Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 409 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

AT Pro - muj prvni detektor - moje zkusenosti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Garrett AT Pro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tartaros
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 13. leden, 2017 0:09    Předmět: Citovat

Jj, už jsem to přelouskal, děkujeme Wink
Návrat nahoru
freexxx



Registrace: 9.2. 2015
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: pátek 13. leden, 2017 6:53    Předmět: Citovat

diki Feri

Question Zaujimala by ma ešte jedna vec ako si AT pro poradi zo slanou vodou chorvatskeho mora resp v stredozmenom mori kde je slanosť vyššia ako inde napr. v amerike.(nastavenie citilovosti ,prezvuky,dosah...)

ďakujem za odpoveď. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
aksamit



Registrace: 23.6. 2010
Příspěvky: 38
Bydliště: Silesia, 1977

PříspěvekZaslal: čtvrtek 26. leden, 2017 9:07    Předmět: Citovat

Ještě k té vodotěsnosti... kterou silikonovou pastu na utěsnění víčka bateriové šachty by si, Feri, doporučil? Nebo je to šumák?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: čtvrtek 26. leden, 2017 19:08    Předmět: Citovat

Ahoj, dá se sehnat průmyslové balení v menší tubě. Tu, co jsem objednával v Garrettu už nikdy nekoupím. Cena byla nehorázná. Já používám tu pro stroje a zařízení, ale mělo by být jednu, jakou použiješ.
Podle mě stačí i voděodolná vazelína. Za mých časů bývala bílá, tak se to snad nezměnilo.
Prostě, nesmí se to dostat ven a nesmí přes to voda a mělo by to jít vyčistit něčím, co nepoškodí detektor a těsnění.
Více asi poradit neumím. Zítra mrknu na název té mé. Nemůžu se pohybovat, prý virus, tak zítra po krvi dopajdám do laboratoře a napíšu název nebo firmu.
hezký večer.
Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavlozs



Registrace: 4.1. 2018
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: sobota 06. leden, 2018 18:55    Předmět: Citovat

Pořídil jsem si svůj první detektor.

Doteď jsem neměl s detektory žádné zkušenost. Z druhé ruky jsem si pořídil Garrett AT PRO jevící hojné známky užívání.

Nrjdřív jsem byl v šoku, protože když jsem s ním poprvé vyšel ven, tak to byla "diskotéka". I po snížení citlivisti na minumum vše blikalo a pískalo i s cívkou namířenou do vzduchu. Pokusil jsem se dotáhnout konektor cívky, přemotat kabel, ale nic nepomáhalo. Po cca 30min se začal "uklidňovat". Moje doměnka je ta, že při přechodu z tepla do zimy v detektoru kondenzovala vlhkost. Postupně problémy začaly mizet.

Na to že, jsem držel detektor poprvé v ruce, mě překvapila úspěšnost hledání. Potom co se detektor zklidnil, tak hned ze startu 2 mince, jedna totálně zkorodovaná a neidentifikovatelná a pak desetník pro radost. Dál následovaly jedny vidle, kus železné obruče, nábojnice ... a den byl zakončen nalezením 50tikorunové mince.
Tak že až na trochu nemilý začátek, první testovací hledání v remízku za domem mile překvapilo.

Trochu jsem si zkoušel hrát s diskriminací železa, potlačením nežádoucích cílů. Mírně mě to zklamalo. Nevím, jestli je to stavem detektoru, nebo je to normální chování. Rozdíl byl sice znát, ale vesměs docházelo k tak 80% - 90% potlačení, cíle nikdy úplně nezmizely.

Po počatečních problémech zatím spokojenost.

Jen bych se chtěl zeptat zdejších zkušených majitelů Garretta na zkušenosti s tím blbnutím, že detektor píská i při mácháním ve vzuchu. Nevypadá to na něco uvolněného, protože problém postupně mizí a vrací se. Postupem času se venku úplně vytratil. Lomcování detektorem nebo taháí za kabel cívky na to nemá žádný vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JvK
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.12. 2017
Příspěvky: 101
Bydliště: zelené údolí na veliké řece

PříspěvekZaslal: sobota 06. leden, 2018 22:31    Předmět: Citovat

pavlozs napsal:
Pořídil jsem si svůj první detektor.

Doteď jsem neměl s detektory žádné zkušenost. Z druhé ruky jsem si pořídil Garrett AT PRO jevící hojné známky užívání.

Nrjdřív jsem byl v šoku, protože když jsem s ním poprvé vyšel ven, tak to byla "diskotéka". I po snížení citlivisti na minumum vše blikalo a pískalo i s cívkou namířenou do vzduchu. Pokusil jsem se dotáhnout konektor cívky, přemotat kabel, ale nic nepomáhalo. Po cca 30min se začal "uklidňovat". Moje doměnka je ta, že při přechodu z tepla do zimy v detektoru kondenzovala vlhkost. Postupně problémy začaly mizet.

Na to že, jsem držel detektor poprvé v ruce, mě překvapila úspěšnost hledání. Potom co se detektor zklidnil, tak hned ze startu 2 mince, jedna totálně zkorodovaná a neidentifikovatelná a pak desetník pro radost. Dál následovaly jedny vidle, kus železné obruče, nábojnice ... a den byl zakončen nalezením 50tikorunové mince.
Tak že až na trochu nemilý začátek, první testovací hledání v remízku za domem mile překvapilo.

Trochu jsem si zkoušel hrát s diskriminací železa, potlačením nežádoucích cílů. Mírně mě to zklamalo. Nevím, jestli je to stavem detektoru, nebo je to normální chování. Rozdíl byl sice znát, ale vesměs docházelo k tak 80% - 90% potlačení, cíle nikdy úplně nezmizely.

Po počatečních problémech zatím spokojenost.

Jen bych se chtěl zeptat zdejších zkušených majitelů Garretta na zkušenosti s tím blbnutím, že detektor píská i při mácháním ve vzuchu. Nevypadá to na něco uvolněného, protože problém postupně mizí a vrací se. Postupem času se venku úplně vytratil. Lomcování detektorem nebo taháí za kabel cívky na to nemá žádný vliv.


S Garrettem nehledám, ale to co popíšu se týká všech detíků, protože mají detektory obecně velice citlivé cívky, to proto aby jsme dokázali nalézt i ty nejdrobnější kovové předměty co nejhlouběji v zemi, tak tím že otočíš detektor k nebi cívkou z něj uděláš, jako kouzlem:-), ANTÉNU.
A proč se s ním pak děje to co popisuješ si snad domyslíš sám.
Mě tohle teda moc netrápí, nikdy jsem toho ve vzduchu tolik nenašel jeko v zemi Very Happy.
Ale neříkám že to musí být špatná volba, určitě budeš průkopník v lovech kovů ve vzduchu, je to jako se vším, chce to jen vydržet a držet se vytyčeného cíle. Very Happy
Držím palce v "air huntingu".
Jen soustavný a tvrdý trénink z nás dělá mistry.
JvK
_________________
E-Trac, Nokta Pointer NEW
Kde je vůle, tam je cesta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: neděle 07. leden, 2018 8:39    Předmět: Citovat

Možná jen myslel že má cívku zvedlou trochu více nad zem a mává ve vzduchu...takhle jsem to pochopil já Wink Příčina může být kdekoli,přebuzený detík,volná cívka,blbě přišroubovaný kabel...taky to znám třeba i z Tesora....a na tohle mu nejspíš nejlíp odpoví Feri nebo jiný zkušenější hledač kterého třeba v terénu potká Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlozs



Registrace: 4.1. 2018
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: neděle 07. leden, 2018 12:28    Předmět: Citovat

JvK Tím máchním ve vzduchu jsem myslel, že zvednu cívku od země. Je to stoprocentně nějaký problém. Děje se to i na citlivosti stažené na minimum a neovlivní to ani jiná lokalita. Chvilku jsem si myslel, že to je třeba mobil, nebo dráty vysokého napětí. Ale ne.

Naposled jsem byl několik hodin v lese a detektor fungoval parádně. Když jsem se chystal domů, tak začalo pršet a zase se zbláznil. Doma jsem očistil cívku a už saze OK. Tak že zatím mám dvě teorie. Buď nějaký bordel na cívce, nebo vlhkost.

Dělá mi to tohle jako na videu: https://www.youtube.com/watch?v=zh_v0l3sEK0[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: neděle 07. leden, 2018 13:28    Předmět: Citovat

Na tom videu to vypadá, že to reaguje na otřesy. Jinak detektor nemá co pípat ani při mávání ve vzduchu, aspoň ne nějak moc výrazně. Že by to bylo cívkou obrácenou k nebi je taky nesmysl, při normálním hledání taky cívka směřuje nahoru, byť horní stranou, to je ale úplně jedno. K orosení elektroniky dochází při přechodu z venku do tepla, ne obráceně. Chtělo by to aspoň o pár kiláků změnit lokalitu (eventuální rušení) a nebo jinou cívku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pondělí 08. leden, 2018 20:32    Předmět: Citovat

Ahoj pánové.
Nikde tady nezaznělo, jak máte nastaveno zemní vyvážení při hledání. Alfa a omega - před hledáním vždy přesně naladit a při hledání průběžně kontrolovat a dolaďovat.
Při zvednuté cívce vodorovně do vzduchu a točení/třesení cívkou Garrett vždy vydává zvuky.
Nad zemí a při správném nastavení detektoru lze počítat s prozvuky ve značně znečištěné zemi železem při rychlém skenu i při plné diskriminaci. Takže pozor na rychlost a držení stejné výšky cívky nad zemí při skenu. Mimochodem, prozvuky lze upravit v Notch Disc. a dále, jak jsem psal zpomalením rychlosti skenování při správném GND.
Vše jsem popisoval v manuálu.
Hezké nálezy.
Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavlozs



Registrace: 4.1. 2018
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: úterý 09. leden, 2018 9:55    Předmět: Citovat

Zdravím Feri.

Když se ten detektor "zbláznil", tak jsem samozřejmě zkoušel zemní vyvážení, snížení citlivosti (až na minimum). Nic z toho nepomáhalo, detektor vydával mraky falešných signálů. Aniž bych se hnul z místa, tak po chvíli se zklidnil a pak pracoval OK. Tohle se mi sem tam děje a jak to samo začne, tak to i zmizí.
Zkusím sebou tahat druhou cívku a když to začne, tak ji vyměnit. Jestli do ní neleze vlhkost, nebo nemá nalomený kabel? Chvilku jsem si myslel, jestli to třeba nedělá mobilní telefon, ale taky ne.
Až to zase nastane, zkusím to natočit.

Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: úterý 09. leden, 2018 23:29    Předmět: Citovat

pavlozs napsal:
Zdravím Feri.

Když se ten detektor "zbláznil", tak jsem samozřejmě zkoušel zemní vyvážení, snížení citlivosti (až na minimum). Nic z toho nepomáhalo, detektor vydával mraky falešných signálů. Aniž bych se hnul z místa, tak po chvíli se zklidnil a pak pracoval OK. Tohle se mi sem tam děje a jak to samo začne, tak to i zmizí.
Zkusím sebou tahat druhou cívku a když to začne, tak ji vyměnit. Jestli do ní neleze vlhkost, nebo nemá nalomený kabel? Chvilku jsem si myslel, jestli to třeba nedělá mobilní telefon, ale taky ne.
Až to zase nastane, zkusím to natočit.

Pavel

Ahoj.
Podívej se na dutinky v konektrou cívky, zda nejsou příliš roztaženy, mnohdy stačí je jen trochu stlačit, aby pevně obemkly piny. A hlavně, měj pevně, až na krev dotaženou matici konektoru.
Zdravvím
Feri
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pavlozs



Registrace: 4.1. 2018
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: středa 10. leden, 2018 0:12    Předmět: Citovat

Feri napsal:
pavlozs napsal:
Zdravím Feri.

Když se ten detektor "zbláznil", tak jsem samozřejmě zkoušel zemní vyvážení, snížení citlivosti (až na minimum). Nic z toho nepomáhalo, detektor vydával mraky falešných signálů. Aniž bych se hnul z místa, tak po chvíli se zklidnil a pak pracoval OK. Tohle se mi sem tam děje a jak to samo začne, tak to i zmizí.
Zkusím sebou tahat druhou cívku a když to začne, tak ji vyměnit. Jestli do ní neleze vlhkost, nebo nemá nalomený kabel? Chvilku jsem si myslel, jestli to třeba nedělá mobilní telefon, ale taky ne.
Až to zase nastane, zkusím to natočit.

Pavel

Ahoj.
Podívej se na dutinky v konektrou cívky, zda nejsou příliš roztaženy, mnohdy stačí je jen trochu stlačit, aby pevně obemkly piny. A hlavně, měj pevně, až na krev dotaženou matici konektoru.
Zdravvím
Feri


Díky, vyzkouším

Pavel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: středa 10. leden, 2018 11:41    Předmět: Citovat

Podle toho, co jsi psal před tím, tím konektorem to asi nebude. Tipoval bych spíš problém s tou vodou. Zkus nechat elektroniku i cívku pár dní někde v teple (tak kolem 30°C).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
buiaimon
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.1. 2014
Příspěvky: 249
Bydliště: Marobudum

PříspěvekZaslal: čtvrtek 11. leden, 2018 10:15    Předmět: Citovat

pavlozs napsal:
Zdravím Feri.

Když se ten detektor "zbláznil", tak jsem samozřejmě zkoušel zemní vyvážení, snížení citlivosti (až na minimum). Nic z toho nepomáhalo, detektor vydával mraky falešných signálů. Aniž bych se hnul z místa, tak po chvíli se zklidnil a pak pracoval OK. Tohle se mi sem tam děje a jak to samo začne, tak to i zmizí.
Zkusím sebou tahat druhou cívku a když to začne, tak ji vyměnit. Jestli do ní neleze vlhkost, nebo nemá nalomený kabel? Chvilku jsem si myslel, jestli to třeba nedělá mobilní telefon, ale taky ne.
Až to zase nastane, zkusím to natočit.

Pavel
Před léty,ještě když měl František své okénko u Traca tak jsme tento problém řešili.Nedělá to jenom AT ale i žluťák.Já jsem to nazval "Když se jednotka dohaduje s cívkou" Většinou pomohlo nastavení do továrního režimu a odpojení a znova zapojení konektoru ale skutečnou příčinu jsem nikdy nezjistil.Co mě však překvapilo,že to nikdy nedělala koncentrika ale vždy 2déčko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pondělí 15. leden, 2018 18:06    Předmět: Citovat

Ahoj.
Tento jev byl častý i při vybitých bateriích (už při jednom dílku)! A také u železnice, nebo blízko vysílačů, atd. Taky byl častý při prasklé cívce. Když bylo sucho, tak bylo vše OK, při vlhku to byl orchestr.
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Garrett AT Pro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO