Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 423 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Hledal / hleda nekdo s detektorem Jokr?
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> JOKR
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. duben, 2006 9:05    Předmět: Hledal / hleda nekdo s detektorem Jokr? Citovat

Mate nekdo nejake postrehy, napr. hloubka na drobotinu, separace v zeleze, odladeni zeme, vydrz baterek, kvalita provedeni apod. + srovnani s tovarne vyrabenymi detektory (Fisher, Minelab, ...) Dikec za nazory.

ps.Jokr se v superlativech ke sve masine muze taky vyjadrit. Sebekritika neskodi.;o)
Návrat nahoru
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: sobota 29. duben, 2006 18:47    Předmět: Citovat

Na některé otázky ti mohu odpovědět věcně,protože je lze buď vypočíst,na příklad výdrž baterek.Detektor má průměrný odběr pod 20mA,to znamená že akumulátory o kapacitě 150mAh ho vydrží krmit téměř 8hod v kuse. Napájen tužkami pod opěrkou vydrží i dva týdny a víc.Co se týče dosahu,uvádím dosah na 1kč komanč v zemi,pak ho teprv pustím k zákazníkovi.Na menší mince je přirozeně dosah menší,ale nemám žádný žebříček.Co se týče drobotiny hledané mezi šrotem,znám jednoho,resp.dva důstojné konkurenty, EX2 a DFX s malými cívkami v rukou velmi zkušených uživatelů.Co se týče zpracování,je to ruční zakázková výroba z polotovarů,snažím se,ale stroji se nevyrovnám.Za to nabízím ergonomiku která neunavuje s celkovou váhou 1.2 kg i z bateriemi.Cívka váží při průměru 21cm 200g.Ty nejlehčí od konkurence váží 2x tolik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: neděle 30. duben, 2006 10:15    Předmět: Parametry JOKRa Citovat

To co jsi napsal zní velice zajímavě. Zajímalo by mě jak dlouhá je zhruba učící perioda s JOKRem a jak si JOKR poradí s barvou vedle rezavého železa v multitonu. Dokáže operátor barvu ve zvuku jednoznačně rozlišit?
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: pondělí 01. květen, 2006 21:34    Předmět: Citovat

Protože hledáš s G-max,asi by ti přechod moc problémy nedělal,protože jokr má na rozlišení taky tři tóny.Rozdíl je jen v tom,že jokr vyhodnocuje okamžitě,když je předmět v citlivé oblasti.Na zaměření,velikost a hloubku je ještě druhý režim,který už vyžaduje větší zkušenost.Teď tady koukám na to rolo vlevo dole a musím napsat,že je to na 1*.U toho hřebíku s mincí záleží na poměru velikostí,běžnou drobnou minci(např. CS 5/1924)registruje i přímo na hřebíku 10cm jako tón barvy uprostřed železa,nebo těsně vedle něj jako sled barva-železo nebo železo barva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 02. květen, 2006 10:19    Předmět: Citovat

Zajimavy informace. Diky.

Nevis, jaky ma Jokr dosah na 1kcs v normalni lesni pude?

Co mas na mysli s tim rezimem zamerovani, ze to chce zkusenost?

Jo, jak mas provedeno odladeni zeme? Musis to porad v prubehu hledani dostavovat? Nebo si to jednou nastavis a pak uz to nemenis? Ja co mam zkusenost s Advantage, nastavim zem a pak uz s tim nic nedelam. Samozrejme, obcas se stane, ze to popopravim, nahla zmena pudy apod.

Jaky davas kabel k civce? Me se ted docela libi ten novy whites. Mam ho u sve civky a zda se mi mnohem lepsi nez ten cernej minelabackej.
Návrat nahoru
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: úterý 02. květen, 2006 20:36    Předmět: Citovat

Odladění je možné provést přesně jen jedním ovladačem zem,nebo s hysterezí,kdy je odladěn určitý výsek půdních vodivostí za použití filtru fer.Pro příklad:odladíš průměrnou zem a občas se vyskytující čedičové kameny.Lesní půda je asi různá,já mám zakopanou kačku ve 30cm na louce a beru jí s rezervou 5cm a více.Kabel k cívce jsou tři kroucené koaxiální kabely ve smršťovačce,výsledkem je hodně ohebný kabel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: úterý 02. květen, 2006 20:41    Předmět: Citovat

jokr napsal:
Rozdíl je jen v tom,že jokr vyhodnocuje okamžitě,když je předmět v citlivé oblasti.Na zaměření,velikost a hloubku je ještě druhý režim,který už vyžaduje větší zkušenost.Teď tady koukám na to rolo vlevo dole a musím napsat,že je to na 1*.U toho hřebíku s mincí záleží na poměru velikostí,běžnou drobnou minci(např. CS 5/1924)registruje i přímo na hřebíku 10cm jako tón barvy uprostřed železa,nebo těsně vedle něj jako sled barva-železo nebo železo barva.


Trochu nerozumím tomu že JOKR vyhodnocuje okamžitě. Jak se to projevuje?

Jinak rozlišení železa jak jsi popsal, se shoduje přesně s chováním mého detektoru. Dík za info.

P.S.: rolo vlevo Smile roluje jak má. hlavně aby dobře sloužilo Smile
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: úterý 02. květen, 2006 20:54    Předmět: Citovat

Projevuje se to tak,že jedeš například přes železo a slyšíš po celou dobu kdy se předmět vyskytuje v citlivé oblasti nízký tón.Většina detektorů dává signál po přejetí,vlastně těsně za předmětem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 03. květen, 2006 9:22    Předmět: Okamžité vyhodnocování Citovat

jokr napsal:
Projevuje se to tak,že jedeš například přes železo a slyšíš po celou dobu kdy se předmět vyskytuje v citlivé oblasti nízký tón.Většina detektorů dává signál po přejetí,vlastně těsně za předmětem.

Už ti asi rozumím. Když přejedu sondou u mého detektoru přes delší hřebík v allmetalu usliším "zzz" "ticho" "zzz" . Zatímco u JOKRa "zzzzzz". Díky za info.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 03. květen, 2006 9:33    Předmět: Citovat

To je nadprumerny dosah. Kolika palcovou mas civku?

Kolik ti bere tvuj detik na vzduchu 1kcs?


jokr napsal:
Odladění je možné provést přesně jen jedním ovladačem zem,nebo s hysterezí,kdy je odladěn určitý výsek půdních vodivostí za použití filtru fer.Pro příklad:odladíš průměrnou zem a občas se vyskytující čedičové kameny.Lesní půda je asi různá,já mám zakopanou kačku ve 30cm na louce a beru jí s rezervou 5cm a více.Kabel k cívce jsou tři kroucené koaxiální kabely ve smršťovačce,výsledkem je hodně ohebný kabel.
Návrat nahoru
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: středa 03. květen, 2006 10:54    Předmět: Citovat

Na vzduchu je to taky přes třicet,dá se nastavením dosáhnout víc,ale je to na nic,když se hledá v zemi.Proto nastavuju detektor při testu na průměrný zemní efekt,změna dosahu vzduch-zem pak není tak markantní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: středa 03. květen, 2006 11:08    Předmět: Citovat

To z ni logicky. Dik.

Ohledne spotreby. Cim myslis ze je, ze Troy ma tak dlouhou zivotnost na jednu devitku?


jokr napsal:
Na vzduchu je to taky přes třicet,dá se nastavením dosáhnout víc,ale je to na nic,když se hledá v zemi.Proto nastavuju detektor při testu na průměrný zemní efekt,změna dosahu vzduch-zem pak není tak markantní.
Návrat nahoru
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: středa 03. květen, 2006 12:41    Předmět: Citovat

Zřejmě důsledně používá nízkopříkonové obvody.Taky zřejmě využívá cívky s vysokou indukčností.Jsou to dohady,Troye jsem nikdy nezkoumal a nevím jaký odběr má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jesen
Anonymní





PříspěvekZaslal: sobota 06. květen, 2006 12:59    Předmět: Nepromokavý Jokr Citovat

Nazdar Jokříku, dá se tvůj detektor udělat odolným proti lijáku? Ve vodě hledat nechci ale dolijáku jsem se už párkrát dostal a nechtějí se mi tam dávat různé pláštěnky...
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 09. květen, 2006 8:13    Předmět: Re: Nepromokavý Jokr Citovat

vodeodolny detektor je super vec. X-Terra 90 ma pry byt vodotesna.

Jesen napsal:
Nazdar Jokříku, dá se tvůj detektor udělat odolným proti lijáku? Ve vodě hledat nechci ale dolijáku jsem se už párkrát dostal a nechtějí se mi tam dávat různé pláštěnky...
Návrat nahoru
jokr
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 21.3. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: středa 10. květen, 2006 11:01    Předmět: Citovat

Plně voděodolný může být jen vodotěsný detektor pro potápění.Nicméně jsem se snažil při konstrukci vyvarovat některých chyb.Například umístění repro a vstup sluchátek je na boku,přední panel je součástí těla,takže do detektoru neteče štěrbinou okolo panelu,konektor cívky je ze spodu krytý tělem atd..Suma sumárum,pár kapek a lehký deštík mu nevadí,průtrž asi jo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 09. červen, 2008 12:56    Předmět: Citovat

Čus, dotaz na Jokra, mám 007 od konce zimy a už má něco nachozeno a celkem spokojenost, mám jeden dotaz, venkovní výstup zvuků je velmi slabý téměř není slyšet, začal jsem používat sluchátka a vše v poho. Je to chyba mého detektoru, že téměř není slyšet nebo je to normální ???
Dále se mi trochu rozpila vlhkostí tištěná přední strana popisu ovládacích prvků. Hledám i v dešti a zatím stačil jenom mikroten přez řidící jednotku a vše jde jak hodinky.
Přivítal bych debatu o napájení, jaký má vliv na dosah, jaké baterie používat. Domnívám se, že je rozdíl jestli použiju 9V nebo 8.4 V, dobíjecí, alkaliky, výrobci apod.
Teď jsem se vrátil z Dukly a mohu jen potvrdit, že váha detektoru je dost podstaná, pokud hledáte v kuse 10-12 hod. a v tomto je Jokr jednička. A nemá falešné signály pokud se týká trávy maliní, mokré trávy apod. Ovládání je snad i pro začínajícího hledače velmi jednoduché.
Na soc. korunu ve vzduchu 28-27 cm, toť můj Jokr 007.
Návrat nahoru
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6751
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: pondělí 09. červen, 2008 14:24    Předmět: Citovat

Narvah: mám ho teprve pár dní ale naprostá spokojenost. Lehký a výkonný detík.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: úterý 10. červen, 2008 19:07    Předmět: Citovat

for Baba . jak ti píská slyšíš ho i bez sluchátek hlasitě ??????
Návrat nahoru
Bába
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 22.3. 2006
Příspěvky: 6751
Bydliště: Hic Sunt Leones

PříspěvekZaslal: středa 11. červen, 2008 20:31    Předmět: Citovat

Narvah napsal:
for Baba . jak ti píská slyšíš ho i bez sluchátek hlasitě ??????
Když nefouká silný vítr, tak v pohodě. Ale sluchátka si stejně koupím, protože nemám rád, když jsem slyšet kolem. Bohužel nemá regulaci hlasitosti ale ta může být na hluchátkách. Další úpravu kterou udělám bude nalepení krycího kroužku kolem vypínače - poloha na kraji je přímo určená k tomu, aby s ním člověk zavadil o cokoliv a pak chvíli chodí s vypnutým detíkem. Za dvě hodiny se mi to stalo asi třikrát.
_________________
Co má pípnout, pípne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> JOKR Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO