Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 532 anonymních a 2 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Začátečník
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 10. červen, 2007 22:44    Předmět: Citovat

Ja si to moc nepamatuji, myslim ze to byl nejaky rakousko-uhersky stribrny krejcarek? Kazdopadne na hranici dosahu, mel sem sens. na doporucenou hodnotu, hodne to litalo Razz Zatim se stale ucim , takze multiton casto nepouzivam, zatim....

brou
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 11. červen, 2007 8:22    Předmět: Citovat

beny napsal:
habros napsal:
Menší stříbrné mince (2mm) mají VDI+26. Není stříbro jako stříbro. Ahoj


Nemá tam být uvedeno 20 mm?

Jasně, že jo, ta 0 nula mi nějak vypadla Embarassed
Návrat nahoru
makumba



Registrace: 10.9. 2006
Příspěvky: 19
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: pondělí 11. červen, 2007 17:30    Předmět: Citovat

Ahoj, šlo o šestikrejcar 1849. Malá mince-20mm. U M6 VDI skutečně ukazuje okolo 22-26.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: pondělí 11. červen, 2007 23:29    Předmět: Citovat

Není stříbro jako stříbro- šestikrejcar-6 KREUZER 1849 má tyto parametry:Ag pouze 0,438,váhu 1,91g a průměr 19,5 mm.Takže má vlastně ve slitině větší podíl mědi a jiných příměsí než stříbra. Takže to není ani tak o velikosti mince,jako spíš o její kvalitě. Nebylo by špatné mít nějakou tabulku VDI-čísla versus ryzost. Nemá někdo něco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 12. červen, 2007 7:04    Předmět: Citovat

Kdyz ma vetsi pomer Cu vs Ag jak, to ze je vzhledem plne stribrna, nemela by mit baru do cervena?

makumba: Tak sem si uz koupil poardnou lopatku, polni skladacka od vychodonemeckych soudruhu z army shopu Wink je bezva!

jo a dosla me konecne ultrazvukova cisticka, ale nejak jsem z ni rozcarovan. Zkousel jsem destilovanou vodu i nodmalni, pak lehkej saponatek a vodu no a cisti snad jen hlinu, zbytek nic :/ (prikon 35/60W).

Nejak v navodu nenapsali jakou kapalinu/roztok pouzivat na jake materialy. Hmm
Návrat nahoru
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: úterý 12. červen, 2007 9:09    Předmět: ultrazvuková čistička Citovat

Ahoj!
Kouzlo spočívá právě v čistící lázni. Bohuže čistící roztoky bývají drahé. Já mam na drobné věci skleněnou laboratorní kádinku tušim 25 a 50ml. Napustim do čističky odstátou vodu, pak jí samotnou necham pár minut běžet, abych vyhnal zbylý vzduch rozpuštěný ve vodě. Poté doleju do kádinky(50 nebo 25ml) čistící roztok tak, abych měl čištěný předmět celý ponořený, ale abych zbytečně roztokem neplýtval. Kádinku s roztokem a předmětem vložim do čističky(né na dno, ale mam v ní umělohmotný koš, tak do něj).Poté necham čističku běžet a mam zkušenost že méně je líp než více. Někdy stačí, když nečistoty pouze "změknou" a pak je odstraním pod tekoucí vodou kartáčkem na zuby.
Pro ilustraci účinnosti čištění si vem bezcenou minci a vhoď jí do roztoku s fixinelou. Udělej to samé a vlož kádinku s fixinelou a mincí do čističky a uvidíš ten rozdíl! Upozorňuju, že fixinela je hodně "drsná" a dokáže spoustu věcí zničit nebo úplně rozpustit. Pro běžné čištění je lepší používat co nejméně agresivní roztoky.
Bohužel jsem k těmto zkušenostem došel metodou pokus/omyl a dodnes bych si nafackoval když koukam na některé "vyčištěné" věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Cubas
Anonymní





PříspěvekZaslal: úterý 12. červen, 2007 12:17    Předmět: Citovat

Mjk napsal:
Kdyz ma vetsi pomer Cu vs Ag jak, to ze je vzhledem plne stribrna, nemela by mit baru do cervena?

Ne, stříbro barvou přebíjí tu měď. To máš jako s mědiniklem (třeba komančská pětikoruna nebo dvoukoruna), tam je mědi dokonce 80 procent, niklu jen 20 a jsou taky "stříbrné".
Samozřejmě pokud je kopneš, tak už jsou do červena.
Jinak ty šestikrejcárky kopu černé jako bota, ale chelatonem se dají poměrně lehce vyčistit Wink
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 12. červen, 2007 13:51    Předmět: Citovat

aha, kde se da tak bezne koupit chelaton III? Nikde to nemuzu najit Wink.
Návrat nahoru
Bombero
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 20.4. 2007
Příspěvky: 442
Bydliště: Novohradsko - JČ

PříspěvekZaslal: úterý 12. červen, 2007 19:01    Předmět: Citovat

Mjk napsal:
aha, kde se da tak bezne koupit chelaton III? Nikde to nemuzu najit Wink.


Třeba tady Wink
http://www.rafina.cz/organika.html
http://www.p-lab.cz/katalog.pl?akce=polozka&id=2600

PS - Zde se o čištění mincí dozvíš vše co potřebuješ Smile
http://www.p-numis.ic.cz/rady.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cubas
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. červen, 2007 10:29    Předmět: Citovat

Mjk napsal:
aha, kde se da tak bezne koupit chelaton III? Nikde to nemuzu najit Wink.

Já jsem to kupoval tady http://www.hichem.zde.cz/
V pohodě mi to poslali dobírkou, kilo chelatonu stálo kolem 400,-
Návrat nahoru
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: pátek 15. červen, 2007 21:09    Předmět: Citovat

Já na stříbrné mince používám obyčejnou kyselinu citrónovou. A bohatě to stačí (viz. 6-ti Krejcar)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pátek 15. červen, 2007 21:34    Předmět: Citovat

Cubas napsal:
Mjk napsal:
aha, kde se da tak bezne koupit chelaton III? Nikde to nemuzu najit Wink.

Já jsem to kupoval tady http://www.hichem.zde.cz/
V pohodě mi to poslali dobírkou, kilo chelatonu stálo kolem 400,-


Nechci si tady dělat reklamu ale u mě stojí 300,- www.rafina.cz (tedy plus poštovné)
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fx
Anonymní





PříspěvekZaslal: sobota 16. červen, 2007 18:15    Předmět: tesoro/laser Citovat

padla tu zmienka aj o detektore tesoro, chcem sa spytat ci niekto pozna laser (vraj je to tesoro domestikovane na europske podminky?) konkretne trident2 pripadne ho zaradit vykonostne do tej Mjk-ovej debaty od 250 k m6... ma s nim niekto osobnu skusenost z pola?
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 22. leden, 2008 10:28    Předmět: Citovat

Všechny zdravím vespolek. Jsem začátečník a podle rad, které jsem si zde přečetl bude pro mě tím vyvoleným Garrett ACE 250. Ale stejně mám pár dotazů. Chci hledat militárie i mincičky, nechci se specializovat na jedinou věc, to možná časem. Jaké je nejlepší nastavení detektoru ACE 250? Něco jsem již přečetl, ale nevím, nevím Allmetal? Možná se již budete opakovat, ale jde mi pouze o to, abych nebyl odrazen hned od začátku z případných neúspěchů, tak se nezlobte. Dále se ptám, jak je to s výběrem lokalit, je lepší hledat poblíž starých stezek, zřícenin, nebo se pustit jen tak na pole, nebo do lesa a málo přístupného terénu? Nevím, jestli se to dá takto přesně specifikovat, tak mě omluvte. Míst, kam se dá chodit hledat je tolik, že se to nedá za jeden život stihnout.
Všem předem děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
rival
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 12.8. 2006
Příspěvky: 4057
Bydliště: Brněnsko-jih

PříspěvekZaslal: úterý 22. leden, 2008 10:36    Předmět: Citovat

KAKAMIL napsal:
Všechny zdravím vespolek. Jsem začátečník a podle rad, které jsem si zde přečetl bude pro mě tím vyvoleným Garrett ACE 250. Ale stejně mám pár dotazů. Chci hledat militárie i mincičky, nechci se specializovat na jedinou věc, to možná časem. Jaké je nejlepší nastavení detektoru ACE 250? Něco jsem již přečetl, ale nevím, nevím Allmetal? Možná se již budete opakovat, ale jde mi pouze o to, abych nebyl odrazen hned od začátku z případných neúspěchů, tak se nezlobte. Dále se ptám, jak je to s výběrem lokalit, je lepší hledat poblíž starých stezek, zřícenin, nebo se pustit jen tak na pole, nebo do lesa a málo přístupného terénu? Nevím, jestli se to dá takto přesně specifikovat, tak mě omluvte. Míst, kam se dá chodit hledat je tolik, že se to nedá za jeden život stihnout.
Všem předem děkuji za odpověď.


Ahoj - Tak na zříceniny rovnou zapomeň ! Problémů už bylo poslední dobou dost - jinak je v podstatě jedno , kde začneš - nejvíc věcí je na poli ale odpovídá tomu taky stav věcí ! Wink
_________________
RIVAL

Jsem rád,že nejsem sluníčkář Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 22. leden, 2008 10:44    Předmět: Citovat

Je mi jasné, že přes obec všichni jezdí 50km/h.
Návrat nahoru
rival
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 12.8. 2006
Příspěvky: 4057
Bydliště: Brněnsko-jih

PříspěvekZaslal: úterý 22. leden, 2008 11:14    Předmět: Citovat

KAKAMIL napsal:
Je mi jasné, že přes obec všichni jezdí 50km/h.


Přes obec 50 km jezdím jen občas, ale na zříceniny nechodím ! Krom toho, že se to nemá ,je tam ještě jeden zádrhel - většina těchto staveb /pokud byla kamenná / Se rozebírala na stavbu okolních usedlostí a jiných staveb- prostě zdroj stavebního materiálu a spojovací materiál,který byl mezi kameny použit jako pojivo -na daném místě zůstal -takže původní terén se podstatně zvednul -proto na zřícenině -pokud tam něco je, bys musel chodit tak s nějakým pulzákem a ne se žlutým ďáblem ! Krom toho to nestojí za ty problémy ,takže je rozumnější si najít nějaký zajímavý pole ! Pokud tě odradí nacházený bordel, tak nejseš hledač,ale mrcasník a v tom případě se na to vy.er raději úplně, nebo se přihlaš na DW - tam budeš mezi svými !!! Wink

PS: - Krom již výše uvedených informací byl středověk opravdu úpadek -
a z té doby moc nálezů nečekej -pokud chceš najít nějakou středověkou minci, tak běž raději do pole ! Wink
_________________
RIVAL

Jsem rád,že nejsem sluníčkář Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: úterý 22. leden, 2008 11:40    Předmět: Citovat

KAKAMIL napsal:
Je mi jasné, že přes obec všichni jezdí 50km/h.


Padesát nepadesát, hlavně si pořádně pročti fórum a nejen tohle. Materiálu je na Interentu už dost a dokonce i česky. Pokud chceš být hledač, musíš začít hledat, a to především informace.
Neexistuje žádný jednoduchý návod jak ti odpovědět. Na všechno musíš přijít sám, a čtení diskuze ti může pomoct, ale né tě spasit. Razz
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: úterý 22. leden, 2008 11:42    Předmět: Citovat

mimochodem, zrovna koukám že tohle vlákno je už pěkně staré a prakticky zodpovězené - začátečníci, více čtěte a teprve pak se ptejte, protože když se nejdřív ptáte, každej pozná že nečtete Very Happy

zamykám. dík za pochopení.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO