Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 640 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

X- Terra 70 a "Stabilizátor ID čísla"

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. červenec, 2008 23:42    Předmět: X- Terra 70 a "Stabilizátor ID čísla" Citovat

V manuálu se píše:
X-Terra70 má velmi podrobnou škálu diskriminace, což někdy může způsobit nestabilitu zobrazeného ID nálezu v terénech s vysokou mineralizací. V těchto případech stabilizujeme ID pomocí stabilizátoru ID nálezu. Tón signálu nálezu vždy nemusí odpovídat stabilizovanému ID nálezu.
Ten CZ manuál je "Moc fajn". Prase aby se v tom vyznalo. Já jsem tuto funkci zkusil a žádný hmatatelný výsledek. Jak jste na tom pánové? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. červenec, 2008 23:58    Předmět: Re: X- Terra 70 a "Stabilizátor ID čísla" Citovat

Drtikol.CZ napsal:
V manuálu se píše:
X-Terra70 má velmi podrobnou škálu diskriminace, což někdy může způsobit nestabilitu zobrazeného ID nálezu v terénech s vysokou mineralizací. V těchto případech stabilizujeme ID pomocí stabilizátoru ID nálezu. Tón signálu nálezu vždy nemusí odpovídat stabilizovanému ID nálezu.
Ten CZ manuál je "Moc fajn". Prase aby se v tom vyznalo. Já jsem tuto funkci zkusil a žádný hmatatelný výsledek. Jak jste na tom pánové? Rolling Eyes

Ten manuál je faakt dobrej Rolling Eyes Už jsem si myslel, že nepochopím psaný text, ale asi nejsem sám Smile S tím zapnutým stabilizátorem čísel jsem také zatím neshledal rozdíl, ale když je tato funkce k dispozici, tak proč ji nezapnout Smile (Terru mám krátce takže nemůžu dělat nějaké závěry...)
Návrat nahoru
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pátek 25. červenec, 2008 6:32    Předmět: Citovat

čau, mě ta funkce na 70ce funguje. Nehledě na to co se píše v manuálu bych řekl že to funguje následovně: škála ID je poměrně dost široká a bez zapnutí stabilizace ID se může stát že čísla přeskakují - detektor ukazuje okamžitou hodnotu která se rychle a neustále načítá = rychle se i mění číslo ID.
Zapnutím stabilizace se zřejmě spočítá absolutní hodnota vodivosti, nebo se vynechají určité časové periody při načítání, čímž se číslo na displeji ustálí.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70


Naposledy upravil mcmlxxx dne pátek 25. červenec, 2008 8:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: pátek 25. červenec, 2008 7:10    Předmět: Citovat

Tak jak to popisuješ jsem to pochopil i z návodu. Když tuto funkci použiji, tak ta čísla stejně skáčou sem tam. Asi o trošku pomaleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: sobota 09. srpen, 2008 0:11    Předmět: Citovat

Je pravda, že se po zapnutí této funkce čísla "usměrní" a neskáčou jako divá. To skákání je znatelně "klidnější". Jenom přemýšlím co s tím. Ty hodně skákavé signálky jsou nebezpečné. A vyhodnocení čísla je už na mě. Kopnout, nebo jít dál. Ve většině případů jsem se přešvědčil, že jsem se ohnul zbytečně. Kruci. To je dilema. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4681

PříspěvekZaslal: sobota 09. srpen, 2008 9:51    Předmět: Citovat

Drtikol.CZ napsal:
Je pravda, že se po zapnutí této funkce čísla "usměrní" a neskáčou jako divá. To skákání je znatelně "klidnější". Jenom přemýšlím co s tím. Ty hodně skákavé signálky jsou nebezpečné. A vyhodnocení čísla je už na mě. Kopnout, nebo jít dál. Ve většině případů jsem se přešvědčil, že jsem se ohnul zbytečně. Kruci. To je dilema. Rolling Eyes


Jednou se zbytečně neohneš a budeš litovat! Vlastně nebudeš, protože nevíš, co jsi přešel Wink Už se opakuji, ale vždy kopu, když nemám 100% jistotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: sobota 09. srpen, 2008 18:35    Předmět: Citovat

Kolecko napsal:
Drtikol.CZ napsal:
Je pravda, že se po zapnutí této funkce čísla "usměrní" a neskáčou jako divá. To skákání je znatelně "klidnější". Jenom přemýšlím co s tím. Ty hodně skákavé signálky jsou nebezpečné. A vyhodnocení čísla je už na mě. Kopnout, nebo jít dál. Ve většině případů jsem se přešvědčil, že jsem se ohnul zbytečně. Kruci. To je dilema. Rolling Eyes


Jednou se zbytečně neohneš a budeš litovat! Vlastně nebudeš, protože nevíš, co jsi přešel Wink Už se opakuji, ale vždy kopu, když nemám 100% jistotu.

Ja ja, dobrá rada nad zlato, už to taky nedělám, ale kopu téměř všechnu barvu... Wink
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 17. srpen, 2008 22:16    Předmět: Citovat

X-terru 70 neznám, ale znám originální manuál i překlad od Exploreru SE - to je to samý. Doporučuji originální manuál od SE, ten český, to je jak Foglarův Poklad Černého delfína - samé dohady, prostě neúplně přeloženo. SE je ale fakt dobrej detík, stejně jako C-Scope CS3MX.
Návrat nahoru
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: středa 03. září, 2008 8:57    Předmět: Citovat

Pokud narazíš na silně zkorodovaný měďak tak detetik ma na výběr dvě vodivosti a to ryzí kov a povrchovou oxidaci mezi nima je velký rozdil,pokud to je analog tak ten ma širší tonové skupiny zařazení,kdežto digital ma ty skupiny menší a tim nastava nestabilita IDČ,pokud zmačkneš stabilizator tak si vybere tu nejsilnější vodivost a je teď otazkou který signal je nejsilnější povrchová oxidace nebo ryzí kov.Dalším problemem je větší korodovaný metal a mince poblíž tady taky nastava nestabilní signal a logicky si stabilizátor vybere zkorodovaný metal protože ma větší signal,tadyk bych zapl pinpoint a ověřil si hloubku předmětu pokud vykáže dvě hloubky jsou tam dva předměty,pokud jednu může tam metal a mince ležet vedle sebe a pinpoint je nedokáže rozlišit.Takže to dilema je zase na tobě jestli kopat či ne.Z toho si tedy můžeš vybrat jestli stabilizator zapinat nebo ne?
Měl by vlastně sloužit k informativní identifikaci přidržením IDČ silnějšího signalu.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: pátek 05. září, 2008 6:55    Předmět: Citovat

Tak to je aspoň vysvětlení. Manuál je vlastně jen popis detektoru a jeho funkcí, ale bez popisu na nějakém příkladu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: sobota 06. září, 2008 7:53    Předmět: Citovat

gabriel.7 napsal:
Pokud narazíš na silně zkorodovaný měďak tak detetik ma na výběr dvě vodivosti a to ryzí kov a povrchovou oxidaci mezi nima je velký rozdil,pokud to je analog tak ten ma širší tonové skupiny zařazení,kdežto digital ma ty skupiny menší a tim nastava nestabilita IDČ,pokud zmačkneš stabilizator tak si vybere tu nejsilnější vodivost a je teď otazkou který signal je nejsilnější povrchová oxidace nebo ryzí kov.Dalším problemem je větší korodovaný metal a mince poblíž tady taky nastava nestabilní signal a logicky si stabilizátor vybere zkorodovaný metal protože ma větší signal,tadyk bych zapl pinpoint a ověřil si hloubku předmětu pokud vykáže dvě hloubky jsou tam dva předměty,pokud jednu může tam metal a mince ležet vedle sebe a pinpoint je nedokáže rozlišit.Takže to dilema je zase na tobě jestli kopat či ne.Z toho si tedy můžeš vybrat jestli stabilizator zapinat nebo ne?
Měl by vlastně sloužit k informativní identifikaci přidržením IDČ silnějšího signalu.
gabriel.7


Tak s tímhle nemohu souhlasit. Detektor si nemůže vybrat "vodivost" kterou bude signalizovat. Detektor obecně vygeneruje kolem sondy emg pole, které pronikne částečně půdou. Pokud se kovový předmět dostane do tohoto pole, začne jím téct elektrický proud. Každý vodič kterým protéká elektrický proud kolem sebe vytváří emg pole. Pokud bude předmět silně zkorodovaný - tj. pokryt silnou vrstvou oxidů kovu ze kterého byl vyroben, poteče elektrický proud jak čistým kovem, tak oxidy kovů - jak moc to už záleží na elektrických vlastnostech oxidu a na fyzikální struktuře oxidu.
Dokonce si troufám říct, že "povrchová vodivost" bude pro určení předmětu klíčová.
Klasickým příkladem je zkorodovaný železný víčko od píva, nebo zrezlá plechovka, nebo třeba lopata. Od detektoru dostáváš jasné prozvuky do barvy i když se jedná i železo.
Detektor "dostává" od předmětu jeden signál který může nebo nemusí zpracovat. Pokud použiješ dobrý analog, doslova uslyšíš ve sluchátkách jak proud teče a "bublá" ve vrstvě oxidu.
Digitál osazenej DSPčkem má možnost přijmaný signál filtrovat pomocí určité sady filtrů a teprve tady může rozhodovat co uslyšíš, případně uvidíš na displeji. Taky bych netvrdil že digitál má menší "tónové skupiny" - má k dispozici úplně stejný vstupní signál, a potřebuje jen trošičku času na to aby ho zpracoval a předal na výstup, což analog udělá prakticky přímo.
Dokonce si troufám tvrdit že digitál si může se signálem snáze dělat doslova co chce - protože ho zpracovává jako čísla v čase. Tzn. pokud příjmám v určitém časovém úseku nepravidelný silně kolísající signál, tak si v určitém intervalu z hodnot vodivosti vyberu dejme tomu X vzorků, ty zprůměruju a výsledek pošlu na výstup, místo toho abych pouštěl na výstup všechno co dostanu.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: sobota 06. září, 2008 21:23    Předmět: Citovat

Takže Marku ja to překladam do jednoduchého vysvětlení,vstupní signal je stejný a dal si to zpětně přečti pořádně ještě jednou.
Nebo snad každý detektor rozliší korodovaný metal a ještě k tomu vedle ležící minci tady se projeví kvalita detektoru ve vyhodnocení dvou vodivých předmětu.,nejlepší přiklad je 10,- je kovová a pokovena mědí,kolik detektoru ji dokáže rozlišit,většina si vezme vodivost jadra z kovu a vykáže metal,ale např.DFX povrchovou vodivost a vykáže barvu dalši rozdil maš pravdu je v procesorovém vybavení atˇuž mikro nebo jednocestné procesory.Analog,digital výstup stejný tonový a potom nepatrně pomalejší IDČ na LCD(ale to je zanedbatelne) a tedˇtonové zařazení bude stejné ale IDČ bude přelitavat i když ton bude stejný,takže jenom u IDČ je menši škala zařazení nebo stabilizace,zase to ma tu výhodu že jsi potom schopen přibližně odhadnout o co jde.Pokud by totiž nalez zprůměroval tak by signal byl stabilní a nemohl by prolitavat do různych hodnot,pokud bude mince minimalně oxidovana tak el. mag.pole bude stabilní a poměrně čisty jasný signal,pokud bude oxidace silná a tím i povrchová vodivost , tak tady by tedy měl byt taky signal stabilní podle tebe ale neni protože se jedna o nesourodou vodivost jádra a povrchu.Tímto bychom ale pomoci Fyziky a elektroniky mohli diskutovat dlouho,proto se přiklanim k prvotnimu vysvětlení se kterým nesouhlasíž.
P.S. i přistroj si vybere tu jednoduchší cestu to znamena tu nejsilnější vodivost jestli je to ta povrchová nebo vnitřní el.mag.vodivost. zaleži na přístroji ale bude ji signalizovat nestabilizací vyhodnocení na LCD.Ne každý detektor se takhle chová.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tom2



Registrace: 30.12. 2007
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: sobota 06. září, 2008 21:39    Předmět: Citovat

Ježíšmarjááá ted jsem se v tom ztratil a jsem zmatenej Shocked Shocked Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září, 2008 9:43    Předmět: Citovat

Ahoj, chci předem napsat že se nehádám, jen se snažím přesně napsat jak si myslím že to funguje.

gabriel.7 napsal:
Takže Marku ja to překladam do jednoduchého vysvětlení,vstupní signal je stejný a dal si to zpětně přečti pořádně ještě jednou.


Přečetl jsem si to ještě jednou. Já sem nesouhlasil s tvrzením, že si detektor "vybere silnější vodivost" - a taky s tím nesouhlasím. Při čtení to vyvolává představu, že jeden předmět - např. Tebou uváděná současná "plátovaná" 10kč dává detektoru nějaké dva signály - z povrchu a z jádra ze kterých si detektor vybere.
Podle mě dostane detektor signál jeden, a z jeho parametrů si některej umí ze signálu zjistit jestli je pod sondou ferromagnetikum nebo diamagnetikum a přečíst hodnotu vodivosti. Co bude dál rozhodne nastavení a elektronika. Některej detektor takovej cíl prostě zahodí jako "převážně železo" a některej ( třeba tebou zmiňované DFX) prostě ukáže i vyšší vodivost povrchové měděné vrstvy, kde proud určitě teče mnohem ochotněji a lépe než ocelovým jádrem. Sice DFX neznám, ale podle popisu má velice širokou škálu nastavení, která se s detektory nižší kategorie nedá srovnávat. Tak jako u Exploreru si můžu nastavit že chci slyšet odezvu cíle jako vodivost nebo jako obsah železa a podle toho se rozhodovat.

gabriel.7 napsal:

Nebo snad každý detektor rozliší korodovaný metal a ještě k tomu vedle ležící minci tady se projeví kvalita detektoru ve vyhodnocení dvou vodivých předmětu.,nejlepší přiklad je 10,- je kovová a pokovena mědí,kolik detektoru ji dokáže rozlišit,většina si vezme vodivost jadra z kovu a vykáže metal,ale např.DFX povrchovou vodivost a vykáže barvu


zkorodované železo ležící vedle barvy je zase trošku jinej případ, tam vstupuje do hry ještě schopnost separovat, která je zase dána třeba konstrukcí sondy a rychlostí detektoru...

gabriel.7 napsal:

dalši rozdil maš pravdu je v procesorovém vybavení atˇuž mikro nebo jednocestné procesory.Analog,digital výstup stejný tonový a potom nepatrně pomalejší IDČ na LCD(ale to je zanedbatelne) a tedˇtonové zařazení bude stejné ale IDČ bude přelitavat i když ton bude stejný,takže jenom u IDČ je menši škala zařazení nebo stabilizace,zase to ma tu výhodu že jsi potom schopen přibližně odhadnout o co jde.Pokud by totiž nalez zprůměroval tak by signal byl stabilní a nemohl by prolitavat do různych hodnot,pokud bude mince minimalně oxidovana tak el. mag.pole bude stabilní a poměrně čisty jasný signal,pokud bude oxidace silná a tím i povrchová vodivost , tak tady by tedy měl byt taky signal stabilní podle tebe ale neni protože se jedna o nesourodou vodivost jádra a povrchu.Tímto bychom ale pomoci Fyziky a elektroniky mohli diskutovat dlouho,proto se přiklanim k prvotnimu vysvětlení se kterým nesouhlasíž.

To že audio výstup je stabilní a VID přeskakuje může mít za příčinu to co popisuješ - buď je rozdílná škála obou výstupů, nebo je audio a VID odděleno a zpracovývají ho každé zvlášť jiné obvody.

To zprůměrování jsem popisoval jako způsob jak přeskakování VID zabránit.

gabriel.7 napsal:

P.S. i přistroj si vybere tu jednoduchší cestu to znamena tu nejsilnější vodivost jestli je to ta povrchová nebo vnitřní el.mag.vodivost. zaleži na přístroji ale bude ji signalizovat nestabilizací vyhodnocení na LCD.Ne každý detektor se takhle chová.
gabriel.7


Nevím jestli si přístoj vybere jednodušší cestu, já sem raději, když přístroj udělá to co si na něm nastavím, případně když nemá ve výbavě takovou škálu nastavení, tak když udělá dobře to, na co sem si ho vybral - na hledání mincí. Jinak s posledním odstavcem souhlasím.

Snad už si rozumíme Smile
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pajik
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2007
Příspěvky: 680
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září, 2008 10:05    Předmět: Citovat

Pokud mohu svoji zkušenost se stabilizátorem ID čísla sdělit, tak jej vůbec nepoužívám. Důvod je prostý a ten, kdo chodí a zkouší detektor třeba na polygonech cizích či vlastních to pozná hned. Možná jsou některé případy, kde je je vhodné použít, ale v běžném hledání bych jej doporučil raději nezapínat, jinak přejdete mnoho věcí, o kterých si myslíte něco úplně jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO