Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 656 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

X-terra 70
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pajik
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2007
Příspěvky: 680
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září, 2008 19:50    Předmět: Citovat

Jako majitel X-Terry nemohu potvrdit, v čem je lepší nebo horší než Quattro, ale jedno vím určitě, má své výhodičky i své mouchy jako každý jiný detektor. Přednosti vidím v lehké váze, ve výkonu co se týče hloubky, malé spotřebě proudu (4 AA baterky), jednoduchosti ovládání, poměrně málo prozvuků. Jako nevýhodu vidím hlavně nadprůměrnou různost signálů stejných předmětů v odlišných hloubkách. Ve větších hloubkách v podstatě vše hlásí jako železo, diskriminace Fe s velkou cívkou je přitom nadlidský výkon i v malých hloubkách
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září, 2008 20:34    Předmět: Citovat

Abych řekl pravdu,tak na polu kopu skoro každou barvu a v lese každou!!!
Sice se nakopu jako vůl,ale zato mám výsledky a o to přeci jde,nebo nééé Question Wink
Mě X-TERRA 70 vyhovuje a s tím co napsal "pajik" naprosto souhlasím,ale v této cenové relaci asi lepší mašinka není!!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mita22



Registrace: 22.11. 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Römerstadt

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září, 2008 20:47    Předmět: Citovat

makumba napsal:
Ahoj. Jsem taky jeden z těch co Quattro po pár měsících(4) prodali. Mě osobně vadila nutnost pomalého hledání. Jak člověk přidal, přecházel. Prozvuky-tak těch bylo opravdu dost a sou hlavní důvod mého rozvodu s Quattrem. Váha je taky slušná a na celodenní běhání po kopcích to nebylo.


Pánové děkuji vám za vaše zkušenosti.Jsem taky majitelem quattra cca 9 měsíců a viděl bych to stejně.Nejvíc mě štve ta pomalost.Před chvilkou jsem příšel z terénu a valil jsem bulvy co jsem všechno z minula přešel.Dneska jsem šel "láng sam" a super nálezy. Shocked
Bombero: ten dosah se ti zdá skoro stejný s koncentrikou na x-70?Taky ve mě hlodá červík,že bych přezbrojil.Na obhajobu quattra musím říct,že s ním mám víc stříbrnáků než za předchozí hledání s jinou mašinkou za dva roky.Značku si nechám pro sebe,abych nepomlouval. Wink
_________________
když to má přijít,tak to přijde
minelab xterra 705
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září, 2008 21:35    Předmět: Citovat

mita22 napsal:
makumba napsal:
Ahoj. Jsem taky jeden z těch co Quattro po pár měsících(4) prodali. Mě osobně vadila nutnost pomalého hledání. Jak člověk přidal, přecházel. Prozvuky-tak těch bylo opravdu dost a sou hlavní důvod mého rozvodu s Quattrem. Váha je taky slušná a na celodenní běhání po kopcích to nebylo.


Pánové děkuji vám za vaše zkušenosti.Jsem taky majitelem quattra cca 9 měsíců a viděl bych to stejně.Nejvíc mě štve ta pomalost.Před chvilkou jsem příšel z terénu a valil jsem bulvy co jsem všechno z minula přešel.Dneska jsem šel "láng sam" a super nálezy. Shocked
Bombero: ten dosah se ti zdá skoro stejný s koncentrikou na x-70?Taky ve mě hlodá červík,že bych přezbrojil.Na obhajobu quattra musím říct,že s ním mám víc stříbrnáků než za předchozí hledání s jinou mašinkou za dva roky.Značku si nechám pro sebe,abych nepomlouval. Wink


Záleží jaký stříbrňáky? Wink Pokud myslíš např. 1 korunu 1895,20 krejcar 1870 a nebo zlatník,tak to jsou kola jako od vozu!!!
Mě zajímají signály na daleko starší mince a např. průměr 14mm a tak! Very Happy
QUATRO MP je docela drahá mašinka,ale známej ji prodal právě proto,že špatně brala tento druch mincí (plíšků)!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září, 2008 21:44    Předmět: Citovat

Mě je bralo quattro dobře..s koncentrickou cívkou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: pondělí 08. září, 2008 22:15    Předmět: Citovat

Jednak jsem vyzkoušel jak MP očesanýho brášku SE tak i T 7O,50,30 ve prospěch T hovoří váha a ekonomika provozu,u MP jsem použil menší cívku jako základní je to znatelné jak bere drobné mince,jenže chybí tady základni věci které by jste měli popsat pokud hovoříte že MP je pomale,dosah stejný.
V jakém programu jste hledali,jakou citlivost jste měli nastavenou.
Digital na T70 dosah nic moc,prospekt mod je už o něčem jiném,na hloubku ale pokud použijete Iron Mask od ? do 20 tak přicházite o dost zajimavé věci.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: úterý 09. září, 2008 7:42    Předmět: Citovat

mita22 napsal:
MarekFox1 napsal:
Chlapi už se nehádejte, ať si každej hledá s čím chce. Já jsem s X-70 taky naprosto spokojený, jelikož jsem měl možnost X-70 srovnat i s Quatrem MP, tak si nemyslím, že X-70 nesahá Exploreru ani po paty Wink



"MarekFox1" to srovnání X-70 a Quatra by mě docela zajímalo,nechceš se o tom trochu víc rozepsat?Dík Wink


Mylím, že ti už odpověděli na všechno kolegové v článcích výše, takže už se k tomu nebudu dále rozepisovat Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: úterý 09. září, 2008 7:53    Předmět: Citovat

Právě, že jsem chodil s kolegou, který měl Quttro, takže dovedu posoudit hloubkový dosah obou detíků. Chodím s klasickou koncentrikou v digitálu a přepínám občas na prospecting u signálů u kterých si nejsem jistý. Co se týče prospectingu tak ta hloubka od digitálu je docela rozdíl, ale zase musí člověk trochu zpomalit tempo hledání, aby to stačil naposlouchat. Jinak v prospectingu používám iron mask 5-10 což mám vyzkoušený na potlačení rezavých hřebíků. Každopádně ať hledáš s čím hledáš hodně udělá při hledání sžití se s detíkem, umět ho správně nastavit a použít a taky zkušenost s naposloucháním si detíku. Komfort, ekonomický provoz a šťastná lokalita při hledání je už jen ta třešnička na dortu. Zdarec Fox Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pajik
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2007
Příspěvky: 680
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: úterý 09. září, 2008 14:01    Předmět: Citovat

gabriel.7 napsal:

Digital na T70 dosah nic moc,prospekt mod je už o něčem jiném


To jsem si myslel před nedávnem také, že digitál nic moc, ale to jsem chodil s nastavením citlivosti na 24. Když se tam nastaví 28, je to sakra znát, nižší citlivost už ani nepoužívám a na falešných prozvucích se to nijak nezměnilo. Moje zkušenost u Terry je nedávat žádnou diskriminaci Fe, protože Ag ve větší hloubce se hlásí jako Fe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mita22



Registrace: 22.11. 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Römerstadt

PříspěvekZaslal: úterý 09. září, 2008 15:17    Předmět: Citovat

gabriel.7 napsal:
Jednak jsem vyzkoušel jak MP očesanýho brášku SE tak i T 7O,50,30 ve prospěch T hovoří váha a ekonomika provozu,u MP jsem použil menší cívku jako základní je to znatelné jak bere drobné mince,jenže chybí tady základni věci které by jste měli popsat pokud hovoříte že MP je pomale,dosah stejný.
V jakém programu jste hledali,jakou citlivost jste měli nastavenou.
Digital na T70 dosah nic moc,prospekt mod je už o něčem jiném,na hloubku ale pokud použijete Iron Mask od ? do 20 tak přicházite o dost zajimavé věci.
gabriel.7


gabrieli: chodím v programu relic,množství odpadu malé citlivost 17,což se mi zdá ještě přijatelné,když dám 18,tak už se objevují nepříjemné prozvuky a musím se s cívkou často vracet a kontrolovat.Chodím se základní cívkou 10,5".Toto je asi moje nejčastěji používané nastavení a tady se mi zdá quatro pomalé,ale může to být asi tím že chodím rychle.Zatím jsem nikoho s quatrem nepotkal,tak nemůžu posoudit.Hledal jsem i videa co se týká quatra ale nic jsem nenašel.

kokerss: z menšíma ag plíškama zkušenost nemám,nejmenší jsem zatím našel FJI desetikrejcar.Ono taky co bys chtěl 700 m nad mořem.
_________________
když to má přijít,tak to přijde
minelab xterra 705
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: úterý 09. září, 2008 16:05    Předmět: Citovat

mita22: Seš o 100m nad mořem výš než já! Very Happy
Mě se zase vyhýbají ty velký Ag kolečka,ale taky nějaký jsou! Laughing
Je to především o štěstí a to všichni dobře víme!!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mita22



Registrace: 22.11. 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Römerstadt

PříspěvekZaslal: úterý 09. září, 2008 19:18    Předmět: Citovat

kokerss napsal:
mita22: Seš o 100m nad mořem výš než já! Very Happy
Mě se zase vyhýbají ty velký Ag kolečka,ale taky nějaký jsou! Laughing
Je to především o štěstí a to všichni dobře víme!!! Wink


Tak tak štěstíčko muší bejt. Wink
_________________
když to má přijít,tak to přijde
minelab xterra 705
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: středa 10. září, 2008 7:44    Předmět: Citovat

pajik napsal:
gabriel.7 napsal:

Digital na T70 dosah nic moc,prospekt mod je už o něčem jiném


To jsem si myslel před nedávnem také, že digitál nic moc, ale to jsem chodil s nastavením citlivosti na 24. Když se tam nastaví 28, je to sakra znát, nižší citlivost už ani nepoužívám a na falešných prozvucích se to nijak nezměnilo. Moje zkušenost u Terry je nedávat žádnou diskriminaci Fe, protože Ag ve větší hloubce se hlásí jako Fe.


Rovněž používám citlivost na 28, někdy i 29 i 30. Na 25 snižuji jen občas a to jen v zabordelených lokalitách a u mělčích signálů. Jinak chodím v allmetalu. Testovali jsme s kámošem malý Ag asi ve hloubce 15-20 cm a hlásilo se jako kopatelná barva, tak nevím s tím, že by se hlásilo jako Fe ? Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: středa 10. září, 2008 7:54    Předmět: Citovat

Je jedno jestli je to MP nebo T 70 hledani v alu(žadný relic)na max. citlivost tu snížiš při větším množství prozvuku,protože se zlatem počitejte i při -2 signalu,pokud tam zrušíš nějakou skupinu,vždy si tím omezíš nějaky slušný nález,kterých nemusí být mnoho,navic mince na hraně je hodně nejasný signal.Diky tomu nemusíš kopat všechno prostě si vybereš signaly které tě zajímají.Jediné místo kde je smeťak tak tam jsem používal max.relic,protože i když přelitava v IDČ kvuli smeti tak při slušnem nalezu hodi stabilní IDČ,V kopcích kde se těžila žel.ruda tak oba detiky se stavaly totalně nestabilní,takže to tam každý vzdal se svým detektorem oproti tomu ja tam měl velice hezké nálezy.\je to pro mně testovaci přírodní polygon na detíky.V tomto případě ma i MP slušnou reakci ale je to taky dané cívkou, oproti tomu eFko cívka vysíla signal pod uhlem(někde jsem to už psal kolik stupňů) do strany diky tomu ma takovou rychlou reakci na nalez.Na MP jsem používal menší 20cm cívku,a na T70 všechny mimo DD 7.5kHz.,tyhle DD jsou hodně znat na hloubku oproti koncentrice i pro drobnosti,nevýhodou je nevyvaženost,větší váha.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: středa 10. září, 2008 7:54    Předmět: Citovat

Je jedno jestli je to MP nebo T 70 hledani v alu(žadný relic)na max. citlivost tu snížiš při větším množství prozvuku,protože se zlatem počitejte i při -2 signalu,pokud tam zrušíš nějakou skupinu,vždy si tím omezíš nějaky slušný nález,kterých nemusí být mnoho,navic mince na hraně je hodně nejasný signal.Diky tomu nemusíš kopat všechno prostě si vybereš signaly které tě zajímají.Jediné místo kde je smeťak tak tam jsem používal max.relic,protože i když přelitava v IDČ kvuli smeti tak při slušnem nalezu hodi stabilní IDČ,V kopcích kde se těžila žel.ruda tak oba detiky se stavaly totalně nestabilní,takže to tam každý vzdal se svým detektorem oproti tomu ja tam měl velice hezké nálezy.\je to pro mně testovaci přírodní polygon na detíky.V tomto případě ma i MP slušnou reakci ale je to taky dané cívkou, oproti tomu eFko cívka vysíla signal pod uhlem(někde jsem to už psal kolik stupňů) do strany diky tomu ma takovou rychlou reakci na nalez.Na MP jsem používal menší 20cm cívku,a na T70 všechny mimo DD 7.5kHz.,tyhle DD jsou hodně znat na hloubku oproti koncentrice i pro drobnosti,nevýhodou je nevyvaženost,větší váha.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gabriel.7
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.9. 2006
Příspěvky: 242

PříspěvekZaslal: středa 10. září, 2008 8:08    Předmět: Citovat

Je třeba si uvědomit že každá lokalita je jina to co někde máš jako barvu ve 20cm tak na jine to maš max. v 15 cm,každe půdni podminky mají sva specifika .Pajik píše o sve lokalitě,takže to Fe je na hranici dosahu detektoru což vezme ale nemůže spolehlivě zařadit,tak to přiřadí železu.
O tom zlatu je toho napsané již hodně je třeba si to jen najít.
gabriel.7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
qyzzi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 25.8. 2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: středa 10. září, 2008 9:45    Předmět: Citovat

pajik napsal:
gabriel.7 napsal:

Digital na T70 dosah nic moc,prospekt mod je už o něčem jiném


To jsem si myslel před nedávnem také, že digitál nic moc, ale to jsem chodil s nastavením citlivosti na 24. Když se tam nastaví 28, je to sakra znát, nižší citlivost už ani nepoužívám a na falešných prozvucích se to nijak nezměnilo. Moje zkušenost u Terry je nedávat žádnou diskriminaci Fe, protože Ag ve větší hloubce se hlásí jako Fe.

Ahoj, s tou citlivosti mas pravdu, staci trochu snizit a na dosah to ma velkej vliv. Ze se mince (a nemusi byt ani stribrna) ve vetsi hloubce hlasi jako zelezo mam overeno, zkousel jsem si to - bohuzel u nas na polich je tolik bordelu, ze chodit bez diskriminace znamena prijit o usi... Nezkousel jste nekdo, o kolik (priblizne) se u X70 zmensi dosah, pokud je zapnuta diskriminace oproti all-metalu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: středa 10. září, 2008 15:54    Předmět: Citovat

No nevím jestli některá mince se může zahlásit jako čistý železo. To že někdy ID skáče z barvy do železa a je z toho mince, tak s tím bych souhlasil, ale že by se stříbrňáček zahlásil jako čistý železo s tím nemám zkušenosti a moc se mi to nezdá. Minimálně by ten signálek měl být alespoň nejistej a skákat do barvy. Kdyby se některé mince hlásily jako železo, to bych pak musel tedy kopat opravdu vše včetně železa a na zabordelovaných polích bych si vůbec neškrt Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: středa 10. září, 2008 17:24    Předmět: Citovat

Je to tak. Ve Kdyni byl na korune ve 30ti cm zvuk jako zelezo a ani ID se nehybalo do barvy. Stale v minusu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pajik
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.9. 2007
Příspěvky: 680
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: středa 10. září, 2008 19:27    Předmět: Citovat

Vidím, že ve Kdyni se většina X-Terr 70 chovala stejně. I já mohu potvrdit, že 1Kčs se chovala v hloubce přesně jako píše Drtikol. Zkoušeli jsme místo 1Kčs i malou stříbrnou minci a potom masivní zlatý prsten a vše bylo podobné, v malé hloubce se hlásily svými přibližnými ID , s přibývající hloubkou to klesalo do mínusu. A jinak malokteré Fe se v zemi hlásí v zemi jen v rozmezí -6 až -2, to je výjimka. Většina jich lítá od zdola do barvy až k limitu horní hranice, což je pochopitelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Další
Strana 11 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO