Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 537 anonymních a 2 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nastavenie Ground Balance x-terra 70/705
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: středa 13. květen, 2009 21:39    Předmět: Nastavenie Ground Balance x-terra 70/705 Citovat

Stal som sa majitelom novej x-terry 705 a pomaly sa s ňou učím. Bohužial mám len anglický manuál a neviem či som dobre pochopil ako správne manuálne nastaviť zem. Myslím tým,ako samotné nastavovanie prebieha a čo sa chce dosiahnuť,teda aký tón,aby bolo nastavenie správne. Teda: 10 cm od zeme sa pumpuje, samozrejme v allmetale a na čistom fleku.....a?
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: pátek 15. květen, 2009 7:17    Předmět: Citovat

... a dáváš + nebo - tak dlouho až je zvuk stejnej. Já osobně používám automat.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kojot
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.11. 2007
Příspěvky: 253
Bydliště: Modra 1968

PříspěvekZaslal: pátek 15. květen, 2009 7:25    Předmět: Citovat

Dík admine, práve štartujem do lesa,otestujem to.
_________________
E-track,GM4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pátek 15. květen, 2009 8:27    Předmět: Citovat

Taky používám auto nastavení a zkusím ho třeba 3x za sebou a sleduji jaký je rozptyl mezi naměřenými hodnotami. Většinou se to liší tak o 2 dílky, což nehraje roli. Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 17. květen, 2009 19:09    Předmět: problém se vším u x terry 70! Citovat

Mám x terru70 asi půl roku po celou tu dubu mám dojem že mi dělá psí kusy, mimojiné návod jsem důkladně přečetl a snažil se aplikovat na xterru70, ale pořád mám s tímto problémy:



věci které mi to dělá:
(někdy neukazuje žádná čísla, jen píská,dále napřed ukáže číslo třeba 40 a pak je z toho jen 6,nebo 8, a 40 už se tam nikdy neobjeví,dále pak i se zapnutou funkcí track je na jednom místě v lese na skále mi to pořád hlásí mio rozsah.)


-akcept reject
v návodu píšou že stačí najet nad předmět který chce odmítat trvale a stisknout-akcept reject, což jsem udělal, ale nikdy mi to nešlo!Vždy se ozve falešný ton a nic se nestane:-(Akceptuje vše dál..asi.

-vyladění NOISE CANCEL
podle návodu se dostanu předs menu do NOISE CANCEL a + nebo - přídávám aby byl zvuk co nejtišší, problém je v tom je zvuk je vždy pořád stejně hlasitý a nikdy se nemění!

-Ground balanc se zvyšujícím se číselnou hodnotou se vezšinou zvyšuje i zvuk, nevím jestlui je to dobře.
díky moc za rady, jsem z toho delší dobu zklamaný a mám dojem že x terra je opravdu horší než Garet za 6 000!Sad
Návrat nahoru
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pondělí 18. květen, 2009 8:22    Předmět: Citovat

No koukám, že podle toho co jsi napsal si to nastavení asi moc nepochopil, tedy neber to ve zlém.
ad 1)To že ti Terra ukáže někdy nejprve ID 40 a pak to spadne na nižší hodnoty, je normální. Záleží jak rychle máváš s detíkem a jakým způsobem a jak máš vysoko nastavenou citlivost. Toto se někdy stává při špatném náklonu cívky (vychýlení) v krajní poloze při máchnutí. Rovněž to může být falešným signálem a dodatečným přehodnocením signálku.
ad 2) Acept, reject předmětu funguje jen v módech, ne v allmetalu, ale to asi víš. Já osobně nechápu proč by ti to nemělo jít. Zřejmě to jen špatně používáš, ovládáš.
ad 3) funkci noise cancel si vůbec nepochopil. Ta nemá na hlasitost signálu vůbec vliv. Slouží pro vybrání vhodného kanálu signálu kvůli rušení. Doporučuji ti nastavovat pomocí auto.
ad 4) rovněž funkci GB si taky nepochopil. Doporučuji taky nastavovat pomocí auto. Tato funkce slouží k odladění vlivu země.

Takže závěrem doporučuji znovu pročíst návod (mám raději origo v angličtině, je přesnější.) a používat auto nastavení dokud se nenaučíš používat manuální nastavení. Věř že v detíku chyba nebude Wink .

Tak snad jsem ti odpověděl a přeji hodně úspěchů při učení se ovládání detíku Wink .
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tibko
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.5. 2006
Příspěvky: 1295

PříspěvekZaslal: pondělí 18. květen, 2009 8:41    Předmět: Re: problém se vším u x terry 70! Citovat

díky moc za rady, jsem z toho delší dobu zklamaný a mám dojem že x terra je opravdu horší než Garet za 6 000!Sad[/quote]


Ozvi sa, vymením Ti ho za Eureka Gold, má automatický GB, Threshold si raz nastavíš a potom už len prepínaš medzi 3 frekvenciami a hľadáš. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kaprál
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 8.11. 2007
Příspěvky: 2535
Bydliště: Zelený Peklo

PříspěvekZaslal: pondělí 18. květen, 2009 13:26    Předmět: Citovat

X Terra 70 je lepší, nežli Garrett za 6 litrů, oba dva jsem je měl a mohu srovnávat. Grounbalance und Noise cancel jsem nastavoval v AUTO. Garrett se pouze zapnul a šlo se... Rolling Eyes
_________________
na pohodu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pondělí 18. květen, 2009 16:21    Předmět: Citovat

Je to přesně jak napsal MarekFox1! Wink
Pokud Ti detektor nesedí a neumíš s nim pracovat,rači ho prodej a kup si toho garretta!!! Není nic jednodužšího!!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: pondělí 18. květen, 2009 16:25    Předmět: Citovat

jo a jinou radu nemáte...?
Ohledně toho nastavení..?
Návrat nahoru
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: pondělí 18. květen, 2009 16:34    Předmět: Citovat

Fakt nevím co ti k tomu víc poradit. Pokud nechceš zabředávat do složitosti nastavení používej auto nastavení. Jinak osobně si myslím že Terra nepatří k složitým detíkům co se týče nastavení a používání. A pokud se s ní opravdu i přes to nezpřátelíš, pak opravdu je lepší jít do nějakého levnějšího detíku, jinak je škoda mít "Mercedes v garáži" a neumět s ním jezdit Confused
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: pondělí 18. květen, 2009 16:51    Předmět: Citovat

aragonit napsal:
jo a jinou radu nemáte...?
Ohledně toho nastavení..?


Dám ti radu..Najdi někoho kdo s terrou70 hledá a umí to s ní.Nebo Navštiv nějakého prodejce,který ti řekne kde je co špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: úterý 19. květen, 2009 8:57    Předmět: Citovat

aragonit napsal:
jo a jinou radu nemáte...?
Ohledně toho nastavení..?


Už jsi radu dostal. Ale komu není rady, tomu není pomoci...
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
drobeki
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 26.7. 2008
Příspěvky: 723
Bydliště: Pepinovice

PříspěvekZaslal: úterý 19. květen, 2009 19:22    Předmět: Citovat

Já až po 40 hodinách chození našel to pravé nastavení, hrálo mi to pořád o dušu a Zdálo se mi , že mám samé prozvuky. Několik lidí mi napsalo, že jsem magor a že měním nastavení jak baby. Na 40 metrech jsem měnil asi 50x. Změnil jsem mimo jiné i lokalitu a vybral si to co se mi zdá, že je to pravé ořechové. Nejsem sice debil, ale potrápila mě mrcha, už jsem chtěl měnit . Zkoušej a pořád . A začni pokaždé jinak. Někam tě to dovede. Shocked Rolling Eyes Manuál je myslím dostatečný.
_________________
My nemáme peníze, my jsme delegace!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: úterý 19. květen, 2009 23:34    Předmět: Citovat

aragonit-Napsal jsem ti to i na DW..pokud chceš tak můžeš přijet a já se na tvůj detík podívám.Máš to z Brna kolem 70 km...podrobnosti přes meil.
Ale třeba se ti ozve někdo od Brniska.

tvare@seznam.cz Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: úterý 07. červenec, 2009 20:30    Předmět: Citovat

Zdravím pánové, můžete mi prosím jednoduše vysvětlit co je to GB offset a k čemu je dobrá positivní nebo negativní GB? Někde na netu jsem viděl, jak borec v automatu ladí GB a jakmile naladí tak přidá o tři dílky nahoru.Proč?
_________________
Nic není dokonalé. I hovno má své mouchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mcmlxxx
Administrátor


Registrace: 23.3. 2006
Příspěvky: 2580
Bydliště: Letovice, 50 let

PříspěvekZaslal: středa 08. červenec, 2009 7:46    Předmět: Citovat

mek71 napsal:
Někde na netu jsem viděl, jak borec v automatu ladí GB a jakmile naladí tak přidá o tři dílky nahoru.Proč?


Zlepší se tím odezva na malou hlubokou drobotinu.
_________________
A bovi maiore discit arare minor. GMAXX, XTERRA70
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: středa 08. červenec, 2009 8:39    Předmět: Citovat

Naladění na negativní zem pro změnu zvyšuje dosah Wink
Ideálně využitelné u detektoru s dvojím filtrem pro zem/mineralizaci jako má třeba Mikron. Zem mírně negativně, doladit to odladěním mineralizace na střední hodnotu. Dosah mnohem lepší. Wink
Jinak v monuálu k Tekneticsům od Oťase je obojí (neg. i poz. ladění vlivů země) detailně popsána na celou jednu A4 stranu. Akorát ten manuál už nemám, kdyby se někdo našel s T.gamma nebo omega, mohl by tuhle část oskenovat?? Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mek71
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.12. 2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čtvrtek 09. červenec, 2009 20:53    Předmět: Citovat

Chlapi,diky za vysvětlení.Grimmi,můžeš prosím dát nějakou indícíi na kontakt Oťase? Zkusím ho požádat o zaslání stránky s tímto vysvětlením. Snažil jsem se to někde najít na netu a bez šance.Žádného známeho nemám s tímto detíkem a k manuálu se jinak nedostanu. Sad
_________________
Nic není dokonalé. I hovno má své mouchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: čtvrtek 09. červenec, 2009 20:55    Předmět: Citovat

Oťas=detektorweb. Tak jim napiš Wink
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO