Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 663 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Specifikace cívek

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bobanx
Anonymní





PříspěvekZaslal: pátek 16. květen, 2008 7:53    Předmět: Specifikace cívek Citovat

Ahoj nikde se nemůžu dopídit specifikace cívek pro Xterru např jaký je rozdíl mezi cívkou 18.75kHz 25cm - 2D eliptická a 18.75kHz 26cm 2D nebo 7.5kHz 26cm 2D a 18.75 kHz 22 cm Eliptická prostě mě chybí popis a zkušenosti z terénu s těmito cívkami zajímal by mě názor od lidí kteří mají s těmito cívkami něco nachozeno Dík Bobanx
Návrat nahoru
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: pátek 10. říjen, 2008 19:19    Předmět: Citovat

Mne zase zajímá ta nová malá koncentrika 6" 7,5 kHz, zkušenosti, postřehy a pod. Question
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KUTAC
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: sobota 11. říjen, 2008 19:39    Předmět: Citovat

Ja by som chcel tiež prikúpiť cievku ,citlivú na droboť s velkým záberom.Poradíte akú a kde sa oplatí kúpiť?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: sobota 11. říjen, 2008 20:57    Předmět: Citovat

KUTAC napsal:
Ja by som chcel tiež prikúpiť cievku ,citlivú na droboť s velkým záberom.Poradíte akú a kde sa oplatí kúpiť?

10"x5" DD Minelab (25 cm x 13 cm) 18,75 kHz X-Terra 50, 70
nebo
10,5" DD Minelab (27 cm) 18,75 kHz X-Terra 50, 70
http://www.nox.szm.com/cennikc.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4682

PříspěvekZaslal: sobota 11. říjen, 2008 21:25    Předmět: Citovat

Kaprál + KUTAC: odpovím Vám dohromady. K X-T70 mám cívku standartní, tu se kterou se prodává 22,5cm koncentrickou. Na malou drobotinu používám 6´´ (15cm) koncentrickou cívku 7,5kHz. S větší cívkou máte větší záběr, prohledáte větší plochu, ale nemá tak velký hloubkový dosah a citlivost. To má ta malá. Samozřejmě si na 5ha pole nevezmu tu malou. Ale prohledávám-li menší úsek a chci ho "vyzobat" tak použiji malou. Tipl bych, že s malou cívkou se mi zvýšil dosah min. o 5cm. Ikdyž úplně nejlépe je to prohledat s oběma cívkama. S malou je zase ta nevýhoda, že můžete vynechat. Ale rozhodně je dobré mít i malou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: sobota 11. říjen, 2008 21:55    Předmět: Citovat

Kolecko, Fakt má ta 6-ka o pět čísel větší dosah než 9-ka?? Shocked Nemám ji, takže jsem ji neměl možnost vyzkoušet. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4682

PříspěvekZaslal: sobota 11. říjen, 2008 23:16    Předmět: Citovat

quad napsal:
Kolecko, Fakt má ta 6-ka o pět čísel větší dosah než 9-ka?? Shocked Nemám ji, takže jsem ji neměl možnost vyzkoušet. Wink


Nikdy jsem to nezkoušel na nějakém testovacím polygonu. Je to můj subjektivní odhad. Řekl bych, že jsem s ní tahal nálezy rozhodně z větší hloubky než s klasickou 9´´.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: neděle 12. říjen, 2008 12:41    Předmět: Citovat

Takto jednoducho by som to neformuloval. Tato úmera rozhodne nemôže platiť pre všetky veľkosti predmetov. Keby to tak bolo, nerobili by sa veľke cievky aby sme sa dostali hlbšie, ale čim menšie, tým hlbšie. Signál z malej cievky sa rozhodne nedostane hlbšie ako z veľkej. Príklad, ked chceš hladať malinke strieborne mincičky, volil by som menšiu cievku, ale keby mince väčšie, dajme tomu približne veľkosti 10Sk, tak by som dal asi väčšiu cievku.

Naposledy upravil Jerry.M dne neděle 12. říjen, 2008 15:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: neděle 12. říjen, 2008 13:48    Předmět: Citovat

Já mám standartní koncentriku a pak 10,5" DD 7,5khz.
Ta DD jde hlouběji v širším záběru.

Jinak řečeno, pro "nespecializované" hledání je ta DD lepší.

Sice má nevýhody - těžší,méně přesné zaměření (dá se naučit),ale dle mého názoru s ní si detík o "půl" třídy polepší.

Koncentrika? - možná by mohla díky charakteru vyzařování jít hlouběji - ale prakticky jen v malém bodě. Asi v praxi málokdy máváme tak "nahusto" aby byla jistota že každé místo trefíme tím největším dosahem Sad
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JOKO69



Registrace: 12.1. 2008
Příspěvky: 34
Bydliště: Šebrov ( 40 jar )

PříspěvekZaslal: neděle 12. říjen, 2008 16:25    Předmět: Citovat

nedalo mě to, a tak jsem provedl takovou malou zkoušku, pouze v písku ( nechtělo se mě patlat v hlíně Very Happy )
mince- tříkrejcar 1839
citlivost - 27
hloubka - 17cm
standartní 22,5 koncentrika 7,5kHz a malá 6´´7,5kHz
u malé cívky ID 10-12
u velké ID 20-27
co se týče zvětšování hloubky tak jednoznačně převyšovala velká cívka, při použítí prospect módu hloubka 25cm a velice jasný tón z velkou cívkou

Při použití funkce track nebo stab.ID žádná změna a řekl bych že i při použití diskriminace se hloubka nezměnila
_________________
X-Terra 70,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: neděle 12. říjen, 2008 17:07    Předmět: Citovat

Než mě X-Terra opustila, tak jsem provedl testík s malým stříbrňákem. Dal jsem ho díry asi 8 cm hluboké a zadupal. Hlína byla písčitá. Cívka standart koncentrika. ID běhalo od -4 do 8 a jednou i 10. Ve větší hloubce bych si těžko škrtl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kolecko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.3. 2007
Příspěvky: 4682

PříspěvekZaslal: neděle 12. říjen, 2008 17:14    Předmět: Citovat

Drtikol: .....opustila?? Přešel jsi na jinou značku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: neděle 12. říjen, 2008 17:40    Předmět: Citovat

Tak to by byla ta lepší možnost. Mrkni do sekce "Problém ???". Můj strojek je nejspíš začarovanej. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: neděle 12. říjen, 2008 18:04    Předmět: Citovat

JOKO69 napsal:
nedalo mě to, a tak jsem provedl takovou malou zkoušku, pouze v písku ( nechtělo se mě patlat v hlíně Very Happy )
mince- tříkrejcar 1839
citlivost - 27
hloubka - 17cm
standartní 22,5 koncentrika 7,5kHz a malá 6´´7,5kHz
u malé cívky ID 10-12
u velké ID 20-27
co se týče zvětšování hloubky tak jednoznačně převyšovala velká cívka, při použítí prospect módu hloubka 25cm a velice jasný tón z velkou cívkou

Při použití funkce track nebo stab.ID žádná změna a řekl bych že i při použití diskriminace se hloubka nezměnila

Ano, souhlasím, u mne taky "převyšuje" ta základní, nad malou šestipalcovou, proto jsem se ptal na "zkušenosti" ostatních. Všem moc díky za postřehy, rady a zkušenosti a mnoho zdaru při detekci velmi vzácných kovů s tak skvělým detíkem jako je X Terra 70... Wink
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: neděle 12. říjen, 2008 18:26    Předmět: Citovat

Drtikol.CZ napsal:
Tak to by byla ta lepší možnost. Mrkni do sekce "Problém ???". Můj strojek je nejspíš začarovanej. Crying or Very sad
..upřimnou soustrast. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pondělí 13. říjen, 2008 8:41    Předmět: Citovat

kaprál napsal:
Mne zase zajímá ta nová malá koncentrika 6" 7,5 kHz, zkušenosti, postřehy a pod. Question


Mám taky standardní koncentriku a malou koncentrickou 6" 7,5 kHz cívku. Ta malá cívka je dobrá na malé předměty a je dobrá do zamořenějších lokalit, protože její záběr je menší a tudíž se dají lépe selektovat signálky. Pinpoint je hodně přesný a celkově je to s ní pohodové hledání, vzhledem k její váze. Hloubkově jsem jí oroti standardní koncentrice netestoval, ale nějaký výrazný rozdíl v dosahu bych mezi nima neviděl. Fox. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: úterý 14. říjen, 2008 20:03    Předmět: Citovat

Ja tomu tedy moc nerozumin, ale myslim si, ze cim mensi civka, tim mensi dosah a naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen, 2008 6:14    Předmět: Citovat

Drtikol.CZ napsal:
Ja tomu tedy moc nerozumin, ale myslim si, ze cim mensi civka, tim mensi dosah a naopak.


Pokud se jedná o stejnou frekvenci,tak si taky myslím,že čím menší cívka,tím menší dosah! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habáni
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.9. 2008
Příspěvky: 2654
Bydliště: Praha a okolí 1969 a 1972

PříspěvekZaslal: sobota 18. říjen, 2008 12:12    Předmět: Citovat

Moje skušenost je samozřejmě že malá má menší dosah,ale na spáleništi plném hřebíčků a pantíčků jsem vylosoval prsten Cool
_________________
http://detektory.habanov.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO