Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 657 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

E-trac, reklamace, prozvuky

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Qth



Registrace: 17.8. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pondělí 02. leden, 2012 10:30    Předmět: E-trac, reklamace, prozvuky Citovat

Zdravím Vás kolegové,

V threadu ,,E-Track - prvé postrehy,, jsem řešil velké množství prozvuků u svého Tracka, bral jsem v potaz hlavně Krokoušovi rady, nicméně v některých případech byl prostě detík nepoužitelný díky prozvukům i v relativně čisté a nerušené lokalitě.
Náhodou jsem zjistil, že prozvuky ustanou po poklepu na shaft. Není to tedy problém malých cílů ani rušení, a jal se vyčistit případný bordel pod krytem.
Nepomohlo to.
Při zkoumání příčiny na lokalitě jsem na to náhle přišel. Pokud je venku chladněji a ztvrdne kroucená šňůra od cívky a shaft se prodlouží na maximum, (hledám tak ze zvyku kvůli širšímu záběru/rozmachu) dojde k natažení kabelu a někde ve spojení konektorů cívka/detík dojde ke studeňáku a začne hudba z marsu.

Posílám tedy detík na reklamaci a podám zprávu.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pondělí 02. leden, 2012 12:22    Předmět: Citovat

Tak ať reklamace proběhne v pořádku, abys mohl naplno využít kvalit detíku... Wink Mě se také moc nelíbí způsob vedení kabelu, protože když je shaft vytažený na max, je kabel celkem dost namáhaný a dostává ještě víc zabrat, pokud se detík převáží v pouzdru. Skoro to vypadá, že se kabel ulomí... Evil or Very Mad
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Qth



Registrace: 17.8. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pondělí 02. leden, 2012 13:34    Předmět: Citovat

No mě dokonce prodejce mezi řečí řek, že je dobrý při hledání s uplně vysunutým šaftem si před připojením konektoru kabel jakoby předkroutit, aby povolil a nebyl tak napnutej Shocked

já si chtěl objednat ten delší karbonovej spodní díl (+10 cm) sem zvyklej nakročit políčko zeširoka Twisted Evil , ale vzhledem k tvrdosti a krátkosti kabelu z toho asi rači sejde....

Nepřevážíš snad detík rozloženej ale se zapojeným kabelem?!
Já to chtěl zkusit, ale vzhledem k tomu že bych musel k rozložení shaftu fakt zabrat a kabel bych opravdu natáh jaxwině, rači to vždy rozšroubuju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pondělí 02. leden, 2012 14:29    Předmět: Citovat

Ten delší shaft používám furt. Ani mi tak nevadí, že je kabel trochu víc nataženej, ale co mi vadí a z čeho mám strach, tak to je, když při převozu mám cívku sklopenou a následně ji rovnám. Pak zase když cívku sklápím. Prostě ten kousek kabelu ze shaftu po cívku se tak nějak divně láme a mám strach, že to dlouho nevydrží. Teda slovo strach není na místě, bo jednu cívku už jsem asi tímto oddělal. Jinak detík převážím nerozloženej, jen zasunutej v teleskopech a cívku sklopenou. Celé takto to dávám do přepravního pouzdra.
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Qth



Registrace: 17.8. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 9:59    Předmět: Citovat

Tak to bych vyřešil tak, že bych dole u cívky kabel povytáh a zajistil nějakou gumovou průchodkou nacpanou do shaftu nebo stahovací páskou, aby se kabílek nevrátil. Tím vznikne u cívky smyčka, úhel ohybu pak nebude tak ostrej. Případně kabel dole obtočit plastovo-gumovou pružinkou, co používají elektrikáři na svazování kabelů. Tím se opět rozloží tlak na kabel po celý smici. Cos udělal s tou starou cívkou? můžu se pokusit ji opravit, pokud ti ji v záruce nevyměnili ; ), aspoň bych si vyzkoušel výměnu kabelu u cívky za lepší, měkčí, delší... Jde o to vyzkoušet, aby sehnanej kabel neměl nějaký interference a byl správně stíněnej, to se mi na nový cívce v záruce nechce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: středa 04. leden, 2012 10:21    Předmět: Citovat

Chci ji časem dát do opravy Vrcinakovi, už má s cívkami zkušenosti Wink Kabel jsem dole neobtáčel pružinkou, ale rovnou jsem ho tavnou pistolí přilepil k cívce. Ale při hledání tam vznikal ostrý úhel, tak jsem byl rád, že ten silikon po chvilce stejně prdnul... Při sklopené cívce a složeném (zasunutém) shaftu to ale bylo bezchybné Laughing
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Qth



Registrace: 17.8. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: úterý 07. únor, 2012 8:50    Předmět: Citovat

Tak detík zaslán prodejci s následujícím dopisem :

Idea Závada se projevuje tak, že při vysunutí shaftu na maximální délku dochází k falešným signálům při citlivosti cca od čísla 16. Další nastavení detektoru ani lokalita nemá na snížení prozvků vliv. Problémem je, že tato závada se projevuje náhodně, což pravděpodobně sníží snadnost jejího zjištění.
Tento problém se projevil již na začátku používání přístroje. Přičítal jsem to však mé nezkušenosti v nastavení, tak i citlivosti přístroje na malinké cíle, které jsou prakticky všudypřítomné, případně i výběru lokality, nehledě na absolutně odlišný druh akustické signalizace oproti mému předešlému detektoru F75.

Pravděpodobně došlo k narušení některé žíly kabelu případně ke studenému spoji v připojení konektoru na kabel cívky. Závadu na připojení konektoru jednotky nepředpokládám, vzhledem k tomu, že tento je v zasunutém shaftu zajištěn jeho gumovým pouzdrem.

Z mého pozorování vyplývá, že pokud prodloužím shaft, dojde k přílišnému napnutí kabelu a vzhledem k jeho tuhosti je tento zbytečně namáhán.
Pokud sestavím shaft bez jednotky a cívky, postavím ho na cívku, a podél natáhnu kabel do délky shaftu, je při cca 5°C síla potřebná k natažení opravdu velká. Moje domněnka tedy je, že kabel je prostě příliš krátký, a dochází k jeho namáhání. Rád bych si objednal delší verzi karbonového dílu, ale nevím, zdali to vůbec kabel snese. Idea

Detík putoval od prodejci ke známému servisákovi, jehož žena mi volala, že se závada ani po zkoušce v terénu neprojevila, a přičítala problém neznalosti nastavení. Nechala si však vysvětlit, že to tím nebude a byla mi nabídnuta možnost výměny cívky za sice starší, ale ve stejném stavu.
Návrh jsem přijal. Ještě mi do detíků přidal nějakej mód nastavení, ale to bych hledal jen měděný podložky od dvou centimetrů vejš : )

takže celkem vstřícné jednání a spokojenost. Jen to teď nevytáhnu ve dvou metrech sněhu a -20ti ven. tak se těšim najaro.
Už jsem alespoň dodělal baterku a nabíječku, tak to příležitostně přidám do threadu o baterkách...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Boban
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.2. 2010
Příspěvky: 138
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: úterý 07. únor, 2012 9:38    Předmět: Citovat

Qth napsal:
Tak detík zaslán prodejci s následujícím dopisem :

Idea Závada se projevuje tak, že při vysunutí shaftu na maximální délku dochází k falešným signálům při citlivosti cca od čísla 16. Další nastavení detektoru ani lokalita nemá na snížení prozvků vliv. Problémem je, že tato závada se projevuje náhodně, což pravděpodobně sníží snadnost jejího zjištění.
Tento problém se projevil již na začátku používání přístroje. Přičítal jsem to však mé nezkušenosti v nastavení, tak i citlivosti přístroje na malinké cíle, které jsou prakticky všudypřítomné, případně i výběru lokality, nehledě na absolutně odlišný druh akustické signalizace oproti mému předešlému detektoru F75.

Pravděpodobně došlo k narušení některé žíly kabelu případně ke studenému spoji v připojení konektoru na kabel cívky. Závadu na připojení konektoru jednotky nepředpokládám, vzhledem k tomu, že tento je v zasunutém shaftu zajištěn jeho gumovým pouzdrem.

Z mého pozorování vyplývá, že pokud prodloužím shaft, dojde k přílišnému napnutí kabelu a vzhledem k jeho tuhosti je tento zbytečně namáhán.
Pokud sestavím shaft bez jednotky a cívky, postavím ho na cívku, a podél natáhnu kabel do délky shaftu, je při cca 5°C síla potřebná k natažení opravdu velká. Moje domněnka tedy je, že kabel je prostě příliš krátký, a dochází k jeho namáhání. Rád bych si objednal delší verzi karbonového dílu, ale nevím, zdali to vůbec kabel snese. Idea

Detík putoval od prodejci ke známému servisákovi, jehož žena mi volala, že se závada ani po zkoušce v terénu neprojevila, a přičítala problém neznalosti nastavení. Nechala si však vysvětlit, že to tím nebude a byla mi nabídnuta možnost výměny cívky za sice starší, ale ve stejném stavu.
Návrh jsem přijal. Ještě mi do detíků přidal nějakej mód nastavení, ale to bych hledal jen měděný podložky od dvou centimetrů vejš : )

takže celkem vstřícné jednání a spokojenost. Jen to teď nevytáhnu ve dvou metrech sněhu a -20ti ven. tak se těšim najaro.
Už jsem alespoň dodělal baterku a nabíječku, tak to příležitostně přidám do threadu o baterkách...


Já to nejdelší prodloužení mám a nic nepozoruju mám to k základní cívce tak i k 30x38 sef pravda,že detektor mám furt rozloženej a málo kdy ho zasouvám.
_________________
Minelab E-Trac
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karlos



Registrace: 8.8. 2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pondělí 14. květen, 2012 16:52    Předmět: Citovat

Tak jak to dopadlo s cívkou, bylo to tím???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Qth



Registrace: 17.8. 2010
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: středa 27. červen, 2012 10:38    Předmět: Citovat

Jasně, po změně cívky naprosto bez problémů, les hledám i na citlivost 30, pole dle bordelu 24-28 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: pondělí 13. červen, 2016 10:54    Předmět: Citovat

Zdar borci. Vracím se sem, do tohoto vlákna, také s problémem. Koupil jsem k E-troušovi cívku Ultimejtku a jsem z ní docela nešťastnej. Nemůžu se s ní dotknout ani stébla trávy. Okamžitě prozvuky. Používáte někdo také tuto cívku? Jaké jsou vaše zkušenosti?
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Aeskulap
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 2792
Bydliště: Prahajzlov

PříspěvekZaslal: pondělí 13. červen, 2016 15:28    Předmět: Citovat

Ja s ni mel problem stejny- na XP, ale jen kdyz holka zvlhla Smile
nakonec mi byla vymenena za jiny kousek a ten slape jak ma Smile
_________________
https://radioparadise.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: středa 15. červen, 2016 19:53    Předmět: Citovat

Krokouš-)) tu sondu mám a žádný problém ani prozvuk.
Máš určitě špatný kus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Karlos



Registrace: 8.8. 2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: úterý 21. červen, 2016 23:12    Předmět: Citovat

Ahoj hledači, tak co jste našli?? Smile
Hele, kdybych chtěl nadělit trakařovi nějakou lepší cívku, po jaké mám jít? Jestli teda taky tu ultimejtku¨? Nebo už je něco vyzkoušeného lepšího?
Ted tam mám ani nevím, nějakou obrovskou sefku, náhradu za špatnou origo. K origo už jsem se znovu nedostal.

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: středa 22. červen, 2016 12:55    Předmět: Citovat

Já na origo nedám dopustit. Super separace, super odezva, super dosahy. Akorát, že už mám doma asi dvě s ulámanŷm kabelem. Budu muset zavolat Milanovi Vrcinakovi, jestli by se mi na ně nepodival. Jinak mám doma také tu ohromnou Seefku muhehe ta je dobrá tak na dohledávky. Ultimejtka by měla bejt snad nejlepší, bohužel ne u mě Rolling Eyes
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Karlos



Registrace: 8.8. 2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: středa 22. červen, 2016 21:22    Předmět: Citovat

Ahoj, já zas měl problem s origo, tak jsem na ni tak trochu zanevřel.
Když bych teda chtěl nějakou hmmmm pohodlnější cívku, mám asi jen dvě možnosti origo nebo ultimejtku. Žeo??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
krokodill
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.6. 2006
Příspěvky: 5425
Bydliště: Podhůří Kérkonoš Věk: furtum stejně

PříspěvekZaslal: čtvrtek 23. červen, 2016 13:37    Předmět: Citovat

Vono by se snad našlo i něco jinýho (Nell?..), ale to by už museli poradit spíše prodejci, nebo někdo, kdo s jinou chodí. Já fakt doporučuji jen z těchto, bo je znám... Wink
_________________
E-Trac, Eqx 800
Ďaur (bezvěrec)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Karlos



Registrace: 8.8. 2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. červenec, 2016 19:20    Předmět: Citovat

Ahoj, se mě to tak nějak vyřešilo samo. Přerušil se mě u té velké sefky kabel, tak jsem koupil ultimejtku. Zdá se lepší a určitě je lehčí. Smile
Sefku jsem nakonec spravil, ji asi zkusím střelit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO