Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 844 anonymních a 0 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

něco výrazně lepšího než xterra70?Poradte s výběrem..
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 16:49    Předmět: něco výrazně lepšího než xterra70?Poradte s výběrem.. Citovat

Zdravím, mám x terru 70 a jsem s ní nespokojený, chtěl bych něco lepšího, moje požadavky jsou:
-na tužkové baterky
-digitál
-snadno rozdělávatelný
-snadno ovladetelný(srovnatelný co se týče jednoduchosti v ovládání s garet 250)
-vhodný pro hledání zlata, 2.války, i drobnější předmětů-mincí.
-s českým návodem

ještě dotaz.
Snažil jsem se zadat diskriminaci tlačítkem akcept reject, když detektor ukazuje železo-to co chci oddiskriminovat, ale nejde to, nevíte jak to nastavit..?
Návrat nahoru
Pompejik



Registrace: 30.12. 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:06    Předmět: Citovat

Nic proti každému sedné jiný detik ja vlastnim terru 70 a ja jsem sni spokojeny vše co pišeš umí.. stači také mit doma správnou cívku na to či ono ..
ja hledam 4 rokem a mužu řict že zlato jsem nekopl ani jednou ještě Wink

+český navod jsem u toho taky měl Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:14    Předmět: Citovat

fajn..:)tak mi zkus odpovědět..jak nastavuješ diskriminaci..?
Návrat nahoru
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:17    Předmět: Citovat

Aragonit, ty tvoje požadavky přesně sedí na X70. Laughing Seš si jistej, že s ní dokážeš vyždímat vše co Terra umí?? Pokud máš ale vadnej kus, nekompromisně trvej na výměně, nebo aspoň na opravě. Možná bys mohl napsat co Ti na Teřře vadí, nebo co Ti nefunguje. Terra sice nemá kromě prospectingu nijak zvlášť oslňující dosah, ale s dobře zvolenou cívkou je to hodně dobrej detík... Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:28    Předmět: Citovat

jak píšu, nepovedlo se mi nastavit diskriminaci, opravdu se mi zdá že ten dosah je dost malej..
a hlavně:
signál je nestálí, jak mi může rezavej hřebík házet slušnou barvu?To je vrchol!
Zkoušel jsem ground automaticky. Pak snad nois podle rušení..ale je to stejné nebo horší když ho jen tak zapnu a nic nenastavuju..nevím kde je chyba..ale opravdu mám dojem že jen ve mně to nebude.
Co vám dělá xterra když ji jen zapnete a nic neladíte?Hledat se ní dá ají tak ne?
Návrat nahoru
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:37    Předmět: Citovat

Pokud vím, na terách tlačítky +- volíš skupiny, které pak tlačítkem accept/reject vylučuješ nebo povoluješ. Stupnice těch skupin je podél spodního okraje displeje. Když nějakou skupinu vyloučíš, zůstane svítit. Sice mi to přijde na hlavu - sám jsem snad poprvé v životě u detektoru na tohle potřeboval manuál, ale za pár dnů ti to přijde normální.

Rezavej hřebík může házet čistou barvu. On snad existuje detektor, který pozná spolehlivě každý kov? A navíc pokud se jedná o rez? Rez má totiž úplně jinou vodivost než železo. Záleží proto i na tom, jak moc je to prorezlé a také na tvaru. Kruhový tvar železa blízký tvaru mincí zmate také téměř každý detektor.

No a nakonec. Terra opravdu není tak jednoduchá jako žluťák. Takže máš-li s tím potíže pochopit všechna nastavení, nad 25000 už to bude jenom horší. Moc na výběr teda není, to co je, to už jsem psal v tom samém vlákně, ale někde jinde.
Apropo, to jsi nemusel zakládat duplicitně, když jsi se sekl, stačilo požádat admina o přesunutí do jiné sekce. Tohle vytváří fórum hrozně nepřehledné.
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pompejik



Registrace: 30.12. 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:40    Předmět: Citovat

v jakém hledáš diskri. vzoru?
občas kopnu taky rez. věci je to normlaní viz jak piše grimmi a mam dojem že napsal vše co bych napsal ja Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pompejik



Registrace: 30.12. 2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:44    Předmět: Citovat

jinak nedostla jsi cz navod? ja dostla 26strankový a krtomu instruktažní cd /v aj/ koukni i na youtube někde jsem tma viděl a zahlidl jak pracovat s x terrou.. pokud vyměniš detík za jiny v této cenové relaci budeš z něj stejně zmatenej jak s Terry je to jen o cvik a hloubka? kup větši cívku Wink tim zas ale mužeš přijit o menši předsměty je to pro a proti a popravdě občas mě i štve kopat něco nad 30cm/něco většího / Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:46    Předmět: Citovat

něco výrazně lepšího než xterra70?Poradte s výběrem..E-Trac. Hledání Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:49    Předmět: Citovat

grimmi
tak to jsem z toho jelen..!
Za tu duplicitu se omlouvám, neumím tady v tom chodit..Sad
Co se týče nastavení diskriminace, nenastavil jsem to podle návodu, potřeboval bych návod pro blbý-tzn.steb by step krok po kroku jinak je to pro mně bezcenné.
Pro mě je nepochopitelné jak neuveřitelně neintuitivně to ovládání dělaj, není problém mnoho možností, ale je důležité aby to bylo jednoduché a intuitivní a to teda x terra podle mně rozhodně+ není.
-rezavý hřebík nebyl kruhového půdorysu a stává se to celkem často..
Návrat nahoru
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:52    Předmět: Citovat

aragonit

No od prosince by jsi s ní už umět mohl..Pamatuju si tě..jednou za čas napíšeš na většinu webů ..že je terra detektor na hov.. a že nemá hloubku a pod.
Radilo ti už spoustu lidí ..dokonce jsem ti na lovcách a možná i tady nabídl ,že se ti na terru kouknu..neodpověděl jsi.
A přitom to nemáš daleko.
Terra 70 je dle mě super a pokud máš špatný kus..tak jsi to mohl řešit už tuším v květnu-červnu..kdy jsi si stěžoval . Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 17:56    Předmět: Citovat

cortes
ano je to bohužel tak!
Jenže ty lidi co mi nabídli že mi osobně ukážou jak se s ní hledá, se už pak nikdy neozvali!Pěkná pomoc a ti ostatní byli vetšinou z daleka..
je to dlouhá historie provázená několika reklamacema.
Návrat nahoru
scorpion
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.5. 2008
Příspěvky: 3147
Bydliště: Alt Starzitz r.v.1960

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 18:01    Předmět: Citovat

aragonit Terru prodej a kup si od
grimmiho White´s Prizm 6T http://detektory.hantec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 18:09    Předmět: Citovat

No mě jsi se neozval.Ale to je tvoje věc.
Já jsem v okruhu 100km kol Brna Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 18:19    Předmět: Citovat

ozval jsem se nějakým lidem co byli od Brna..a ti se na mně vykašlali..
odkud jsi ty?100km..?
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 18:20    Předmět: Citovat

scorpion napsal:
aragonit Terru prodej a kup si od
grimmiho White´s Prizm 6T http://detektory.hantec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3100


dík za nabídku, po špatných zkušenostech nákupu detektoru přes inzerát tomu nedávám moc čancí..
Návrat nahoru
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 18:24    Předmět: Citovat

scorpion napsal:
aragonit Terru prodej a kup si od
grimmiho White´s Prizm 6T http://detektory.hantec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3100

Laughing To by si ale moc nepomohl, i když proti X30/305 a X50/505 ho směle postavím. Cool
_________________
člověk s FBS technologií


Naposledy upravil grimmi dne neděle 20. září, 2009 18:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pajix
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 16.12. 2008
Příspěvky: 487
Bydliště: venkov - 27 let

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 18:26    Předmět: Citovat

aragonit napsal:
scorpion napsal:
aragonit Terru prodej a kup si od
grimmiho White´s Prizm 6T http://detektory.hantec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3100


dík za nabídku, po špatných zkušenostech nákupu detektoru přes inzerát tomu nedávám moc čancí..


Tak u grimmiho ti na 100% nic nekalého nehrozí a nabídka je to pěkná....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
grimmi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.3. 2008
Příspěvky: 5204
Bydliště: Gyönyörű Völgyben

PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 18:40    Předmět: Citovat

Aragonit, trochu ti rozumím, i když nechápu, že jsi za několik měsíců s ničím nehnul dál. Rozumím ti v tom ovládání, protože, a to řeknu i když mě ukamenují jejich majitelé, horší a méně intuitivní nastavení než má Terra se u detektorů jen tak nevidí - (titěrné ikonkové menu a ukazatele na displeji s těžko vyložitelným významem ikon tzv. "z hlavy", žádné popisy, mnoho tlačítek.). Na druhou stranu, za jedno odpoledne se to dá zvládnout a pak už ti to ani nepřijde.
Manuál, alespoň ten, co jsem měl v ruce já, je ideálním čtením po lobotomii. Trvalo mi půl hodiny než jsem pochopil , že je psán víceméně obráceně než by měl, pak ale opět není problém se dle něho orientovat.
Jestli s tím problém más dosud, pak musíš slevit z nároků, protože na složitější nastavení prostě nemáš (to prosím neber jako urážku, je dobré si uvědomit sám své hranice).
Z tvého trápení vážně usuzuji, že detík jaký hledáš nenajdeš. Zkus to MXT od Whitese, se 3 potenciometry snad nezabloudíš v nastavení, nebo Cortése od Tesora. To jsou detektory, které se minimálně X70 vyrovnají, ne-li ji předčí (alespoň v něčem) a rozhodně jsou jednodušší na nastavení. Jiné volby nejsou, tedy jsou, ale budeš na tom stejně jako teď. Anebo prostě slev z nároků a kup si prostě něco jednoduššího, i když třeba relativně horšího v hladině 10-15 tisíc.
_________________
člověk s FBS technologií
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: neděle 20. září, 2009 18:49    Předmět: Citovat

grimmi napsal:
Aragonit, trochu ti rozumím, i když nechápu, že jsi za několik měsíců s ničím nehnul dál. Rozumím ti v tom ovládání, protože, a to řeknu i když mě ukamenují jejich majitelé, horší a méně intuitivní nastavení než má Terra se u detektorů jen tak nevidí - (titěrné ikonkové menu a ukazatele na displeji s těžko vyložitelným významem ikon tzv. "z hlavy", žádné popisy, mnoho tlačítek.). Na druhou stranu, za jedno odpoledne se to dá zvládnout a pak už ti to ani nepřijde.
Manuál, alespoň ten, co jsem měl v ruce já, je ideálním čtením po lobotomii. Trvalo mi půl hodiny než jsem pochopil , že je psán víceméně obráceně než by měl, pak ale opět není problém se dle něho orientovat.
Jestli s tím problém más dosud, pak musíš slevit z nároků, protože na složitější nastavení prostě nemáš (to prosím neber jako urážku, je dobré si uvědomit sám své hranice).
Z tvého trápení vážně usuzuji, že detík jaký hledáš nenajdeš. Zkus to MXT od Whitese, se 3 potenciometry snad nezabloudíš v nastavení, nebo Cortése od Tesora. To jsou detektory, které se minimálně X70 vyrovnají, ne-li ji předčí (alespoň v něčem) a rozhodně jsou jednodušší na nastavení. Jiné volby nejsou, tedy jsou, ale budeš na tom stejně jako teď. Anebo prostě slev z nároků a kup si prostě něco jednoduššího, i když třeba relativně horšího v hladině 10-15 tisíc.



Když je to teda tak jednoduché, zkus mi to jednoduše popsat.
já praktikoval tenhle návod od ale nepomohlo..a na tu diskriminaci nevím..jak s ní..



Když jí zapneš tak je důležité naladit frekvenci-nalistuješ jí v menu(Ta frekvence je v menu NOISE CNCL.Její ladění je aby tě nerušilo něco z okolí,obzvláště když jdeš hledat s někým dalším.Se základní cívkou,kterou si myslím že na detíku máš chodím v plné senzitivitě a ubírám jen,když je moc prozvuků.) zvedneš cívku 30cm nad zem a zmačkneš auto a čekáš až se zahlásí zvukově.pak zmáčkni ground balanc a po něm auto a pumpuj cívkou směrem k zemi a odladí se to samo.Funkci trak nepoužívám ubírá dosah.CHodím ve 4 tónu a senzitivitu nastavuju podle podmínek.Habán
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Jaký si mám koupit detektor? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO