Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 554 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Stabilita Explorerů XS, II, SE
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pondělí 16. duben, 2007 8:37    Předmět: Stabilita Explorerů XS, II, SE Citovat

Je tu někdo kdo měl víc modelů Explorerů po sobě? Zajímalo by mě jestli je SEčko stabilnější oproti II co se týče prozvuků?
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 18. duben, 2007 19:43    Předmět: Citovat

SE je podstatně stabilnější než XS. Vyzařovací charakteristiku mají stejnou (intenzitu i frekvence s maximy cca 2,8 27 a 75 až daleko za 100 Khz s množstvím vedlejších frekvencí vyzařovaných současně) ale zřejmě jsou nejpodstatnější rozdíly ve zpracování a vyhodnocení signálu. XS mě dost rušilo při vyšších citlivostech - muselo se často omezovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 18. duben, 2007 20:47    Předmět: Citovat

Baba napsal:
SE je podstatně stabilnější než XS. XS mě dost rušilo při vyšších citlivostech - muselo se často omezovat


To je zajímavé. Zkoušeli jsme dva kusy SE v porovnání s EII a EII byl při citlivosti okolo 28 mnohem stabilnější než při stejném nastavení SEčko. Všechno zkoušeno na stejnom místě za stejných podmínek. SEčko mělo prozvuků až hamba. S jak vysokou citlivostí můžeš hledat na normální půdě? Objevují se ti prozvuky při úderu o kořeny nebo když brnkneš o větvičky nebo nějaké zákrsky co koukaj ze země?
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 18. duben, 2007 22:12    Předmět: Citovat

Chodím s nastavením tak na 3/4 citlivosti a prozvuky nemám ani při nechtěném úderu o pařez. Jsou ale lokality, kde se nedá maximální citlivost použít vůbec. Není jich mnoho ale jsou. Ještě jsem ale nezjistil, čím je to způsobené - mám dojem, že to ruší nějaké elmag pole - trakce, vysílač, radar. Soudím podle toho, že se na těchto lokalitách detektor zjančí při položení na zem a při zvednutí do pracovní polohy je zase vše v pořádku - cívka je rovnoběžně se zemí. Takže tipuji na nějaké nadzemní zdroje rušení. Při porovnávání dosahu XS a SE na stejný cíl byl SE tak o 15 - 20 % lepší. Asi přešponovali helektriku a ty helektróni se tam motajó nejako rychlejc ha proto to kurňa asi zlobí na vyším vyšponování Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. duben, 2007 6:51    Předmět: Citovat

Baba napsal:
Chodím s nastavením tak na 3/4 citlivosti a prozvuky nemám ani při nechtěném úderu o pařez. Jsou ale lokality, kde se nedá maximální citlivost použít vůbec.


No, 3/4 citlivosti u SEčka je hodnota 24 ( rozsah citlivosti je 0-32). Tak na 24 prozvuky taky nemám. Ale tak od hodnoty 26-27 už to začne. Chápu že se nedá citlivost všude vyšponovat na maximum když někde dole pod hlínou je čedič nebo těžká mineralizace, ale zkoušeli sme EXII na citlivost 29 a byl stabilní a na tom stejném místě dva kusy SE na citlivost 29 a už zlobil. Prostě EXPII vyšel stabilnější. Tak jediná možnost je, že rozsah citlivosti EXPII a SE je jiný = hodnoty citlivosti navzájem nodpovídají = SE by musel být citlivjejší.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KenTaur
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 563

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. duben, 2007 9:14    Předmět: Citovat

Citace:
Tak jediná možnost je, že rozsah citlivosti EXPII a SE je jiný = hodnoty citlivosti navzájem nodpovídají = SE by musel být citlivjejší.


A cívky byly u obou typů stejné? Použitý druh cívky má určitě vliv na nastavení citlivosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. duben, 2007 9:39    Předmět: Citovat

KenTaur napsal:
A cívky byly u obou typů stejné? Použitý druh cívky má určitě vliv na nastavení citlivosti.


standardně dodávané - pokud sem se dobře díval průměr je stejnej, jen u SE je ta sonda odlehčená. A to ještě na EXPII je sonda už starší, takže by měla být víc náchylná na prozvuky.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. duben, 2007 18:45    Předmět: Citovat

mcmlxxx: to, že je SE citlivější jsem myslel těmi vyšponovanými helektróny Very Happy . Vysílač mají oba stejný, cívku víceméně taky a tak zbývá jen rychlejší vyhodnocovací procesor a posunutý práh citlivosti, který se projeví lepším dosahem v nekomplikovaných půdách a nestabilitou při stejném čísle citlivosti /které ale ve výsledku nekoresponduje mezi oběma detektory/. Zatímco EXII při citlivosti 29 hlásí ozvu dejme tomu při kolísání signálu z cívky o /plácnu/ 10 mV, SE hlásí při té samé citlivosti ozvu u 7 mV, což je plus v běžném prostředí ale ruší jinde. Je to ale samozřejmě jenom můj dohad po zkušenostech s různými typy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KenTaur
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 563

PříspěvekZaslal: pátek 20. duben, 2007 10:36    Předmět: Citovat

Baba napsal:
Vysílač mají oba stejný, cívku víceméně taky a tak zbývá jen rychlejší vyhodnocovací procesor a posunutý práh citlivosti, který se projeví lepším dosahem v nekomplikovaných půdách a nestabilitou při stejném čísle citlivosti /které ale ve výsledku nekoresponduje mezi oběma detektory/.


Je u SE v praxi použitelné nastavení citlivosti na max? Zkoušel si to, používaš někde? Jinak to "posunutí" citlivosti je naprd. Možná když se použije malá cívka, tam by se větší citlivost asi uplatnila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6752
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pátek 20. duben, 2007 11:12    Předmět: Citovat

KenTaur napsal:
Baba napsal:
Vysílač mají oba stejný, cívku víceméně taky a tak zbývá jen rychlejší vyhodnocovací procesor a posunutý práh citlivosti, který se projeví lepším dosahem v nekomplikovaných půdách a nestabilitou při stejném čísle citlivosti /které ale ve výsledku nekoresponduje mezi oběma detektory/.


Je u SE v praxi použitelné nastavení citlivosti na max? Zkoušel si to, používaš někde? Jinak to "posunutí" citlivosti je naprd. Možná když se použije malá cívka, tam by se větší citlivost asi uplatnila.


Na maxovi jsem to měl jen párkrát, když se dohledávalo něco v hloubce ale to byl les a prozvuky to možná nějaké dělalo ale spíš jsem se snažil najít hledanou věc, takže jsem je moc nevnímal. Malou cívku mám, tak to můžu zkusit. Neřekl bych, že je posunutí citlivosti naprd - řekl bych, že to naopak lépe registruje velmi malé věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pátek 20. duben, 2007 19:35    Předmět: Citovat

KenTaur napsal:
Je u SE v praxi použitelné nastavení citlivosti na max? Zkoušel si to, používaš někde? Jinak to "posunutí" citlivosti je naprd. Možná když se použije malá cívka, tam by se větší citlivost asi uplatnila.

V praxi je možné všechno - maximální citlivost (alespoň u mě) jde použít například jen na čisté lesní cestě bez spadaných větví a výrostků ze země. Každopádně treshold při tomto způsobu hledání prakticky není slyšet protože detektor už při této citlivosti reaguje na těžší hlínu, nebo kamenné podloží. Pokud použiješ maximum citlivosti v běžném zarostlém lese, uslyšíš milion prozvuků, brumlání a falešných signálů do barvy od výhonků atd. Menší sonda sa chová podobně, jen má menší záběr.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: úterý 24. duben, 2007 21:55    Předmět: Citovat

A to ještě na EXPII je sonda už starší, takže by měla být víc náchylná na prozvuky.

Ahojte,já jsem se chtěl zeptat taky na takový problém.Mám EX II,asi po dvou a půl letech hledání mi detektor začal prapodivně a zmateně hlaholit.Sranda právě je ,že pokud byl v klidu nad zemí tak nic-byl klid.Jakmile jsem s ním začal pohybovat zpustil se koncert Jean Michael Jarre.Prostě hrůza.Tento problém mi nastal na konci loňského roku a celou tu mizernou zimu jsem byl trochu nešťastný.Po zimě,když jsem šel hledat se to opakovalo znava a znova.Průser je v tom že to začne tak po dvou až třech hodinách, do té doby fachčí detík úplně normálně.
Teď přijde ta záhada,buďto jsem byl prozíravý,nebo mně osvítil pán bůh,ale kdysi ve státech jsem si pořídil ještě jednu cívku,úplně tu stejnou.Tak jsem cívky přehodil a detík šlape jak hodinky.Jednu dobu jsem je nosil obě abych si byl jistý a opravdu jakmile začal detík blbnout tak jsem vyměnil cívku a byl klid.Teď chodím s tou novou a žádný problém.Proč ale tato závada u staré cívky se projeví až po dvou-třech hodinách hledání??? Cívka je neporušená,kabel od cívky je taky neporušený a po zapnutí je schopna dvě ,nebo tři hoďky hledat??? Omlouvám se za ten román,ale toto jsou nejhorší poruchy,které mohou hledače potkat.Kdyby nebylo druhé cívky,asi bych už si myslel že je v tahu detík.Zároveň se omlouvám za případné hrubky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 25. duben, 2007 6:41    Předmět: Citovat

pan 33 napsal:
Proč ale tato závada u staré cívky se projeví až po dvou-třech hodinách hledání??? Cívka je neporušená,kabel od cívky je taky neporušený a po zapnutí je schopna dvě ,nebo tři hoďky hledat???


To by asi nejlíp vysvětlil Jokr. Pravděpodobně je v sondě uvolněno vinutí jedné z cívek.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: středa 25. duben, 2007 20:45    Předmět: Citovat

Děkuji za důvěru v mé zkušenosti ale obávám se že je to spíš na věštění.
Některé závady jsou skoro na mašli a těžko se odhalují,natož pak vysvětlují.Špatně se odhalují a vadí cívkám nejvíc nevyspytatelné svody mezi vysílací a přijímací cívkou ať už navzlínanou vodou do kabelů nabo mikroprasklin v samotné cívce.Někdy je to ale v kabelu hned u přístroje.Nejlepší řešení je kousek za konektorem ustřihnout a znovu připájet.Někdy je příčinou špatný kontakt vlivem přerušení vodičů pod izolací,chvíli vede chvíli ne,takže nestačí vizuální kontrola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: středa 25. duben, 2007 23:56    Předmět: Citovat

Chlapy,nemyslel jsem to jako že musím znát odpověď.Jen taková perlička že,nemusí být špatný detík,největší průser je že většina lidí nemá možnost,nasadit druhou cívku.Co si pomyslí hledač,který takový problém ochutná a nemá možnost volby???Možná rozbije detík o strom a zbytečně.Já nechápu co je vté cívce za problém hlavně v tom,že je schopna jet dvě až tři hoďky bez průseru a pak se zblázníte.Potom dáte jinou novou je klid a to samé platí když použiju hned tu novou,prostě se žádný problém neobjeví.Dva a půl roku bez problémů a potom z ničeho nic bůůůůům aje to v p........li.Teď už chodím jen s tou novou,ale je mi to líto protože ty cívky nejsou žádná laciná záležitost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: čtvrtek 26. duben, 2007 6:22    Předmět: Citovat

pan 33 napsal:
Dva a půl roku bez problémů a potom z ničeho nic bůůůůům aje to v p........li.Teď už chodím jen s tou novou,ale je mi to líto protože ty cívky nejsou žádná laciná záležitost.


Jistě, ale zase si vem, co ta sonda a kabel za 2,5 roku zažije nárazů a dalšího namáhání. Pokud si ji používal intenzivně, tak vydržela dost dlouho.
Teď máš jedinečnou možnost ji vykuchat a podívat se jak je uvnitř udělaná.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: pátek 27. duben, 2007 19:40    Předmět: Citovat

mcmlxxx-prosím tě ty jsi v některém z předešlých článků napsal že starší cívka může být více náchylná na prozvuky.Proč by tak tomu mělo být,jestliže není rozbitá??? Myslíš že stáří cívky má vliv na její stabilitu a funkčnost??? Dík za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pátek 27. duben, 2007 19:53    Předmět: Citovat

pan 33 napsal:
mcmlxxx-prosím tě ty jsi v některém z předešlých článků napsal že starší cívka může být více náchylná na prozvuky.Proč by tak tomu mělo být,jestliže není rozbitá??? Myslíš že stáří cívky má vliv na její stabilitu a funkčnost??? Dík za odpověď

Ahoj, je to dáno konstrukcí. Celá sonda je uvnitř konstrukčně složitá - jsou tam vinutí cívek přesně fixované v určité přesné poloze. A to fixování je většinou provedeno kapkou lepidla. S rostoucím časem roste pravděpodobnost, že se lepidlo uvolní vlivem nárazů a cívky v sondě se pohnou .... Další co se stane je již zmiňované namáhání kabelu v místě průchodky do sondy. Kabel má uvnitř vodiče které tvoří licnu (vodič spletený z tenkých drátků) . Drátky se pomaličku jeden po druhém lámnou a pak se při pohybu různě dotýkají a způsobují poruchy v signálu.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xanopus
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: sobota 28. duben, 2007 22:15    Předmět: Citovat

Neviem čo je na tom pravdy, ale počul som od odborníkov, že aj samotná hmota ktorou sú cievky zaliate časom mení rozmer, dochádza tým pádom k jemnému posunu a rozlaďovaniu.

Takže jedna cievka „na vždy“ asi nebude. Ak ju používate intenzívne, tým horšie...

Koncert po 3 hodinách hľadania by sa dal vysvetliť jednoducho teplom, ktoré vzniká po určitej dobe vo vodiči pri prechode prúdu, a ako všetci vieme, teplom predmety zväčša menia rozmer...

Na to ako presne musia byť cievka v sonde vyvážené, nemusí ísť o posuny nijak veľké...
Ale je to len moja domnienka, možno je to v prípade Pana 33 inak...

Ešte osobná skúsenosť, „neskladujte“ detektor v zloženom stave, (cievka opretá o podlahu), prečo? Pretože v dôsledku nerovnomerného tlaku prístroja dochádza po dlhšom čase takéhoto „skladovania“ k nepatrnej deformácii, a o problém máte postarané ...

Takže radšej žiadne zložené detíky opreté cez zimu o skriňu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pan 33
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 6.1. 2007
Příspěvky: 253

PříspěvekZaslal: neděle 29. duben, 2007 1:54    Předmět: Citovat

mcmlxxx-díky za odpověď,pravděpodobně to tak bude.Dnes jsem znovu hledal s novou cívkou a vše OK.Každému doporučuji jestli bude mít takový problém nejdříve vyzkoušet novou cívku,než rozbijete detík.Určitě se najde kolega ,který má stejnou mašinku a cívku třeba na jeden den zapůjčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Explorer II, S/XS, SE, E-Trac Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO