Hlavní nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Často kladené otázky
· Diskuze a Inzerce
· Encyklopedie
· Napište článek
· Praktické odkazy
· Připomínky
· Seznam uživatelů
· Soubory ke stažení
· Soukromé vzkazy
· Statistiky webu
· Témata článků
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledávání
Kdo je přihlášen ?
Stránky prohlíží 494 anonymních a 1 registrovaných uživatelů.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma zaregistrovat zde
Webhosting

Provozováno na síti WEBSTEP

Celkem návštěv od spuštění webu

TOPlist

Vše za odvoz
Věnujte vše co už nepotřebujete někomu jinému "Za odvoz"
Diskuze a Inzerce

DetektoRING
Diskuzní fórum na http://detektory.hantec.cz
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Cievky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: neděle 15. únor, 2009 21:21    Předmět: Citovat

Drtikol.CZ napsal:
Já ji už mám asi rok. Je víc nestabilní. Aspoň ta moje. Uvažuji, že si přikúpim 10,5"DD 7,5 kHz.


Co sem zaslechl,tak právě 10,5" 7,5kHz je nejlepší a nejpoužívanější cívka!!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: neděle 15. únor, 2009 21:45    Předmět: Citovat

kokerss napsal:

Co sem zaslechl,tak právě 10,5" 7,5kHz je nejlepší a nejpoužívanější cívka!!! Wink


Měl jsem ji na své 50-ce a fakt dobrá cívka. Můžu tedy srovnávat jen se základní konc. ale byl to rozdíl skoro "třídy".
Jediné co tam bylo,tak že se mi zdálo že po zapnutí se dost "dlouho zahřívá". Prostě hned po zapnutí mi nešla uspokojivě odladit zem. Za 5 minut po zapnutí už v pohodě.
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 8:31    Předmět: Citovat

Protože toto téma trochu utichlo, tak ho musím znovu rozvířit Wink . Rozmýšlím se o koupi nové cívky a nevím do čeho jít. Každopádně by to měla být DD cívka s větším pokrytím. Na výběr jsou: 18.75 kHz 26 cm 2D, nebo 18.75 kHz 25 cm - 2D eliptická, zajímavá je i 7.5 kHz 26 cm 2D, ale nevím jestli jít do stejné frekvence jako základní koncentrika. Momentálně jsem měl možnost vyzkoušet tu 18.75 kHz 26 cm 2D. První hledání na mě udělalo dobrý dojem, na druhém hledání se mi zdálo, že hloubkový dosah o proti koncentrice není až tak markantní, ale spíš skoro stejný (posuzováno odhadem). Poradí někdo do čeho jít, případě napíše někdo praktické zkušenosti z terénu k výše uvedeným cívkám? Pokud ne veřejně, tak pošlete SZ. Děkuji Fox Wink .
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 11:31    Předmět: Citovat

MarekFox1 napsal:
Protože toto téma trochu utichlo, tak ho musím znovu rozvířit Wink . Rozmýšlím se o koupi nové cívky a nevím do čeho jít. Každopádně by to měla být DD cívka s větším pokrytím. Na výběr jsou: 18.75 kHz 26 cm 2D, nebo 18.75 kHz 25 cm - 2D eliptická, zajímavá je i 7.5 kHz 26 cm 2D, ale nevím jestli jít do stejné frekvence jako základní koncentrika. Momentálně jsem měl možnost vyzkoušet tu 18.75 kHz 26 cm 2D. První hledání na mě udělalo dobrý dojem, na druhém hledání se mi zdálo, že hloubkový dosah o proti koncentrice není až tak markantní, ale spíš skoro stejný (posuzováno odhadem). Poradí někdo do čeho jít, případě napíše někdo praktické zkušenosti z terénu k výše uvedeným cívkám? Pokud ne veřejně, tak pošlete SZ. Děkuji Fox Wink .


Základní koncentrika 9" jde hloubž než 10,5" 18,75kHz! Osobně jsem to vyzkoušel a rozdíl tam byl docela značnej!
Na druhou stranu je velká 18,75kHz zase daleko citlivější na droboťinu!
Na pole bych určitě koupil tu elipsu,prý lepší separuje! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nomi
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 9.8. 2006
Příspěvky: 2334
Bydliště: JM-UH (L.P. 1969)

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 12:02    Předmět: Citovat

kokerss napsal:

Základní koncentrika 9" jde hloubž než 10,5" 18,75kHz! Osobně jsem to vyzkoušel a rozdíl tam byl docela značnej!
Na druhou stranu je velká 18,75kHz zase daleko citlivější na droboťinu!
Na pole bych určitě koupil tu elipsu,prý lepší separuje! Wink


Souhlas Smile 18-ka nejde tak hluboko.
Pokud Ti půjde o hloubku tak 10,5" DD na 7k.

Jinak tak jak píšu - souhlas s kokers
_________________
Michal
-------
Minelab X-terra 705,Bullseye II
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 12:34    Předmět: Citovat

Tak se jen potvrdilo čeho jsem se obával, že koncentrika jde hloubš než ta 10,5" 18,75kHz. Drobotinu bych taky rád sbíral, proto přemýšlím o 18,75 kHz cívce, ale pokud je ve hloubce takovej rozdíl je otázka jestli standard koncentrika neudělá více práce a ušetřím peníze. Na druhé straně by mohla potom být zajímavá ta 18.75 kHz 25 cm - 2D eliptická co se týče separace a pokrytí by bylo skoro stejné jako u 18.75 kHz 26 cm 2D. No a nakonec by mě zajímal rozdíl mezi koncentrikou a 7.5 kHz 26 cm 2D. Pokud ještě někdo máte nějaké zkušenosti s těmi cívkami budu vděčný za jejich sdělení Wink .
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 13:23    Předmět: Citovat

MarekFox1 napsal:
Tak se jen potvrdilo čeho jsem se obával, že koncentrika jde hloubš než ta 10,5" 18,75kHz. Drobotinu bych taky rád sbíral, proto přemýšlím o 18,75 kHz cívce, ale pokud je ve hloubce takovej rozdíl je otázka jestli standard koncentrika neudělá více práce a ušetřím peníze. Na druhé straně by mohla potom být zajímavá ta 18.75 kHz 25 cm - 2D eliptická co se týče separace a pokrytí by bylo skoro stejné jako u 18.75 kHz 26 cm 2D. No a nakonec by mě zajímal rozdíl mezi koncentrikou a 7.5 kHz 26 cm 2D. Pokud ještě někdo máte nějaké zkušenosti s těmi cívkami budu vděčný za jejich sdělení Wink .


Jak jsem napsal výše,je to podle mě nejlepší cívka pro terru! Pokud oželíš horší vyvážení detektoru,tak je to asi nejlepší volba! Wink
Tato cívka jde dost do hloubky a dokáže zachytit i tenší Ag kolečka,který jsou uloženy hloubž v zemi! Sice nevím jakou má separaci na polu a louce,kde je víc bordela,ale do lesa je určitě výborná!
Já osobně bych na pole koupil elipsu a do lesa 10,5" 7,5kHz!
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 13:31    Předmět: Citovat

nomi napsal:
kokerss napsal:

Základní koncentrika 9" jde hloubž než 10,5" 18,75kHz! Osobně jsem to vyzkoušel a rozdíl tam byl docela značnej!
Na druhou stranu je velká 18,75kHz zase daleko citlivější na droboťinu!
Na pole bych určitě koupil tu elipsu,prý lepší separuje! Wink


Souhlas Smile 18-ka nejde tak hluboko.
Pokud Ti půjde o hloubku tak 10,5" DD na 7k.

Jinak tak jak píšu - souhlas s kokers


Vono by nebylo od věci mít všechny dostupný cívky pro Terru! Very Happy
Cívku bych volil podle lokality a popřípadě jednu do batohu!
Jeden čas sem to tak praktikoval,základní na detektorou a 18ku na dočištění fleku,když se zadařilo a věř,že ta malá 18.75kHz potvůrka jde na malinký stříbrňáčky velice dobře do hloubky!!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 13:52    Předmět: Citovat

kokerss napsal:
Jak jsem napsal výše,je to podle mě nejlepší cívka pro terru! Pokud oželíš horší vyvážení detektoru,tak je to asi nejlepší volba! .... :


Teď jsem se v tom nějak ztratil, kterou cívku jsi myslel tou nejlepší volbou pro Terru ? Díky Razz
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 13:57    Předmět: Citovat

No a mě, protože DD moc nemusím se nejlíp hledalo s 9" koncentrikou 18,75. Bohužel jsem ji prodal, páč jsem myslel že jsem s Terrou skončil... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 14:04    Předmět: Citovat

MarekFox1 napsal:
kokerss napsal:
Jak jsem napsal výše,je to podle mě nejlepší cívka pro terru! Pokud oželíš horší vyvážení detektoru,tak je to asi nejlepší volba! .... :


Teď jsem se v tom nějak ztratil, kterou cívku jsi myslel tou nejlepší volbou pro Terru ? Díky Razz


Cívka DD 10,5" (7,5kHz)!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: úterý 14. červenec, 2009 14:06    Předmět: Citovat

quad napsal:
No a mě, protože DD moc nemusím se nejlíp hledalo s 9" koncentrikou 18,75. Bohužel jsem ji prodal, páč jsem myslel že jsem s Terrou skončil... Rolling Eyes


Tak tuto koncentriku jsem nikdy neviděl v praxi a docela mě to mrzí,protože to může být černej kůň!
Několikrát sem se po ní díval,ale ten ranec peněz!!! Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: středa 15. červenec, 2009 7:29    Předmět: Citovat

kokerss napsal:
Tak tuto koncentriku jsem nikdy neviděl v praxi a docela mě to mrzí,protože to může být černej kůň!
Několikrát sem se po ní díval,ale ten ranec peněz!!! Rolling Eyes


No 4000,- za cívku se mi zdá taky docela dost ... Confused . Ještě by něco mohl napsat Cortes, jak je spokojen s tou jeho DD cívkou. Jinak díky za reakce Wink .
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cortes
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 1.6. 2006
Příspěvky: 4423
Bydliště: Přechodně Praha,45 jar

PříspěvekZaslal: středa 15. červenec, 2009 9:18    Předmět: Citovat

Mám jen malou DD cívku 18.75 kHz..těch 15 cm...Oproti koncentrické cívce bere
jeden druh pro mě zajímavých tenkých a moc malučkých koleček do plusu..
Ale když není sezona na tyto kolečka..mám raději koncentriku..
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mexican
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.12. 2008
Příspěvky: 603
Bydliště: 15km west od Č.B.- L.P.1971

PříspěvekZaslal: pondělí 30. listopad, 2009 21:56    Předmět: Citovat

Tak jsem si dnes udělal test základní koncentriky a DD 18,75 10,5 na záhoně,našel jsem čistel flek ,dal kačku na placato,postavil na ní metr akolem ušlapal 20 čísel země,sensitivita na max 30,odladil zemv automatu,základní cívka mírné zaváhání,ale kopatelnej signál,DD cívka s přehledem,tak jsem ji ještě přidal na 25 a i ve 30 se ještě krapet chytala.Takže jsem si pro sebe zboural jeden mýtus,že vyšší frekvence je na povrchovou drobot a že koncentrika jde hlouběji.Umí někdo terku ještě více popohnat k vyšší hloubce jiným způsobem,než odladit zem v automatu?
_________________
Každý den není posvícení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
quad
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 1610

PříspěvekZaslal: pondělí 30. listopad, 2009 22:58    Předmět: Citovat

Jedině ještě zkusit 3kHz koncentriku, furt čekám že se objeví někde v bazaru, ale nikdo neprodává Confused Možná ale, že nebude brát malý věci, chtělo by to vyzkoušet. Jo, a ladím zásadně v manuálu... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: úterý 01. prosinec, 2009 8:20    Předmět: Citovat

... to Mexican: s tím tvojím testem ono taky záleží na půdě, materiálu a velikosti předmětu atd. Měl jsem taky možnost srovnat základní koncentriku a DD 18,75 v terénu a moc velký rozdíl v hloubce jsem nepostřehnul. DD cívka dávala akorát jasnější, "kopatelnější" signál ale sahala skoro podobně do hloubky. Toť můj postřeh z terénu. Jinak já chodím s DD 7,5 kHz a v porovnání se základní koncentrikou si nemůžu stěžovat. Jinak ladím všechno na auto. Zkusím doma udělat taky nějaký "zemní" testík. Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mexican
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 29.12. 2008
Příspěvky: 603
Bydliště: 15km west od Č.B.- L.P.1971

PříspěvekZaslal: úterý 01. prosinec, 2009 21:28    Předmět: Citovat

MarekFox1:Myslím,že to nebude o lepších ohlasech velké DD,naopak mám s ní od začátku pocit,že detekování předmětů není tak jasné a přímočaré,jako u koncentriky,možná je to jen dojem a nebo tehdá po prvním přezutí štěstí na hlubší signály.Každopádně chodím na náhodu pole ,louky ,les a koncentrika odpočívá v garáži.
A ještě při tom testíku ve 20 číslech,je možné,že jsem zem více přišlápl na jedné straně a kačka neležela rovně,ale ohlas koncentriky křížmo v jednom směru nebyl téměř žádný.Ale to může být i o testovaném kuse,nikdo nezaručí,že cívky z ledné výrobní linky mají naprosto stejné parametry.
_________________
Každý den není posvícení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MarekFox1
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 31.10. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Českobudějovicko

PříspěvekZaslal: středa 02. prosinec, 2009 8:54    Předmět: Citovat

mexican v celku s tebou souhlasím a taky chodím na slepo pole, louky, les, já taky napsal jen svoje zkušenosti s DD cívkou a koncentrikou. Taky mi koncentrika leží doma a chodím jen s DD. Budu muset asi taky udělat nějaký testík mezi DD a koncentrikou. Wink
_________________
Equinox 800, ACE 250 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kokerss
Věrnost fóru
Věrnost fóru


Registrace: 23.10. 2007
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: středa 02. prosinec, 2009 9:48    Předmět: Citovat

Teť testuju eliptickou cívku DD 10" 18,75kHz a nestačím se divit! Jde do hloubky víc než základní koncentrika 9" 7,5kHz!!! Předměty který základní cívka nevidí bere elipsa s přehledem a jasným tónem i v hloubce!!! Shocked
Kousíčky řetízku nebo malé tenké naušnice se hlásí +2 až + 4,takže v pohodě! O tenkých mincičkách nemluvě,na ty reaguje opravdu hluboko!
Jinak si připadám,že detektor s touto cívkou má o půl kila míň!!! Wink
Měl jsem 10,5" 18,75kHz,ale tato cívka má skoro sejnej dosah a hlevně je lehčí a detektor perfektně vyváženej!!!
Jinak hloubkový test jsem taky dělal a dost mě překvapila opravdu ta hloubka! Mám na zahradě malej poligonek už 3,5roku a je to opravdu rozdíl zkoušet detektor na čerstvě zakopané minci a na minci,která tam leží pár let!!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra DetektoRING -> Minelab X-TERRA 30, 50, 70 (305,505,705) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Detektory kovů články návody recenze hledání field testy záhady tajemství pozvánky na akce manuály návody galerie detektorů inzerce diskuzní fórum
Tesoro Compadre Cibola uMax Silver Cortes Eldorado Garrett Teknetics Bounty Hunter Fisher Troy Shadow MD3009 ACE 150 ACE 250 GTP1350 Tejon Vaquero Fieldmaster Compass Rutus Solaris XP GMAXX XP GOLDMAXX GOLDMAXX Power ADX Adventis Zetex JOKR Mikel Minelab Musketeer Advantage Explorer Quatro MP X Terra Whites White's IDX XLT DFX MXT QXT Spectrum Eagle MD3815B AD3018 Explorer SE Fisher F75 Teknetics T2 Fisher F4 Titanium Adonis Fisher F2 Fisher F4 Fisher F70
Kanál RSS 2.0
| Obsah: Bronislav MAREK | e-mail: detektory (zavináč) hantec (tečka) cz | Jabber: mcmlxxx (zavináč) hantec (tečka) cz |
Design layout by Jakub Dubec and Michal Krajcirovic.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund
Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO