Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 860 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

GMaxx versus DFX

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP GMAXX II
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: úterý 30. leden, 2007 16:49    Předmět: GMaxx versus DFX Citovat

Je to možno nevhodná otázka porovnávať analóg s digitálom, ale na oba stroje mám len dobré referencie, preto: KTORÝ JE LEPŠÍ? - hĺbka, selekcia na drobné mince a predmety, pravdovravnosť, váha a pod. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robins
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.5. 2006
Příspěvky: 319
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: úterý 30. leden, 2007 16:53    Předmět: Citovat

Zeptej se UCeho Very Happy Very Happy Laughing Laughing ten ti rád poradí Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 31. leden, 2007 6:39    Předmět: Re: GMaxx versus DFX Citovat

tibko napsal:
Je to možno nevhodná otázka porovnávať analóg s digitálom, ale na oba stroje mám len dobré referencie, preto: KTORÝ JE LEPŠÍ? - hĺbka, selekcia na drobné mince a predmety, pravdovravnosť, váha a pod. Very Happy


DFX je mnohem víc konfigurovatelý než GMAXXX a tím pádem je i univerzálnější. DFX v rukou nezkušeného člověka nenajde nic, naproti tomu GMAXXX v nastavení "na šipky" hledá celkem pěkně.

Kdybych si mohl já vybrat, vzal bych si určitě DFX a naučil se s ním.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: středa 31. leden, 2007 11:20    Předmět: Citovat

mcmlxxx vďaka za príspevok, myslel som už konkrétnejšie veci. Mal som Eagle a "přezbrojil jsem" na DFX. Ono tie Whites detektory vyššej rady sú už prednastavené asi takto: ak ho zoberie do rúk amatér, má hneď možnosť navoliť si niektorý z prednastavených programov a môže hneď hľadať, nakoľko už aj tieto pevné programy sú celkom solídne. Nemusí si vôbec preštudovať 60 strán manuálu, aby z neho vymákol maximum - a hlavne to majitelia detektorov Whites vôbec NEROBIA a čudujú sa prečo sa im nedarí. Ak sa však človek naučí s ním programovať, tak je to "sila", makoľko dokáže prestavením potrebných parametrov urobiť z neho stroj "do každého počasia a terénu" - to mi bolo jasné hneď u Eagle. Skôr by som uvítal majiteľov XP Gmaxx o vyjadrenie, Whites mi začína byť jasný, aj keď netvrdím že som zožral všetku múdrosť sveta. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 31. leden, 2007 12:43    Předmět: Citovat

tibko napsal:
Skôr by som uvítal majiteľov XP Gmaxx o vyjadrenie,


To je v pořádku, píšu ti to jako majitel XP GMAXX. Co k GMAXXU můžu krátce říct?
Má nízkou hmotnost - dobře vyvážený, dobře se nosí, control box můžeš dát na opasek - pokud nedáš, zbyde ti hodně dlouhej kabel který se musí omotat kolem tyče.
Konstrukčně je to průměrný standard - plasty nějsou moc kvalitní. Přímo otravná je manipulace s bateriemi.
Co se týká výkonu - snadno se nastavuje, má režim s diskriminací tak all metal s 3 tónovým rozlišením ( železo - barva nepravidelného tvaru - mince ), signál železa lze úplně utlumit pomocí potenciometru Iron Level.
Potenciometr odladění vlivu půdy není zrovna z nejcitlivjejších a elektronika na jeho změnu reaguje s malým spožděním. GMAXX nemá pinpoint - tzn. musíš se naučit cíl "ukřižovat" jinak kopeš velké jámy.
Recovery speed je výborná, detektor reaguje na barvu velice rychle a spolehlivě, což se zhoršuje v železem zamořené oblasti kde máš pocit že je detektor "z gumy" ( časový odstup signálu).
Hloubkově se mi zdá nad průměr, separuje taky skvěle.
Na výběr je celá škála sond včetně koncentriky a malé "žehličky" na hledání ve šrotu.
Cenově se mi zdá zbytečně nadhodnocený. Příslušenství je drahé a dostupné jen u jednoho prodejce v ČR.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: středa 31. leden, 2007 13:14    Předmět: Citovat

NO, to už je lepšie - ja som dostal info, že s tou veľkou DD cievkou 38x45 je dobrá hĺbka aj na drobnosti, u predajcu až okolo 80cm - tak preto porovnávam s týmto detektorom. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 31. leden, 2007 13:34    Předmět: Citovat

tibko napsal:
NO, to už je lepšie - ja som dostal info, že s tou veľkou DD cievkou 38x45 je dobrá hĺbka aj na drobnosti, u predajcu až okolo 80cm - tak preto porovnávam s týmto detektorom. Very Happy


Tak to ti nepomůžu. Velkou sondu jsem nikdy neměl nasazenou. Ale při rozměru 38x45 cm (!) - to je kolo od vozu - manipulace s něčím takovým musí být strašná...
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: středa 31. leden, 2007 13:52    Předmět: Citovat

To je pravda, asi bude dobrá len na poliach, poprípade v redšom lesíku. Ale aj tak je to všetko len v teoretickej rovine, lebo ten DFX už mám, a mám ho len krátku dobu, tak budem s ním maturovať. Very Happy Išlo mi len o to, aby som mal to "NAJ". Zatiaľ je to DFX! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bacardi
Anonymní





PříspěvekZaslal: středa 16. květen, 2007 14:58    Předmět: Citovat

tibko DFX bych spíš srovnával s Minelab Explorer,to je solidní stroj na dobré technické úrovni.G-MAXX jsem měl několikrát v ruce a za DFX bych ho neměnil ani kdyby mi nabízeli dva Very Happy nemá ani pinpoint ani slušné rozlišení kovů.O nastavování ground balance na každé lokalitě jinak,s věčným přelaďováním ani nemluvím, zlatý vyladění vzduch píp,země píp a AUTO TRACKING
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 23. leden, 2008 22:34    Předmět: Citovat

Tak nerekl bych, ze pinpoint je nejaka super vyhoda. I kdyz mas pinpointt, tak musis nad predmeten projet krizem. Rozliseni kovu je podle me na stejne urovni jako u jinych detiku v teto tride. Bez problemu poznam, co mam pod civkou. Tedy az na specificke pripady, ale to asi kazdy zna.... Crying or Very sad
Návrat nahoru
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: středa 23. leden, 2008 23:17    Předmět: Citovat

Ja vidím ručný grund balanc ako plus.Dá sa sním ísť na niektorých miestach skoro až na doraz a dosah vtedy ide pekne hlboko.Tento potenciometer považujem u môjho detektora za najdôležitejší a nastavujem ho najčastejšie.Senzitivita je až na druhom mieste iron na treťom atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. leden, 2008 9:46    Předmět: Citovat

Lidi mě tohle srovnání moc nejde. DFX je digitální programovatelný detektor a to XP je analog. To těžko budeš srovnávat. DFX srovnávej třebo s Coinstrike ne SE. A to XP můžeš srovnávat třeba s F CZ3D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vaquero
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 30.7. 2006
Příspěvky: 5537
Bydliště: Čertova brázda

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. leden, 2008 13:12    Předmět: Citovat

bacardi napsal:
tibko DFX bych spíš srovnával s Minelab Explorer,to je solidní stroj na dobré technické úrovni.G-MAXX jsem měl několikrát v ruce a za DFX bych ho neměnil ani kdyby mi nabízeli dva Very Happy nemá ani pinpoint ani slušné rozlišení kovů.O nastavování ground balance na každé lokalitě jinak,s věčným přelaďováním ani nemluvím, zlatý vyladění vzduch píp,země píp a AUTO TRACKING

Nezlob se, ale sám píšeš, že jsi Gmaxx měl několikrát v ruce. Jak tedy ho můžeš hodnotit? To bych si nikdy nedovolil se žádným detektorem, který jsem měl "několikrát v ruce". Hodnotit ho můžeš, pokud s ním budeš intenzívně hledat minimálně dva měsíce a to je ještě málo na to, aby ses s ním hledat naučil. Dobře ho zhodnotil např. admin mcmlxx. S ním mi nezbývá než souhlasit. Gmaxx je dobrý detektor, bohužel předražený. Srovnávat s DFX nebudu, protože jsem s ním nehledal. Že nemá pinpoint? Pokud se s ním naučíš hledat, tak ho vůbec nepotřebuješ. Kolega hledá s výborným detíkem, který v mnohém Gmaxx převyšuje, ale dohledávat předmět v jámě mu pravidelně chodím já s Gmaxxem. A to má pinpoint. A takhle bych mohl srovnávat dál.
_________________
Kopat - nekopat??? KOPAT!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. leden, 2008 14:39    Předmět: Citovat

Špičkové detekory,špičkových firiem je dosť ťažké porovnávať.Všetky su dobré.Tu asi prichádza do úvahy ako sadnú do ruky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> XP GMAXX II Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO