Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 628 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

XP Deus V5

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP DEUS
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Argemann



Registrace: 17.8. 2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: sobota 11. srpen, 2018 13:33    Předmět: XP Deus V5 Citovat

Tak už nové update V.5 pro Deus je konečně na světě..Jsem zvědavý na nové cívky k této verzi.
Nevíte někdo kdo ji už instaloval nebo kupoval s novým Deusem,zda bude potřeba s novou verzí také znova nastavovat dohledávačku MI-6 z V4.1?
_________________
Argemann
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 05. duben, 2021 18:43    Předmět: Výroba XP Deus Citovat

Takhle to ti Frantíci vyrábějí:
https://www.youtube.com/watch?v=hMqhVsYlCEU
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Padre
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.3. 2018
Příspěvky: 1151
Bydliště: Velká Morava.

PříspěvekZaslal: úterý 06. duben, 2021 9:43    Předmět: Citovat

No to je koncert a ti robůtci..., žádný šikmý oči nevidět, tak při jejich platech to levný být nemůže Laughing
_________________
Kde nic není, nic nenajdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: úterý 06. duben, 2021 13:30    Předmět: Citovat

Je zajímavé, že na navíjení cívek používají nějaké poměrně tlusté měděné lanko, ne drát. Neviděl někdo tu cívku třeba rozmlácenou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 06. duben, 2021 16:59    Předmět: Citovat

Já jsem takhle rozmlácenou cívku k XP neviděl a rozhodně do něčeho, co stojí 9 390 Kč kvůli tomu mlátit nebudu! Smile
Ale kdyby snad Ferda... To je náš bernský salašnický, teprve roční štěňátko, zatím cca 50 kg, tak bych to nafotil a vložil sem.
V každém případě je zvláštní, že k XP nikdo nedělá druhovýrobní cívky, zatímco k Minelabu ano. Nevím, jestli je to tou elektronikou v cívce, protože k detektorům X-Terra druhovýrobní cívky jsou, tuším Coiltek. Stejně bych to nekupoval, mám k ORX separační botičku HF, standardní HF a černou velkou.
Nicméně video to je nádherné.
Kromě toho doporučuji shlédnout videa na Youtube - Gary Blackwell alias gardansolyn, ten má videa naprosto úžasná, sice v angličtině, ale občas i s textem, tak se to dá líp odchytit.
vox
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
D-man
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.6. 2014
Příspěvky: 235
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: úterý 06. duben, 2021 20:50    Předmět: Citovat

K XP samozřejmě dělají cívky i jiné firmy, ale ne pro Deuse atp. Taktéž si nikdo netroufne např. na cívky C-scope, poněvadž minimálně čtvrtina elektroniky je vestavěna do nich. Pokud by tak někdo učinil, smrdělo by to už autorskými právy ... U těch starších XP je v cívce jen tranďák coby emitor. sledovač a kondík na naladění do pásma. U takové Terry toho tam bude podstatně více, ale asi to ti druhovýrobci mají v podobných případech nějak dohodnuto s mateřskými firmami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 06. duben, 2021 21:19    Předmět: Citovat

Asi máš pravdu, tuším Coiltek s Minelabem spolupracuje, takže má asi přístup k dokumentaci. Co se týče C-Scope netuším, XP má podle mě vlastních cívek na výběr dost. Ale dík za info!
Jinak C-Scope MX3 byl můj vůbec první, dokonce jsem mu půlil spodní tyč a přidělával zámek z nějaké Viledy nebo Lifeheitu, nebo jak se ty domácí mučidla na vytírání podlahy jmenují. Fungovalo to a když jsem ho prodal a pak byl v bývalém vojenském pásmu u Mimoně (vojenská obora Židlov), jel na kole okolo mě maník, který ho koupil, poznal jsem to právě podle toho zámku půlené tyče.
Déus jsem si chtěl pořídit do důchodu, ale pro každé nastavení abych si teď bral brýle, je tam toho na čtení moc. Škoda...
Ale ORX považuji za nejlepší volbu pro mě - jednoduchý a umí to, co potřebuji - hledat, meditovat při tom, hledat duševní rovnováhu ve vlastní ulitě "nothing box".
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vrbodol



Registrace: 31.10. 2014
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pátek 28. květen, 2021 20:37    Předmět: Citovat

Jen pro zajímavost v cívce na Teru jsou jen dráty a elektronika žádná . Měl jsem už rozkuchaný 2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vrbodol



Registrace: 31.10. 2014
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pátek 28. květen, 2021 20:37    Předmět: Citovat

Jen pro zajímavost v cívce na Teru jsou jen dráty a elektronika žádná . Měl jsem už rozkuchaný 2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pátek 28. květen, 2021 21:06    Předmět: Citovat

Takže asi ještě v Minelabu vrchovaně lžou! Napudrovaný PR. Tedy, od těch si už nekoupím nic, už jsem se spálil dost, za to by byla cesta na Havaj, nebo okolo Evropy celý léto.
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vrbodol



Registrace: 31.10. 2014
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: sobota 29. květen, 2021 17:32    Předmět: Citovat

Né asi ale určitě. Na teře mi ty civky odešly snad třikrát a po první jsem přestal na všech cívkách používat ty jejich slavný kryty. Je to úplně k hovnu to se dřív přeláme kabel. Konkrétně cívka tery je vinutí zalitý nákou hmotou strčený v plastu, ten po stranách omotanej takovejma pružnejma izolačkama a to celý zas zalepený ve vrchnim plastu. Toť celej zázrak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: neděle 30. květen, 2021 20:41    Předmět: Citovat

Že jim to lhaní (všem) stojí za to.
https://www.minelab.com/eur/knowledge-base/key-technologies
VFLEX provides increased detecting performance with perfect sine wave transmission, an in-coil signal booster and coil selectable transmit frequencies.
Takže kámo, buď jsi tu cívku neroztřískal úplně, třeba jsi nějakýho vetřelce v podobě čipu přehlídnul, nebo fakt lžou.

Dokonce tuším museli na základě žaloby od konkurence stáhnout, že je Explorer (a následně E-Trac) multfrekvenční, protože do cívky nepouší sekvence sinusoid, ale signál z nějakýho pojebanýno multivibrátoru, a pak to na straně příjmu rozkládají a dopočítávají Forurierrovou transfirmací. Na druhou stranu, i tohle je ale hodně technicky náročný. Já už si asi navěky vystačím s ORX.
Takže multifrekvenční je snad všechno ostatní, kde se to dá aspoň přepínat ručně -
Kdybych se já jako IT novinář takhle choval, tak bych do roka chcípnul hlady, všechno to žije z inzerce. Ksicht mám jen jeden a na celej život.
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vrbodol



Registrace: 31.10. 2014
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: neděle 30. květen, 2021 21:13    Předmět: Citovat

No nevim jak je ten jejich mikrokontrolér mikro a jestli je někde uprostřed vinutí nebo konektoru. Vyloženě to zalitý vinutí jsem neroztloukal ,ale když už se mi ty cívky rozbily (vždy přelomenej drátek kdesi přechod cívka -kabel tak
aby to nešlo opravit) tak jsem to rozkuchal a žádnýho elektronickýho švába tam neviděl.
Jo Orx byl teď žhavej adept, ale sehnal jsem levnýho Vana a je to to poslední co jsem si od Minelabu koupil. Plnou cenu bych za to rozhodně nedal. Když pominu tu úchylnou barvu plastů tak zpracování je troufám si říci takj o polovinu horší jak tera.Měkota počitám že časem nebude držet kryt baterek a loketka to je kapitola sama o sobě. Je to z bláta a ještě na takový předloktí , že by tam měl kravskou vůli snad i Pepek námořník a že ten měl předloktí nějak vymakaný. Kabel od cívky místo co by ho konečně dali na 6 hodinu aby byl co nejvíc chráněnej před zlomem tak vypíčenej snad ještě víc do strany než u Tery. Holt potřebujou prodávat náhradní cívky. Jinak to hledá pěkně a bezdráty paráda akorát ta velikost to se s Deusákem nedá srovnávat.
Tímto se omlouvám adminovi že plevelím vlákno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: neděle 30. květen, 2021 21:21    Předmět: Díky za vyčerpávající popis :-) Citovat

Vrbodole,
díky za vyčerpávající popis Vana! Smile
Ono to nebude tak hrozný, a kdyby byl ten vývod na 6. hodině, zase by se cívka nedala tak dobře skládat do batohu. Mně se zase zlámal dole kabel u XP GoldMaxx, 2x jsem u něj opravoval horní konektor sobě a jednou kámošovi.
Kolik jsi za toho Vana dal? Je pomalej, nebo rychlej? EQX byl o dost pomalejší než všechno od XP co jsem měl, ale proti Exploreru SE nebo Safari to byl blesk.
Frantíci sice uměj, ale za tenhle konektor bych jim taky natlouk.
Jestli máš ještě zbytky té cívky z X-Terry, zkus ji rozflákat pořádně, třeba tam ještě někde čip najdeš.
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vrbodol



Registrace: 31.10. 2014
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: neděle 30. květen, 2021 22:25    Předmět: Citovat

Dobře tak na 7 Very Happy Já bych bejval radši hůř skládal než co 3 roky novou cívku. Starý cívky už jsou dávno ve šmelci. Dal jsem za něj 10200kč je to ten s bezdrátama, dobíjecíma baterkama a malou cívkou, tu jsem ještě nepoužil. Přišlo mi že s tim ten chlapík ani nehledal. Proti Teře -je rychlík ta byla fakt zabržděná, akorát mi u toho příjde nepoužitelnej pinpoint, to než zaměří tak je jednodušší to vykřížkovat,bere menší drobky, vydržej míň baterky. Akorát ho ještě nemám ozkoušenej na čediči bo na čechosas zatím nemám čas. Jak píšu co se týče elektriky proti Teře paráda nelituju, ale to zpracování hrůza, ty moje držkopády co přežila terka to nedá. Jo na Teře jsem měl 18 cívku ta 7 hrozně zlobila v čediči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vox
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2011
Příspěvky: 365
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 31. květen, 2021 0:11    Předmět: Citovat

Tahle diskuze je spíš do Tachárničky, ale ten červený Van mi pošle tvého popisu připadá jako kdysi moje stará oranžová Schade 105 MB. Jelo to, ale...
_________________
vox
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
vrbodol



Registrace: 31.10. 2014
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pondělí 31. květen, 2021 8:45    Předmět: Citovat

Přesně. I moje první MD mělo zpracování na vyšší úrovni.Jo konstrukce co s týče skládání bomba, ale plasty ošizený na nejvyšší míru.Tak se měj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Padre
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 10.3. 2018
Příspěvky: 1151
Bydliště: Velká Morava.

PříspěvekZaslal: pondělí 31. květen, 2021 9:16    Předmět: Citovat

https://youtu.be/yCy19wquvE8
Tenhle sokolík má celkem zajímavý videa Wink
_________________
Kde nic není, nic nenajdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP DEUS Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO