Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 612 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

tesoro tejon
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
artnam
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.1. 2011
Příspěvky: 1298

PříspěvekZaslal: úterý 03. září, 2013 21:06    Předmět: Citovat

Irwing, ahoj. Co mi na Tejónu vadilo, jsem napsal již dříve v tomhle vlákně, tak se nechci opakovat.
Navíc, ber to jako subjektivní názor nedokonalého hledače.
Tejóna jsem ničím nenahradil. Jen si ke svému detektoru občas testnu nějaký jiný, ovšem ne třeba tak sofistikovaně a fortelně, jako třeba Fanu. Very Happy S detektory je to jako s auty, někdo si koupí Škodovku, další Mercedesa, v konečném důsledku tě do cíle doveze i Trabant. Very Happy
Nedávno kopl kolega nález, o kterém se mně může jen zdát, se starým detektorem za dva litry. Very Happy Čau art.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: úterý 03. září, 2013 22:34    Předmět: Citovat

artnam napsal:

Nedávno kopl kolega nález, o kterém se mně může jen zdát, se starým detektorem za dva litry. Very Happy Čau art.

A vo tom to JE Cool
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: sobota 07. září, 2013 22:38    Předmět: Citovat

Na Tejona nedám dopustit, chodím s ním od tý doby co je na trhu. Se SEFkami je to vynikající detektor, koncentriku už vůbec nepoužívám a nová Ultimate mě taky nepřesvědčila. Ale je to o tom kde hledáš, mě Tejon prostě sedí a přesvědčil mě že fakt umí. Asi 2x za rok si na nějaké lokalitě vzpomenu na Explorer že by se mi zase docela hodil, ale po zbytek času by se stejně válel ve skříni.

Jen marně přemýšlím co na něm Fanu našel za chybu, ale hledat se mi to tu fakt nechce Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 08. září, 2013 8:19    Předmět: Citovat

Ahoj,no myslím že myslel to přetížení třeba nad velkým železem a pak následné nic nevidění asi po 3 sekundy kdy musíš počkat až se vzpamatuje a začít znovu hledat...aspoň tak sem to pochopil...
Jinak mám s Fanu scuka příští neděli,snad to vyjde a jestli dělám v něčem chyby tak mě na ně snad upozorní...jinak detík je to opravdu moc dobrý,jen bych na něm bral možnost přepnutí i na automat vyladění země na problémovější lokality protože tam si jasný a detík blbě vylazený má samé prozvuky a pořád štěbetá aspoň mě to tak připadá...

Jinak,nevymyslel to tu už někdo??? Myslím ten dodatečný automat Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: neděle 08. září, 2013 9:50    Předmět: Citovat

Tak s tím přetížením je to pravda, ale podobně se chovají i jiné detektory, ale kolikrát se na něco takového narazí ? No a počkat 2-3 než se detektor srovná.....o tom se snad ani nemusí diskutovat Very Happy
Obecně Tejon má problém na silné mineralizaci, ale v mém okolí je jen jedno takové místo a tam jsem snížil citlivost úplně stejně jako by to udělal automat a normálně jsem hledal bez prozvuků. Jinak Tejon na to že je to analog je mimořádně stabilní a mnoho takových detektorů není. Když jsem krátce chodil s CS6 tak jsem chvílemi fakt myslel že ho přerazím o strom, horší detektor jsem v ruce nikdy nedržel, snad jen GTI 2500 Laughing

Zkus porovnání s jiným Tejonem, narazil jsem už na pár kusů které se chovali podobně "nestandardně".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George-83
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2006
Příspěvky: 2811
Bydliště: Děčín-venkov.... Věk: 41 let

PříspěvekZaslal: neděle 08. září, 2013 11:11    Předmět: Citovat

petaheaven napsal:

Jinak,nevymyslel to tu už někdo??? Myslím ten dodatečný automat Wink

Vymyslel....v Anglii je k sehnání verze PRO, která má i auto ground balance Wink
_________________
Golden Mask 7 - XP MI-4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 08. září, 2013 11:42    Předmět: Citovat

No já spíš myslel problémy v prostředích jako jsou výsypky kde nenajdete kousek místa na nalazení a pak se tam můžete posrat protože to pípá jak blbé...

Ale myslím že setkání se zkušenějším Tejónistou mi opravdu něco přinese,ještě sem za celou dobu hledání nikoho s Tejónem nepotkal...
Jo a Georgi,nezkusil to už tady někdo upravit a dát přes přepínač aby tam byly obě možnosti? Nebo v té verzi Pro je to mnohem složitější a nedá se to... Question
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: úterý 10. září, 2013 19:35    Předmět: Citovat

to petaheaven: Jak jsem tak pročetl tvé poslední příspěvky, řekl bych, že by ti mohlo vyhovovat Logo. Na ovládání je zcela nenáročné, automatické odladění země je asi nejlepší ze všech Tesor. A hlavně zvládá vysoce mineralizovanou půdu, ovšem vše má své limity. Wink S váhou to asi bude trochu horší než u Ciboly (cca o 300g), ale zase se dá jednotka šoupnout pod loketku a výrazně se změní vyvážení. Zůstaneš u stejné značky a můžeš využít stávající sondy. Nebo ho koupit s ultimatekou, která je opravdu lehonká, ale údajně mu nejlépe sedí origoš HOTka. Jediný zádrhel bude s cenou, ale na druhou stranu nemůžeš očekávat, že nějaký levnějších detektor Ti nabídne víc než Tejon (vlastní zkušenost) Wink
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: úterý 10. září, 2013 20:12    Předmět: Citovat

Lobo mě štvalo tím svým štěkáním to se prostě nedalo vydržet Laughing ...ale na mineralizaci se bude těžko shánět něco lepšího. Tejon má velkou výhodu ve zdvojeném diskriminátoru, to je výborná věc. No a co se týká Ultimejtky....taky jsem si ji pořídil, ale během roku jsem ji nasadil jen jednou na pár minut, protože detektor je s ní hrozně neohrabaný. Váhově je o něco těžší než střední SEFka, ale díky té ploše která je širší než delší, je detektor tak blbě vyvážený že by se s tím dalo hledat jen na uvláčeném poli. HOTku jsem nezkoušel, ale se sefkama funguje úplně geniálně, takže už nic jinýho zkoušet nemusím. Tovární koncentrika má dobré separační vlastnosti, ale dosahově je slabá takže jsem ji nahradil tou prťavou SEFkou která je jak žihadlo.
Kdybych si měl teď vybrat nový detektor tak bez rozmyšlení beru znovu Tejon a pokud si mohl pořídit dva, tak navíc bych pořídil ještě Explorer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 29. září, 2013 9:44    Předmět: Citovat

Kluci,tak sem včera vyrazil na pole kde není nouze o malé stříbrňáčky,různé železa a pod... ale taky o pískací šutry,strusku a tak...takže upípané pole...
Obohacen o vaší diskuzi a rady,jsem prvni pořádně odladil,pumpování ze začátku v rozsahu těch 20cm ale ke konci už sem pumpoval asi jen do výšky 7-8cm,ubral sem na hledání sens asi jen na 4,dal malý stříbrňáček(grešličku) do 10 cm hluboko a naladil si obě disk tak aby to ještě pěkně braly...a světě div se,hledalo se mi mnohem líp než v minulosti,míň propípávání,prozvukú atd...má tohle vše stím souvislost? V minulosti sem tam vždy hodil sens tak na 10 protože sem nechtěl přicházet o hloubku...ale i teď mi to slušně bralo,zastříbřilo se a tahalo to i ,,špendlíkové hlavičky,, Laughing

Ve výsledku mi už ani ta váha nevadila když člověk vidí co to dokáže najít Wink Je něco co byste mi ještě poradili a doporučili?
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 22. prosinec, 2013 10:36    Předmět: Citovat

Zdar,psal sem to i do sekce baterie,dneska sem si na Tejóna přidělal další bateriovou krabičku v které je místo na 2 další baterie.Protože chodím s nabíjecíma Eneloopama,a už sme to tu řešili že oproti alkalinám dávají míň napětí,tak tím že tam teď mám 10 ks nabíjecích po 1,2V tak mám taky 12V jako s 8ks alkalinů které mají 1,5V.

Uvidím jestli se to nějak projeví při hledání,zatím sem to zapl jen doma a při testu baterek to dává 7 pípanců oproti když sem to zkoušel jen s 8ks tak to dávalo jen3 až 4 pípance a člověk měl pocit že už je má vyšťavené...

Zkoušel už si to taky někdo tak předělat? A byla nějaká změna?
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
smikri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.2. 2008
Příspěvky: 128
Bydliště: Klatovsko

PříspěvekZaslal: neděle 22. prosinec, 2013 13:29    Předmět: Citovat

Já už jsem si na ty 3 až 4 pípance zvykl, myslím si že vliv na výkon to nemá, protože když tam občas šoupnu alkaliky tak mi nepřipadá, že bych šel nějak hloubš nebo měl víc nálezů. Ale aspoń po takové úpravě budeš méně často nabíjet. Aleš.
_________________
GM Power, CS 1220 R
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 22. prosinec, 2013 17:56    Předmět: Citovat

Tak sem to byl po obědě odzkoušet,asi tři hoďky v lese....a pocity?Můj dojem že šel hloub...a taky,žádné prozvuky ať sem stím mlátil o větve a různé keře jak už to v lese bývá,prostě ticho,jen nad cíli řev Smile ...a taky,snad poprvé co sem měl celé hledání citlivost do poloviny červeného,v minulosti sem se tam nikdy neodvážil protože právě proto mi to celé prozvukovalo...třeba je to jen můj pocit ale celkově sem byl s Tejónem spokojen až nadšen... Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
clansman



Registrace: 14.8. 2013
Příspěvky: 74
Bydliště: Fajne-Mjesto

PříspěvekZaslal: středa 22. leden, 2014 12:40    Předmět: sluchátka k tejonu Citovat

Zdravím, mám dotaz, zda někdo používá k tejonu sluchátka KOSS UR29 a pokud ano, jaké s nimi má zkušenosti. Jako u jedněch z mála jsem u nich našel impedanci 100 ohmů, takže by mohly být obecně pro použití s detektory dobré. Otázkou zůstává, jak jsou na tom konstrukčně, zda se pro naše účely budou hodit co se týká toho, jak dlouho vydrží. Případně mám dotaz, jaké sluchátka k tejonu používáte, budu rád za vaše jak pozitivní, tak i negativní zkušenosti. Díky
_________________
Equinox 600, Garrett Pro-Pointer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.2. 2010
Příspěvky: 128
Bydliště: JB

PříspěvekZaslal: sobota 25. leden, 2014 1:46    Předmět: Citovat

Zdar,
já používám řadu let sluchátka Koss Porta Pro (60 Qhm) a jsem s nimi nanejvýš spokojen. Ty dvacet devítky jsem měl také v merku, ale raději mám otevřenou konstrukci, je dobré vědět, z které strany po mně jdou srny. Smile
Pokud Ti vyhovují mušle tak za ty prachy nic lepšího neseženeš. Navíc mají i regulaci hlasitosti, což se u Jezevce docela hodí. Wink
_________________
Tesoro Tejón
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. duben, 2015 21:10    Předmět: Citovat

Kluci,byl jsem dneska na poli které je na podzim poorané s čerstvým hnojem,a nedávno rozvláčené...měl jsem tak už kdysi trošku problémy s pípajícími kameny ale dnes to byl úplně koncert...nepomáhalo ladit,snížit sens na 4 až 5,ubrání prahovky na polovic...prostě pořád propípávání děs...je to kamenité pole kde čučel dost ten hnůj...co myslíte že mě tam tak rozhodilo? Dodám že mám větší Sefku...a taky, první disk chlup na Iron,druhou na Iron...ani když sem přidal až na foil tak to nepřestalo...usuzuju to na ten hnůj,co vy na to?
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: pátek 15. květen, 2015 8:16    Předmět: Citovat

Kluci Tejónisti,nějak to tu nežije....chci ještě k mému předchozímu dotazu dodat že jsem na té lokalitě byl znova a všiml si ještě další věci. Pole bylo povláčené a jak každý ví,vypadá to jako hráběma projeté,takové ty malé vlnky...no a ikdyž sem dobře odladil tak když sem přes ty vlnky přejížděl cívkou tak neustále propípávala,musel sem po nich chodit podélně aby co nejmíň rušily...vím že tejón tohle někdy dělá nad dírama,falešné signály ale že by ho mělo rušit i tohle? Zkoušel sem i dost snížit sens i treshold ale žádné moc zlepšení...a tak i po těch rokach co sním chodím mě dokáže nemile překvapit...co vy na to?
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anko



Registrace: 24.8. 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: neděle 17. květen, 2015 7:21    Předmět: Citovat

petaheaven napsal:
Kluci Tejónisti,nějak to tu nežije....chci ještě k mému předchozímu dotazu dodat že jsem na té lokalitě byl znova a všiml si ještě další věci. Pole bylo povláčené a jak každý ví,vypadá to jako hráběma projeté,takové ty malé vlnky...no a ikdyž sem dobře odladil tak když sem přes ty vlnky přejížděl cívkou tak neustále propípávala,musel sem po nich chodit podélně aby co nejmíň rušily...vím že tejón tohle někdy dělá nad dírama,falešné signály ale že by ho mělo rušit i tohle? Zkoušel sem i dost snížit sens i treshold ale žádné moc zlepšení...a tak i po těch rokach co sním chodím mě dokáže nemile překvapit...co vy na to?



Tyhle prozvuky jsou poměrně časté u více detíků obutých většími cívkami na mokrých,podmáčených (povrch může být suchý ),prohnojených půdách,prostě roztoky minerálních solí jsou el. vodivé. Všimni si,že tento jev bývá často v různých údolích,prohlubních, někdy i na svahu, ale málokdy na vrcholcích vyvýšenin. No a jak na to u Tejona ? Odladíš přes trigger páčku, tresh zhruba na 12h,citlivost tak na 4, . Máchej nad prohlubní,když tam je prozvuk ,tak jemně otáčej poťákem groundu do plusu dokud nezmizí, pak pomalu přidávej citlivost ,ale jen do té míry ,aby znovu prozvuk nenastal. Na většině lokalit je tohle účinné. Kde nejde odladit nebo nepomáhá regulace GB, tak nezbývá nic než přezouvat na menší cívku. Já nosím v batůžku 3 cívky různé velikosti už nasazené na přikoupené spodní tyčky a výměna je otázkou chvilky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
anko



Registrace: 24.8. 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: úterý 19. květen, 2015 6:20    Předmět: Citovat

Potíže z mineralizací u Tesor by měla vyřešit nová cívka řady RSD. http://www.tesoro.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: úterý 19. květen, 2015 12:10    Předmět: Citovat

Zcela přirozený jev - prostě změny zemního efektu. Může to být zasypaná brázda, kolej od kol traktoru atd. Stejně se bude chovat každý dostatečně citlivý detektor, který nemá nějakou účinnou sofistikovanou automatiku. A žádné zázračné cívky neexistují a asi ani existovat nebudou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Tejon Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 30, 31, 32  Další
Strana 27 z 32

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO