Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 575 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Digitál, analog, pulzák
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
waldez



Registrace: 16.9. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: úterý 17. září, 2013 20:26    Předmět: Digitál, analog, pulzák Citovat

Čau klackaři.
Chci si koupit novou mašinu, ale od začátku tápu na tímto rozdělením. Mohl by mi PROSÍM někdo z vás do začátku vysvětlit rozdíly? Jako laikovi Wink Dosah, diskriminace, vysílání a zpracování signálu.. Jestli jsem dobře pochopil a skloubil různé informace tak: analog je rychlejší a má lepší dosah než digitál, ale digitál na displeji ukáže přesnější informace a pulzák jde do ještě větší hloubky, ale má horší diskriminaci a nebere na povrchu tolik cílů. Je to tak? Nebo mě to jako kuchařovi nedocvaklosprávně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yetti
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 2688
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: úterý 17. září, 2013 20:44    Předmět: Citovat

No, ty to bereš hopem Shocked Kup fšechny, a choď s nima na střídačku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: úterý 17. září, 2013 20:53    Předmět: Detektory Citovat

Ahoj! Doporučuju následující literaturu:
Kniha: Vyhledávací technika pro profesionály
Autor: Schuller, Wolfgang
Přehledně, stručně a jasně zodpoví tvé dotazy. Čus IRWING
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 7:29    Předmět: Citovat

Nevím, kdo si troufne říct, že analog je rychlejší než digitál. Já ne. Třeba F-75 je asi nejrychlejší mashinka, co znám a je to digoš... Takže tady je to hodně o tom, co chceš hledat a pak, kterej ti sedne. O pulzáku ani nepřemejšlej, je vyloženě na dohledávání, i když jsou mezi námi i tací, kteří s ním chodí skoro furtum. Ale tam je to už vo zkušenostech a hódně, vopravdu hódně přetočeným tachometru...
Jinak to stejně jsou vyhozený prachy, mít doma detechtór. Kup radši něco dětem, manželce, milence, přítelkyni a budete mít větší radost. Skoro všichni nakonec šoupnou detíky do skříně, kde se na něj práší, nebo ho prodaj pod cenou, aby se na něj neprášilo muhehe Vono totiž představa, že si koupím detík a za rok, dva, mám doma poklady, zlato, stříbro - tak to neletí. Znám plno hledačů, co ani po čtyřech, pěti letech neměli doma jedinou číbrnou minšišku... Já svoji první našel asi až ve třetím járu... Shocked
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
waldez



Registrace: 16.9. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 14:12    Předmět: Citovat

To yetti: za první - nemám tři ruce a za druhý - asi ses překouk, já jsem kuchař a ne Rotschild Smile

To irwing: díky moc, pokusím se jí někde sehnat.

To krokodill: jeden detík mám už cca 4-5 let, stříbrňáky mám dva a stále mě to baví. Ono podle mě na detektoringu jsou (podle mě) tři věci:
1) procházka na čerstvém vzduchu
2) odpočinek od všeho a všech po psychický stránce
3) adrenalin a rozbušení srdce při skvělým signálu, který zvoní na míle daleko a nezáleží na tom co kopeš. Samozřejmně pokud vytáhneš zlaťák, stříbrňák nebo cokoli jiného pěkného, je to lepší než zátka od piva, i to zklamání tam občas je, ale detektoring není o zbohatnutí, dotektoring je vášeň, která tě buď chytí, nebo nechytí.

Díky všem za odpovědi, doufám, že nejsou poslední Smile
Ať vám to pípá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajik
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2007
Příspěvky: 680
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 15:45    Předmět: Citovat

No já když vybíral detík před pár lety, tíhnul jsem spíše k digitálu a nezdálo se mně tehdá, že by v dosahu mezi analogem či digitálem byl nějaký rozdíl. Zdá se mi, že o tom to snad ani není. Rozdíl snad laicky vidím jen v tom, že s analogem rozlišuješ vyloženě jen v oušku a u digitálu máš na pomoc hold i vizuální rozlišení, což někteří tvrdí, že malinko zvyšuje zpoždění odezvy signálu. No a pulzák kupovat jako fanda pro hledání ? Sám píšeš, že už nějaký ten pátek chodíš, tak si vem, že vykopat už i jen přes 20 čísel díru dá někdy pořádně zabrat, natož kopat kolem půl metru každou chvíli, to už není koníček ale galeje, to pak člověka ani nebaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 15:50    Předmět: Citovat

waldez napsal:
To krokodill: jeden detík mám už cca 4-5 let...
V tom případě nechápu tvoji první otázku, vlastně příspěvek...
waldez napsal:
Chci si koupit novou mašinu, ale od začátku tápu na tímto rozdělením. Mohl by mi PROSÍM někdo z vás do začátku vysvětlit rozdíly? Jako laikovi Dosah, diskriminace, vysílání a zpracování signálu..
Pokud teda už 4-5 let vlastníš nějakej hen ten oný klacek, tak bys proboha už něco vědět mohl Wink muhehe Ale abych jen tak neplkal. Jak jsem už psal, mezi digošem a analogem dnes už není podstatnějšího rozdílu, já osobně mám vod začátku digoše a neměnil bych. Výběr je už na tobě. Pokud chceš minšišky, tak minšiškovej, pokud válku, tak nepotřebuješ toliko dobré diskriminace, tam je výběr taky veliký. A o pulzu jsem to už také načmáral... muhehe
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
artnam
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.1. 2011
Příspěvky: 1298

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 16:37    Předmět: Citovat

Pokud tě to baví, tak to máš dobrý.
Znám několik hledačů, co stříbrňáky berou jako přítěž, pokud kopnou zlaťák, tak jen mrzutě konstatují, že jich tam mohlo být více a depot halštatské zeleniny ani nedokopou. Na to si přivolají archáče. muhehe
Když jdu hledat, tak doma hlásím, že jdu sportovat. Jako bonus občas přinesu domů nějakej šunt.
Pokud si koupím nový detektor, tak argumentuji tím, jako že pokud bych lyžoval, tak za vybavení a hory dám daleko víc. Tolik nezatížím rodiný rozpočet a nepřelámu si hnáty na sjezdovce. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
waldez



Registrace: 16.9. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 17:40    Předmět: Citovat

artnam napsal:
Pokud tě to baví, tak to máš dobrý.
Znám několik hledačů, co stříbrňáky berou jako přítěž, pokud kopnou zlaťák, tak jen mrzutě konstatují, že jich tam mohlo být více a depot halštatské zeleniny ani nedokopou. Na to si přivolají archáče. muhehe
Když jdu hledat, tak doma hlásím, že jdu sportovat. Jako bonus občas přinesu domů nějakej šunt.
Pokud si koupím nový detektor, tak argumentuji tím, jako že pokud bych lyžoval, tak za vybavení a hory dám daleko víc. Tolik nezatížím rodiný rozpočet a nepřelámu si hnáty na sjezdovce. Mr. Green


Tak z nich vytáhni kam chodí kopat, někdy bych se chytil s nima páč ještě neznám ten pocit, kdy se pod rýčem objevý žlutý kov Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Himbajz
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.3. 2009
Příspěvky: 6723
Bydliště: Podkérkonoší na Tau'ri, Bělohraďák kupodivu teď.

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 17:41    Předmět: Citovat

Ehm, i digital je bez nějakých sračiček typu display. Wink
Já být tebou, tak si nechám ten ACE 250 Laughing
_________________
GMAXXII,Garrett propointer, XP Deus, MI6, X35, 2D HF
SLUNÍČKÁŘ a jsem rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
waldez



Registrace: 16.9. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 17:42    Předmět: Citovat

Himbajz napsal:
Ehm, i digital je bez nějakých sračiček typu display. Wink
Já být tebou, tak si nechám ten ACE 250 Laughing


Chyba úsudku Himbajz, mám sice Garreta, ale MasterHunter CX plus Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Himbajz
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.3. 2009
Příspěvky: 6723
Bydliště: Podkérkonoší na Tau'ri, Bělohraďák kupodivu teď.

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 17:44    Předmět: Citovat

To byl sarkazmus Wink Mr. Green Mr. Green
_________________
GMAXXII,Garrett propointer, XP Deus, MI6, X35, 2D HF
SLUNÍČKÁŘ a jsem rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vankelt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.5. 2006
Příspěvky: 3532
Bydliště: CV

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 19:25    Předmět: Citovat

Prosím vás, digital vs. analog není dán tím, že digitál má displej a analog ne, jak si drtivá většina hledačů a mrcasníků myslí. Jde o vyhodnocení signálu. Mám třeba digitál, ale na displej koukat nepotřebuju a defacto ho nepotřebuju. Řekli by jste o XPéčku, že je analog? Ne, je to v podstatě digitál.
_________________
Nejde-li to silou, použij větší kladivo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 19:45    Předmět: Citovat

Tak tak, XP je digitál a nemá displej. Což, když jsem zkusil X.Terru, jsem zjistil, že mě jenom plete - ty informace na displeji, se velmi často lišili a míň jsem poslouchal ušima. Displej už nechci....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Himbajz
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.3. 2009
Příspěvky: 6723
Bydliště: Podkérkonoší na Tau'ri, Bělohraďák kupodivu teď.

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 20:27    Předmět: Citovat

Dyk jsem mu to psal ne Laughing . A neraď mu, nebo ti pude na tatovo pole Mr. Green
_________________
GMAXXII,Garrett propointer, XP Deus, MI6, X35, 2D HF
SLUNÍČKÁŘ a jsem rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: středa 18. září, 2013 21:57    Předmět: Citovat

artnam napsal:
...
Pokud si koupím nový detektor, tak argumentuji tím, jako že pokud bych lyžoval, tak za vybavení a hory dám daleko víc. Tolik nezatížím rodiný rozpočet a nepřelámu si hnáty na sjezdovce. Mr. Green


Artname dobrý zdůvodnění, to by fakt mohlo ženský "uzemnit" Laughing Laughing Laughing
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. září, 2013 12:37    Předmět: Citovat

Toš máš digitál, tak teraz kúp analóg... Ale aj tak závisí kde a čo chceš nájsť. Napr. na zadrbané pole je extrémne dobré CS6mxi. Kamoš ho má a nakladá nám všetkým. V lese je to už iné.
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: pátek 20. září, 2013 9:31    Předmět: Citovat

Kolecko napsal:
Tak tak, XP je digitál a nemá displej. Což, když jsem zkusil X.Terru, jsem zjistil, že mě jenom plete - ty informace na displeji, se velmi často lišili a míň jsem poslouchal ušima. Displej už nechci....

Tááááák, das ist vono! Pod toto se Ti podepíšu.
A přidám, že je jedno, co máš za detík, prospekce povrchova je vo štěstí a taky bez displeje máš čas sledovat okolí... Wink
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
waldez



Registrace: 16.9. 2013
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pátek 20. září, 2013 13:22    Předmět: Citovat

kaprál napsal:
Kolecko napsal:
Tak tak, XP je digitál a nemá displej. Což, když jsem zkusil X.Terru, jsem zjistil, že mě jenom plete - ty informace na displeji, se velmi často lišili a míň jsem poslouchal ušima. Displej už nechci....

Tááááák, das ist vono! Pod toto se Ti podepíšu.
A přidám, že je jedno, co máš za detík, prospekce povrchova je vo štěstí a taky bez displeje máš čas sledovat okolí... Wink


To je pravda, ale tak nějak jsem teď zvyklej, že kouknu na dsplej a vidím co tam +/- je za barvu. Mám vítr, že když si vyberu nějakej analog, tak že ho nezvládnu "naposlouchat" a budu vzpomínat na Garretta..

Každopádně všem díky za odpovědi a ať vám to pípá!!

PS: S největší pravděpodobností jsem se rozhodl pro Minelab E-trac. (tak,a teď do mě Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vankelt
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.5. 2006
Příspěvky: 3532
Bydliště: CV

PříspěvekZaslal: pátek 20. září, 2013 13:34    Předmět: Citovat

waldez napsal:
kaprál napsal:
Kolecko napsal:
Tak tak, XP je digitál a nemá displej. Což, když jsem zkusil X.Terru, jsem zjistil, že mě jenom plete - ty informace na displeji, se velmi často lišili a míň jsem poslouchal ušima. Displej už nechci....

Tááááák, das ist vono! Pod toto se Ti podepíšu.
A přidám, že je jedno, co máš za detík, prospekce povrchova je vo štěstí a taky bez displeje máš čas sledovat okolí... Wink


To je pravda, ale tak nějak jsem teď zvyklej, že kouknu na dsplej a vidím co tam +/- je za barvu. Mám vítr, že když si vyberu nějakej analog, tak že ho nezvládnu "naposlouchat" a budu vzpomínat na Garretta..

Každopádně všem díky za odpovědi a ať vám to pípá!!

PS: S největší pravděpodobností jsem se rozhodl pro Minelab E-trac. (tak,a teď do mě Very Happy )

Jestli kopeš veškerou barvu, tak na co koukat na displej? Maximálně si tak "zasoutěžit" v odhadu toho, co pod cívkou bude Wink. Ony čísla na displeji jsou také zavádějící - jeden příklad: hodnoty 21, 37, 90 - vše stříbro, ale záleží na kvalitě kovu, velikosti, tvaru způsobu uložení v půdě apod. Ale pod uvedenými hodnotami můžeš kopat i alobaly, zinkové věci aj.
_________________
Nejde-li to silou, použij větší kladivo.


Naposledy upravil Vankelt dne pátek 20. září, 2013 14:47, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO