Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 634 anonymních a 2 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

detik do 30.000

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
archybald



Registrace: 4.4. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: sobota 18. březen, 2017 10:10    Předmět: detik do 30.000 Citovat

Poradte detik do 30000.- pro hledani minci, pripadne drobne zlate nugety do 5mm. Premyslim o: Xp deus, minelab safary, nokta impakt, c.scope newforce r-1, Makro racer 2. Jeste doplnim minelab e-trac, ale tam uz jsem kousek pres rozpocet

Naposledy upravil archybald dne sobota 18. březen, 2017 15:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: sobota 18. březen, 2017 11:41    Předmět: Citovat

A kde máš Težóóón Smile Ušetři 10 sítku a ber ho Laughing
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
archybald



Registrace: 4.4. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: sobota 18. březen, 2017 11:53    Předmět: Citovat

Od tesora mam momentalne eurosabre, to dam brachovi. Jinak tesoro je super od eldorada po eurosabre, ale jiz chci nejakej ten digital. Jinak veskera tesora co jsem Mel, nevyhoda sbirani pouze po povrchu ( myslim Tim mensi dosah)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: sobota 18. březen, 2017 16:24    Předmět: Citovat

Za mě E-trac nebo Noktu Impakt Wink Pokud zvládneš jednoton tak Tejona s Ultimátkou a máš také vyhráno..
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
archybald



Registrace: 4.4. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: neděle 19. březen, 2017 16:49    Předmět: Citovat

Tak jsem si predobjednal noktu impakt v plny vybave, uvidime az prijde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kloss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.4. 2006
Příspěvky: 1443

PříspěvekZaslal: pondělí 20. březen, 2017 23:37    Předmět: Citovat

archybald napsal:
Od tesora mam momentalne eurosabre, to dam brachovi. Jinak tesoro je super od eldorada po eurosabre, ale jiz chci nejakej ten digital. Jinak veskera tesora co jsem Mel, nevyhoda sbirani pouze po povrchu ( myslim Tim mensi dosah)


Stále vlastním od tesora Eldorado, protože lepší speciál na určitý kov na trhu nebyl. Jde poměrně hodně hluboko, ale tyto detíky vyžadují, aby je hledač dokázal správně nastavit. Nemáš problém spíš ve špatném nastavení?
_________________
Spes non confunditur
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
archybald



Registrace: 4.4. 2006
Příspěvky: 65
Bydliště: Horní Slavkov

PříspěvekZaslal: úterý 21. březen, 2017 7:28    Předmět: Citovat

Kloss: Co se týče tesor tak eldorádo byl asi nejlepší detík co jsem od nich měl. Pořád tu noktu zvažuji, jestli nevzít třeba Whites vx3, nebo fisher F75, Csope R1. U té nokty se mi líbí zobrazení půdní mineralizace, to by mohlo něco napovědět při hledání míst s výskytem drobných zlatinek (součástí těchto míst je většinou větší výskyt magnetického rutilu) a to by na té noktě mohlo jít poznat. Ještě nevím jestli nesjednat na pátek schůzku a zajet do prahy detíky otestovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
butcher
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 1261
Bydliště: Kolínsko už 55 let

PříspěvekZaslal: úterý 21. březen, 2017 13:05    Předmět: Citovat

archybald napsal:
Kloss: Co se týče tesor tak eldorádo byl asi nejlepší detík co jsem od nich měl. Pořád tu noktu zvažuji, jestli nevzít třeba Whites vx3, nebo fisher F75, Csope R1. U té nokty se mi líbí zobrazení půdní mineralizace, to by mohlo něco napovědět při hledání míst s výskytem drobných zlatinek (součástí těchto míst je většinou větší výskyt magnetického rutilu) a to by na té noktě mohlo jít poznat. Ještě nevím jestli nesjednat na pátek schůzku a zajet do prahy detíky otestovat.

Uvažuješ správným směrem, rozhodně stojí za to , chytit si ten detík do ruky a poslechnout si ho na vlastní ucho než jakýkoliv zprostředkovaný video test. Ale stejně bych se dostal přes těch 30k , protože bych dokupoval adaptér na bezdrátová sluchátka, protože jsem si na ten luxus za ta léta strávená s XP už zvykl a neslevil bych, jinak ta Nokta vypadá celkem zajímavě, jen by mě zajímalo jak se jim povede to zobrazování všech tří frekvencí u Whitese to nebyl žádný zázrak, jinak s tvým hodnocenímTesor souhlasím, taky jsme si nesedli tím menším dosahem a horší orientací v koksu a železe a nutností stále místo hledání ladit zem.
_________________
u zážitku nezáleží na +/- ale na absolutní hodnotě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pondělí 27. březen, 2017 2:38    Předmět: Citovat

Hm, zajímaly by mě ty např. 2 mm nugettky. Ve vodě. V naplaveninávh plných kdoví, čeho.
Já doporučím AT Gold se základní cívkou. Nebojí se vody, bordelu, ani proměnlivé mineralizace. Frekvence, dle mého vhodná pro gold a GB okno, to samozřejmě taky Při správném nastavení - nu což, hledám s ním, tak se jen skromně zmiňuji. Very Happy
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cuch
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.3. 2011
Příspěvky: 155
Bydliště: jihomoravské - kósek od Austerlitz

PříspěvekZaslal: pondělí 27. březen, 2017 9:42    Předmět: Citovat

archybald napsal:
Kloss: Co se týče tesor tak eldorádo byl asi nejlepší detík co jsem od nich měl. Pořád tu noktu zvažuji, jestli nevzít třeba Whites vx3, nebo fisher F75, Csope R1. U té nokty se mi líbí zobrazení půdní mineralizace, to by mohlo něco napovědět při hledání míst s výskytem drobných zlatinek (součástí těchto míst je většinou větší výskyt magnetického rutilu) a to by na té noktě mohlo jít poznat. Ještě nevím jestli nesjednat na pátek schůzku a zajet do prahy detíky otestovat.


Cscope R1 je dosahově průměrný, nebyl zrovna moc citlivý na mini cíle, ten jejich radar je vlastně jen měřič signálu na časové ose, má poměrně špatnou diskriminaci na velké železa, ale díky tomu radaru je hned vidět, že to je velké železo a ne barva. Má vlastní cívky, nedají se zatím dokoupit od jiného výrobce. Je vodotěsný a celkem robustní.

Spectra VX3 je dosahově lehce nad R1, "radar" se tam dá zapnout taky, má špičkovou diskriminaci, ale raději bych volil starší V3i nebo V3. VX3 má jen dvě frekvence filtru, buď moc citlivou, že se s tím špatně chodí na poli a je hodně neklidná, nebo necitlivou, ale s velkou ztrátou hloubky. Je to velmi kvalitní detektor.

Nokta asi bude elektronicky super, ale měl jsem Relic jen pět minut. Přišla poštou, pět minut jsem jí testoval na zahradě, pak napsala cosi Bus Error a ihned jela zpět k prodejci. Pak už jsem Noktu nechtěl.

Všechny detektory co jsem o nich psal jsem vlastnil, takže píši osobní zkušenosti. Jinak VX3 má ukazatel hloubky v palcích, ale dá se přes skryté menu, kde se dá i resetovat přepnout na cm.
_________________
Lepší nekopnout nic, než nakopnout granát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
buiaimon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.1. 2014
Příspěvky: 250
Bydliště: Marobudum

PříspěvekZaslal: pondělí 27. březen, 2017 16:36    Předmět: Citovat

Feri napsal:
Hm, zajímaly by mě ty např. 2 mm nugettky. Ve vodě. V naplaveninávh plných kdoví, čeho.
Já doporučím AT Gold se základní cívkou. Nebojí se vody, bordelu, ani proměnlivé mineralizace. Frekvence, dle mého vhodná pro gold a GB okno, to samozřejmě taky Při správném nastavení - nu což, hledám s ním, tak se jen skromně zmiňuji. Very Happy
Zdravím Františku! Já myslel že jsi ho prodal 30.11.2012 zde v inzerátu a teď jedeš Deuse Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pondělí 27. březen, 2017 21:31    Předmět: Citovat

Ahoj. Zůstávám věrný značce.
A do budoucna i zůstanu.
Jsem taková garrettovská konzerva Very Happy
Jo, taky zdravím!
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: úterý 28. březen, 2017 16:30    Předmět: Citovat

No jo, mládenci, jak chcete vybírat detektor, když nevíte, nebo jen mlhavě, jak funguje.

Proto je tu moje hraběcí rada zdarma.

Magnetické pole v Tx vinutí hledací cívky lze budit dvěma způsoby:

a) sinusovým signálem zvolené frekvence, tj. pomocí resonančního obvodu naladěného na tuto frekvenci. Budící signál je symetrický kolem nuly.

b) obdélníkovým signálem jisté opakovací frekvence, což ale nemusí nutně být frekvence hledací, který na vinutí vytváří jehlové impulsy vysoké amplitudy opačné polarity, než má budící signál, takové cívky jsou pak neladěné, tj. širokopásmové a budící signál se mění mezi nulou a pevnou kladnou hodnotou. Jehlový impuls je tím větší a současně užší, čím rychlejší je přerušování proudu tekoucího do cívky.

a) využívají všechny low end a standardní detektory, ale třeba i Deus, výhodou je malá energetická náročnost, lze provozovat i na malokapacitní baterie celkem rozumnou dobu.

b) je základem Mlabova systému FBS a používá jej mj. též White´s, z hlediska hloubkového dosahu a možnosti získání informací o cíli je tak o cca třídu lepší než způsob a), ovšem za cenu vyšší energetické náročnosti a taky váhy strojku. Samozřejmě, zpracování odezvy cíle na jehlový impuls vyžaduje masivní výpočetní kapacitu, zpravidla je prováděna spektrální analýza pomocí rychlého algoritmu Fourierovy transformace, kdy jsou počítány koeficienty pro konkrétní násobky frekvencí harmonického rozvoje a z nich je pak usuzováno, o jaký cíl jde. K dalším zajímavým vlastnostem patří vyloučení nutnosti GB, protože snímání vlastností pozadí a jeho ukládání do paměti pro porovnání se signálem cíle je prováděno průběžně a taky to, že citlivost se reguluje úrovní výstupního výkonu, zpravidla změnou šíře budícího pulsu.

Poznat, jaký způsob je u detektoru použit, lze přiložením hledací cívky k anténě spektrálního analyzátoru, pokud detekujete jednu frekvenci, je to a), vidíte-li celé spektrum jdoucí do desítek až stovek MHz, je to b).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO