Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 658 anonymních a 3 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Minelab Sovereign GT
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Sovereign
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 26. prosinec, 2007 13:34    Předmět: Citovat

Nad baterkama už jsem také přemýšlel zkusím vyrobit nějaký tester.
Návrat nahoru
TXP
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.1. 2007
Příspěvky: 258
Bydliště: Brno MCMLXXV

PříspěvekZaslal: středa 26. prosinec, 2007 17:09    Předmět: Citovat

To zpoždění je i v režimu Pinpoint nebo jenom v Disc? Jinak co jsem přečetl dostupné recenze tak ho tam celkem chválili.

Naposledy upravil TXP dne středa 26. prosinec, 2007 18:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 26. prosinec, 2007 18:00    Předmět: Citovat

mbest- to nastavení mám úplně stejný. Akorát jeden čudlik-All Metal-Disc On, Iron Mask- tak ten mám v poloze Disc On. Železo kopnu jenom hodně výmečně. To musí bejt buď otka z pluhu, nebo železnej kruh v průměru min7cm. Jinak o železu nevím a na poli ani vědět nechcu.
To určování polohy mi dělá problém jenom někdy. To je zajímaví. Mám dojem, že když je ten předmět(třeba mince) v zemi natočená jinak, než vodorovně, nebo kolmo, tak to ukazuje jinam. Ale to je jenom můj názor. Nějak sem to vědecky nezkoušel.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 26. prosinec, 2007 20:25    Předmět: Citovat

TXP : při nastavení na Disc (vypnutý All metal) chodíš stále na Pinpoint, další dvě polohy tohohle přepínače fungují jen při All metal. Není to ale ten klasický Pinpoint jaký je u analogových detektorů. A to zpoždění není nijak drastický, většinou stačí cíl "ukřížovat" a máš poměrně přesnou představu kde to leží. Já jsem naučený od Fishera (analog) ten troubí přesně nad místem kde je kovový předmět (pokud nemáš velkou cívku) a určení místa je u něj přesnější. Nebo to bude možná tím, že s Fisherem chodím 10 let a tenhle stroj mám ani ne týden Wink

Zdenislav : Já mam také Iron mask na On a zatím jsem s ním moc nenachodil dneska jsem našel mince dvě a obě pěkně zahrály (nebyly moc hluboko). Používáš ID měřič? Zdá se mi, že se zvyšuje zobrazené číslo když se přibližuješ k místu nálezu. Toho by se možná dalo také využít při přesném určení místa. Zkoušel jsi někdy chodit na All metal? Nevím jestli se tam dá rozlišit kov podle zvuku, zatím mi to nejde a nevím jestli to vůbec jde.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 26. prosinec, 2007 21:58    Předmět: Citovat

Tak já ten tří polohovej přepínač mám ve střední poloze, tzn. ASI Disc On.
V Iron Masku sem chodil a ani nevím, proč už ne.
Digitální ID nemám a upustil od záměru si jej dokoupit. Jak píšeš, že se zvětšuje číslo, čím víc se blížíš k předmětu, tak mě se zdá, že u mě je tóon zase silnější. Takže ta lokace, nebo spíš hloubka se tím dá taky zjistit.
V All metalu má železo hlubokej toon. Funguje to.
To je asi tak všechno Smile Stejnak bych se někdy rád prošel s někým kdo má stejnej typ.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. prosinec, 2007 14:03    Předmět: Citovat

Škoda že je Moravská Třebová tak daleko mohli jsme to někde prubnout spolu.
Ten přepínač máme stejně je to poloha Disc. - Iron mask On (střední poloha). Podle popisu by v téhle poloze měl mít detektor největší hloubkový dosah a oproti All metal je tam ten rozdíl v dosahu opravdu znatelný. Já ten ID metr koupil použitej na ebay a myslím že mi docela pomáhá, alespoň v začátku než se naučím rozeznávat ty zvuky, hraje to jak celý orchestr. Mrknu na číslo a mám nějakou představu. Fisher je v tomhle jednodušší má jenom jeden základní tón.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. prosinec, 2007 17:12    Předmět: Citovat

ahoj,
se Suverénem, jak mu hezky Česky říkám, běhám už asi třičtvrtě roku a rozhodně si nemohu stěžovat. Myslím, že je to supr mašinka. Já osobně ID metr nepotřebuji, protože kopu veškerou barvu. Mnohé stříbrňáčky se mohou tvářit jako aluminiová folie a nevěřím, že ID metr je dokáže rozlišit. Před tim jsem chodila s detektorem, který ID měl, ale také toto nedokázal. Jaké tedy máte s ID metrem zkušenosti vy?
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. prosinec, 2007 20:39    Předmět: Citovat

Výborně pěkně se nám to tu rozrůstá. Já se také řídím zvukem (snažím se, zatím jsem toho moc nenachodil), ID metr je dobrý když leží barva blízko železa, tón je nejasný ale na ID metru to přeskakuje mezi železem a barvou (myslím, že už jsem to tu někde popisoval). Tam bych viděl trochu výhodu toho ID metru, zvlášť, když ty jeho zvuky ještě nemám naposlouchané. Takové signály je lepší v každém případě kopat. Rozlišovat mezi folií a stříbrňákem bych si teda netrouf, je to přesně jak říkáš všechna barva musí ven a většinou i takové ty tóny hraniční. Na tom ID metru se v podstatě zobrazují ty samé informace jako slyšíš ve sluchátkách, takže pokud jim dobře rozumíš ID metr je zbytečný. Taky je dost nedomyšlený, že ten ID metr nefunguje když přepneš na All metal, běhá to jen v Disc. módu. Takže když se to dá dohromady, pro začátečníka může být ten ID metr velmi dobrá pomůcka, pro zkušeného Suverenistu už je asi zbytečný.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. prosinec, 2007 20:42    Předmět: Citovat

Byl jste někdo hledat s touhle mašinou v silně mineralizovaném terénu. Jako je třeba České středohoří?
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: sobota 29. prosinec, 2007 17:19    Předmět: Citovat

... já jsem sice nechodila v Českém středohoří, ale ač v mém okolí je podloží vápencové,zabloudila jsem na lokalitu, kde se kdysi těžil grafit a podložím jsou tedy vyvřeliny. Při mém obvyklém nastavení- citlivost na maximum a zapn. iron mask mne z ničeho nic začaly rušit falešné signály. Ze začátku jsem nechápala proč, protože po pár metrech to bylo dobré, jinde, blíže k těmto horninám to bylo horší. Problém jsem vyřešila tím, že jsem stáhla citlivost. Tenhle problém by měl možná vyřešit přepínač v poloze, teď si nejsem jistá, track, ale já osobně jsem to nezkoušela a nevím. I když už chodím s tímto detíkem třičtvrtě roku, stále se setkávám s novými situacemi, a tedy se i stále učím. Jediné, co mne překvapilo a kvůli čemu jsem málem detektor vyreklamovala bylo, když na jedné lokalitě hrál základní tón různými nestabilními tóny i s cívkou nad hlavou a po té jsem zjistila, že jej pravděpodobně ruší vlakové troleje, nebo blízký vysílač... Laughing
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: sobota 29. prosinec, 2007 20:10    Předmět: Citovat

To je přesně ono dneska jsem to na takovém podobném kopci byl zkusit a byl jsem z toho mírně řečeno na větvi. Zítra se tam vrátím a zkusím postupovat podle návodu. Nejde mi ani tak o falešné signály, ale spíš o to, že položíš minci na kámen přejedeš těsně nad ní cívkou a detektor nic nehlásí jako by tam ani nebyla a přitom ji vidím (tohle dělá i Fisher a ostatní detektory, kromě pulsních). Doufal jsem, že si s tím Minelab poradí zítra to musím zkusit znovu.
Funkci Track můžeš použít jen v režimu All metal, ale tím se zároveň znatelně sníží hloubkový dosah detektoru.
Návrat nahoru
TXP
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.1. 2007
Příspěvky: 258
Bydliště: Brno MCMLXXV

PříspěvekZaslal: neděle 06. leden, 2008 19:44    Předmět: Citovat

Ten ID měřič je pěkně předraženej. Jestli se mi dostane Sovereign do ruky tak proběhne tuning Wink

Pro kutily:
http://metaldetectingforum.com/showthread.php?t=14390
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
snedro
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.3. 2007
Příspěvky: 1089
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2008 1:28    Předmět: Citovat

mbest napsal:
To je přesně ono dneska jsem to na takovém podobném kopci byl zkusit a byl jsem z toho mírně řečeno na větvi. Zítra se tam vrátím a zkusím postupovat podle návodu. Nejde mi ani tak o falešné signály, ale spíš o to, že položíš minci na kámen přejedeš těsně nad ní cívkou a detektor nic nehlásí jako by tam ani nebyla a přitom ji vidím (tohle dělá i Fisher a ostatní detektory, kromě pulsních). Doufal jsem, že si s tím Minelab poradí zítra to musím zkusit znovu.
Funkci Track můžeš použít jen v režimu All metal, ale tím se zároveň znatelně sníží hloubkový dosah detektoru.


A skusil jsi hledat v All metalu? já když hledám v čediči tak v All metalu žádnej problém Wink Má tenhle detík nepohybovej mód? jestli jo tak to zkus v něm! Wink
_________________
Goldmax Power, Jokr 007,Draper a Fiskars Lite
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TXP
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.1. 2007
Příspěvky: 258
Bydliště: Brno MCMLXXV

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden, 2008 18:43    Předmět: Citovat

A když ji položíš na zem a těsně nad ní přejedeš cívkou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pátek 11. leden, 2008 19:07    Předmět: Citovat

V allmetal to chodí jakžtakž, ale je tam spousta falešných signálů. V podstatě to samé jako u Fishera, jen s tím rozdílem, že Fíša se snižováním čísla diskriminace zvyšoval hloubkový dosah a Sovereign to má naopak, když přepnu do allmetal, tak se hloubkový dosah sníží (uvádí to i výrobce). Má to svoje výhody i nevýhody. Pro hledání v běžném terénu je to určitě výborná vlastnost, ale hledání v čediči to dost omezuje.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: pátek 11. leden, 2008 19:13    Předmět: Citovat

Jinak na normální půdě je to samozřejmě v pohodě, ten detík má výborný dosah i rozlišení kovů. Za dvě hodiny hledání se mi stalo jen jednou, že jsem kopal železo. Byl to takový hraniční signál a z Fishera jsem naučený tohle kopat mohlo by se jednat o hlubokou barvu. Byl to kovaný hřebík.
Návrat nahoru
vahman
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 224
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pondělí 18. únor, 2008 17:49    Předmět: Citovat

Prosim vas neviete niekto kde by sa dali na SK,alebo v Prahe kupit sluchatka na Sovereign ? Dakujem za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 18. únor, 2008 21:11    Předmět: Citovat

Zkus to tady : http://www.lovecpokladu.cz/eshop Jílové u Prahy, ale nemyslím že by bylo potřeba nějakých speciálních sluchátek.
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: sobota 01. březen, 2008 14:05    Předmět: Citovat

Mám na něm sluchátka od HAMA. 7m kábl, zvlášť volume a redukce. Vše v jednom balení. Zkus googl.
Návrat nahoru
TXP
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.1. 2007
Příspěvky: 258
Bydliště: Brno MCMLXXV

PříspěvekZaslal: pondělí 10. březen, 2008 21:04    Předmět: Citovat

Ještě něco k tomu měřiči (pro kutily Smile )

http://www.geocities.com/sovereignmods/rescaling.html

a je tam i schéma:

http://www.geocities.com/sovereignmods/1124pdf.pdf

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab Sovereign Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO