wink Pokud se jedná o drobnější železo (klidně i kušovka) nastavení disc2 pod iron to schová. A pokud je to větší a hlouběji uložené železo tak vám to sežere i nastavení nad foil u disc2. Pozn. disc1 diskriminuje měné než disc2. Příklad: Oba poťáky nastaveny na iron, první železo pustí (třeba až do nastavení foil), druhý nikoli klidně ho schová i s nastavením trocho pod iron. Na to dát bacha!!! Takže pokud někdo bude tvrdit, že první dává na iron a druhý v pohodě na foil a vše se děje bez ztráty kytičky, tak ten šedomodrej bazmek viděl z rychlíku. Wink Tento popis nastavení diskriminace je trochu strohý a nelze to brát doslovně. Vše to předpokládá doladění na místě dle podmínek (mineralizace, množství železa atd.) Nebudu rozepisovat co všechno se dá z „jednotónové" odpovědi poznat, ale chci jen zdůraznit, že je mnohem lepší slyšet co je pod cívkou než ty „poklady“ přecházet v diskriminaci. Ono stačí co všechno člověk přejde jen tím, že to netrefí cívkou, nebo to vezme ze špatné strany. Pro úplnost doplním, že k výše uvedeným poznatkům jsem dospěl převážně s cívkami SEF 30x25; 20x15cm. Jsou to obě 2Dčka, základní koncentrika 23x20cm se chová trochu jinak, ale na principu to nic nemění.
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pondělí 04. únor, 2013 17:48    Předmět: Citovat

Pravdu díž Foxíku. I nastavení na Iron dokáže zavřít kušovky. A to i se SEF, s níž ta Disc byla opravdu uplně jiná než s jinou sondou.
btw...já ke konci mého působení s Tejonem, pokud si pamatuji, jsem dával obě diskriminace cca na stejno - těsně za AM. Ta druhá totiž byla ostřeji nastavená už z výroby. Takže i při stejném nastavení - třeba obě přesně na iron, druhá zavírala o poznání víc. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: úterý 05. únor, 2013 14:20    Předmět: Citovat

petaheaven napsal:
Tak sem narazil na Lovci pokladů na článek od Habána...překvapilo mě když uvádí že druhý disk si dává na Foil,a že i tak nepřechází malé stříbrňáky... Question
Ale když sme si tady v minulosti psali,tak vždycky sme došli k mnohem nižšímu nastavení...


Ahoj , prosím tě ten článek jsem já nepsal Hába je opravdu někdo jiný Wink
Co se týká nastavení diskriminace já jsem jiného názoru. Když chodím les a chci železo a nechci přecházet šipky , tak chodím první disk hned po cvaknutí z allmetalu a druhou diskr. na čárku co je pod ironem pro kontrolu čistého barevného nebo zapraskávajícího - udušeného signálu.
Pro separaci na zamořeném poli chodím s jezevcem první diskr. těsně nad první čárku pod ironem a druhou k ironu nebo těsně nad iron - podle půdy(mineralizace a obsahu železa)Liší se to na odezvě.
Na separaci se nebojte DD sond 12x10 jen pokud je to fakt moc zamořené tak SEF 8x6 a Tesoro HOT 15cmDD chodí na Tejonu také bezvadně. Kamarád s ES2 co se ti směje ... tak chod po něm a uvidíš , co barvy tam nechá(myslím tím Tejona se sondou DD )
Nejdůležitější na diskriminaci a separaci u Tejona je používání SLUCHÁTEK je to v nich daleko čitelnější než z reproduktoru.
Dobré na separaci je použití vysokého tónu - od 3hodiny dál , jsou v tom slyšet lépe trhané okraje. Nemusí to ale někomu sedět. Cool
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: úterý 05. únor, 2013 16:05    Předmět: Citovat

Jé tak promiň...já to popletl a myslel že si to ty... Embarassed
Jinak kámoše beru s rezervou,ať se směje,já se raději courám pomalu po poli a kopu a kopu,přece jen tu u nás na Novojičínsku už toho v zemi moc není a tak je třeba vytáhnout ze země vše co smrdí barvou... Wink
Jinak já chodím se Sefkou12x10,a jsem spokojený,tahá to opravdu broky a menší...a tu diskriminaci asi začnu zkoušet níž,chodil sem 2.disk nad Iron a nacházel i nejmenší stříbrňáčky ale zkusím to ještě stáhnout...
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: úterý 05. únor, 2013 16:50    Předmět: Citovat

Jj v pohodě.. Ono je to s tím nastavením fakt podle podmínek. Já navíc většinou chodím v nastavení pro dosah , což znamená rozladěnou zem tak že po odladění pohnu palcem o víc jak půl otáčky doleva. Největšího efektu se dá při rozladění dosáhnout , že vykopeš díru cca na lopatku a vyladěnou zem rozlaďuješ do mínusu dokud nebere díru a pak o kousek vrátíš. Diskriminace se pak chová samozřejmě malinko jinak.
Obecně je jezevec relic detík , tak k tomu patří vykopat nějaké to želízko navíc Wink
PS: ještě jsem zapoměl zmínit sondu Detech Ultimate , podle mne má s ní Tejon dosah největší.
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: úterý 05. únor, 2013 17:14    Předmět: Citovat

Ta Ultimatka mě trochu žere,kupoval sem Sefku chvilku před tím než přišla do prodeje,a proto že peněz není na zbyt tak zatím zůstanu u Sefky...ale snad to není zas až takový rozdíl proti Ultimátce.... Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: úterý 05. únor, 2013 17:32    Předmět: Citovat

Ne zas takovej rozdíl to není , spíš ty hraniční signály dá víc najevo.
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: úterý 05. únor, 2013 18:27    Předmět: Citovat

Já mám nastavení stejný jako Habán...takhle mi to nejvíc vyhovuje Hledání
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
klase



Registrace: 30.10. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: středa 06. únor, 2013 19:46    Předmět: Citovat

Habáni napsal:

PS: ještě jsem zapoměl zmínit sondu Detech Ultimate , podle mne má s ní Tejon dosah největší.


Teď nedávno jsme s takovou bandou v lese zkoušeli detíky (teda hlavně kvůli separaci a CS6) a náhodou se tam sešli dva jezevci. Jeden S.E.F. a jeden s Ultimátkou - no ta esefka brala o poznání hloubějc - teda spíš jistěji hlásila hraniční cíl - absolutní hloubku jsme nezkoušeli. Tak jsem nabyl dojmu, že esefka má ještě rezervu (byl to pražák v tak cca 35-38cm). No nejsem jezevčík, takže to berte jako postřeh laika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: čtvrtek 07. únor, 2013 8:30    Předmět: Citovat

Já bych to s tou diskriminací u Tejona neviděl zase tak tragicky, protože i když nastavím disc trochu výš než uvádíte tak drobné Ag nepřejdu ani v bordelu a že jsem se jich něco natahal. Různá nastavení mohou být daná taky různými verzemi elektroniky, protože i když Tejon vypadá navenek pořád stejně tak uvnitř prodělal mnoho změn k lepšímu. První verze se s tou poslední nedá srovnávat, protože už jen hloubkový dosah se o hodně zlepšil, takže proto může taky každému vyhovovat jiné nastavení.
A když už jsme u toho, tak by nám Habán mohl napsat jaká je aktuální verze desky Tejona, aby si to každý mohl zkontrolovat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: čtvrtek 07. únor, 2013 8:56    Předmět: Citovat

Samozřejmě , že za těch pár let se vyvíjí a obměňují součástky , to je věc továrny.
A když už jsme u toho tak odšroubováním krytu a lozením do elektroniky porušujete záruku !!! Tak to prosím nedělejte laik tam stejně nic nevykoumá a riskujete poškození a placenou opravu. Samozřejmě je tam vychytávka aby se to poznalo. Cool
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
smikri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.2. 2008
Příspěvky: 128
Bydliště: Klatovsko

PříspěvekZaslal: čtvrtek 07. únor, 2013 22:32    Předmět: Citovat

Mám Tejona pár měsíců, už jsem si stačil pořídit i tu S.E.F 12x10. Do hloubky opravdu přidá. Ale ty folie... Prostě když už jsem unavenej, dávám druhou diskriminaci na 5c. Našel jsem nedávno stříbrné mince- sice větší- 25mm průměr, a krásně se ozývaly ještě na nastavení TAB. Tak se chci zeptat: dá se naposlouchat folie? Když je tlustá upěchovaná, tak asi ne. Víčko od rumu taky ne. Mám pravdu?
_________________
GM Power, CS 1220 R
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO