Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 574 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mineralizácia pôdy (Tesoro Cibola)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cleros



Registrace: 25.11. 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pondělí 09. prosinec, 2013 23:52    Předmět: Mineralizácia pôdy (Tesoro Cibola) Citovat

Zdravím,

chcem si kúpiť detektor, no mám otázku, na ktorú som aj po prejdení tohto a iných fór nenašiel odpoveď. Našiel som fajn inzerát na detektor Tesoro Cibola, ktorý je aj medzi detektormi o ktorých som uvažoval. Ako som sa dočítal tento detektor má FIXNÝ groundbalance a teraz prichádza moja otázka (resp. sled otázok) :"Čo presnejšie znamená mineralizovaná pôda? Na aké minerály sú detektory náchylné ? Kde sa takáto pôda zvyčajne nachádza ? Ako moc ovplyvní dosah detektoru s fixným GB keď znížim senzitivitu?
Oplatí sa teda nakoniec kúpiť tento detektor, alebo mám radšej investovať do napr. Minelab Xterra 305, alebo iného?
Za odpovede ďakujem
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: úterý 10. prosinec, 2013 10:03    Předmět: Re: Mineralizácia pôdy (Tesoro Cibola) Citovat

Cleros napsal:
Zdravím,

chcem si kúpiť detektor, no mám otázku, na ktorú som aj po prejdení tohto a iných fór nenašiel odpoveď. Našiel som fajn inzerát na detektor Tesoro Cibola, ktorý je aj medzi detektormi o ktorých som uvažoval. Ako som sa dočítal tento detektor má FIXNÝ groundbalance a teraz prichádza moja otázka (resp. sled otázok) :"Čo presnejšie znamená mineralizovaná pôda? Na aké minerály sú detektory náchylné ? Kde sa takáto pôda zvyčajne nachádza ? Ako moc ovplyvní dosah detektoru s fixným GB keď znížim senzitivitu?
Oplatí sa teda nakoniec kúpiť tento detektor, alebo mám radšej investovať do napr. Minelab Xterra 305, alebo iného?
Za odpovede ďakujem
Wink
Mineralizovaná půda znamená, že obsahuje větší množství minerálů, na které reaguje detektor. Detektory jsou náchylné především na minerály železa - magnetit, limonit, hematit a další, případně na některé horniny, které tyto minerály obsahují ve větším množství - například čedič. Rušit mohou i některé minerály jiných kovů, ale nejčastěji jsou to minerály železa. Výskyt je jednak v pásmech Fe zrudnění, čedičová území a jsou to například i staré říční terasy, rybníky a jiná místa s přirozeným zakoncentrováním těžkých minerálů. Dosahy všech detektorů (kromě pulzních) se v mineralizované půdě někdy dost dramaticky snižují. Výhodu mají majitelé detektorů s ukazatelem stupně mineralizace půdy - můžou zkoušet čarovat s GB a nastavit ho tak, aby měl dosah co nejlepší. Vždycky je lepší detektor, kde si můžeš nastavit GB podle místních podmínek, kompromis je automatický GB.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sallyk
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 24.5. 2007
Příspěvky: 497
Bydliště: Aussig

PříspěvekZaslal: úterý 10. prosinec, 2013 18:47    Předmět: Citovat

Jelikož Cibolu vlastním na severu Čech, můži říci jediné - nesmím narazit na čedič - to jsem dohledal. Pokud u vás není jseš v pohodě. A jak píše Bába na čediči je většina detektorů s dosahem v kopru, takže bych si s tím nelámal hlavu.
_________________
Tesoro Vaquero
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
smates



Registrace: 5.4. 2009
Příspěvky: 67
Bydliště: Usti nad Labem

PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. prosinec, 2013 13:50    Předmět: Citovat

Jsem z Usti nad Labem a jeste jsem teda s cedicem problem nikdy nemel.Hledam s Minelabem X-Terra 305
_________________
Nokta Force CoRe+Nokta RS Pinpointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pátek 13. prosinec, 2013 2:02    Předmět: Citovat

Pokud vím, tak jsem ve Kdyni ukazoval detektor, který detekuje cíl na čediči, ikdyž je cík zakryt jiným čedičem......
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: pátek 13. prosinec, 2013 15:53    Předmět: Citovat

Celkom dobré výsledky na mineralizovanej pôde má napr.E-Track. Skúšal som aj Terru 705,tiež je schopná,ale dosahy už sú slabšie. GM4 pustí občas
falošný signál,ale hladať sa dá s dobrými výsledkami. Dohladávať niečo na hranici dosahu sa ale nedá. To napr.Tejón mi nešiel odladiť vôbec.
Dôležitá je tvoja priorita,podla toho by som vyberal. Pokial hladáš napr.v bývalých bažinách(môj prípad) a hladáš napr. mince a drobnosti tak aj GM4. Ak je tam vela bordelu,struska a medzi tým malé Ag,tak by som bral CS6Mxi. Kamoš s ním behá a občas sa nestačím čudovať. V prípade že tam má byť niečo väčšie ,tak aj Terra môže prekvapiť.
Záleží aj ako máš v okolí bydliska odkovené...
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 14. prosinec, 2013 17:39    Předmět: Citovat

Feri, čaruješ lebo si sam diabol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO