Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 306 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výdrž baterií

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP GMAXX II
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiri127
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 829
Bydliště: Dukovany okr. Třebíč, 25 let

PříspěvekZaslal: pátek 01. květen, 2009 11:21    Předmět: Výdrž baterií Citovat

Ahoj všem. Dnes jsem šel hledat, přišel jsem na lokalitu, zapl jsem detektor a ten mi hlásil vybité baterie. Je to divné, protože výrobce uvádí výdrž 40hod a já s nimi nehledal ani 10. Někdy vydrží i déle než dnes, ale rozhodně ne 40hod. Divil bych se, kdybych s nimi hledal déle než 20hod. Požívám baterie GP 2500 mAh a GP 2400 mAh jako rezervní. Zdá se mi, že ty 2400 mAh vydrží paradoxně déle. Baterie jsem si kupoval v listopadu nové. Chodím se sluchátky a základní cívkou 22,5 DD. Nabíječka se mi zdá v pořádku. Tak jsem se chtěl zeptat vás, kdo máte taky Gmaxxe ll, jak dlouho vám vydrží baterie, abych měl nějaké srovnání než to začnu nějak řešit. Všem děkuji za odpovědi Smile
_________________
XP Gmaxx II + KTčko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pajix
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.12. 2008
Příspěvky: 487
Bydliště: venkov - 27 let

PříspěvekZaslal: pátek 01. květen, 2009 12:40    Předmět: Citovat

Ahoj,
já mám G-MAXX II a musím říct, že na výdrž baterií si stěžovat nemohu. Mám v něm 2700mAh Energizer. Nechodím do úplného vybití. Takže uváděných 40hodin potvrdit nemůžu. Dobijím je vždy po nějakém hledačském cyklu. U mě je cca 5-6 hledání. Jedno hledání odpovídá asi 4-5 hodinám. Takže lehkým počtem dojdu k výsledku 20-30 hodin hledání bez jakéhokoliv problémů. Baterie nemám nové. Už budou mít roční výročí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Slater
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.1. 2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: neděle 17. květen, 2009 12:25    Předmět: Citovat

Čau Jirko
já používám jednorázovky, pokaždý jiný a nemůžu si stěžovat. Nevím zda je to 40 hodin, ale pár celodeních akcí s nima proběhnu, takže těch 30 hodin minimálně mohu potvrdit.

Akorát jednou jsem si koupil nějaký šroty a ty mi vydržely tak 10 hodin, ale jelikož to byli jednorázovky tak jsem nad tím mávl rukou.
_________________
http://www.detektoryvysocina.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pondělí 18. květen, 2009 7:13    Předmět: Re: Výdrž baterií Citovat

Až ti začne detektor hlásit vybité baterie, tak voltmetrem zkontroluj jednotlivé články. Ten který bude mít výrazně menší napětí než ostatní vyřaď a nahraď jiným ( nejlépe stejná kapacita) .

jiri127 napsal:
Ahoj všem. Dnes jsem šel hledat, přišel jsem na lokalitu, zapl jsem detektor a ten mi hlásil vybité baterie. Je to divné, protože výrobce uvádí výdrž 40hod a já s nimi nehledal ani 10.

_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jiri127
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 829
Bydliště: Dukovany okr. Třebíč, 25 let

PříspěvekZaslal: středa 20. květen, 2009 19:44    Předmět: Citovat

Všem děkuji za odpovědi Smile
_________________
XP Gmaxx II + KTčko
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
martas



Registrace: 19.1. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: České budějovice

PříspěvekZaslal: sobota 05. únor, 2011 12:26    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat majitelů gmaxxe2 jestli se vyplatí koupě origo nabíječky XP,nebo je to zbytečnost a ztráta peněz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petr67
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.4. 2008
Příspěvky: 4205
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: sobota 05. únor, 2011 13:11    Předmět: Citovat

martas napsal:
Chtěl bych se zeptat majitelů gmaxxe2 jestli se vyplatí koupě origo nabíječky XP,nebo je to zbytečnost a ztráta peněz?

Používám jí přes dva roky a jsem nadmíru spokojen, jen nějaká signalizace nabíjení by tam být mohla. Už by se mi nechtělo rozebírat půl detíku kvůli nabíjení baterek.


Naposledy upravil Petr67 dne sobota 05. únor, 2011 18:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
martas



Registrace: 19.1. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: České budějovice

PříspěvekZaslal: sobota 05. únor, 2011 13:22    Předmět: Citovat

Děkuji ti za vyčerpávající odpověd Laughing Takže si ji koupím,taky by mi to štvalo rozebírat detík kvůli nabíjení když je ta možnost.Ještě jednou díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Octavius



Registrace: 22.11. 2010
Příspěvky: 37
Bydliště: Doksy

PříspěvekZaslal: sobota 12. únor, 2011 10:13    Předmět: Citovat

Ahoj ja na GMAXXU upravil pouzdro proti dešti a je to taky v pohodě.
_________________
GM4 Pro,XP Deus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vossák



Registrace: 16.5. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pátek 16. květen, 2014 15:58    Předmět: Citovat

Můžeš sem prosím napsat,jak jsi problém vyřešil??
Řeším teď nemlich stejný problém,kvalitní alkaliky mě vydrží max 14 hodin hledání,kolegovi na zánovním měsíc a půl.Mě to kdysi vydrželo taky tak,ale od nějaké určité doby je s tím velký problém.Když jsem proměřoval odběry,tak kolegův G maxx bral kolem 13mA a můj 116mA,cívky vykazovaly stejné hodnoty u obou,tam problém není.Jinak funguje vše v naprostém pořádku,nechápu to Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vossák



Registrace: 16.5. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: sobota 19. březen, 2016 13:57    Předmět: Citovat

Sice pozdě,ale přece,problém byl na vstupním smd kondenzátoru napájení vysílače bezdr. sluchátek v hlavní jednotce,ve firmě,kde se zasílají XP detektory na opravy-tuším fa. Ramon mají asi origo elektroschémata,tak oprava vůbec netrvala dlouho a i když jsme se s tím trápili svépomocí s elektroniky neskutečně dlouho,tak jsme byli schopni zjistit jen to,že to bylo v okruhu bezdr. vysílače,v té firmě okamžitě šli hned po té konkrétní součástce a vyměnili ji.
Taky velice chválím za profesionalitu

Taky ačkoliv nerad dělám někomu reklamu obzvláště ohledně detectingu,tak musím velice pochválit UCeho,nejen kvůli jeho férovému a zdravému přístupu k zákazníkovi(jediný člověk,který zvedne telefon a poradí i v neděli v 8 večer) Very Happy Ale taky za to,že mě oprava vyšla gratis ačkoliv byl detektor již 10 let po záruce Cool

Neberte to prosím jako nějaké komerční bláboly,píšu jako opravdu spokojený zákazník a dlouholetý uživatel G maxxe-spokojený uživatel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: neděle 20. březen, 2016 14:08    Předmět: Citovat

Ale řekl bych, že těch 13 mA bude taky špatně. To nemůže mít ani bez připojené cívky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vossák



Registrace: 16.5. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. březen, 2016 16:32    Předmět: Citovat

No bylo to tak,a dle až neskutečné výdrže baterií v tomto detíku bych řekl naprosto odpovídající.Jen pro srovnání:
Minelab Quattro-kvalitní alkaliky 1,5 max!! celodenní akce
XP G maxxII -alkaliky cca 10 celodenních akcí plných signálů,a při počtu kopání 1 x v neděli v týdnu mi dojdou baterky klidně i za 2-3 měsíce,beru šuntozní alkaliky kaufland balené v igelitu,tyhle detíky obecně nežerou skoro nic o WS 1 ani nemluvě,ty už ani nepamatuju kdy jsem posledně nabíjel

Ještě jsem nezažil tak malou spotřebu u jakéhokoliv detektoru i cortes vydržel tak třetinu toho co XP

Teď mám deuse a ten vydrží na jedno nabití taky tak 1,5 celodenky cívka,sluchátka klidně i 3 akce........ale tady počítám,že už baterka v cívce asi nebude úplně ready,nabití je ale skoro zadarmo,tak neřeším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vossák



Registrace: 16.5. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. březen, 2016 16:37    Předmět: Citovat

Jo a ten odběr 13mA byl bez připojené cívky pro upřesnění,cívky jsem proměřoval jen na odpor zvlášť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fanu
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 1752

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. březen, 2016 17:56    Předmět: Citovat

Vossák napsal:

Ještě jsem nezažil tak malou spotřebu u jakéhokoliv detektoru i cortes vydržel tak třetinu toho co XP



Zkus třeba Jokra, klidně i s cívkou. To je mistr ve výdrži baterie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. březen, 2016 20:47    Předmět: Citovat

Pro mne má smysl pouze spotřeba udávaná v A (mA), spotřeba udávaná "v baterkách" je pro mne nepodstatná. Zvláště mne to může naštvat u foťáků. Spotřebu u G-maxxe jsem nikdy neměřil, měřil jsem pouze kámošův Goldmaxx, a tam to bylo 17 mA bez a cca 35 s cívkou. Jelikož se oba stroje liší prakticky jenom frekvencí a zapojením vysílače, nemělo by se to snad až tak lišit. Ale možné to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 26. březen, 2016 17:30    Předmět: Citovat

Zpravidla největší spotřebu má na detektoru audio, pokud jede na reprák. Použití sluchátek z co největší impedancí (32 ohm) spotřebu podstatně sníží.
Mlaby mají obecně vysokou spotřebu, danou systémovým řešením (plný digitál). Ale to už je poněkud jiná kapitola.

Jediný rozumným zdrojem pro detektory - žrouty jsou Li-ion či Li-pol baterie, nesou sebou ale určitá rizika (vysoké zkratové proudy, možnost porušení obalu - zejména u těch plastových, apod.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: sobota 26. březen, 2016 20:32    Předmět: Citovat

A nejvíce žerou ty vysoké tóny. To pak u některých detektorů může vyletět spotřeba i několikanásobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP GMAXX II Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO