Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 469 anonymních a 2 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

DETEKTOR DO 15000Kč!
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tonak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 1139
Bydliště: Qualischingen

PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. květen, 2007 19:54    Předmět: DETEKTOR DO 15000Kč! Citovat

Jako nováček sleduji ruzné diskuse a vždy se to posune ke 30 000KČ.Chápu že víc peňez víc muziky ale s něčím začít musím.Tak babo raď.PS to není na Tebe Babo-i když?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tocsin
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. květen, 2007 21:38    Předmět: Citovat

Taky bych se rád přidal k tomuto dotazu. Mám "číňana" a rád bych pořídil něco solidnějšího tak do 20 tis. Z nabídky na trhu se mi zatím líbí X-terra 50 a nebo Tecnetics, ale ten už je o něco dražší. Samozřejmě někdo upřednostňuje spíš sluchátka než displej a tam by se taky něco dalo najít. Jinak si, ale myslím, že nabídka v této cenové relaci moc široká není. Ještě je tu tak Garrett 1350.
Návrat nahoru
simsa
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 5.11. 2006
Příspěvky: 841
Bydliště: Teplicko

PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. květen, 2007 21:54    Předmět: Citovat

Skuste napsat co byste chtěli hledat...T2 je dobrá na drobnější věci...X tera 50...nevím,ale radči bych přidal a šel do tery70..Garet 1350 nemám zkušenost...taky byste jsi měli ujasnit jestli se tomu koníčku chcete opravdu věnovat,než do něj investujete baťoh...tyhle otázky jsou na netu časté,ale každý Vám odpoví něco jiného...já sám,když jsem chtěl lepší detík tak jsem toho hodně přečetl...porovnával...hledal co nejvíce info...vyberte si cenovou hladinu...řekněte jsi co chcete hledat...vytipujte jsi pár detíků...čtěte fora...navštivte stránky výrobce-prodejce...když bude prodejce solidní tak Vám detík předvede...na netu je spousta informací...potom vyberte ten nejlepší a hodně štěstí...toto je jenom můj názer...takhle jsem vybíral detík já a můžu Vás upozornit že jsem se dlouho nemohl rozhodnou... a vovotom to je Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tocsin
Anonymní





PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. květen, 2007 22:25    Předmět: Citovat

Díky za odpověď. Potěší když slyším že zkušenější hledači byli v postatě ve stejný situaci jako já teď. Nejsem úplně začátečník chodím už tak dva roky ale ne moc často. Díky práci a rodině není tolik času. O historii a zvláště WW2 a obvzvláště letectvo se zajímám co jsem se naučil číst a to je tak 30let myslím že je to na doživotí a jen tak mě tenhle koníček neopustí. Mrcas mně přivedl k tomu, že se nyní víc zajímám so se dělo tady u nás doma, než jinde po světě. Takže určitě spíš detík na militárie, alespoň co se mně týče. Chtěl bych se zeptat, už několik lidí mi na militárie spíš doporučilo analog (nějaký XPčko), ale když jsem měl možnost si ho vyzkoušet spíš mně víc vyhovoval ten displej tak fakt nevím je to dilema. S tí analogem jsem se nějak nemohl srovnat.
Návrat nahoru
tonak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 1139
Bydliště: Qualischingen

PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. květen, 2007 22:30    Předmět: Citovat

simsa-to je správná otázka ,co hledat .Ale jak člověk zjistí CO???ZATÍM mi jde hlavně o to hledání jako takové,časem snad najdu TO co mě bude nejvíc zajímat.-mince.militárie,atd.ale chce to detík a nějakou lokalitku.A nějaký známosti z okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tonak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 1139
Bydliště: Qualischingen

PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. květen, 2007 22:37    Předmět: Citovat

tocsin-Jakej je vlastně rozdíl mezi digitálem a analogem ,nikde jsem to nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. květen, 2007 22:43    Předmět: Citovat

tonak napsal:
tocsin-Jakej je vlastně rozdíl mezi digitálem a analogem ,nikde jsem to nenašel.


špatně jsi hledal Často kladené otázky
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tonak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 1139
Bydliště: Qualischingen

PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. květen, 2007 23:37    Předmět: Citovat

mcmixxx-našel ale furt nerozumím -(JE to něco jako s televizním signálem) zpracováním signálu ano ale co to znamená pro uživatele
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tocsin
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 0:12    Předmět: Citovat

Co se detektorů týče, významem analog/digitál , myslí se způsob vyhodnocení údajů které detektor nasnímá. Za analogy se považují detektory se zvukovým výstupem (repro, sluchátka), kdežto digitál má displej. Na displeji se zobrazuje vodivost předmětu někdy pomocí čísel (X-terra, Tecnetics apod.) jindy na LED stupnici se zobraznenými značkami možného předmětu (Garrett). Analog předmět identifikuje pomocí hloubky tónu, přerušovaním tónu a jeho celkovou délkou. Digitální detektory mají taky repro, ale nelze to srovnávat s klasickým analogem. Obecně se dá říct že analogy mají lepší hloubkový dosah, rychlejší reakci, ale musí se to s ním asi holt umět. (Znám hledače který by XPčko s bezdrátovými sluchátky za nic nevymněnil). Displej muže mít lepší vypovídací schopnost, ale někdy lže. Někdy jde taky o to jestli chcete při hledání poslouchat nebo koukat na displej. S klasickým pojmem analog/digitál v elektrotechnice to nemá nic společnýho.
Návrat nahoru
tonak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 1139
Bydliště: Qualischingen

PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 0:25    Předmět: Citovat

Tocsin.dík,teď to už chápu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KenTaur
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.3. 2006
Příspěvky: 563

PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 1:00    Předmět: Citovat

Tocsin napsal:
Co se detektorů týče, významem analog/digitál , myslí se způsob vyhodnocení údajů které detektor nasnímá. Za analogy se považují detektory se zvukovým výstupem (repro, sluchátka), kdežto digitál má displej. Na displeji se zobrazuje vodivost předmětu někdy pomocí čísel (X-terra, Tecnetics apod.) jindy na LED stupnici se zobraznenými značkami možného předmětu (Garrett). Analog předmět identifikuje pomocí hloubky tónu, přerušovaním tónu a jeho celkovou délkou. Digitální detektory mají taky repro, ale nelze to srovnávat s klasickým analogem. Obecně se dá říct že analogy mají lepší hloubkový dosah, rychlejší reakci, ale musí se to s ním asi holt umět. (Znám hledače který by XPčko s bezdrátovými sluchátky za nic nevymněnil). Displej muže mít lepší vypovídací schopnost, ale někdy lže. Někdy jde taky o to jestli chcete při hledání poslouchat nebo koukat na displej. S klasickým pojmem analog/digitál v elektrotechnice to nemá nic společnýho.


Řekl bych, že pouze ta první věta je pravdivá. Všechno ostatní je už jen mylně rozšířená představa, že display=digital, zvuk=analog.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tonak
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 13.5. 2007
Příspěvky: 1139
Bydliště: Qualischingen

PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 5:44    Předmět: Citovat

a jsem tam kde jsem byl!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 6:57    Předmět: Analog/Digitál Citovat

Ahoj!
Pravý DIGITÁLNÍ(tj.číslicový) detektor je třeba GARRETT GTI2500.Tento detektor používá DSP(digitální signálový procesor).Přijatý signál převede takový detektor na číslicovou informaci a další zpracování se provádí matematicky programem v zabudovaném vnitřním počítači.
To o čem zde probíhá diskuse je spíše digitální interpretace výsledků vyhledávání. Tzn. že detektor zpracuje analogově signál a v okamžiku kdy je upraven do určitého výstupního tvaru nastupuje digitální technika která provede výsledné vyhodnocení výpisem na display.
VLF detektory totiž určují druh kovu pod cívkou velikostí fázového posuvu mezi vysílaným a přijatým signálem. Stačí tedy digitálně převést(zjednodušená představa) fázový posun na ID číslo a máme "digitální" detektor.
Existují ještě další stupně digitalizace. Jde např. o to, že některé části v řízení zesílení jsou nahrazeny místo analogové vazby vazbou digitální. Nebo se jedná o celé bloky, které nahrazují činnost analogového dílu.
Pro účely diskuse zde tedy zjednodušeně digitální přístroj představuje detektor s displayem, ale doufám že rozdíl je už zřejmý.
Klasický analogový detektor tedy nemá takovéto digitální vsuvky. Ale zároveň digitální detektor nemusí mít display!
Tak a teď může začít pořádná diskuse! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 8:27    Předmět: Citovat

Tonak, já bych ti radil zajít za prodejcem, určitě nějakou představu o tom co chceš máš a vyzkoušet si osobně oba druhy detíků v praxi. Pak bude rozhodování jednodušší. Jak mcmlxxx napsal "Ty máš peníze a on chce prodat", tak nevidím důvod proč by sis je nemohl vyzkoušet. Teorie je dobrá věc, ale v praxi je na .... .
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 8:41    Předmět: Citovat

Preferuji analog, ale stejně to chce kopat kopat kopat.....
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 9:13    Předmět: Citovat

Tocsin napsal:
Analog předmět identifikuje pomocí hloubky tónu, přerušovaním tónu a jeho celkovou délkou. Digitální detektory mají taky repro, ale nelze to srovnávat s klasickým analogem. Obecně se dá říct že analogy mají lepší hloubkový dosah, rychlejší reakci, ale musí se to s ním asi holt umět.


Ahoj, nemohu s Tebou bohužel souhlasit. Myslím že Irwing to popsal docela dobře. Taky nevidím důvod proč by měl digitál mít menší dosah. Analog i digitál do země v podstatě vysílá to stejné. Převod signálu proběhne až těsně před zpracováním a má to řadu výhod - můžeš signál pozdržet, vyčistit, různě ho porovnávat - prostě s ním můžeš zacházet jako s číslem což je výhodné. Příkladem tohoto je například Explorer který dokáže vypočítat a zobrazit obsah železa v cílovém předmětu.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 10:10    Předmět: Citovat

simsa napsal:
Skuste napsat co byste chtěli hledat...T2 je dobrá na drobnější věci...X tera 50...nevím,ale radči bych přidal a šel do tery70..Garet 1350 nemám zkušenost...taky byste jsi měli ujasnit jestli se tomu koníčku chcete opravdu věnovat,než do něj investujete baťoh...tyhle otázky jsou na netu časté,ale každý Vám odpoví něco jiného...já sám,když jsem chtěl lepší detík tak jsem toho hodně přečetl...porovnával...hledal co nejvíce info...vyberte si cenovou hladinu...řekněte jsi co chcete hledat...vytipujte jsi pár detíků...čtěte fora...navštivte stránky výrobce-prodejce...když bude prodejce solidní tak Vám detík předvede...na netu je spousta informací...potom vyberte ten nejlepší a hodně štěstí...toto je jenom můj názer...takhle jsem vybíral detík já a můžu Vás upozornit že jsem se dlouho nemohl rozhodnou... a vovotom to je Laughing


Simsa, absolutní souhlas. K tomu není co dodat! Very Happy
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Feri
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 2368
Bydliště: Brandeisel-Wolschan, 60-ka již minula

PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 10:30    Předmět: Citovat

Analogový/digitální?
Má představa analogového detektoru je taková, že signál, se kterým se pracuje (fázový posun) je stále signál sinusový. Tento signál je upravován, filtrován, zesílen a třeba i rozdělen na části sinusového signálu Very Happy . Ve finále je třeba integrován a pomoví VCO nám dává informaci o typu kovu. Nejsou zde použity číslicové IO, ale spíše pasívní elektronika, tranzistory, OZ a výkonový člen pro repro.

Digitálek po filtracích a zesílení si sinusovku převede na obdélník, který je nadále zpracováván číslicově. No a digitální technika, ta umí kouzla.

Akorát nevím, proč by měl mít digitální detík nižší citlivost? Já si doma v laborce odzkoušel mnohá vlastní zapojení a návrhy. Každopádně, obě metody jsou plnohodnotné, co se týče hledání. V komfortu pro obsluhu vedou samozřejmě detektory digitální. O tom není sporu. Ale při hledání na sluchátka jsou si detektory stejné třídy rovnocenné. Zde už záleží na obsluze a zkušenostech. Very Happy
_________________
Feri
Garrett ACE Apex, Garrett PP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 11:31    Předmět: Digitál Citovat

Ahoj!
Naopak kvalitně provedený digitální detektor umožňuje něco, co s analogovými obvody nikdy nedocílíte! Jde o to že při zpracování analogového signálu běžným způsobem se k užitečnému signálu neustále přičítá šum. Při zpracování slabého signálu je důležitý jeho odstup od šumu.(každý to zná, když na rádiu poslouchá slabou stanici a někdy rozumí , jindy ne).Zde je právě obrovská síla digitálního zpracování! Signál převedený na číslo lze za určitých předpokladů rušivých složek zbavit. Potom může detektor s takovýmto uspořádáním pracovat i se signálem, který už by pro běžný analogový detektor prakticky nebyl rozpoznatelný. Jde ale o to, jak zdatný byl konstruktér při sestrojování konkrétního přístroje a pak je jedno zda jde o typ analogový nebo digitální! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tocsin
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 18. květen, 2007 14:06    Předmět: Citovat

Jak jsem napsal příspěvek bylo mě hned jasný, že se někdo ozve. samozřejmě souhlasím s tím co se tady píše. Digitál/analog se často používá jako hovorový pojem pro označení detektorů s displejem či bez displeje. Skutečný význam dobře popsal irwing, ale pro člověka bez elektrotechnického vzdělání to bude těžko k pochopení. S dosahem v principu není rozdíl mezi tím jestli má detektor displej nebo ne, mně šlo spíš o prvotní otázku "detektor do 15 000,--Kč". A tam se mi zdá jsou detektory bez displeje přeci jenom výkonnější asi proto, že výrobce šetří a pro vyhodnocení na displej potřebují lepší signál aby se stím detektor dokázal poprat. Kdežto do sluchátek jde i to nejjemnější pípnutí, který by mohlo být i jinak zamaskovaný třeba velkým železem. Porovnávali jsme X-terru 30 a XP 250 a taková situace kdy X-terra nereagovala na malou minci vedle velkýho železa šla docela dobře navodit. U detektorů vyšší třídy jako Explorer to už bude o něčem jiném, ale samozřejmě to už se bavíme o jiné cenové hladině. Jenomže právě ta X-terra se mi na obsluhu, lehoučká, dohledávání a číslo na displeji docela zamlouvala, a teď raďte do čeho jít ???
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO