Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 494 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dosah detektorů
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaDCT



Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 0:13    Předmět: Dosah detektorů Citovat

dd Confused

Naposledy upravil HonzaDCT dne pátek 07. březen, 2008 11:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 0:37    Předmět: Citovat

Promiň, ale absolutně s tebou nesouhlasím. A to hned z mnoha důvodů. Identifikace cíle je dobrá i u 100-200-300 a více let starých věcí. A i kdyby (není to tak) ty věci po 300 letech se tvářili jako železo, tak stejně chci mít špičkovou diskriminaci, protože jinak bych kopal stále, chci vědět co možná nejpřesněji co mám pod cívkou, abych nekopal hovadiny. Kdybych se měl řídit tvou teorií, tak nepotřebuji detektor vůbec, můžu vzít lopatku a začít kopat s dohledávačkou v ruce a pořídím si náklaďák, na který budu házet odpad. Nevím zda li hledáš, ale pokud ano, tak víš, že jsi napsal šílenou hovadinu. Právě proto, že mám kvalitní digitální detektory, tak vím, že železa je všude tolik, že kdybych měl kopat každý signál, tak hledání rychle zanechám. Zároveň vím, že i hodně staré věci z barevného kovu se jako barevný kov tváří a pokud tvrdíš něco jiného, tak možná proto, že jsi kvalitní detektor nedržel v ruce a levný digitál možná starou barvu jako železo identifikuje, ale moje detektory nikoli a myslím, že ani detektory nikoho jiného tady na detektoringu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HonzaDCT



Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 8:26    Předmět: Citovat

Confused

Naposledy upravil HonzaDCT dne pátek 07. březen, 2008 11:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 8:29    Předmět: Citovat

HonzaDCT napsal:
No právě, kdybys kopal vše, by ses divil kolik v tom kvalitním detektorem vyloučeném železu je barvy o které se nikdy nedovíš, protože ji přejdeš.
Honza


Radši zůstanu u kvalitních strojů a nechám ti v zemi to, co můj detektor diskriminuje:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sm
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 4.8. 2007
Příspěvky: 708

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 10:25    Předmět: Citovat

Neni tak dávno čo detektory začali rozlišovať kovy podla vodivosti.Teraz túto funkciu maju všetky,neni to dokonalé ale maju to.Hlbka uloženia kovového predmetu je tiež skutočnosťov.Diskriminácia konkrétnych predmetov.Hladanie len v určitých hlbkach.Velkosť predmetu.Tonové nastavenia.To nie su zbytočnosti od výrobcov.Samozrejme že do detektorov to daju,maju z toho peniaze ale my zas máme informácie o tom čo je v zemi.Je faktom že detektory su predražené v každej cenovej aj kvalitnej skupine a ceny určite nepôjdu dole.Ale su aj detektory ktoré majú minimum funkcií a sú od dobrých firiem a su perfektné.Ale neni nutné mať to najdokonalejšie.Poznám chalana ktorý má komunistickú vojenskú minohladačku a jeho nálezy z hôr su užasné a nikto na neho nemá ani z 40 000 sk detektormi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moskvich
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 10:53    Předmět: Citovat

Petronius:
Jestli jsem HonzuDCT dobře pochopil, tak tím co napsal, myslel že zkorodované Fe se může hlásit jako bar. kov, ne že barevný kov se hlásí jinak. Question
Ale potom nic nepřejde, jenom má víc Fe. Smile
_________________
Sluníčkáři celého světa, polibte si p...l.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
HonzaDCT



Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 11:15    Předmět: Citovat

Confused

Naposledy upravil HonzaDCT dne pátek 07. březen, 2008 12:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robins
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.5. 2006
Příspěvky: 319
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 11:24    Předmět: Citovat

HonzaDCT napsal:
Myslím tím to, že pokud máme detektor nastavený na barevné kovy, kolikrát se stane, že na signál barevného kovu vykopeme kus zoxidovaného železa nabo alobalu???? Nebo chcete říct, že když nastavíte detektor na barvu kopete jen čistou barvu a nikdy nevytáhnete něco co jiného?? Tak jako se hlásí to něco jiného jako barva, tak se může hlásit barva jako železo. Nehledě na to že železo a zlato jsou v eliminaci těsně vedle sebe a pokud potlačím železo, potlačím i kus spektra zlata.


Takže chceš říct že kopeš úplně všechny signály nehledě na to jestli je to signál barvy nebo železa?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petronius
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 15.7. 2007
Příspěvky: 1313
Bydliště: VČ

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 11:36    Předmět: Citovat

HonzaDCT napsal:
Myslím tím to, že pokud máme detektor nastavený na barevné kovy, kolikrát se stane, že na signál barevného kovu vykopeme kus zoxidovaného železa nabo alobalu???? Nebo chcete říct, že když nastavíte detektor na barvu kopete jen čistou barvu a nikdy nevytáhnete něco co jiného?? Tak jako se hlásí to něco jiného jako barva, tak se může hlásit barva jako železo. Nehledě na to že železo a zlato jsou v eliminaci těsně vedle sebe a pokud potlačím železo, potlačím i kus spektra zlata.


Tak k tomu zlatu. Před hledáním podle zlata nastavuji detektor. Zlato se mi pohybuje někde mez+6-+12 záleží na půdě. Železo je v mínusových číslech. Samozřejmě, že někdy se stane, že zoxidované železo se hlásí jako barva, ale to pořád neobhajiuje tvou teorii. Tvá teorie by byla dobrá, kdyby barva se hlásila jako železo a to se nehlásí. Nevím jak u levných detektorů, ale už u nějaké střední třídy ani náhodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
moskvich
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 11:40    Předmět: Citovat

Petronius napsal:
HonzaDCT napsal:
Myslím tím to, že pokud máme detektor nastavený na barevné kovy, kolikrát se stane, že na signál barevného kovu vykopeme kus zoxidovaného železa nabo alobalu???? Nebo chcete říct, že když nastavíte detektor na barvu kopete jen čistou barvu a nikdy nevytáhnete něco co jiného?? Tak jako se hlásí to něco jiného jako barva, tak se může hlásit barva jako železo. Nehledě na to že železo a zlato jsou v eliminaci těsně vedle sebe a pokud potlačím železo, potlačím i kus spektra zlata.


Tak k tomu zlatu. Před hledáním podle zlata nastavuji detektor. Zlato se mi pohybuje někde mez+6-+12 záleží na půdě. Železo je v mínusových číslech. Samozřejmě, že někdy se stane, že zoxidované železo se hlásí jako barva, ale to pořád neobhajiuje tvou teorii. Tvá teorie by byla dobrá, kdyby barva se hlásila jako železo a to se nehlásí. Nevím jak u levných detektorů, ale už u nějaké střední třídy ani náhodou.

Souhlasím s Petroniem Smile .
_________________
Sluníčkáři celého světa, polibte si p...l.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
HonzaDCT



Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 11:50    Předmět: Citovat

Confused

Naposledy upravil HonzaDCT dne pátek 07. březen, 2008 12:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 12:13    Předmět: Citovat

HonzaDCT--Trošku máš pravdu..ale každý to dělá jinak...v bordelu bych se v all metalu zbláznil....
Na zajímavém místě..dejme tomu pole...to projdu a sezobu barvu...pak zobu hluboké s náznakem barevného kovu...dnes se tam projdeš a třeba půl hodiny nemáš signál..
Když jsem chodil na lágr...tak to bylo zase něco jiného...ta jsem kopal skoro všechno....Každou plechovku jse vysipal a sem tam i v ní bolo něco zajímavého.
Obecně je známo ,že větší železo ti zastíní menší barvu.....Ale opravdu bych se bez diskriminace zbláznil.
Jako 99% polař chodím v bordelu ,ale mám jistotu,že mě to zase obrátí a vždy něco zajímavého zobnu.. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
snajpr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.6. 2006
Příspěvky: 163
Bydliště: Moravské Slovácko

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 12:37    Předmět: Citovat

HonzaDCT napsal:
Proč by se tedy na profláknutých lokalitách nacházelo, když už jsou několikrát vyluxované? Protože někdo měl nastavenou diskriminaci na barvu a přešel to a za ním šel někdo kdo kopal vše a našel.

a nemůže to být proto že ten kdo tam šel, šel o kousek vedle, třebas jen o pár cm?můj názor "ŽÁDNÁ LOKALITA SE NIKDY NA 100% NEVYHLEDÁ" ze skušenosti vím, že na lokalitu kde bylo hodně dobrých strojů přišel "zelenáč" s detektorem čínského původu a ejhle, prostě měl štěstí no.Nic na tom není.
Úspěch = znalost + skušenost + štěstí , možná v jiném pořadí Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tonak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 1139
Bydliště: Qualischingen

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 13:01    Předmět: Citovat

HonzaDCT napsal:
Kopu všechny signály, nejsem zlatokop a nechodím po smetišti. Dělám to pro zábavu a pro radost z každého nálezu. Toto téma řeším z důvodu, že si chci pořídit nový detík a hodně čtu různé témata na internetu a z uvedených zkušeností uživatelů různých detektorů nevyplývá, že by některý z detektorů 100% dokázal určit co pod cívkou skutečně je. Spíše mi to připadá, že veškeré nastavení ubírají na dosahu a stejně není jistota co je pod cívkou a co jsme přešli, protože jsme si něco odfiltrovali. Podle mě záleží spíše ve velké míře na štěstí než na tom jaký máme displej nebo kolik máme čudlíků. Proč by se tedy na profláknutých lokalitách nacházelo, když už jsou několikrát vyluxované? Protože někdo měl nastavenou diskriminaci na barvu a přešel to a za ním šel někdo kdo kopal vše a našel.
Já taky kopu všechno co mi pípne(a mám zaplou diskriminaci Fe )a stejně je 80% zrezlé železo ale pro jistotu neboť mi zlato řekne železo až když to vykopu tak teprv to hlásí barvu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
whites.cz
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 117
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 15:25    Předmět: Citovat

TO petronius: Já když dělal test PRIZM IV pro Detektor Team, tak jsem zjistil, že hluboko uloženou minci nebo prstýnek na hranici dosahu může detektor identifikovat jako železo. Mě když dobré lokalitě hlesne slabý, ale poměrně čistý signálek, vždycky zkusím odhrábnout nohou aspoň 2-3 cm a zkusím místo prověřit znovu, protože se vzrůstající hloubkou se VDI stejného nálezu trochu mění (i u Fischera) a nezáleží to jen na hloubce, ale i na poloze předmětu a druhu půdy. To bude zřejmě případ o kterém píše HonzaDCT. Jinak, že by se X let stará mince v 15cm hlásila jako železo opravdu nehrozí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
HonzaDCT



Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 16:09    Předmět: Citovat

Confused

Naposledy upravil HonzaDCT dne pátek 07. březen, 2008 12:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CBfredy
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.6. 2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Troppau

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 16:41    Předmět: Citovat

HonzaDCT, mám dotaz, jak dlouho máš internet.
_________________
Hladání zdar Fredy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JOKO69



Registrace: 12.1. 2008
Příspěvky: 34
Bydliště: Šebrov ( 40 jar )

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 17:02    Předmět: Citovat

CBfredy napsal:
HonzaDCT, mám dotaz, jak dlouho máš internet.


a detektor
_________________
X-Terra 70,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CBfredy
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.6. 2006
Příspěvky: 132
Bydliště: Troppau

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 17:39    Předmět: Citovat

JOKO69 napsal:
CBfredy napsal:
HonzaDCT, mám dotaz, jak dlouho máš internet.


a detektor


No právě, to už by jsme byli mimo. Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Hladání zdar Fredy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
HonzaDCT



Registrace: 20.2. 2008
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. únor, 2008 18:07    Předmět: Citovat

Confused

Naposledy upravil HonzaDCT dne pátek 07. březen, 2008 12:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO