Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 562 anonymních a 2 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Minelab Equinox 800 a 600
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 64, 65, 66  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Equinox 800
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 11:03    Předmět: Citovat

NA LP pisaly ze jednotky Equinoxa su opravitelne..,ked ti napriklad odide klavesnica-alebo bočne tlacitko-tak sa podla mna nebude menit cela Elektronika...,, Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 11:16    Předmět: Citovat

Elektronika vydrží, toho bych se nebál, dnes už je technologie výroby na špičkové úrovni...pokud se nespustí nějaké kurvítko Laughing
Spíš budou odcházet jak píše El Nino klávesnice a boční spínače, ale to až po záruce...to pak přijde na řadu ten dremlík + ruskej upgrade kit...ale vypadá to náhodou dobře a je to opakovaně rozebiratelné!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 13:35    Předmět: Citovat

adventurer napsal:

No a asi ta nejpodstatnější věc je stabilita detektoru, která je hodně špatná a jak tak čtu bojují s ní téměř všichni kromě prodejců. Zlobí to hlavně na dvojkových režimech. Nedovedu si představit hledání třeba v ostružiní a podobném bordelu, tam se detektor buď uštěbetá k smrti...nebo ho majitel přerazí o strom.
Nevím, neznám. Běžně s ním chodím v zarostlém lese a prozvuk se ozve pouze při pořádné šlupce do větve nebo pařezu. V jiném než dvojkovém režimu nechodím. Asi to bude kus od kusu.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 14:51    Předmět: Citovat

Bába napsal:
Nevím, neznám. Běžně s ním chodím v zarostlém lese a prozvuk se ozve pouze při pořádné šlupce do větve nebo pařezu. V jiném než dvojkovém režimu nechodím. Asi to bude kus od kusu.


A na jakých chodíš lokalitách, čisté nebo samé železo? Já mám většinou samé železo a tam se to může ukvičet. V lese bez bordelu je klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 17:10    Předmět: Citovat

Adventurer,myslím že jsi Noxe ještě nezvládl,jinak bys nemohl jej takhle shazovat.Ano,taky mám občas problémy naladit Noxe do klidu,ale jde to.Prostě ty dvojkové jsou tak ostré programy že když už si je dám,mám citlivost nejvýš 20,výše už je neklidný,v jedničkových dávám většinou 22 až 24.Ale to píšu o polích kde je toho bordelu opravdu hromady.V lese si myslím že to bude mnohem lepší,zatím jsem do lesa zavítal jen krátce dvakrát a na Pole2 ticho po pěšině,citlivost 22,a signál opravdu jen když pod cívkou něco je...Není to jednoduchý detík,musím uznat,ale jak začne sezona a člověk začne chodit aspoň jednou týdně tak se to nastavování dostane do krve a půjde to Wink

Jinak co se týče toho že by ses vrátil k Tejónu...samo že můžeš,ale za mě který hledal 9,5 roku s Tejonem a byl jsem srdcař nechtějící ani slyšet a připustit si něco o výměně,tak já už bych se nevracel...nevím jestlis už měl možnost porovnat Noxe s Tejonem někde na polygonu,ale je to prostě bída,když Tejon vidí asi z 15 cílů(od nejmenšího zlata,stříbrňáků,bronzů) jen asi 2 a Nox vše,tak už není o čem přemýšlet...jo a ta neohrabanost o které jsem se také nedávno zmiňoval,při posledním hledání jsem pouvažoval,posunul si loketku níže a šup,mávalo se mi úplně super,měl jsem ji moc pod loktem v té nejvyší dírce Wink Takže jediné co mě do budoucna štve je ta baterka,v Tejonu 10ks Eneloopek a jel 5 i více hledání,Nox nabíjím preventivně po každém hledání Confused Ale vyřeším to powerbankou a bude klid Wink

PS:přísahám že nejsem prodejce detektorů Nox Laughing
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 17:44    Předmět: Citovat

Objevilo se tu několik pozoruhodných informací, které je namístě připomenout:

x) napětí baterie = nominální napětí jednoho Li-ion článku, tím je EQ dán na roveň DEUSu, tedy až na tu kapacitu. Důvodem je pravděpodobně snaha o jednoduchost a nekomplikované dobíjení, tedy zcela nový trend nízkonapěťového napájení.

x) odběry proudu v jednotlivých režimech - je-li napětí nízké, proud pro požadovaný výkon zákonitě roste, škoda, že neproběhlo měření při odpojené cívce, dalo by to představu, kolik žere "vyhodnocovací" a kolik "vysílací" elektronika, když ta vysílací (výkonová) by byla mimo hru.

x) co s tím ti ukrajinští mládenci dovedou (rozborka, sborka) stojí za obdiv, ještě kurioznější je, že u toho mluví rusky (profiskatel.com je ukrajinský web, ceny detektorů jsou tam uvedeny v hřivnách).

x) pokud jde o stabilitu, zlaté pravidlo říká, že závisí na nastavené citlivosti, resp. v tomto případě výstupním výkonu a proto jsou-li zázračné vlastnosti EQ vykoupeny vyšťaveností a z toho plynoucí nestabilitou, je třeba se vrátit na zem a výkon přiměřeně snížit. Pak možná dojdeme k závěru, že EQ nijak nevybočuje z vlastností ostatních strojků.

x) provedení PCB odpovídá době a ukazuje, jak složité obvody lze na tak malý prostor vtěsnat. Je tu konstrukční podobnost s GoFind, kterého ale snadno rozebere i malé dítě.

X) tuší někdo, jaká je opakovací frekvence EQ, zjistit se to dá tak, že na vstup čítače se zapojí nějaké vinutí rozčuněné cívky a pak pro odečtení údaje stačí cívku zapnutého EQ k tomuto vinutí přiblížit. U Exporera byla tuším nějakých 14 kHz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 18:14    Předmět: Citovat

Ještě bych dodal k těm výkonům NOX vs Tejon...nejde jen o hloubky které jsem viděl a měl možnost poměřit se s mým nastaveným Tejónem(nejlíp jak jsem uměl). Šlo hlavně o separaci,testy např. hřebíky a mezi nima dobrý cíl už určitě na Youtubku jsou,a tam prostě můj milovaný Tejón pohořel,v lepším případě hlásil aspoň ty hřebíky,v horším pokud už jsem dal diskriminaci skoro k foil neviděl vůbec nic Confused To mě hlavně přesvědčilo že jsem do této doby na polích spoustu věcí přecházel,co si budem povídat,ty bývají samý šrot a mezi nima občas něco hezkého...v lese už to třeba není zas až tak extrémní,ale tam by zase Nox vyhrával co se týče hloubky Wink

Samozřejmě,má své mouchy,ale je to zatím to nejlepší co jsem měl...a to jsem děsný lenoch na učení a na nastavování,právě u Tesora jsem byl děsně spokojený,nastavil jsem disc1,disc2 a jelo se Smile
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 19:11    Předmět: Citovat

Ja už iba dopišem ,že by ma nenapadlo ze takyto detik a v takej cene - Eq 600...da na trh prave Minelab..,, Wink ,ale čo už,, . Pravdou je ze Equinox ukazuje prakticky prave vyhody multifrekvencie,- citlivost ,dosah,pevne ID v hlbke,a mineralizacii,v slanom prostredi,a tiez rychlost a separacia..to vsetko - v jednom detektore..To tiez neznamena ze niektore 1f detektory nie su stale dobre..,, Inač z nejakeho infa.. z Usa ,,sa zda.. že uz su v terennych testoch dalsie 2 Minelaby...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 19:13    Předmět: Citovat

Noxe nijak neshazuju jen kritizuju to co mi na něm nesedí, kritizuji i svojí motorku a to už je co říct Laughing
Ohledně té stability to tady dobře napsal franny, je to přesně to o čem jsem mluvil už jinde, a to že když EQ stáhnu na citlivosti tak, aby byl úplně v klidu tak potom na tom bude výsledně stejně třeba jako Tejon.

Co se týká testů Noxe, tak jsem v klidu, protože jedna věc je stát nad cílem o kterém vím a druhá věc je realita v terénu.....hledám už 23 let a do příchodu Tejona na americký trh jsem měl jen samé vlajkové digitály a myslel si že mám to nejlepší, ale pak jsem si ani nevím proč nechal přivézt Tejona ze států za skoro symbolickou cenu a od té doby jsem neměl důvod hledat nový detektor, protože jsem zjistil, že mraky cílů jsem v terénu s těmi nadupanými mašinami prostě přecházel.
Noxe jsem pořídil k vůli jedné jediné lokalitě a tam mě bohužel nepomohl, ale do žita ho rozhodně neházím, vím že je pekelně citlivý na drobotinu a to i takovou kterou jsem s Tejonem 100% neviděl, ale mluvím fakt o malých šušních které když přejdu tak mě to netrápí. Na druhou stranu Tejon vyniká vysokou stabilitou a velkou rychlostí čímž myslím že s ním můžu fakt upalovat a vím že jsem nic zajímavého nepřešel, to s noxem udělat nemůžu. Je toho víc, jsou to takové drobnosti které pak relativně slabšímu detektoru dávají v terénu navrch, třeba i ta jednoduchost nastavení, mechanické provedení nebo minimální spotřeba. Ale jak jsem psal, ještě se ukáže a je možný že v květnu tady budu EQ vychvalovat do nebes, nebo spíš až v prosinci, protože budu hledat a na tlachání nebude čas Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2019 20:10    Předmět: Citovat

Mna napriklad Equinox celkom prekvapil stabilitou oproti inym detektorom,a to vecsinou stale chodim v Park 2..,citlivost 20-22,,.., -velmi vysoke recovery niekedy štebota- lebo vydi menej zemneho a detekcneho signalu a viac EMI-,tak treba citlivost trochu ubrat..Napriklad pod drotami davam z allmetalu na diskryminaciu. -rusienie je totiz dost casto-vescsinou v zeleznej zone ID...Dalsia moznost nestability je nespravne nastavenie recovery speed,napriklad na hrubo zoranom poli -nizke recovery 2-3 sposobuje nestabilitu- recovery 4-5 je podstatne lepsie..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: úterý 08. leden, 2019 12:59    Předmět: Citovat

Tak něco málo postřehů od mě. Začínal jsem s Garrettem ACE 250, asi jako každý, pak jsem chodil X-Terru 70 a nakonec XP Gold Maxx Powera. Po delším váháním jsem koupil Noxe 800. Situace je taková, že se zatím stále učím nastavení, sice nějaké zkušenosti s Minelabem v podobě předchozí X-Terry mám, ale po celkovém zhodnocení musím bohužel či bohudík konstatovat, že lokality, které jsem dříve prochodil a kde jsem myslel, že už je konec začaly s Noxem 800 znovu dávat různou škálu nálezů, až si člověk říká, že to není vůbec možný. Samozřejmě, detektor je hodně citlivý a bere hodně signálů, a kdo na to není zvyklý a má rád klid tak mu to nemusí sednout, ale je to jen o zvyku. Každopádně, alespoň pro mě, výsledky v podobě nových nálezů na X-krát prochozených lokalitách, hovoří jasně. Wink Samo, že každý má možnost své volby ...
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
EL NINO
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.10. 2013
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: úterý 08. leden, 2019 21:07    Předmět: Citovat

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: středa 09. leden, 2019 8:51    Předmět: Citovat

Chodil jsem na poli s kámošem co měl Goldmaxe, já hledal s Explorerem...on nenašel nic a já vyzobal i tam kde on chodil celkem 3 římánky a jeden stříbrný slitek. No a když jsem pak Explorer vyměnil za Tejona tak jsem nechápal kolik cílů Explorer neviděl Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. leden, 2019 18:00    Předmět: Citovat

adventurer napsal:
No a když jsem pak Explorer vyměnil za Tejona tak jsem nechápal kolik cílů Explorer neviděl Wink
Obávám se, že v tomto případě jsi spíš nechápal nastavení explorera Laughing
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pátek 11. leden, 2019 8:35    Předmět: Citovat

Hele, neurážej Very Happy
Explorer byl supr detektor, ale bohužel neviděl moc dobře zlatou droboť.
A na maličký tenký stříbro v bordelu taky moc dobře nereagoval. Jinak Explorery jsem měl dva, první z Tasmánie, protože tady se ještě vůbec neprodával a druhý jsem koupil už v CZ. Takže nachozeno jsem s ním měl opravdu hodně. Tejona mi doporučil Andy Sabisch když jsem se ho ptal který detektor půjde minimálně do stejné hloubky jako Tejon, ale bude více citlivý na drobné zlaté a stříbrné předměty, tak jsem dal na jeho radu a nelitoval jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pátek 11. leden, 2019 10:36    Předmět: Citovat

Nechtěl jsem urážet. Ale myslím, že to bude stejný případ jako na jedné nejmenované lokalitě, kde chlapce s etrackama, deusama, pulzákama a bůhví čím vším ze začátku porážel kluk s garretem ace 250, protože se nezdržoval s kopáním alobalů z 30 cm ale rychle vyzobal vše do 10 cm. A měl toho ve finále nejvíc Laughing . Explorer jsem měl taky a viděl jsem několikrát výsledky ve Kdyni, proto jsem napsal předchozí příspěvek. Ale je pravda, že jsem ho měl v době, kdy byla minimální velikost hledaných předmětů tak 12 mm Very Happy .
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adventurer



Registrace: 13.10. 2010
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pátek 11. leden, 2019 10:57    Předmět: Citovat

Já to taky jako urážku nebral, nejsem slečinka Laughing
No kdyby se to nestalo přímo ně tak by to bylo možný, ale přesvědčil jsem se o tom na vlastní kůži na několika lokalitách. Ale třeba zase na pole mi Explorer vyhovoval víc než Tejon, ten mi sedí zase do lesa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: pátek 11. leden, 2019 14:32    Předmět: Citovat

Bába napsal:
adventurer napsal:
No a když jsem pak Explorer vyměnil za Tejona tak jsem nechápal kolik cílů Explorer neviděl Wink
Obávám se, že v tomto případě jsi spíš nechápal nastavení explorera Laughing


Hmm to nebylo o nastavení ale víš že na drobné cíle jsi tam musel mít tu menší 2D cívku 20 cm což spousta hledaču nevěděla a taky tu droboť proto přešla se standardní cívkou.
Ale ja jsem měl na tebe dotaz jak by jsi mi porovnal SE s 800 stovkou mimo váhu a gumovatění tyče. Dík na SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: pátek 11. leden, 2019 15:53    Předmět: Citovat

Proč SZ, já jsem taky zvědavý!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 12. leden, 2019 9:49    Předmět: Citovat

Natrefil jsem na zajímavý web, https://md-hunter.com/, je tam mj. jakási predikce, co by mohl Mlab uvést na trh v r. 2019. Zmiňuje se o tom autor příspěvku, jehož nick je LOPATA:

The Minelab X-Terra 705 will be discontinued and replaced by the Minelab Equinox 600
The Minelab Safari will be discontinued and replaced by the Minelab Equinox 800
The Minelab E-Trac will be discontinued and replaced by Minelab Equinox 1000 (or alternatively, the Minelab CTX 2020 / 1010)

Taky je tam zajímavá info, že politiku Mlabu řídí akcionáři, zatímco u jiných výrobců se vesměs může jednat o rodinné firmy (Garrett, atd.).
Pokud jde o označení nových věcí, lze mít za jisté, že jedná o klony již existujících modelů, nečekejte, že budou vyvíjeny věci od základu jiné a výkonnostně převratné.

Zastavení výroby starších modelů je údajně též odvozeno od toho, že vznikly čínské fake produkty, dnes již tak dokonalé, že jednotlivé komponenty jsou plně záměnné s originály. Originálnímu výrobci pak zpravidla prudce klesá odbyt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Equinox 800 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 64, 65, 66  Další
Strana 49 z 66

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO