Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 773 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Průzkum MD3009
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> MD 3009
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 29. srpen, 2009 21:39    Předmět: MD3009 Citovat

29pp napsal:
MD a mráz to opravdu nejde dohromady.Naštěstí ty doby když jsem to zjistil jsou pryč.


Ale teď je sezona a proto několik rad: jednotlivé MD se liší ve způsobu připojení cívky k elektronice, buď je cívka přiletovaná, nebo je v trubce konektor na způsob PS2. Právě toto provedení je ale citlivé na otřesy, proměnné přechodové odpory v konektorovém spojení působí falešné signály. Lze si odpomoci instalací 4kolík. mikrofonního konektoru (samce) na zadní panel krabice elektroniky a vyvedením kabelu od cívky na odpovídající mikrofonní konektor (samici). Takové spojení je stabilní a umožňuje též testování jiných cívek (a jiných kmitočtů).
MD tak chodí i s cívkou od Garrett 150/250, Minelab, apod., hloubkový dosah byl ale vždy o něco menší, než s orig. cívkou. Samozřejmě konektory jiných cívek, pokud je nechceme poničit, musíme připojit přes konektorové redukce, přičemž musíme respektovat správné připojení zemnicího konce přijímacího vinutí a polaritu (nejlépe zkusmo) vysílacího vinutí.
Když už pak jsme v těchto úpravách, vyplatí se vyvést na panel i zdířku externího zdroje a jako zdroj používat 8x nabíjecí aku AA, nebo 2x LI-Ion baterie do mobilu, zapojené do serie.Dají úpěšně použít i baterie 7.2 V do kamer, apod., vnitří stabilizátor napájí detík napětím 6V. Zájemcům v okolí Prahy a Rokycan předvedu, ev. poradím.
Překvapení přijde nakonec (alespoň pro někoho).
f.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. prosinec, 2010 15:31    Předmět: Citovat

Tak zhruba po roce slíbené překvapení: MD3009 je čínským klonem Fishera 1225-X, kteý je zase základem pro Fishera 1236-2X (to je v podstatě F 1225, ke kterému je přidán tzv. silencer). Takže až narazíte na chválu hloubkového dosahu F 1225 či F 1236 a máte-li už doma MDéčko, máte vlastně (skoro) totéž. Odlišnost (spíše podstatná) je v provedení cívek, MD je taky dost tepelně závislý (v zimě se rozehraje jako dudy), to vše se ale dá relativně snadno odstranit předěláním vnitřního stabilizátoru. Máte-li kdo nějaké nápady či zkušenosti s úpravami, dejte vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petaheaven
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 651
Bydliště: Sev. Morava

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. prosinec, 2010 18:00    Předmět: Citovat

Měl jsem MD a po něm 1225ku,a máš vcelku pravdu jen stím že mě se zdálo Mdčko lepší na stříbrňáčky,s těmi si Fíša moc nerozuměl...
Jinak MD na začátek je supr,určitě lepší než nějaké Ace... Wink
_________________
MD 3009,F1225X,Tejón,Minelab Equinox...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
irwing
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 11.4. 2006
Příspěvky: 256
Bydliště: AUSSIG

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. prosinec, 2010 19:13    Předmět: Cívka Citovat

franny napsal:
Tak zhruba po roce slíbené překvapení: MD3009 je čínským klonem Fishera 1225-X, kteý je zase základem pro Fishera 1236-2X (to je v podstatě F 1225, ke kterému je přidán tzv. silencer). Takže až narazíte na chválu hloubkového dosahu F 1225 či F 1236 a máte-li už doma MDéčko, máte vlastně (skoro) totéž. Odlišnost (spíše podstatná) je v provedení cívek, MD je taky dost tepelně závislý (v zimě se rozehraje jako dudy), to vše se ale dá relativně snadno odstranit předěláním vnitřního stabilizátoru. Máte-li kdo nějaké nápady či zkušenosti s úpravami, dejte vědět.


No jestli jsi někdy tu cívku na MD viděl rozebranou, tak pochopíš, že " ten rozdíl v cívce" byl základ všeho ostatního. Žádné stínění drátem(fólií), ale nástřik nekvalitním vodivým sprejem přerušený vějířem vrypů. Cívka fixovaná asi vteřiňákem, nebo tavnou pistolí. Za těchto podmínek musel být opravdu každý kus originál a to, že měl okopčenou elektroniku od F1225 mu už moc nepomohlo. Slyšel jsem o pár dobrých kusech, ale i o vyloženě špatných. Co se týká té zimy, tak cívka fixovaná výše popsaným způsobem, nemohla v zimě chodit ani náhodou. Ideální by bylo kdyby na detíku byl i údaj, při jaké teplotě byl nastavován(i cívka) a okolo té teploty +-5st. C bych viděl spolehlivý chod detíku(ovšem žádné silné otřesy). Pokud by jsi vyřešil cívku, tak by jsi se možná přiblížil výkonu 1225. Když zvýšíš napájecí napětí na rozladěné sondě, moc ti to nepomůže. Já jsem taky začínal se samodomo detíkama, tak ti fandim, když si vzpomenu, jak jsem nastavoval cívku, dodneška se mi vrací tik do pravého oka

Laughing Laughing Ahoj IRWING
_________________
Nevěřim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 01. leden, 2011 20:51    Předmět: Citovat

MD rozebranou cívku mám, díky laskavosti Zdendy Jarchovského, který mi ji kdysi věnoval, takže vím, o čem je řeč. Nevím, co na tom pravdy, ale orig. Fíšovy cívky pro řadu 12XX co do poruchovosti taky neměly nejlepší pověst, sám mám 2ks, jejichž vinutí sice vykazuje nějaký odpor, ale u jedné vysílací a u druhé přijímací vinutí má nejspíš zkrat, protože mikroampérmatr na tato vinutí připojený při máchání magnetem před cívkou dává nula bodů. Máte někdo zkušenost s rozebráním orig. cívky, ev. kudy do ní nejlépe vlézt? Taky se u nich asi dost lámaly kabely, zvláště nosil li někdo krabici na opasku. Za zmínku stojí ale to, že mi s MD vcelku uspokojivě chodila cívka TS1000 z Minelab Advantage. Chtělo by to ale ověřit, jak se s různými cívkami mění pracovní kmitočet, může to mít podstatný vliv na vlastnosti, neb ze schematu vyplývá, že ve větvi zpracování je pásmová propust a pokud by byl kmitočet odlišný, výsledek si lze snadno domyslet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
franny
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 27.11. 2008
Příspěvky: 382

PříspěvekZaslal: sobota 23. červenec, 2011 21:17    Předmět: Citovat

Na thunting.com nedávno kdosi publikoval motiv plošného spoje MD3009 prodávaného v US, který je kompletně odlišný od toho, co známe u nás. Ač vněší podobou (krabicí, tyčemi, cívkou) naprosto totožný s našimi má tento US strojek zcela jiná střeva, která se mi zatím nepodařilo (co se schema týče) získat. Nicméně příslib inovované schema publikovat existuje, takže snad je to jen otázka času. Pokud by někdo již schema této verze měl, nechť se prosím ozve přes SZ. Dík.
f.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cybernetic



Registrace: 17.1. 2008
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: středa 07. květen, 2014 17:22    Předmět: Citovat

oprasim staru temu

je mozne upravit povodnu cievku MD a tak eliminovat prezvuky?


_________________
tu už nič nie je
Minelab Musketeer Advantage PRO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> MD 3009 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO