Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 752 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Bullseyes 2

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Pinpointery
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: středa 03. prosinec, 2008 23:24    Předmět: Bullseyes 2 Citovat

Zdravím všechny, dneska mi přišel Bullseyes 2 a docela mazec. Minci novodobou 1 Kč bere na 5 cm, radiátor na 10 cm a zapnutý počítač na 15 cm - zřejmě elektromagnetické záření. Jsem zvědavej na nedělní mrcas a snad dohledávání v terénu . Sana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: pátek 05. prosinec, 2008 8:04    Předmět: Re: Bullseyes 2 Citovat

??

Naposledy upravil Jerry.M dne středa 24. prosinec, 2008 13:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: pátek 05. prosinec, 2008 8:32    Předmět: Citovat

Jen takovou úvahou jsem dospěl k názoru, že u pinpointeru je vyšší vzdálenost až nežádoucí. Kdyby mi bral minci na 10cm, tak by dohledávka byla mnohem složitější. Tam jde o to, aby skutečně signalizoval až v momentě přiblížení k předmětu - ideál 3-5cm.
Uvidíme, až si ho koupím k vánocům. Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: pátek 05. prosinec, 2008 9:02    Předmět: Citovat

??

Naposledy upravil Jerry.M dne středa 24. prosinec, 2008 13:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: pátek 05. prosinec, 2008 10:19    Předmět: Citovat

Jerry.M napsal:
Nemôžem s tebou súhlasiť, čím väčší dosah, tým lepšie. Na odhad hlbky, VCO. Ked má pinpointer väčší dosah, bere lepšie aj menšie predmety a lepšie sa s ním dohladavaju aj už vykopane predmety.


A navíc, dosah se dá přece seřizovat - alespoň u těch lepších kousků. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 21. prosinec, 2008 18:47    Předmět: Citovat

Tak už jsem si ho vyzkoušel pěkně v terénu na několika desítkách dohledávek v už dost slabé viditelnosti a nejideálnější se mi jeví, když ztáhnu citlivost tak, že dosah na menší minci je max. 2cm.
S takovým nastavením je dohledávka procházka růžovou zahradou bez špinavých rukou Laughing

Zkoušel jsem větší citlivost s dosahem 5cm, ale to až mi pinpointer vrní v ruce kolem celé vyhráblé hromádky hlíny a kde v té hromádce něco je mi přesně neukáže, kdyžto s nižší citlivostí do hromádky párkrát píchnu a pinpoiner zavrní až ve chvíli kdy narazí na nález, ruka jde pak na jisto.
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jackies
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 28.5. 2008
Příspěvky: 390
Bydliště: 1968

PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 0:35    Předmět: Citovat

Je normální, že když ho vezmu do ruky a pomalinku přidávám citlivost,
tak při zhruba polovičním nastavení citlivosti začne vibrovat pořád ať dělám co dělám?
Opravdu nemám kovové šrouby v ruce po operaci atd .. Smile

Po "mikro" snížení citlivosti pod ten bod se chová normálně.
To je, že reaguje jen pokud je blízko cíle, ALE jen tak max. na 3 cm od něj.

Ty 3 cm (na socku) se mi zdá málo, a zarazilo mě, že se nedá vlastně víc "vysolit".
Za půlkou dráhy poťáku citlivosti , je vlastně sám o sobě přebuzený a nepoužitelný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 12:18    Předmět: Citovat

Jo , je to normální. A bod, ve kterém dojde k trvalému vybrování se mění s okolím. V bytě mi hrál tak od 3/4 citlivosti. Venku dokonce od půlky, a jak jsem zjistil, bylo to tím ,že jsem měl zapnutý velký detektor. KDyž jsem ho vypl, pinpointer se dal nastavit na vyšší citlivost.
Možná, že každý od pinpointeru očekává něco jiného. Já citlivost snižuji skoro na minimum. Chci aby reagoval až skoro při kontaktu s kovem.
Na zaměření mám docela přesný pinpoint s VCO na Prizmu. Kopnu, vydloubnu lopatu zeminy, projedu znovu detíkem, a když nic, a je to v té vydloublé hromadě, rozhrnu ji lopatkou a pinpointem po té rozhrunuté hlíně přejíždím, případně jím hromádku kypřím, když zavrní, vím, že tam ke je špička je ten kov a šáhnu si rovnou pro něj. Mít to nastavený tak, aby mi bral minci na 10 cm, jak by se někomu líbilo, to se na mě nezlobte, to nemusim mít pinpointer.
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 13:24    Předmět: Citovat

??

Naposledy upravil Jerry.M dne středa 24. prosinec, 2008 13:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 20:06    Předmět: Citovat

Já ti to neberu. Jasně jsem psal, že každému vyhovuje něco jiného a nevyvracel jsem ti tvou pravdu, protože tvá místa kde hledáš mohou být geofyzikálně naprosto rozdílná od mých. Tak prosím nevyvracej ty ten můj názor, který jsem získal testováním a zkoušením, a je to prostě výsledek, který mi nejvíc vyhovuje v mých běžných podmínkách. Hlavně prosím příště vynech pokusy o zesměšnění tam, kde ti chybí argumenty. Kapišto?
Už jen když si spočítám, kolikrát procentuelně kopu v hromadě kamenů prorostlými kořeny a kolikrát v normálně kapatelné půdě. Příklad který sám popisuješ v takovém vůbec pinpointer není potřeba, pokud jsou tam šutry o jakých hovoříš, tak i VCO pinpoint ti řekne pod kterým ten signál je a pokud se jedná o velké předměty ve velkých hloubkách, pak představe jejich dohledávání tímhle skrčkem je vážně legrační. Na co dohledávat něco, o čem už po přejetí pinpointem na detíku vím, že je to třeba půl metru dlouhé na každou stranu.
Já prostě tvrdím, že v normálních podmínkách kopání minciček na poli, v poměrně lehce kopatelné půdě je lepší si o signál pinpointrem vyloženě "brnknout" než jen vědět, že je to někde v téhle hromadě.
Ostatně pinpointer má regulaci citlivosti, takže v případě změny potřeb a pomínek ho lze více vybudit.
Ale je pravda, že s BulleyeII se přes 5cm na minci asi nedostanu ani, když bych chtěl kvůli specifickým podmínkám určitého kopu (třeba tvůj příklad).
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
moskvich
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 14.1. 2008
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 22:09    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Já ti to neberu. Jasně jsem psal, že každému vyhovuje něco jiného a nevyvracel jsem ti tvou pravdu, protože tvá místa kde hledáš mohou být geofyzikálně naprosto rozdílná od mých. Tak prosím nevyvracej ty ten můj názor, který jsem získal testováním a zkoušením, a je to prostě výsledek, který mi nejvíc vyhovuje v mých běžných podmínkách. Hlavně prosím příště vynech pokusy o zesměšnění tam, kde ti chybí argumenty. Kapišto?
Už jen když si spočítám, kolikrát procentuelně kopu v hromadě kamenů prorostlými kořeny a kolikrát v normálně kapatelné půdě. Příklad který sám popisuješ v takovém vůbec pinpointer není potřeba, pokud jsou tam šutry o jakých hovoříš, tak i VCO pinpoint ti řekne pod kterým ten signál je a pokud se jedná o velké předměty ve velkých hloubkách, pak představe jejich dohledávání tímhle skrčkem je vážně legrační. Na co dohledávat něco, o čem už po přejetí pinpointem na detíku vím, že je to třeba půl metru dlouhé na každou stranu.
Já prostě tvrdím, že v normálních podmínkách kopání minciček na poli, v poměrně lehce kopatelné půdě je lepší si o signál pinpointrem vyloženě "brnknout" než jen vědět, že je to někde v téhle hromadě.
Ostatně pinpointer má regulaci citlivosti, takže v případě změny potřeb a pomínek ho lze více vybudit.
Ale je pravda, že s BulleyeII se přes 5cm na minci asi nedostanu ani, když bych chtěl kvůli specifickým podmínkám určitého kopu (třeba tvůj příklad).

Takhle mi to přesně štymuje, jo, jo. Cool .
_________________
Sluníčkáři celého světa, polibte si p...l.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sana
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 126
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: úterý 23. prosinec, 2008 22:15    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Jen takovou úvahou jsem dospěl k názoru, že u pinpointeru je vyšší vzdálenost až nežádoucí. Kdyby mi bral minci na 10cm, tak by dohledávka byla mnohem složitější. Tam jde o to, aby skutečně signalizoval až v momentě přiblížení k předmětu - ideál 3-5cm.
Uvidíme, až si ho koupím k vánocům. Wink


Podle nových zkušeností souhlasím. Jsem docela spokojenej. Jde předci o dohledávání. Není to detektor kovů. Sana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jackies
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 28.5. 2008
Příspěvky: 390
Bydliště: 1968

PříspěvekZaslal: středa 24. prosinec, 2008 0:40    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Jo , je to normální.


Dík, jen jsem myslel, že bude třeba u toho mého kusu nastaven třeba nějak jinak dráha toho poťáku, nebo přehnaně přidaný nějaký trimr uvnitř.
Jinak samozřejmě ten dosah je pro mě taky ideální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: středa 24. prosinec, 2008 10:46    Předmět: Citovat

OK

Naposledy upravil Jerry.M dne středa 24. prosinec, 2008 13:45, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drtikol.CZ
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 2074
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: středa 24. prosinec, 2008 11:46    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Tak už jsem si ho vyzkoušel pěkně v terénu na několika desítkách dohledávek v už dost slabé viditelnosti a nejideálnější se mi jeví, když ztáhnu citlivost tak,

Jerry.M napsal:
pretože tvoj názor je len teoretický o niečom, čo si nevyskúšal.

Tak mám pocit Jerry.M, že si akosi zabudol čítať! Grimmi to popsal dost srozumitelně!

Pinpointer je určený na přesné určení polohy nálezu. Velký hloubkový dosah je u něho spíš nežádoucí. Na to abych poznal, že je nález v díře, nebo v hromádce mě stačí detektor. Já pinpointer nepoužívám, ale dokážu si představit situace kde bych ho využil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jerry.M
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.1. 2007
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: středa 24. prosinec, 2008 12:18    Předmět: Citovat

Dakujem za upozornenie! Tak sa teda všetkým ospravedlňujem, že som si vôbec dovolil vysloviť svoj názor? To som si asi fakt moc dovolil. Už si dám pozor!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: středa 24. prosinec, 2008 14:12    Předmět: Citovat

Jerry.M napsal:
Dakujem za upozornenie! Tak sa teda všetkým ospravedlňujem, že som si vôbec dovolil vysloviť svoj názor? To som si asi fakt moc dovolil. Už si dám pozor!!


Nevztekej se na vánoce Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: středa 28. leden, 2009 22:16    Předmět: Citovat

Jen abych někomu dalšímu zkrátil hodiny a hodiny přemýšlení nad tím, jak se dá u Bullseye II změnit způsob upozorňování na kov z vibrací na zvuk a zpět. Mě to trvalo fakt dlouho Laughing
Takže, dělá se to v prostoru pro baterii, viz:

_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jackies
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 28.5. 2008
Příspěvky: 390
Bydliště: 1968

PříspěvekZaslal: čtvrtek 29. leden, 2009 2:05    Předmět: Citovat

A hele ! Very Happy

To jsem ani netušil že to jde vůbec nějak přepnout.
Budu teď asi raději pípat, protože mi něco říká, že je to takhle na zvuk méně žravé pro baterie.
Ale možná se pletu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Pinpointery Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO