Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 422 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

oprava cívky SEF - prosba

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cortés
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Karlos



Registrace: 8.8. 2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. červenec, 2016 19:27    Předmět: oprava cívky SEF - prosba Citovat

Ahoj,
kamarád mě poprosil, zda bych se mu nepodíval na nefunkční cívku sef k tesoro cortezovi. (poté co jsem si úspěšně opravil k etrakařovi)
Po ohledání zjištěn překroucený kabel u štekru, nebylo poznat kam který kablik patří. Jsou tam 4 barvy, zelená má mezi sebou a svým stíněním cca 20 ohm a červená s černou a žlutou mají mezi sebou od cca20 do 30 ohm, na stínení nekonečno. Zelená snad nebyla ve štekru vůbec zapojená. Potřeboval bych znát zapojení cívky (aby zkontroloval těch 5 cm káblu k cívce) a zapojení štekru. Nic se mě nepodařilo vygooglovat.
Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. červenec, 2016 20:38    Předmět: Citovat

Nie som síce odborník na cievky, ale logicky bude SEF porovnateľná s origo cievkou - cievkami, čo sa týka počtu závitov, odporu, impedancie aj indukčnosti......skús rozobrať konektor origo cievky, premerať a podľa origo cievky zapojiť tú SEF......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Karlos



Registrace: 8.8. 2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pátek 15. červenec, 2016 23:03    Předmět: Citovat

Jj, dík. Ale bohužel ohmicky originál cívka neodpovídá sefce. Nevímjestli ještě nebude sešmelcovanej kabel uplně dole u cívky.Čekam že někde splašim zapojení te sefky, abych to zbytečně neořezával a dolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: sobota 16. červenec, 2016 0:28    Předmět: Citovat

Mám k dispozici jen orig. cívku pro vyšší frekv. (Tejon a spol) a tam je jedno vinutí 4,6, druhé 66 ohm. Je pravděpodobné, že u Cortéze to bude stejné nebo podobné, lišit se bude asi jen naladění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Karlos



Registrace: 8.8. 2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: sobota 16. červenec, 2016 8:24    Předmět: Citovat

Já mám ca 10 ohm mezi stíněními a všemi barevnymi kabliky. Tak mi to nějak hlava nebere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: sobota 16. červenec, 2016 14:13    Předmět: Citovat

Ty odpory se můžou trochu lišit, mám ověřené, že ti Bulhaři někdy používají odlišné průměry drátů oproti originálu. Lepší by bylo měřit indukčnosti. Zkus ještě připojit na ty holé dráty ohmmetr a hýbat jimi. Odpor by se neměl měnit. Jinak bude chyba ještě blíž k cívce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 16. červenec, 2016 18:59    Předmět: Citovat

Jukni na ruský weby, tam je vše. Zkus zadat název cívky s .ru a uvidíš, co vyběhne. Nutno ovšem rozumět breberkám, bývají tam i schémata a návody testů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Karlos



Registrace: 8.8. 2011
Příspěvky: 57
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: sobota 16. červenec, 2016 22:12    Předmět: Citovat

Jo, ja jsem puvodem mechanik elektronik, na origo jsem měřil, je to uplně jasné, vadná sefka nesmysly. Hybaním pahejlem drátů se nic bohužel nemění.
No asi to ořežu až dolu a uvidim.
Ideální by byl nákres zapojení cívky-cívek vůči barevným přívodům.

Sefka co mě odešla u trakaře má jen dva vývody, byla ulomená těsně nad plastovou matičkou. Nechápu. Zapájel, nekolik vrstev smršťovačky, nakonec bandáž samosvařující páskou, chodí jako dříve.
Jestli oni soudruzi v detechu neudělali někde chybu. Kdyby na cívce udělali takovej domeček, jakoby vchod do jeskyňky Very Happy a v ní skovanej samička konektor, připojeno káblem se samcem ve tvaru fajfky, muselo by to vydržet všechno, maximálně by se měnil kábel....a nebo to dělají schválně, takové to kurvítko, aby šli kšefty. Co jsem si koupil ted novou ultimejtku, po jednom hledání odřený pohmožděný ohyb káblu od cívky jak mizí ve shaftu. Se tam normálně přeřezává o hranu, navíc je poměrně krátký.
Musel jsem zakroucení poměrně násilně natáhnout a dole na to inkriminované místo jsem navlekl prořízlou pvc hadičku a také omotal samosvařující páskou. Kdybych si toho nevšiml, byl by problem. Pry na to ani neuznají zaruku. Prostě mě to nepřijde normální, když takovej výrobce udělá takhle blbě přívod k cívce....
tyo, tolik už jsem toho dlouho nenapsal Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Tesoro Cortés Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO